Zaloguj się, aby obserwować  
LFG-Foley

Bleach - Temat ogólny

6149 postów w tym temacie

Wiecie może gdzie można znaleźć spolszczone chaptery mangi? Od pół roku na bleachsite.pl nie pojawiły się nowe chaptery, a mój angielski jest na tyle słaby, że mogę sobie nie poradzić. Czy w ogóle manga jest jeszcze przez kogoś tłumaczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2013 o 16:10, Kraju napisał:

Wiecie może gdzie można znaleźć spolszczone chaptery mangi? Od pół roku na bleachsite.pl
nie pojawiły się nowe chaptery, a mój angielski jest na tyle słaby, że mogę sobie nie
poradzić. Czy w ogóle manga jest jeszcze przez kogoś tłumaczona?


Jasne. [m]
Ja osobiście nie ufam polskim tłumaczeniom, ba, nawet te angielskie coś słabują ostatnio. Mangastream coraz bardziej dziwaczeje i odchodzi od oryginału z tym swoim nadawaniem emocji, a Mangapanda tłumaczy bardzo szybko, bez polotu i często z masą rażących błędów. Nie wiem na podstawie kogo tłumaczą panowie z BleachGotei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2013 o 16:22, LosBadylos napisał:

Ja osobiście nie ufam polskim tłumaczeniom, ba, nawet te angielskie coś słabują ostatnio.
Mangastream coraz bardziej dziwaczeje i odchodzi od oryginału z tym swoim nadawaniem
emocji, a Mangapanda tłumaczy bardzo szybko, bez polotu i często z masą rażących błędów.
Nie wiem na podstawie kogo tłumaczą panowie z BleachGotei

A co powiesz o mangareader?
Jaka jest wg ciebie jakość ich tłumaczeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2013 o 18:40, KuroNeko napisał:

A co powiesz o mangareader?
Jaka jest wg ciebie jakość ich tłumaczeń?


Na Mangareader są wrzucane tłumaczenia od Mangapanda, więc są kiepskie. Te od Mangastream pomimo różnych popełnianych przez nich dziwoloągów i przesadnie kolokwialnym językiem IHMO lepiej się czyta i tłumaczenie nie ma tylu błędów, ale wychodzą jakiś dzień po tłumaczeniach Mangapandy. No i wymagają trochę lepszej znajomości angielskiego, bo czasami potrafią zarzucić takim zdaniem, że nawet native speakerzy mają problemy :X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Link kasuję bo prowadzi do strony z której można pobrać treści objęte licencjami.

Tym razem nie przyznaję za to żadnej kary bo inaczej niż w temacie ogólnym o mandze i anime nie ma tutaj przypiętego posta który by tą sprawę regulował ale zaraz zamierzam tą sprawę naprawić i proszę wszystkich o przestrzeganie zawartej w nim zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy bywalcy wątku "Bleach - temat ogólny": jako że wszedł w życie nowy regulamin forum, ekipa moderatorska postanowiła zrewidować pewne stare postanowienia, czego efektem są małe zmiany w tym wątku. Od dzisiaj podawanie na forum linków do stron gdzie można obejrzeć anime online, ściągnąć anime, bądź ściągnąć suby, czytać mangę NIE będzie przez nas karane, z małymi wyjątkami. Nadal będziemy karać za:
- podawanie linków do torrentowni typu "pirackie mydło i powidło", gdzie poza anime można ściągnąć min. nielegalne oprogramowanie, pirackie gry itp
- podawanie linków do anime poprzez reflinki (typu adfly) gdzie właściciel reflinka zarabia na klikających użytkownikach
- prosilibyśmy również o nie spamowanie tymi linkami bez potrzeby, bo spam pozostaje spamem

Cieszmy się zatem naszymi ulubionymi anime i mangą, szanując powyższe zasady.
Rozpiska czasu emisji nowych odcinków -> http://animecalendar.net/
Rozpiska nowych serii w kolejnym sezonie -> http://anichart.net/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2013 o 18:54, Karharot napisał:

Link kasuję bo prowadzi do strony z której można pobrać treści objęte licencjami.

Tym razem nie przyznaję za to żadnej kary bo inaczej niż w temacie ogólnym o mandze
i anime nie ma tutaj przypiętego posta który by tą sprawę regulował ale zaraz zamierzam
tą sprawę naprawić i proszę wszystkich o przestrzeganie zawartej w nim zasady.

Tak dla pewności: Samo wspominanie nazw stron nie jest w żaden sposób karane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2013 o 20:57, KuroNeko napisał:

Tak dla pewności: Samo wspominanie nazw stron nie jest w żaden sposób karane?

Nie było w temacie o m&a więc nie będzie i tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2012 o 10:20, FratelloAgito napisał:

c522

Spoiler

A już myślałem ze w tym tygodniu chaptera nie będzie a tu niespodzianka. Ale wracając
do chaptera, wyczuwam pojawienie się Zangetsu ^^ Chociaż jeśli by się pojawił teraz Zangetsu
to teoretycznie Zabimaru też powinien się pojawić. Ciekawe czy będzie miał tą formę z
fillerów :P



Spoiler

Biorąc pod uwagę to, że Kubo nie trzyma się ścisłe własnych ustaleń (a raczej przeczy sam sobie tak potężnie że patrzenie na to aż boli), to podejrzewam że może mieć tę formę. Jednakże forma Zambimaru była już raz zaprezentowana w ARC-u SS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

c523

Spoiler

Bla bla bla, they are angry with you, who''s on the top, zanpaktou or shinigami, bla bla... HOLY MUTHAFUCKIN BATMAN!

Unohana vs Zaraki... ich starcie ma taką moc, że zamiast oszczędzać na tuszu, to w tym przypadku tła są zamalowane na czarno. Tydzień czekania, nie wytrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

c523

Spoiler

Holy Mother of God!!! Wzrok Unohany mnie przeraża. Po tym jak rozpuściła włosy wygląda jakby wyszła z piekła :P Okazuje się, że pod tym matczynym warkoczem nosiła pamiątkę po Zarakim. EPIC! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Ja tam wolę Zarakiego od sztucznie OP Goku.

Przynajmniej jest pewność, że kilka walk przegra, nie ma ponadboskiej mocy i nie będzie tak naiwnie głupi :P Od wygrywania mimo wszystkich przeciwności jest Truskawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

c525

Spoiler

I zrobiło się całkiem hardkorowo. Unohana co chwilę zabija i wskrzesza Zarakiego. No takiej metody treningu to ja jeszcze nie widziałem. :P Ciekaw jestem jakim koksem będzie Zaraki w momencie gdy całkowicie odzyska swoją moc. I wątpię, żeby Unohana zginęła zanim pokaże nam swoje bankai.

I niech anime Bleacha już wraca, ja chcę tą walkę zanimowaną i najlepiej żeby trwała tyle co 5 minut niszczenia Namek przez Friezę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Oglądam sobie serię Arrancar i dotarłem do momentu, gdzie Aizen w końcu bierze sprawy w swoje ręce(w sensie osobiście będzie walczył z obrońcami miasta). Przez ten czas nasunęło mi się parę myśli:
1. Jakoś mało jest wątków jest w tej mandze(porównaniu do Naruto). Fabularnie nie jest źle, ale chwilami odnosiłem wrażenie, że wszystko jest tak napisane, by pokazać jak najwięcej walk.
2. Wątek ratowania Inoue - początek słaby(przeczuwałem, że to będzie to samo co z Rukią tylko kraina i ofiara się zmieniła, miałem zawahanie by zrobić sobie w tym momencie przerwę w anime) jednak później fajnie wątek się rozkręcał aż do bardzo dobrej końcówki. Niestety, liczyłem na parę ofiar a tu kapitanowie się władowali.
3. Walki - jak zwykle miło się oglądało. Może te pierwsze były słabsze ale walka z Espadą była już miła dla oka. Pewnych momentach miałem jednak przesyt tymi pojedynkami.
4. Inoue ma bardzo pozytywny wpływ na Ichigo - dzięki niej może szaleć z maską paręnaście minut. Ech, ten nasz główny bohater - zawsze ma łatwiej w dostawaniu kopa mocy :)
5. Cieszy fakt, że autor trochę dopakował Ishidę czy też Sado, ale to nic w porównaniu do Ichigo :)
6. Scena uzdrowieniem Nemu przez Mayuri miażdży system :D
7. Postać Nel - miłe zastępstwo(i odskocznia) od Kona.

Jest jakiś spadek poziomu w Bleachu ale mimo to, che się to nadal oglądać. Może to dlatego, że nie przywiązuję zbytniej pamięci do zasad panującej w tej mandze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mogę znaleźć informacje na temat tego, czy manga wyjdzie, nie wyjdzie, czy jest miesiąc przerwy w publikacji, bo autor na L4 czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować