Zaloguj się, aby obserwować  
LFG-Foley

Bleach - Temat ogólny

6149 postów w tym temacie

Nowy chapter mnie przerósł. Ktoś zrozumiał na czym polega

Spoiler

bankai Unohany

? Czy to tylko ja jestem tak ślepy/głupi/nieogarnięty że nie zauważam oczywistego zastosowania? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden z minusów mangi - nie ma kolorów, więc nie wiem czy za Unohaną była krew, kwas, może ziemia się podniosła w taki sposób. Trzeba czekaś na jakieś oficjalne wieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2013 o 12:24, Zgreed66 napisał:

Kubo powinien zmienić dostawcę leków ;p

Po prostu chce by było mroczno. Niestety stosuje środki przez które Bleach robi się bardziej groteskowy aniżeli ponury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2013 o 13:20, luzac napisał:

Po prostu chce by było mroczno. Niestety stosuje środki przez które Bleach robi się bardziej
groteskowy aniżeli ponury.

Wiem, to ironiczne to ironiczne po prostu było po tym jak nie wydoliłem zakończenia chapa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

> 1. Jakoś mało jest wątków jest w tej mandze(porównaniu do Naruto). Fabularnie nie jest

Dnia 07.02.2013 o 10:07, Andrzej15 napisał:

źle, ale chwilami odnosiłem wrażenie, że wszystko jest tak napisane, by pokazać jak najwięcej
walk.


Spoiler

> Jest jakiś spadek poziomu w Bleachu ale mimo to, che się to nadal oglądać. Może to dlatego,

Dnia 07.02.2013 o 10:07, Andrzej15 napisał:

że nie przywiązuję zbytniej pamięci do zasad panującej w tej mandze



Spoiler

Powiem Ci szczerze ja bylem ogromnym zwolennikiem Bleacha, teraz jednak po ostatnim trollowaniu autora, a wręcz pokazywaniu że jemu już wszystko lotto darowałem sobie kolejne chapterki i Tobie polecam zrobić to samo. Na rynku jest sporo innych ciekawych mang, a nawet koreańskich manhw (chyba tak się to pisze), które mocno dyskwalifikują Kubo i jego gniot. Tak gniot, ponieważ jeżeli autor twierdzi w początkowych chapterkach że sprawa wygląda tak i jest to mur beton, a później twierdzi że jest inaczej, to zaczyna być nie ten teges, fabuła się sypie, a całość niestety traci sens.


Spoiler


Przykład: Zampaktou jest integralną częścią duszy i każdy posiada swoje, wystarczy tylko w chwili śmierci odnaleźć zabójce i jest cacy... Teraz Kubo twierdzi że nie i Zany są wykuwane przez kolesia ala Elvis.



Spoiler

Zabity przez Hollowa staje się Holowem... i znów zonk, ponieważ matka Ichigo została zabita przez Hollowa ale takowym się nie stała.


Spoiler

Takich wpadek czy celowych przekłamań jest więcej. Nie chce mi się ich tutaj wszystkich wyliczać.



Spoiler

> 4. Inoue ma bardzo pozytywny wpływ na Ichigo - dzięki niej może szaleć z maską paręnaście

Dnia 07.02.2013 o 10:07, Andrzej15 napisał:

minut. Ech, ten nasz główny bohater - zawsze ma łatwiej w dostawaniu kopa mocy :)



Spoiler

Ichigo nie dostaje kopa mocy, on staje się coraz słabszy. No niby dostaje nowe modele ewolucji, ale jego bazowa siła drastycznie spada z chapterka na chapterek... ciekawe co będzie dalej, może sterydy ?



Spoiler

> 6. Scena uzdrowieniem Nemu przez Mayuri miażdży system :D



Spoiler

Tak to prawda, jest to chyba najlepsza scena z duża ilością "humoru" w całej mandze;)



Spoiler

> 7. Postać Nel - miłe zastępstwo(i odskocznia) od Kona.



Spoiler

Także prawda, choć w nowej serii Quincy, Kubo traktuje ją jako filler, wypełniacz i nic więcej. To samo jest z Haribel, niby uratowali, ale ani słowa więcej.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2013 o 12:10, Krytyczny napisał:

Nowy chapter mnie przerósł. Ktoś zrozumiał na czym polega

Spoiler

bankai Unohany

? Czy
to tylko ja jestem tak ślepy/głupi/nieogarnięty że nie zauważam oczywistego zastosowania?
:D


Chyba tego nikt nie zrozumiał:(. Autorowi po prostu skończyły się pomysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Dobra, w końcu dokończyłem oglądać ten Arrancar arc.

1. Sama walka z Aizenem całkiem niezła, czuć było od gościa moc, choć walka z Ichigo przypominała trochę hmm... Dragon Balla - góry się rozpadały, robiły się duże dziury w ziemi.
2. Czy Gin nie mógł wcześniej odebrać tej całej kulki(nie pamiętam nazwy) niż później ryzykować życie. Znaczy plan miał dobry(w końcu nie mógł przewidzieć, że Aizen się odrodzi) ale myślę, że miał wiele innych okazji by to coś odebrać. No chyba, że nie wiedział gdzie ta kulka dokładnie jest(nie mogę sobie tego faktu przypomnieć).
3. Miło, że przyjaciele Ichigo dostali swoje 5 minut. Brakowało mi tylko Kona :P
4. Zakończenie serii, pożegnanie z Rukią - smutno mi się tutaj trochę zrobiło. W sumie to idealnie pasowałoby do zakończenia Bleacha :) Szkoda, że animatorzy z deka zawalili sprawę(animacja była jakaś kiepska).

No cóż... Biorę się za kolejny Arc.

Openingi i endingi są mistrzowskie. O ile w Naruto nie wszystkie mi sie podobają to w Bleachu każdy przypadł mi do gustu. Według mnie najlepszy opening to ten o numerze 10. W endingu nie mam faworyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

c527

Ichigo-chan, DO YOU EVEN LIFT?!

Spoiler

Ciekawe, Renjiemu udało się zdobyć zaufanie Asauchi podczas gdy Ichigo poległ z kretesem. Ciekawe gdzie został zesłany, może w miejsce gdzie będzie w stanie pogadać z Zangetsu?

No i spoczywaj w pokoju, Unohana. Twoje poświęcenie sprowadzi na Soul Society napotężniejszą bestię we wszechświecie. Czas na Zarakiego który odpali swoje bankai i zmiecie wszystkich z powierzchni ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

c527

Spoiler

Czyżby zmiana głównego bohatera? Nieeee, zapewne Ichigo dostanie nową broń (pewnie łuk, ale widząc nową definicję quincych to pewnie jakąś szpadę), zaś Kenpachi i Renji poprowadzą shinigamich ku zwycięstwu (albo śmierci). Szkoda tylko, że moje marzenie o tym, że zanpakutou Kenpachiego nazywa się Kusajishi Yachiru (albo przynajmniej jest nią) zapewne się nie spełni ;-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

c537

Spoiler

Niedobrze, czuję lekki niedosyt po pokazaniu Bankai Unohany. Zobaczymy jak to pokażą w Anime. Zaraki nareszcie usłyszał własny Zanpaktou, mam nadzieję, że jego shikai i bankai nie będzie czyms tak idiotycznym jak, np. bankai Soifon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2013 o 13:49, luzac napisał:

Spoiler


No i spoczywaj w pokoju, Unohana. Twoje poświęcenie sprowadzi na Soul Society napotężniejszą
bestię we wszechświecie. Czas na Zarakiego który odpali swoje bankai i zmiecie wszystkich
z powierzchni ziemi.



Oh jak ja czekam aż zobaczymy jego miecz w pełnej okazałości ^^ Albo lepiej, jak zmiecie Quincy z powierzchni ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 15:32, Krytyczny napisał:

Spoiler

A nie było przypadkiem tak, że zanpakutou Zarakiego było zawsze w shikai, jak Zangetsu,
bo właściciel ma za dużą moc?


Spoiler

Szczerze, nie pamiętam. :P Chociaż jakby tak spojrzeć wstecz to były takie domysły, ale nie jestem pewien czy zostały ostatecznie potwierdzone. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 16:20, Rick napisał:

>

Spoiler

A nie było przypadkiem tak, że zanpakutou Zarakiego było zawsze w shikai, jak
Zangetsu,
> bo właściciel ma za dużą moc?


Spoiler

Szczerze, nie pamiętam. :P Chociaż jakby tak spojrzeć wstecz to były takie domysły,
ale nie jestem pewien czy zostały ostatecznie potwierdzone. :)


To zostało potwierdzone przez słowa samego Zarakiego podczas walki z Ichigo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2013 o 16:32, KuroNeko napisał:

To zostało potwierdzone przez słowa samego Zarakiego podczas walki z Ichigo.

No to w takim razie mój błąd. ;) Aczkolwiek nie zdziwiłbym się jakby teraz się okazało, że to jednak nie był shikai :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

I zakończyłem oglądać Bleacha. Nie powiem, anime całkiem fajne - dynamizm jest, humor jest, fabuła też nie najgorsza(choć niestety patrząc całościowo to ustępuje fabule Naruto), są świetne openingi i endingi. Szkoda, że anime zostało przerwane ale to kwestia czasu gdy ono powróci.

Co do ostatniego wątku, co się dzieje 17 miesięcy po bitwie z Aizenem - początek był taki sobie: z jednej strony powraca klimat z pierwszych odcinków, z drugiej epizody były nudne(po bardzo dużej ilości walk następuje totalny zastój). Na szczęście z biegiem czasu akcja się dość fajnie rozwija i nie można narzekać na nudę. Na plus leci też zmiany w wyglądach postaci(choć Rukia mogłaby włosy zapuścić). To czego mi najbardziej brakowało to... Kona. Nie wiem czy coś się z nim stało czy coś, ale brakowało mi jego humoru.

W każdym razie, chyba przerzucę się na mangę by zobaczyć, co się dalej będzie działo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować