Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Walka w Wiedźminie 3 ma być bardziej taktyczna. Pomogą nawet kaskaderzy

36 postów w tym temacie

Boże, nareszcie cięcia od pleców przez barki, wypady, finty i zwody. Oj, żeby to było prawdą !! :) Już w 1ce lepiej władało się mieczem niż w 2 bo można było faktycznie wyczuć wszystkie ruchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś zna angielski to polecam zajrzeć do źródła tego jak i poprzedniego newsa. OBa opierają się na ciekawym wywiadzie dla RPS.

Obawiam się, że ta cała gadka o otwartym świecie i porównywanie do Skyrim to jedynie marketingowa ściema. Bethesda to firma z doświadczeniem i sporymi zasobami, ale mimo to w Skyrim przy każdej okazji wyłażą ograniczenia budżetowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedzi CDPR nie robią już na mnie wrażenia. Wszyscy pamiętamy ostatnie bajki Gopa, innych bajkopisarzy. Dostaliśmy zwykłą nawalankę mieczem, która nie była ani wymagająca, ani nowatorska. Ba, nawalankę kończącą się po paru godzinach. Trzeba brać wszelkie tego typu zapowiedzi i porównania z przymrużeniem oka i nie robić sobie znowu aż takich nadziei. Często zaczyna się od pięknych planów, a z biegiem czasu wychodzi coś mniej ambitnego. Wszyscy pamiętamy, że Wiedźmin 1 miał być redefined. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zapowiedzi CDPR nie robią już na mnie wrażenia. Wszyscy pamiętamy ostatnie bajki Gopa,
> innych bajkopisarzy. Dostaliśmy zwykłą nawalankę mieczem, która nie była ani wymagająca,
> ani nowatorska. Ba, nawalankę kończącą się po paru godzinach. Trzeba brać wszelkie tego
> typu zapowiedzi i porównania z przymrużeniem oka i nie robić sobie znowu aż takich nadziei.
> Często zaczyna się od pięknych planów, a z biegiem czasu wychodzi coś mniej ambitnego.
> Wszyscy pamiętamy, że Wiedźmin 1 miał być redefined. : )

Może dla Ciebie to była nawalanka, bo dla niektórych przepiękna opowieśc. Idź sobie pograj w Diablo, tam masz świetną nawalankę nie tylko mieczem i w dodatku na setki godzin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z oxygar. Skoro tak mało cię to interesuje i wolisz na to patrzeć z przymrużeniem oka to najlepiej nie wypisuj takich komentarzy bo niektórych może to nawet lekko urazić a już na pewno mocno zirytować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2013 o 11:32, TROJANX7 napisał:

Zgadzam się z oxygar. Skoro tak mało cię to interesuje i wolisz na to patrzeć z przymrużeniem
oka to najlepiej nie wypisuj takich komentarzy bo niektórych może to nawet lekko urazić
a już na pewno mocno zirytować.

Hah, dobre. "Możesz wyrażać swoją opinię, pod warunkiem, że jest to jedyna słuszna opinia". Zrozumcie w końcu, że nie dla wszystkich Wiesiek 2 był GRĄ WSZECHCZASÓW OMG!!1!1!. A trójka zapowiada się na równie przehajpowaną grę, co W2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2013 o 11:32, TROJANX7 napisał:

Zgadzam się z oxygar. Skoro tak mało cię to interesuje i wolisz na to patrzeć z przymrużeniem
oka to najlepiej nie wypisuj takich komentarzy bo niektórych może to nawet lekko urazić
a już na pewno mocno zirytować.


Pozostaje wynieść się na bezludną wyspę.
Tam nikt Cię nie urazi i nie zirytuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Może dla Ciebie to była nawalanka, bo dla niektórych przepiękna opowieśc.

Opowieść przekładana nawalanką, dosyć średnią nawet :P
Bardzo podobała mi się fabuła jak i dialogi. Podobało mi się branie jak i oddawanie zadań.
Problemem było natomiast ich robienie z powodu beznadziejnej walki <toczy się>.

Dlaczego brakuje konkretów, kolejny raz. Coś o systemie, mechanice?
Dlaczego walka będzie bardziej taktyczna, bo przeciwnicy się będą wolno ruszać? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinniście dodać nową kategorię tematów na forum- "Teskty o grze Wiedźmin". Bo za dużo tych niusów o najnowszym Wiedźminie, że aż mi się nie dobrze robi. Co za dużo to nie zdrowo ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Opowieść przekładana nawalanką, dosyć średnią nawet :P
> Bardzo podobała mi się fabuła jak i dialogi. Podobało mi się branie jak i oddawanie zadań.
> Problemem było natomiast ich robienie z powodu beznadziejnej walki <toczy się>.

...I spamowania potworami. Dziwne, że ludzie jeszcze nie wyginęli np. w takim Flotsam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Powinniście dodać nową kategorię tematów na forum- "Teskty o grze Wiedźmin". Bo za dużo
> tych niusów o najnowszym Wiedźminie, że aż mi się nie dobrze robi. Co za dużo to nie
> zdrowo ;).

Kto Ci każe czytać te newsy?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tlumaczenie na polski: "zbyt wielu casuali plakalo, ze walka jest w dwojce za trudna, postanowilismy wiec ja uproscic w trojce, aby kazda, nawet najwieksza lamaga mogla sobie z nia poradzic. "Uproszczona" brzmi kiepsko, wiec na potrzeby sciemniania ludowi uzyjemy terminu "taktyczna".
Tym samym poszerzylismy target, sprzedamy 5 mln i bedziemy mega szczesliwi."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najgorszy to było zarabianie pieniędzy pod koniec gry, w jedynce miałem ich za dużo a w dwójce musiałem latać na harpie aby coś zarobić ;/. a poza tym czasami czułem że mój wieśiek bez swojego sprzętu nie jest nic warty. Poza tym aby walka była bardziej taktyczna powinno być więcej rożnych ataków a nie spowolnienie przeciwników. zastosowanie aktywnej pauzy też może być dobrym pomysłem. w sumie zobaczy się co wmyślą twórcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2013 o 11:35, Dared00 napisał:

Hah, dobre. "Możesz wyrażać swoją opinię, pod warunkiem, że jest to jedyna słuszna opinia".
Zrozumcie w końcu, że nie dla wszystkich Wiesiek 2 był GRĄ WSZECHCZASÓW OMG!!1!1!. A
trójka zapowiada się na równie przehajpowaną grę, co W2.

To prawda... Uważam, że Wiedźmin 2 był produkcją gorszą od pierwszej części. Klimat,mechanika walki, czy nawet produkcja i używanie eleksirów wyszło fatalnie. Mechanika walki totalnie była beznadziejna. Jak bym chciał grać w AC, to bym w niego grał. Gdzie tu są tańce ? Ja kompletnie nie rozumiem Redów w tej sprawie. DO tego dodać, że Geralt nie wyglądał na Wiedźmina .. Wszyscy go popychali i nazywali ciulem. W pierwszej części za to leciały łby a tam ? Heh.. Do tego jeszcze jedno.. czemu za każdym razem musimy się uczyć oprawiania potworów, wyrób petard czy olejów ? Ile razy będziemy się uczyć o tych samych potworach od samej pierwszej części ? Przecież Geralt nie dostał drugi raz w Wiedźminie 2 w głowę i stracił pamięć ? Może to też powinni zmienić ?

Co do newsa:
Jak oni chcą to pokazać, skoro w drugiej części takich kombinacji w ogóle nie było... Może by tak popatrzeć do roku 2007 i zobaczyć jak Geralt machał mieczem ? ... Wystarczy wprowadzić ulepszony system walki z części pierwszej i będą combo taneczne i styl walki godny wiedźminów. Ciągle pamiętam styl grupowy. Po prostu miód. I jak ta kamera będzie wyglądać za pleców jak w poprzedniej części ? Jeśli tak, to super, ale jak będą znów coś kombinować to ja podziękuje już na na stałe z trzeciej części gry. Już za dużo absurdalnych pomysłów wychodzi od Redów i wydaje się, że wyjdzie jakaś papka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2013 o 13:22, vegost napisał:

To prawda... Uważam, że Wiedźmin 2 był produkcją gorszą od pierwszej części. Klimat,mechanika
walki, czy nawet produkcja i używanie eleksirów wyszło fatalnie. Mechanika walki totalnie
była beznadziejna.


Ja dopiero teraz po raz pierwszy gram w jedynkę i jedną z rzeczy które mi nie pasują to właśnie eliksiry - jest dużo składników alchemicznych, dużo tych substancji (rebis itd.), gonienia za flaszkami z alkoholem dobrej jakości i nic z tego nie wynika, bo i tak klika się "uwarz miksturę" i fajrant - jak dla mnie obowiązkowy element do zmiany i spodziewałem się, że w dwójce to poprawią. Myliłem się? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2013 o 13:26, Daelor napisał:

Ja dopiero teraz po raz pierwszy gram w jedynkę i jedną z rzeczy które mi nie pasują
to właśnie eliksiry - jest dużo składników alchemicznych, dużo tych substancji (rebis
itd.), gonienia za flaszkami z alkoholem dobrej jakości i nic z tego nie wynika, bo i
tak klika się "uwarz miksturę" i fajrant - jak dla mnie obowiązkowy element do zmiany
i spodziewałem się, że w dwójce to poprawią. Myliłem się? :P


W dwójce niż nie zmienili. W dalszym ciągu nosisz ze sobą miltium składników alchemicznych do mikstur. Tylko, że tutaj poszli na łatwiznę i poprawili ekwipunek. Teraz składniki nic nie ważą i możesz ich nosić w nieskończoność. Ale wprowadzili ciężar dla Geralta.. co jest kolejnym absurdem. Co prawda nie trzeba używać alkoholu do wyrobu mikstur, ale czy ta zmiana ma sens ? W jedynce wystarczyło mieć najgorszy shit, żeby zrobić "Białą Mewę", która służyła za bazę alchemiczną dla mikstur. Tak się załatwiło pracę mikstur w pierwszej części :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2013 o 10:48, EmperorKaligula napisał:

nieco zbyt arcade

NIECO ?

jak drastycznie zmienia system walki to pewno zagram, jak nie to podziekuje jak za dwojeczke
:/


Jeżeli na grę patrzysz tylko poprzez pryzmat walki to nie ma o czym gadać
co z tego, że walka nie jest realistyczna?, jest dosyć trudna ( przynajmniej na początku gry ) i daje sporo satysfakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować