Zaloguj się, aby obserwować  
LFG-Foley

Bleach - Temat ogólny

6149 postów w tym temacie

Dnia 26.02.2010 o 23:34, Hubi_Koshi napisał:

Nooo proszę Tch Tch Tch niegrzeczny plagiatorek.
http://mangahelpers.com/news/details/332

Ten plagiator tylko zmienił wygląd postaci i fabule a resztę bez szczelnie zerżnął
Widać jak ludzie nie szanują cudzych praw autorskich wystarczy im tylko dać stroną a już wezmę całą mangę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 18:05, Lord_Illidan napisał:

> Nooo proszę Tch Tch Tch niegrzeczny plagiatorek.
> http://mangahelpers.com/news/details/332
Ten plagiator tylko zmienił wygląd postaci i fabule a resztę bez szczelnie zerżnął
Widać jak ludzie nie szanują cudzych praw autorskich wystarczy im tylko dać stroną a
już wezmę całą mangę

chłe chłe chłe... "bez szczelnie" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 18:05, Lord_Illidan napisał:

Widać jak ludzie nie szanują cudzych praw autorskich wystarczy im tylko dać stroną a już wezmę całą mangę


O prawach autorskich, to się lepiej nie wypowiadaj, Ty czytaczu skanlacji przez internet :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 23:34, Hubi_Koshi napisał:

Nooo proszę Tch Tch Tch niegrzeczny plagiatorek.
http://mangahelpers.com/news/details/332


Jednym słowem: ROTFL. Zrzynka bezczelna - może jeszcze by miejscami przeszła, ale to:
http://i536.photobucket.com/albums/ff330/Kylara21/plag/i1b7o3.jpg
To już lekka przesada ;) Nie trzeba nawet być fanem Bleacha, żeby zauważyć, że to wierna imitacja Kenpachiego :P
Choć jednak trzeba przyznać, że chociaż talent do kolorowania ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 01:23, ziptofaf napisał:

Choć jednak trzeba przyznać, że chociaż talent do kolorowania ma :)


Ale Kubo zdecydowanie lepszy, zwóć uwagę na szczegóły Kenpachiego i tego drugiego, jak Kubo idealnie narysował chociażby mięśnie szyji - za to uwielbiam jego kreskę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Simmons is also alleged to be freely helping himself to scenes from Hellsing, Vampire Hunter D, NANA, Dogs, and others. He has yet to offer any comment on the matter.

There are currently some entertaining efforts to bring the wrath of Shueisha and VIZ (who hold the US rights to Bleach) down on both author and publisher; it seems his career as comic book writer may be a short lived one indeed

Zródło - Sankaku

Żal mi go, może po prostu wielkim fanem jest? - serio mówię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 02:42, Ichibanboshi-kun napisał:

Żal mi go, może po prostu wielkim fanem jest? - serio mówię


Gdyby te rysunki były zamieszczone w internecie za darmo, to podejrzewam, że nikt by się nie przejął.
Ale jak on robił kompletną "zrzynkę" i wydawał pod własnym nazwiskiem, to już inna sprawa. To już nie tyle fanostwo, co bezczelność ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeju, jeju. Ależ Was to boli... łoj.. Ktoś Kubo zerżnął, a jak Kubo zrzyna kogoś, to wszystko jest ok, tak ?
Co za świat. To że sława to bezkarny i cacy, to że nikt nie znany, to już afera. Tragedia na miarę naszej Polskiej rzeczywistości.

Tfu. Wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 11:36, Tymonius napisał:

Jeju, jeju. Ależ Was to boli... łoj.. Ktoś Kubo zerżnął, a jak Kubo zrzyna kogoś, to
wszystko jest ok, tak ?
Co za świat. To że sława to bezkarny i cacy, to że nikt nie znany, to już afera. Tragedia
na miarę naszej Polskiej rzeczywistości.

Tfu. Wstyd.


Faktem jest, że większość mangaków, to banda plagiatorów. Przecież skądś muszą czerpać swoje "nowe" pomysły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 11:36, Tymonius napisał:

Jeju, jeju. Ależ Was to boli... łoj.. Ktoś Kubo zerżnął, a jak Kubo zrzyna kogoś, to
wszystko jest ok, tak ?
Co za świat. To że sława to bezkarny i cacy, to że nikt nie znany, to już afera. Tragedia
na miarę naszej Polskiej rzeczywistości.

Tfu. Wstyd.

Eee...Tymonius, to Kubo też z kogoś zżynał? Przytocz jakieś przykłady, linki itp. bo na razie twoje słowa są ,eee rozumiesz, niepoparte dowodami. A ze ten gość to plagiator to akurat prawda, w dodatku momentami wręcz bezczelny plagiator (via ten niby-Zaraki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 11:39, Arry napisał:

Faktem jest, że większość mangaków, to banda plagiatorów. Przecież skądś muszą czerpać
swoje "nowe" pomysły...

Tyle tylko, że tutaj akurat nie chodziło o "inspiracje", ale bezpośrednie kopiowanie scen i zmienianie kilku detali. Porównania zresztą nie pozostawiają żadnych wątpliwości, jak niektórym postaciom zmieniono jedynie kolor włosów i ubiór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 11:42, KofeinowyPablo napisał:

Eee...Tymonius, to Kubo też z kogoś zżynał? Przytocz jakieś przykłady, linki itp. bo
na razie twoje słowa są ,eee rozumiesz, niepoparte dowodami...


No i o czym ja mówiłem kilka postów temu ?
Sława, to wierzymy na słowo, ba na mrugnięcie okiem. Ech... bezmyślna tłuszcza, która własnego zdania i opinii nie ma. Wierzycie na ślepo, leząc jak lemingi w przepaść... To że Ja zwykły prosty forumowicz... to nie człowiek jestem. Kłamca, oszczerca, oszust. No zwierze normalnie.

Gdybyś był takim asem, kolego obrońco plagiatorów, to przeczytałbyś posty wcześniej. Wystarczy porównać Inner-Hollowa, a Kyubi w Naruto. Tylko tyle, dalej szukać nie potrzeba i twoje argumenty obrony Kubo, sypią się w perzynę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 14:21, Tymonius napisał:

Wystarczy porównać Inner-Hollowa, a Kyubi w Naruto. Tylko tyle, dalej szukać nie potrzeba
i twoje argumenty obrony Kubo, sypią się w perzynę...

Jakby już się o coś rozwodzić to każdy oprócz pierwszych mangaków byłby plagiatorem. "Bo on ma taką samą fryzurę! PLAGIAT!" Albo "On walczy mieczem! PLAGIAT!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 14:21, Tymonius napisał:

Gdybyś był takim asem, kolego obrońco plagiatorów, to przeczytałbyś posty wcześniej.
Wystarczy porównać Inner-Hollowa, a Kyubi w Naruto. Tylko tyle, dalej szukać nie potrzeba
i twoje argumenty obrony Kubo, sypią się w perzynę...

Jest Ogromna różnica między Inspirowaniem się, a czystej wody Plagiatorstwem. Kiedy postacie wyglądają tak samo, walczą tak samo, mają taki sam charakter (ta podróbka Kenpachiego pewnie nie ma za zdrowo pod czachą) to mamy do czynienia z Plagiatem, ale kiedy jest jedynie podobieństwo, często zamierzone to jest Inspirowanie się, albo hołd dla postaci. Ot np w GaoGaiGar masz postać Soldato J 002 który jest hołdem dla Cyborg 002 z Cyborg 009. Mahou Shoujo Lyrical Nanoha jest Pełno czegoś takiego, że wspomnę tylko o samej Nanosze którą fandom okrzyknął White Devil (przezwisko pierwszego Gundama) albo Subaru Nakajima nosząca przydomek GaoGaiGar-tan.
Kubo NA PEWNO brał od innych ludzi pomysły, ale przerabiał je, zmieniał, dostosowywał. I to już nie jest plagiat bo to nie ślepe skopiowanie czyjegoś pomysłu. Z Plagiatem mamy do czynienia gdy ktoś bezczelni skopiuje cały pomysł nic w nim nie zmieniając.
Co do Kyuubi = Inner Hollow to zawężasz, jest masa takich postaci, taka sytuacja ma nawet swoją nazwę
http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/SuperpoweredEvilSide

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak napisł Hubi, jest różnica między żżynką a inspiracją.
Przykład; Naruto i wielokrotne wypowidzi Kishiego o jego hołdzie dla Toriyamy. Z kolei u Kubo widać duży wpływ twórczości Miyazakiego(najwięcej z Nauiscaa''i), a na chama można powiedzieć że nawet dla tworców Finalów(miałem takie uczucie ogladając Advent Children :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2010 o 14:21, Tymonius napisał:

Gdybyś był takim asem, kolego obrońco plagiatorów, to przeczytałbyś posty wcześniej.
Wystarczy porównać Inner-Hollowa, a Kyubi w Naruto. Tylko tyle, dalej szukać nie potrzeba
i twoje argumenty obrony Kubo, sypią się w perzynę...

Heh, na początek chciałem ci napisać, ze nie miałem zamiaru bronic Kubo, po prostu zaciekawiłeś mnie, myślałem ze faktycznie masz jakieś dowody, linki, czy coś w ten deseń. Ale myślę że KuroNeko, Hubi i Ichibanboshi już w wystarczająco wyczerpujący sposób wyjaśnili sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KofeinowyPablo:

Nie. Nazwałeś mnie kłamcą. Prawda, nie w bezpośredni sposób, ale w sposób pośredni.
Teraz bronisz się słowami kolegów. Wyjaśnij, broń się sam, nie szukaj adwokatów...


Hubi_Koshi: He, wiesz odezwałeś się w nieodpowiednim momencie. Czekałem co zrobi pan Pablo, ponieważ nazwał mnie kłamcą.. i w sposób pośredni bronił Kubo, przed zarzutem "zrzynania". Teraz Pablo zerżnął z Ciebie i obronił się tym co napisałeś, pozostawiając zarzut napaści do adwokatowania Twoimi słowami... Nie mogłeś chociaż poczekać aż wypowie się prowodyr ?

Fakt. Inspiracja jest inspiracją. Jednak Kubo traci nie tylko natchnienie, ale i chęć do dalszego prowadzenia tej mangi. Może oskarżam go niesłusznie, ponieważ to wydawca wymusza na nim sztuczne przeciąganie, lub rozbudowywanie serii... Mimo wszystko jednak gdy przyjrzymy się bardzo uważnie zauważymy, że nie jest on tak do końca oryginalny. I tutaj muszę przyznać Ci połowiczną rację, ponieważ Kubo, dosyć zręcznie "inspiruje" się cudzymi pomysłami, adaptując je na swoje potrzeby co nie jest do końca plagiatem, ale nie jest tez do końca oryginałem.
Dlatego też wtrąciłem swoje trzy gorsze, że czytelnicy zauważają podróbki swojego ulubionego autora, a nie widzą tego z czego on czerpał swoje pomysły... Uznając jednocześnie, ze ten jeden jest unikatowym, niepowtarzalnym pomysłem, który zrodził się w głowie twórcy...

Reasumując i nawiązując do Twojej wypowiedzi. Nawet gdybym teraz przedstawił grafiki, artykuły i oryginalne opowiadania RPG gdzie Kage Pasu zostało zawarte i skontrował je z umiejętnością miecza kapitana lovelasa, to i tak wyjdzie na to, że jest to tylko inspiracja a nie zrzynka. Hadou na forum nazywa się inaczej niż w mandze. Wyzwalacz także jest inny, jak i również cena ofiary potrzebna do aktywowania. Ech... Tak zręcznie to przedstawiłeś, że rozbroiłeś mnie zupełnie... Powinieneś jeszcze pogłaskać po głowie Pablo i dać mu lizaka, wtedy byłaby już pełnia mojego upokorzenia z łatką kłamcy i oszczercy... :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, ale zżynki mają też swoją dobrą stronę, wyobraźcie sobie jakim crapem byłby Matrix bez wplecenia przez Wachowskich Ghost in the Shell w świat Ubika :) - a to jeszcze podane w klimatach Mrocznego Miasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 01:05, Tymonius napisał:

Hubi_Koshi: He, wiesz odezwałeś się w nieodpowiednim momencie. Czekałem co zrobi
pan Pablo, ponieważ nazwał mnie kłamcą.. i w sposób pośredni bronił Kubo, przed zarzutem
"zrzynania". Teraz Pablo zerżnął z Ciebie i obronił się tym co napisałeś, pozostawiając
zarzut napaści do adwokatowania Twoimi słowami... Nie mogłeś chociaż poczekać aż wypowie
się prowodyr ?

A skąd miałem wiedzieć że ty tu Xanatos Gambita odstawiasz XD
http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/XanatosGambit
Haha winę zwalam na WoWa, tuż przed odpowiedzeniem ci skończyłem grać i użerać się z pewnym mocno pustogłowym noobem i miałem trochę napięte nerwy więc nie czekałem z odpowiedzią ^^;

Dnia 01.03.2010 o 01:05, Tymonius napisał:

Reasumując i nawiązując do Twojej wypowiedzi. Nawet gdybym teraz przedstawił grafiki,
artykuły i oryginalne opowiadania RPG gdzie Kage Pasu zostało zawarte i skontrował je
z umiejętnością miecza kapitana lovelasa, to i tak wyjdzie na to, że jest to tylko inspiracja
a nie zrzynka. Hadou na forum nazywa się inaczej niż w mandze. Wyzwalacz także jest inny,
jak i również cena ofiary potrzebna do aktywowania. Ech... Tak zręcznie to przedstawiłeś,
że rozbroiłeś mnie zupełnie... Powinieneś jeszcze pogłaskać po głowie Pablo i dać mu
lizaka, wtedy byłaby już pełnia mojego upokorzenia z łatką kłamcy i oszczercy... :(.

Nie do końca, pokaż te materiały to się nad nimi zastanowimy. Nie znam szczegółów "zżynania" przez Kubo więc wypowiedziałem się tak Ogólnie. Tak czy owak jednak nie da się Uniknąć inspirowania się i włączania rzeczy i pomysłów z którymi się zetknęliśmy do naszych własnych pomysłów. Wszystko co widzimy, doświadczamy i poznajemy poszerza i wzbogaca naszą wyobraźnię i potem to wykorzystujemy, nie da się odciąć umysłu od otaczającego świata by stworzyć coś całkowicie i absolutnie oryginalnego. Wszystko zależy w sumie od intencji, jeśli Kubo nie był do końca świadomy że zżynał to jest ok, jeśli jednak świadomie kopiował czyjeś pomysły to już nie bardzo. No, ale o tym można by długo dyskutować :-) Wybacz że ci Xanatos Gambita zepsułem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować