Zaloguj się, aby obserwować  
LFG-Foley

Bleach - Temat ogólny

6149 postów w tym temacie

Podobnie jak w Grze o Tron, ludzie tylko oglądający serial będą mieli mindfuck dopiero po jakimś czasie... a ja uwielbiam spojlerować :D Biedni moi nieczytający mangi znajomi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2013 o 18:48, Krytyczny napisał:

/ciach/

Spoiler

Kłopocze cię dziwny język naszego zbzikowanego kowala. Tu chodzi tylko i wyłącznie o przypadek Ichigo. Hollow który w nim był miał taką samą strukturę jak Asauchi.


Kubo królem jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2013 o 21:51, luzac napisał:

Kubo królem jest!

Królem trolltwistów?

Ogółem to ja myślałem że Ichigo ma stosunkowo skomplikowaną strukturę mocy w momencie kiedy ograniczał się do mocy shinigami i hollowa...

Spoiler

Konia z rzędem temu kto orientuje się w tym całym zamęcie bycia hybrydą wszystkiego/niczego, co z czego wynika, która umiejętności podlega której mocy i dlaczego ujawniała się w takim, a nie innym momencie... Jeśli Kubo będzie w stanie obecną sytuację skomplikować jeszcze bardziej to będę pełen podziwu. Sam retcon jest całkiem niezły, ale imo nie trzyma się kupy(tak jak sugeruje „internet”) z wydarzeniami znanymi nam z początku mangi. Nie jest to zarzut bo ciężko po 10 latach stworzyć spójne wyjaśnienie, jednak skala zachwytów trochę mnie dziwi(Kubo niby miał to zaplanować na dekadę w przód? Bądźmy poważni...). Cóż, niby z jednej strony właśnie przez takie zagrania nie mogę traktować Bleacha poważnie. Z drugiej jednak, to tylko tego typu wyskoki autora mogą sprawić, że ta manga jest jeszcze momentami ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Ha ha, to się autorowi udało :P

539: w sumie nic ciekawego. Interesujący było początek(co ty kombinujesz Mayuri?), kłótnia "wilków" oraz końcówka rozdziału. I tyle.

540: Pierwsza część chapa(ta ze świtą Oetsu) przyjemna i zabawna(mina Hollowa jest świetna), ale to i tak blednie przy drugiej części - staruszek Zangetsu jest odbiciem Bacha z sprzed 1000 lat!!! I co najlepsze(jak sprawdzi się poprzednie, nawet odległe rozdziały) to hity na to, że owy staruszek jest fałszywym zanem, dostawaliśmy już znacznie wcześniej!!! Nie pamiętam by jakaś inna informacja wywołała tak zażartą dyskusję na forach. Ja sam się nie spodziewałem, że tak to się rozwinie(jak pierwszy raz zobaczyłem Bacha to fakt, porównałem go do Zangetsu ale pomyślałem, że autorowi kończy się wena twórcza:P )

Z niecierpliwością czekam na następny rozdział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chapter 541

Spoiler

Kolejny burst do mocy Ichigo, limit siły porównywalny do opaski Zarakiego no i nareszcie będzie nowy wygląd zarówno Zangetsu jak i pewnie wszystkich form z nim związanych (shikai, bankai itp). Tylko szkoda tego bezimiennego ducha, który nie był ani Zangetsu, ani Bachem, a po prostu cząstką quincy w Kurosakim. Za krótko występował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Najnowszy rozdział ogólnie dobry - wszystko powoli się wyjaśnia(odbicie Bacha nie chciało wpędzić Ichigo w ścieżkę bólu i śmierci, zaś Hollow go ratował z beznadziejnych sytuacji, na swój sposób oczywiście). Podobał mi się motyw pogody i walących się budynków w wewnętrznym świecie naszego herosa. Gdy Bach odchodził to w głębi duszy poczułem lekki smutek(Ichi traci moce Quincy?). Doczepiłbym się tylko jednej rzeczy - główny bohater znów dostał mocnego kopa w rozwój(choć jest to w końcu jakoś uzasadnione).

Czyżby szykowało się spotkanie z Hichigo? Oby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

No w końcu mnie zaskoczyli. Nie spodziewałem się, że będzie miał dwie bronie.
Było przewidywalnie, ale w końcu coś interesującego. Już wybaczę nawet, to jaki OP jest teraz Kurosaki Ichigo Substitute Shinigami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2013 o 12:34, qwerty5712 napisał:

Spoiler

No w końcu mnie zaskoczyli. Nie spodziewałem się, że będzie miał dwie bronie.
Było przewidywalnie, ale w końcu coś interesującego. Już wybaczę nawet, to jaki OP jest
teraz Kurosaki Ichigo Substitute Shinigami.


Spoiler

Teraz jeszcze wszyscy obstawiają że da się je złączyć w lance lub łuk aby było zgodne z korzeniami Ichigo. Inna sprawa że ciekawi mnie jak mocny jest ten flame type ciekawe czy Kubo będzie to podbijał do mocy dziadka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Króciutko o nowym chapie, bo niewiele się wydarzyło.

Plusy:
1. Pomysł na Zankpaktou Ichigo - może być. Podobało mi się, jak uwolniona energia spowodowała wyparowanie wody. Było czuć moc. Czekam aż główny bohater wykorzysta nowe zabaweczki.
2. Bach ma coś do ogłoszenia - ciekawe czy autor przerwie wątek w tym momencie, czy może w następnym chapie poznamy "te wieści".

Minusy:
1. Wiem, czepiam się ale liczyłem, że będzie pogadanka z Hollowem. Trudno, może następnym razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, w mandze moc dziadka i potencjał Ichigo był chyba porównywany i był tam stawiany znak równości, bądź wyższości Ichigo. Mogę się mylić, wszak to tasiemiec, no ale nie byłoby to dziwne, skoro Ichigo wykończył Aizena ( a dziadek nie), wykończy Bacha

Spoiler

( a dziadek poległ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2013 o 22:21, necron1501 napisał:

Wiesz co, w mandze moc dziadka i potencjał Ichigo był chyba porównywany i był tam stawiany
znak równości, bądź wyższości Ichigo. Mogę się mylić, wszak to tasiemiec, no ale nie
byłoby to dziwne, skoro Ichigo wykończył Aizena ( a dziadek nie), wykończy Bacha

Spoiler

(
a dziadek poległ).


Spoiler

Zauważ jednak że żeby pokonać dziadka za każdym razem potrzebne było oszustwo, nieczysta zagrywka. Nigdy tak naprawdę nie mógł użyć przeciwko przeciwnikowi całej swojej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2013 o 22:36, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Zauważ jednak że żeby pokonać dziadka za każdym razem potrzebne było oszustwo, nieczysta
zagrywka. Nigdy tak naprawdę nie mógł użyć przeciwko przeciwnikowi całej swojej mocy.



True that. No ale warto pamiętać, że Ichigo chyba też wciąż trochę brakuje, jak nadal ma patent na power upy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oh, snap! Kubo ostro nas trolluje tym ostatnich chapem. Jestem w 100% pewien, że będzie w tym plot twist. To byłoby zbyt fajne, gdyby Ishida faktycznie miałby

Spoiler

być następcą Juha bacha.

Nie ma takiej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Nie powiem, robi się coraz ciekawiej.
Ishida zostaje zastępcą Bacha - zaskoczyło mnie to. Zaczynam mieć jednak wrażenie, że autor przegnie w "dokakszaniu" przyjaciela(?) Ichigo. Ale nieważne, to stwarza sytuację na ciekawy rozwój fabuły:) A te wzburzenie wśród Quincy również może być zapowiedzią czegoś interesującego.
I wychodzi na to, że czeka nas kolejny SS. Ichigo i resztę kapitanów czeka niezły zonk, gdy zobaczą Ishidę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej jakaś fanowska postać z fanfica. Niektórzy mają takie szczęście, że wymyślonych bohaterów mogą ładnie sprezentować innym :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

W skrócie o najnowszym chapie:
1. Ichigo może nie wrócić do normalnego świata - no no, autor mnie tym zaskoczył. Mimo, że szanse na to są małe, to obecny Głównodowodzący woli dmuchać na zimne.
2. Sceny z Inoue i Chadem to zwykły zapychacz(jak ich zobaczyłem to liczyłem na wyjaśnienie paru spraw a tutaj zwykły trening...)
3. Rozpoczyna się drugi szturm na SS - na czele stoi Bach, Haschwalt i... Ishida(co on kombinuje/). Bach zapowiada, że świat skończy się za 9 dni. Robi się coraz ciekawiej.

I w sumie wszystko byłoby cacy, gdyby nie to, że autor zaserwował nam jeszcze jedną (bardzo niemiłą) niespodziankę - czeka nas 6-cio tygodniowa przerwa!!! Bleach wraca dopiero we wrześniu!!! Autorze, oby taka przerwa była tego warta!
Ten komunikat jest też o tyle nieprzyjemny, że dostajemy info, że Kubo w tym czasie będzie planował "ostateczna bitwę". Zaleciało tym, że manga bezlitośnie zbliża się do końca :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować