Zaloguj się, aby obserwować  
LFG-Foley

Bleach - Temat ogólny

6149 postów w tym temacie

No to napiszę tytuły kolejnych dwóch odcinków:
126. Uryu vs. Ryuken! Clash of the Parent- Child Quincy''s! Uryu Kontra Ryuken! Pojedynek Ojca I Syna Quincy!
127. Urahara''s Decision! Orihime''s Thoughts! Decyzja Urahary! Marzenie Orihime!
Niedługo zbliża się kolejna wielka walka i rewanż Ichigo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się, że tylu fanów, jednego z moich ulubionych anime ;]
Wczoraj zobaczyłem 125. epizod i... sie wkurzyłem :\
Czemu oni zawsze tak przeciągają odcinek jak ma się zacząć fajna akcja? Wiem co się zdarzy doskonale dzięki mandze, ale i tak mnie to wkurza :]
Jeśli chodzi o mnie to jestem redaktorem-korektorem jednego z portali o Bleach. (nie podam nazwy, bo nie chcę robić reklamy) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<cut
Pff, spoko. Chętnie sobie poczytam o Bleachu po polsku, bo póki co to tylko na Bleachexile siedzę ... No więc masz moje błogosławieństwo i dawaj tego linka ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też się przyłączam do prośby Sand Wraith''a.
SPOILER
Kto czytał najnowszy chapter mangi ? Co za bezsens, a już myślałem, że Rukia i Chad jakimś cudem umrą, a tu klops. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 19:15, Gogemitr napisał:

Też się przyłączam do prośby Sand Wraith''a.
SPOILER
Kto czytał najnowszy chapter mangi ? Co za bezsens, a już myślałem, że Rukia i Chad jakimś
cudem umrą, a tu klops. :(

Spojler - kontynuacja ;]
eee, przecież w najnowszym chapterze nie pojawiła się ani Rukia, ani Chad ... osochozi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER- kontynuacja kontynuacji :D
Chodzi mi o to, że pomimo tego, że zarówno Rukia, jak i Chad (raczej) umarli, to nic nie stoi na drodze Tite, żeby Innoue mogła teraz przywrócić zarówno naszego Herkulesa jak i "Balonogłową" do życia.
A miało być tak pięknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm jako że dopiero niedawno zacząłem oglądać Bleacha wielu rzeczy jeszcze nie wiem, więc odświeżam ten temat by zadać parę pytanek.
1. Jak to jest z duszami pożartymi przez Hollowy ?? Zanpakuto oczyszcza Hollowy z grzechów które popełnili i pozwala tym duszom powędrować spokojnie do Soul Society, ale co się dzieje z duszami które zostały w międzyczasie przez takowego Hollowa pożarte ?? Czy po pożarciu zwyczajnie ulegają anihilacji i nic już z nich nie zostaje, czy też może rezydują w Hollowie, a gdy Shinigami go likwiduje i oczyszcza one również stają się wolne i mogą odejść do Soul Society ?? Wiem wiem w anime zostało to niby wyjaśnione w Arrancar arc, gdy Matsumoto pomagała chłopcu o imieniu Shouta, jednak jeśli się nie mylę te odcinki to były zwyczajne fillery więc to się nie wlicza do canonu. No i jeszcze dodatkowo, skoro Menos Grande to ogólnie rzecz biorąc Skupisko pomniejszych Hollowów, czy jego zniszczenie wywołuje istne "zalanie" Soul Society nowymi duszami ??
2. Zanpakuto - z tego co wyczytałem i zobaczyłem w anime mogło by wynikać że to żywe istoty niezależne od swoich Shinigami, jednak czy mi się wydaje czy one są raczej jakiegoś rodzaju uśpioną częścią psychiki, częścią umysłu Shinigami ?? Ostatecznie Hollow Ichigo to po prostu zła część jego umysłu i instynktów która przybrała bardziej ludzkie kształty, poza tym później okazuje się że Zangetsu i Hollow byli w sumie jednym, tyle że z czasem część psychiki Ichigo znanej jako Zangetsu ustąpiła i została wchłonięta przez część znaną jako Hollow
3. Jeśli się nie mylę to Shinigami mogą zostać dusze i istoty które po przejściu do Soul Society mają w sobie duchową moc, a miały ją jeszcze wtedy kiedy byli ludźmi na Ziemi. Tak więc o ile się nie mylę taka np. Karin siostra Ichigo po śmierci będzie mogła zostać Shinigami, w sumie to samo tyczyć się pewnie będzie Uryuu, czy też (dostaje dreszcze kiedy sobie wyobraża) Kan''onji
4. Czy wy też dostajecie dreszczy gdy myślicie o tym co się stanie gdy Zaraki Kenpachi pozna imię swojego Zanpakuto, a co dopiero gdy zdoła opanować Bankai ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Z tym bywa różnie ... poczytaj mangę nie chce robić spojlerów. Ale jeżeli chodzi o zwykłe dusze to stają się hollowiami ... czyli tak czy siak trafią na Shinigami i zostaną oczyszczone. Jeżeli chodzi o Menosy to również odsyłam do mangi (najnowsze chaptery)
2. Zanpaktou to cząstka duszy, można to rożnie rozumieć ale tak to zostało wyjasnione przez autora. Hollow Ichigo jest wyjątkowy po pierwsze jest silny (silniejszy od innych hollowów od Vaizardów) Po drugie powstał w skutek treningu Uruhary, ale jedno jest pewne Hichigo = instynkt. Z tą jednością to też chyba nie jest tak jak piszesz, przecież Hichigo nie wie gdzie jest Zangetsu (wiem, wiem, po spotkanie z Zarakim Zangetsu wchłonął Hichigo, ale podejrzane dlaczego Hichigo teraz, kiedy jest dominujący i (ponoć) wchłonął Zangetsu i nie ma pojęcia gdzie się on znajduje?)
3.Dokładnie
4.Rozmowy o tym toczone są od kilku lat, a temat jest ciągle wznawiany ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 16:26, Gogemitr napisał:

Słyszeliście, że Bleach ma być od września w polskiej niekodowanej TV? Więcej w drugim od góry
wpisie na mym gramsajcie. :)

super, ale ja mam tylko 5 kanałów ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak się zastanawiałem. Ichigo wydaje się mieć teraz dość poważne kłopoty (doczytałem do końca mangę) i dość ciężko będzie mu teraz walczyć nawet jeśli wykorzysta maseczkę. Z drugiej strony... kiedy walczył ze swoim hollowem wcześniej i jego ciało przeszło przemianę w pełnego Hollowa wydawał się dysponować kilkoma intrygującymi zdolnościami. Zastanawia mnie czy to aby nie mógł by być jakiś wyższy poziom mocy Vizarda. Do tej pory używali tylko masek, być może pełna przemiana może im dać jeszcze większą moc. Być może...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtedy Ichi był hollowem więc miał ich umiejętności (cero, natychmiastowa regeneracja ...) Na bank za chwilę wyjdzie Ulq ... a i pozostaje kwestia Nell ciekawe jakie są jej prawdziwe moce (w końcu ex espada ;] )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 00:38, Sand Wraith napisał:

(w końcu ex espada ;] )

Cóż jedną już znamy, wchłanianie i odbijanie ataków, co jak co ale zjeść Cero i zwymiotować nim na przeciwnika to nie pikuś, swoją drogą ma też "ciekawe" właściwości regenerujące XD Jeśli zaś chodzi o tą pełną przemianę w Hollowa, to Vizard korzystają jak na razie tylko z masek, ale może są w stanie jeszcze głębiej się Zhollowizować, to tylko takie moje dociekania, ale... ciekawie by było. Poza tym oglądałem sobie troszeczkę te odcinki w których Ichigo trenował z nimi i wydaje mi się że nawet wśród Vizardów jest on czymś niezwykłym. Kilkakrotnie byli oni nieco zaskoczeni/zszokowani pokazami mocy Hollowa Ichigo, jak wtedy gdy mało nie skręcił karku Hiyori, dziewczyna była autentycznie przerażona (a mówimy tu przecież o Sandałobijącej Hiyori XD)
Mhm swoją drogą przyszła mi na myśl jeszcze jedna sprawa, otóż Cel Vizard. Gdy Shinji poszedł do szkoły Ichigo i próbował go przekonać w pewnym momencie pokazała się Hiyori i trzasnęła go za to że się nie stara. Potem gdy Shinji zwiał z nią by nie zarąbała Chada i Inoue miała miejsce malutka dyskusja między nimi. Hiyori stwierdziła że nienawidzi ludzi i Shinigami, a Shinji że na razie nie mogą nic na to poradzić i by jeszcze trochę zaczekała. Mógłbym wysnuć malutki wniosek, otóż Vizard chcą zdobyć Hogyokou (czy jak się to tam piszę) nie jestem jednak pewien do czego chcą go użyć, może chcą siebie zmienić (tylko w którą stronę ?? Sądząc z wypowiedzi Hiyori... być może w Hollowy, skoro to jedyne czego ona nie nienawidzi)

Swoją drogą tak na marginesie. Shinigami mogą zostać ludzkie dusze które za życia miały duchowe moce no nie ?? Czy nie sądzisz że to nieco... ironiczne ?? Quincy są takimi właśnie ludźmi, czyli po śmierci i dotarciu do Soul Society, mogą się stać Shinigami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 W całym uniwersum Bleacha nie ma kogoś takiego jak Ichigo. Vaizardzi są Shinigami, którzy różnymi sposobami zdobyli moce hollowów. W odróżnieniu do nich Ichigo już od początku (na skutek treningu u Uruhary) był perfekcyjną hybrydą Shinigami i Hollowa. Jest tym do czego zmierza Aizen.
Ad.2 Quincy nie posiadają jako takich mocy duchowych, Quincy posiadają pewne umiejętności pozwalające im na pobieranie cząsteczek duchowych z otoczenia (dlatego np. łuk Ishidy stał się taki wielki po dotknięciu Zangetsu ...) Natomiast Shinigami posiadają własną moc duchową.
Btw. nie mam pojęcia co będzie z Chadem po jego śmierci ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 01:04, Sand Wraith napisał:

Ad.1 W całym uniwersum Bleacha nie ma kogoś takiego jak Ichigo.

Innymi słowy Ichigo to wyjątkowość w wyjątkowości :-) Swoją drogą ciekawi mnie czy takie sytuacje (dzieciak narodzony z Shinigami) się tam często zdarzają, bo normalnie to Shinigami nie zamieszkują na Ziemi i nie mają dzieci, Ishiin i Urahara są wyjątkami od tego (swoją drogą ciekawi mnie co wygoniło ojca Ichigo z Soul Society)

Dnia 02.09.2007 o 01:04, Sand Wraith napisał:

Ad.2 Quincy nie posiadają jako takich mocy duchowych,

Mhm z tego co pamiętam to Quincy byli opisani jako ludzie o pewnych zdolnościach duchowych, ogólnie rzecz biorąc ludzie zdolni widzieć duchy, komunikować się z nimi etc. Do walki z Hollowami rozwinęli różnorakie zdolności, ale nielicząc tego to po prostu zwyczajni ludzie zdolni widzieć duchy.

Dnia 02.09.2007 o 01:04, Sand Wraith napisał:

Btw. nie mam pojęcia co będzie z Chadem po jego śmierci ...

Pytanie brzmi, Czym tak właściwie JEST Chad. Wiemy czym jego moce są, ale skąd się w nim wzięły. Gdybym miał ryzykować... być może Chad jest jednym z eksperymentów Aizena ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować