Zaloguj się, aby obserwować  
LFG-Foley

Bleach - Temat ogólny

6149 postów w tym temacie

Dnia 05.09.2008 o 17:22, Drake Mariusz napisał:

Od pierwszego odcinka filerków, można było sobie zdać sprawę iż kapitan 3 oddziału ma
bakkotou i że ma coś wspólnego z Kasumi-rodzinką. Zauważyliście, że podczas jego przedstawienia
jeden z shinigami zwrócił uwagę na to iż gość ma dwa miecze ? Jeden to jego własny zanpakotou
Saiga, a drugi, ten przypominający miecz świetlny jedi to co niby jest ee... bakkotou.

Moim zdaniem filerki są do niczego. Marna kreska, maksymalne zdolności Kurosakiego i
jego teamu, a niby skąd, skoro jeszcze nie wrócili z Hueco Moundo ?

Po za tym w Bleach jest wiele niejasności. Np; Matka Ichigo została "pożarta" przez Hollowa,
więc powinna stać się pustym jak brat Orichime, a tu... Zniknęła i nie ma. Następna sprawa
to tatuśkowie... I wiele, wiele innych.

erwinl15
Nie dwa miecze, lecz zdublowane miecze. Bo podstawowo posiada jeden, który się rozdwaja.

Dwa miecze jako jedyny posiada kapitan 8 oddziału... Dwa, lecz o tym samym imieniu.

simonemaster22
Wolisz Naruto, to pisz to w dziale poświęconym Naruto, a nie w dziale poświęconym Bleach;P.


Po pierwsze - prosiłbym o SPOILER przed newsem :) Dziękuję :)
Po drugie
SPOILERY MOŻLIWE
Nie wydaje mi się, że drugi mieczyk Amagaia jest Bakkoutou. Uno - nie ma oczka. Dos - Kasumi-ooji wykuwali miecze, a ten miecz to niewątpliwie magia.
KONIEC SPOILERÓW
Po trzecie - fillery od czasu wejścia do SS stały się całkiem znośne, lepsze niż Bounto Arc. No krecha beznadziejna, to fakt. A to że nie wrócili z HM - nie patrz na to, to jakaś strasznie dziwna taktyka twórców animy Bleach.
Po czwarte - myślę, że nie wszystkie dusze pożarte przez Hollow się zmieniają w tych złych. A w ogóle mam cichą nadzieję, że to nie koniec wątku Masaki w Bleachu... ale to tak ciiiii... A do tatuśków co masz? Po prostu jeszcze nie mieli okazji się wykazać, myślę, że w nadchodzącej wojnie pokażą co nieco :) Isshin wymiata ^^
Po piąte - co do mieczów masz po części rację, ale wszystkim chodzi o prawdziwą naturę mieczy, czyli Shikai. Ale co do miecza Hisagiego - myślę, że te ostrza są zależne od siebie, tak więc dwoma mieczami bym tego nie nazwał. Ot coś na styl Bankai Ikkaku. A ostrza Kyoraku (I LOVE HIM!!!!) i Ukitake są od siebie niezależne.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do dalszej dyskusji :)

@simonemaster22
Masz szczęście, że moderatorzy tu zbyt często nie zaglądają ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 20:01, ibisz napisał:

Nie wydaje mi się, że drugi mieczyk Amagaia jest Bakkoutou. Uno - nie ma oczka. Dos -
Kasumi-ooji wykuwali miecze, a ten miecz to niewątpliwie magia.


Prawdopodobnie tylko dlatego, iż jest na wyższym poziomie niż wszystkie pozostałe bakkotou. Po za tym Amagai zabrał wszystkie oczka, z czterech najsilniejszych bakkotou...
Dodatkowo te pomniejsze ostrza nie posiadały oczek, a przynajmniej Ja ich nie zauważyłem.

Dnia 05.09.2008 o 20:01, ibisz napisał:

Po trzecie - fillery od czasu wejścia do SS stały się całkiem znośne, lepsze niż Bounto
Arc. No krecha beznadziejna, to fakt. A to że nie wrócili z HM - nie patrz na to, to
jakaś strasznie dziwna taktyka twórców animy Bleach.


Niestety bardzo irytująca, jednaj co do jakości, to przyznaję. Jest lepsze niż Bounto.

Dnia 05.09.2008 o 20:01, ibisz napisał:

A do tatuśków co masz? Po prostu jeszcze nie mieli okazji się wykazać...


Nie no, ogólnie nic nie mam. Ale pan Kubo narobił smaku, a potem nagle uciął ten wątek. I to właśnie chciałem wcześniej rzec;).

Dnia 05.09.2008 o 20:01, ibisz napisał:

Po piąte - co do mieczów masz po części rację, ale wszystkim chodzi o prawdziwą naturę
mieczy, czyli Shikai. Ale co do miecza Hisagiego - myślę, że te ostrza są zależne od
siebie, tak więc dwoma mieczami bym tego nie nazwał. Ot coś na styl Bankai Ikkaku. A
ostrza Kyoraku (I LOVE HIM!!!!) i Ukitake są od siebie niezależne.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do dalszej dyskusji :)


Kyoraku ma ostrza niezależne. Tu się zgadzam, ale co do Ukitake, no nie wiem. Jego miecz się dubluje dopiero po przebudzeniu, czyli w formie shi-kai, podobnie Hisagi. Kyoraku natomiast ma dwa miecze, także w formie uśpionej.

Dnia 05.09.2008 o 20:01, ibisz napisał:

@simonemaster22
Masz szczęście, że moderatorzy tu zbyt często nie zaglądają ;P


Tak wiem. Dawno tu nie zaglądałem (chyba z rok) i zapomniałem co nie co z odpowiedniego stylu pisania, oraz formatowania postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 22:46, Drake Mariusz napisał:

Prawdopodobnie tylko dlatego, iż jest na wyższym poziomie niż wszystkie pozostałe bakkotou.
Po za tym Amagai zabrał wszystkie oczka, z czterech najsilniejszych bakkotou...
Dodatkowo te pomniejsze ostrza nie posiadały oczek, a przynajmniej Ja ich nie zauważyłem.

O ile wiem wszystkie miały oczka. Ale tu jest jeszcze jeden problem. Bakkutou "zarażały" zanpaktou. Nie było nowego mieczyka, a po prostu ulepszał się zabójca dusz, tak jak to było z Kifune. No ale Amagai może być jakimś bossem, który sobie coś tam wymyślił, np. zaklął Bakkutou w mieczu Jedi.

Dnia 05.09.2008 o 22:46, Drake Mariusz napisał:

Niestety bardzo irytująca, jednaj co do jakości, to przyznaję. Jest lepsze niż Bounto.

To się zgadzamy :)

Dnia 05.09.2008 o 22:46, Drake Mariusz napisał:

Nie no, ogólnie nic nie mam. Ale pan Kubo narobił smaku, a potem nagle uciął ten wątek.
I to właśnie chciałem wcześniej rzec;).

Domyśliłem się :) Ale sądzę, że Tite dobrze zrobił wprowadzając te postacie wcześniej, bo zaraz akcja przeniosła się do HM i w sumie musieliby się pojawić dopiero podczas domniemanej przeze mnie wojny. A to by było troszkę dziwne ;)

Dnia 05.09.2008 o 22:46, Drake Mariusz napisał:

Kyoraku ma ostrza niezależne. Tu się zgadzam, ale co do Ukitake, no nie wiem. Jego miecz
się dubluje dopiero po przebudzeniu, czyli w formie shi-kai, podobnie Hisagi. Kyoraku
natomiast ma dwa miecze, także w formie uśpionej.

Masz rację, tylko Kyoraku ma dwa miecze uśpione niezależne od siebie (daisho? chyba tak to się nazywa), Ukitake także (po obudzeniu) niezależne. Hisagi ma te dwa ostrza połączone łańcuchem. Coś w stylu nunchuka - oddzielne pałki, ale połączone łańcuchem, przez co są jedną bronią. Myślę, że Kubo miał w swoim umyśle wszystko, więc nie na darmo powiedział, że tylko Kyoraku i Ukitake w całym SS posiadają dwa ostrza. Ale jak sobie pomyślę, co może z tym zrobić "69" to jest to idealne narzędzie do brutalnego zabijania ]:->

Dnia 05.09.2008 o 22:46, Drake Mariusz napisał:

Tak wiem. Dawno tu nie zaglądałem (chyba z rok) i zapomniałem co nie co z odpowiedniego
stylu pisania, oraz formatowania postów.

Pisałem do simonemastera22, która napisał, że Naruto jest lepsze :) Do Ciebie nie mam zastrzeżeń ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 07:33, Hubi Koshi napisał:

Takie małe cosik dla zainteresowanych Powerami Kapitanów Gotei 13
http://www.mangashare.com/forums/showthread.php?t=7854


Świetnie to jest przygotowane.

Myślałem że zakończy się wątek filerów a tutaj nagle Amagi okazuje się się..no właśnie kim...stanoł nagle na ciemnej stronie czy od razu po niej był? Akcja naprawdę jak na filery jest ciekawa ... Co do Mangi,w końcu Hisagi Shuuhei ujawnił swoja forme ShiKai i co ciekawę jak się nie myle,posiada tak jagby "2 zanpaktou w jednym" . Jest jedynym porucznikiem który posiada takie "cuś" a jednym z trzech shinigami którzy posiadają to,bo Ukitake i Kyouraku też posiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 13:49, Infes napisał:

Myślałem że zakończy się wątek filerów a tutaj nagle Amagi okazuje się się..no właśnie
kim...stanoł nagle na ciemnej stronie czy od razu po niej był? Akcja naprawdę jak na
filery jest ciekawa ...

Zrobili coś podobnego jak w mandze(czyt. Aizen). Jednak powtórka całkiem ładnie się udała...
>Co do Mangi,w końcu Hisagi Shuuhei ujawnił swoja forme ShiKai

Dnia 06.09.2008 o 13:49, Infes napisał:

i co ciekawę jak się nie myle,posiada tak jagby "2 zanpaktou w jednym" . Jest jedynym
porucznikiem który posiada takie "cuś" a jednym z trzech shinigami którzy posiadają to,bo
Ukitake i Kyouraku też posiadają.

Dodałbym też Byakuyę i jego tysiąc... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 15:11, Gol Galad napisał:

Dodałbym też Byakuyę i jego tysiąc... :P


To jest raczej super ekstra atak niż forma jego Zanpaktou.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 10:49, Maxtreme napisał:

Oj nie jest,zaraz zaczynam oglądanie...


Nareście II część kinówki Bleach ukazana ;) Teraz jeszcze oczekuję na PL subs i będzie git :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoilery Diamond Dust Rebelion

No i jestem po seansie. Po tym filmie spodziewałem się wielkich rzeczy - w końcu pierwszy film kinowy był bardzo dobry (co jest rzadkością w świecie anime --> anime movie), ale trochę się przeliczyłem.

Gdybym miał wybrać target DDR, powiedziałbym, że celuje on w FANKI. Głównym bohaterem jest uwielbiany przez dziewczęta kawaii badass Hitsugaya, Ikkaku lata bez koszuli a Byakuya wszystkich ratuje =p. Bolączką jest skopana fabuła. Po raz 68 widzimy motyw zdrady w Soul Society, no ile można? Nie mogli wymyślić czegoś innego? Do tego film jest zdecydowanie zbyt poważny, utrzymany w szarych barwach, Toushiro przez dobre 40 minut szlaja się po świecie w zakrwawionym ubranku, a Ichigo zaczyna wyciągać te swoje ambitne przemyślenia i wali na lewo i prawo "Wyzwól swoje uczucia!!1111". No i najważniejsze - Shunsui został pokonany przez zwykłą płoć. Można to oczywiście tłumaczyć, że główny zły pokonał go za pomocą tamtego artefaktu królów - ale w takim razie dlaczego go nie zabił?!. Walki też nie zachwycają :/.

A szkoda :(. Spodziewałem się naprawdę wielkich rzeczy po Memories of Nobody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeeee, nie był taki zły.

Sporo się działo, niezłe walki, nawet trochę fabuły było :) Więc w sumie nieźle. Moim zdaniem całość jest lepsza od Memories of Nobody, zwłaszcza jeśli chodzi o same walki (czyli w sumie najważniejsza rzecz w kinówkach).

A co do pokonania Shunsui - po pierwsze, było to w zasadzie z zaskoczenia. Skąd niby miał wiedzieć, że tamten ma Hyorinmaru? Po drugie, gdzieś obok szlajała się ta pseudo-arrancarka. Więc mogło być 2 na 1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 22:05, Drake Mariusz napisał:

A tak nawiasem to poda ktoś łaskawie link do tej drugiej kinówki ??

Chyba wiesz, że nie wolno podawać bezpośrednich linków...:(
Ale powiem ci, że znajdziesz na stronie, która robi suby do tego Anime. Lub na największej stronie Bleach-a (ale nie polskiej, a zagranicznej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na polskiej też już jest ;) A suby pewnie pojawią się w najbliższym czasie. Kinówki jeszcze nie miałem okazji obejrzeć, jutro pobiorę <jupi> Nie mogę się doczekać xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EDIT: To odpowiedź do Drake Mariusz, odpowiedzi trochę się psują coś... :/
> A tak nawiasem to poda ktoś łaskawie link do tej drugiej kinówki ??
>
Użyj Google - jest całkiem sporo owych miejsc do ściągnięcia. Na stronach fanowskich szczególnie...

Co do filmu - słabszy niż Memories of Nobody(przy którym się rozpłakałem normalnie :d ). Tutaj niby też smutna historia, ale to już nie to...
<SPOJLERY Z FILMU AŻ MIŁO>
To co mnie zawiodło w szczególności to: Ikkaku pokazał normalnie całemu SS swoje Bankai, Yama-jii nawet nie kiwnął palcem w walce - poszpanował swoim Shikai, Kenpachi(nawet Yachiru nie pokazali! Bastards!) poszedł na wariata i wpierdzielił się w tego Kusake, który uwolnił pieczęć(potem widzimy go jeszcze raz, kiedy wychodzi spod gruzów którymi go przysypał - znowu znika), Kyouraku dał się załatwić JEDNYM CIOSEM(to nie było nawet z zaskoczenia, bo wiedział z kim walczy) i poszedł leżeć na stole u Unohany, Hisagi nie wyzwolił swojego Zanpaktou(ale w trailerach tak to wyglądało), tylko użył Kidou którym przedziurawił brzuch u Hitsugayi na wylot(wtf Oo), te dwie nie wiadomo co dzieweczki-arrancarki(wynik eksperymentu Szayela/Aizena? Pewnie wraz z Kusake), a ten główny wróg to padł jak na posiadanie "boskiej mocy" zbyt szybko, na dodatek od naszego Ichi. Więcej rzeczy już mi się nie chce czepiać... : d
<SPOJLERY Z FILMU AŻ MIŁO>
Po MoN spodziewałem się czegoś na podobnym poziomie, jednak tutaj już nie było takiej "magii"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam uważam ten film za lepszy od MoN, było więcej Soi Fon(i Yoruichi;) na ekranie a to najwazniejsze xD
Mam nadzieję że Soi Fon kiedyś się doczeka własnej kinówki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 19:04, Ledoke napisał:

Mam nadzieję że Soi Fon kiedyś się doczeka własnej kinówki :D


Może to i Pani Kapitan jednakże jest ona raczej po boczną postać i jakoś mi się nie widzi jej w kinówce.

[ Ja jeszcze ciągle czekam na suby :P ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 01:18, ibisz napisał:

> Prawdopodobnie tylko dlatego, iż jest na wyższym poziomie niż wszystkie pozostałe
bakkotou.
> Po za tym Amagai zabrał wszystkie oczka, z czterech najsilniejszych bakkotou...

> Dodatkowo te pomniejsze ostrza nie posiadały oczek, a przynajmniej Ja ich nie zauważyłem.

O ile wiem wszystkie miały oczka. Ale tu jest jeszcze jeden problem. Bakkutou "zarażały"
zanpaktou. Nie było nowego mieczyka, a po prostu ulepszał się zabójca dusz, tak jak to
było z Kifune. No ale Amagai może być jakimś bossem, który sobie coś tam wymyślił, np.
zaklął Bakkutou w mieczu Jedi.


A nie mówiłem ??

W przeciwieństwie do innych jego miecz ma sporo oczek...

Oglądałem już Bleach 2. Nic rewelacyjnego, w dodatku... wersja Hiszpańska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiłeś, mówiłeś ;) Odcinek fajny, za to DDR nie podobało mi się, za dużo dzieciaka Toshi (nie trawię go, po prostu postać żeby dziewczyny oglądały ;p), a najbardziej mnie zdenerwowało to, że Kyoraku padł tak szybko... porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować