Zaloguj się, aby obserwować  
LFG-Foley

Bleach - Temat ogólny

6149 postów w tym temacie

Dnia 19.02.2014 o 10:23, Krytyczny napisał:

Bleach ch 569

Spoiler

Bałem się, że ten chapter ukradnie Byakuya. Na szczeście nie, Rukia pokazała Bankai''a <3 Chce tylko jeszcze zobaczyć uwolnienie Kenpachiego, chociaż by nawet samo Shikai ;d Och Kubo :D Swoją drogą, ta ostatnia forma As Nodta, przypominał takiego pseudo Tytana z SnK :D


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

A jednak, nie było schematu w 100 tylko w 90 procentach:)

Byakuya miażdży Asa, quincy pokazuje swą ostateczną formę(za który leci plus) i... bach, zaskoczenie - Rukia ma dobić wroga :) Za to wielki pozytyw. Miło też widzieć ocieplenie stosunków na linii Rukia - brat.

Rukia odpala bankai - na razie pozostawiam bez oceny.

Ech... Kiedy będą ciekawsze walki.

Tak swoją drogą, Bleach zajął przedostatnie miejsce w rankingu ToC. Poczytałem trochę o tym rankingu i dowiedziałem się, że jak jakiś tytuł zajmuje ostatnie miejsca(oczywiście przez dłuższy czas) to wylatuje z magazynu Jump. A Bliczyk podobno ostatnio dość niskie pozycje zajmuje... Autorze, weź się do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2014 o 10:21, Andrzej15 napisał:

Tak swoją drogą, Bleach zajął przedostatnie miejsce w rankingu ToC. Poczytałem trochę
o tym rankingu i dowiedziałem się, że jak jakiś tytuł zajmuje ostatnie miejsca(oczywiście
przez dłuższy czas) to wylatuje z magazynu Jump. A Bliczyk podobno ostatnio dość niskie
pozycje zajmuje... Autorze, weź się do roboty.


Nawet ja by wyleciał co jest nieprawdopodobne to myślę że bez problemów autor znalazł by coś innego.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2014 o 11:14, LastOrder napisał:

Nawet ja by wyleciał co jest nieprawdopodobne to myślę że bez problemów autor znalazł
by coś innego.

Raczej wątpię, obecnie seria magazynów Jump jest w zasadzie główną liczącą się. Chyba że trafił by do jednego z niszowych magazynów, a biorąc pod uwagę jego ego to wątpię A chyba każdy widzi że Kubo się wypala i w bleach naprawdę już brakuje pomysłów. Do tego jak ranking pokazuje, popularność tego naprawdę zaczyna spadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A magazyn, w którym pokazuje się Fairy Tail? To czasopismo chyba nie jest jakimś niszowym magazynem. Kubo mógłby się tam przenieść(o ile szefostwo tego czasopisma na to pozwoli).

Bleacha, przed wyrzuceniem z Jumpa może uratować wysoka sprzedaż tomików. Tylko, że w 2013 roku Bliczyk był poza dziesiątką najlepiej sprzedających się mang.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2014 o 13:36, Andrzej15 napisał:

A magazyn, w którym pokazuje się Fairy Tail? To czasopismo chyba nie jest jakimś niszowym
magazynem. Kubo mógłby się tam przenieść(o ile szefostwo tego czasopisma na to pozwoli).

Bleacha, przed wyrzuceniem z Jumpa może uratować wysoka sprzedaż tomików. Tylko, że w
2013 roku Bliczyk był poza dziesiątką najlepiej sprzedających się mang.

Tylko właśnie pytanie czy ktokolwiek by go chciał wziąć? Nikt przecież nie chce niepopularnych ochłapów z innego magazynu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2014 o 13:47, Hubi_Koshi napisał:

Tylko właśnie pytanie czy ktokolwiek by go chciał wziąć? Nikt przecież nie chce niepopularnych
ochłapów z innego magazynu.

Pewnie umowa z wydawcą też zabrania mu pracy dla innego magazynu. Wątpliwe też żeby mógł się z serią przenieść ot tak sobie, jeżeli prawa zostałyby u poprzedniego wydawcy. W każdym razie, niech Kubo jakoś porządnie tę serię skończy. Najgorsze, co mogłoby się stać, to przedwczesne ucięcie serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2014 o 16:46, Arcling napisał:

Pewnie umowa z wydawcą też zabrania mu pracy dla innego magazynu. Wątpliwe też żeby mógł
się z serią przenieść ot tak sobie, jeżeli prawa zostałyby u poprzedniego wydawcy. W
każdym razie, niech Kubo jakoś porządnie tę serię skończy. Najgorsze, co mogłoby się
stać, to przedwczesne ucięcie serii.

Mogę mówić tylko za siebie ale ja tam bym jakoś szczególnie nie płakał. Dawno już przestałem Bleacha traktować poważnie i zaglądam co najwyżej z ciekawości na nowe chaptery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2014 o 16:53, Hubi_Koshi napisał:

Mogę mówić tylko za siebie ale ja tam bym jakoś szczególnie nie płakał. Dawno już przestałem
Bleacha traktować poważnie i zaglądam co najwyżej z ciekawości na nowe chaptery.

Cóż, Bleach to seria nastawiona na akcję, więc jakiejś skomplikowanej fabuły trudno tam oczekiwać. Z serii najbardziej mnie zawiódł Fullbring Arc, ale obecny jeszcze daje radę, chociaż to już nie to samo, co Soul Society czy Hueco Mundo. Problemem Bleacha jest to, że jego uniwersum jest zarówno duże, jak i małe jednocześnie, tj. zawsze może pojawić się ktoś/coś czego nie dało się logicznie przewidzieć na podstawie wcześniejszych faktów. No i nie ma też jednolitego poziomu siły postaci, przez co wszelkie fanowskie teorie zwykle okazywały się błędne. Pod tym względem One Piece jest już o wiele bardziej spójne, bo tam również, oprócz powrotów starych, wciąż pojawiają się różne nowe postacie i miejsca, aczkolwiek w przemyślany sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2014 o 17:00, Arcling napisał:

Cóż, Bleach to seria nastawiona na akcję, więc jakiejś skomplikowanej fabuły trudno tam
oczekiwać. Z serii najbardziej mnie zawiódł Fullbring Arc, ale obecny jeszcze daje radę,
chociaż to już nie to samo, co Soul Society czy Hueco Mundo. Problemem Bleacha jest to,
że jego uniwersum jest zarówno duże, jak i małe jednocześnie, tj. zawsze może pojawić
się ktoś/coś czego nie dało się logicznie przewidzieć na podstawie wcześniejszych faktów.

Cóż najwidoczniej zwyczajnie wyrosłem z tego typu serii. Zaglądam głównie dla postaci które lubię i dla patrzenia na ich wybryki. Lepiej się bawiłem gdy Ichigo i spółka byli "trenowani" przez Division 0 niż teraz gdy jest poważna akcja. No i strasznie mi brak Inoue i jej zwariowanych pomysłów.

Dnia 23.02.2014 o 17:00, Arcling napisał:

No i nie ma też jednolitego poziomu siły postaci, przez co wszelkie fanowskie teorie
zwykle okazywały się błędne. Pod tym względem One Piece jest już o wiele bardziej spójne,
bo tam również, oprócz powrotów starych, wciąż pojawiają się różne nowe postacie i miejsca,
aczkolwiek w przemyślany sposób.

Nom w One Piece walki to tylko część całości, tam są przygody, masa gagów, dzikie zwroty akcji. Nigdy nie wiesz czego się spodziewać. Większość Bleacha to naparzanie się i ratujące sytuację Deus Ex Machiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2014 o 17:00, Arcling napisał:

Cóż, Bleach to seria nastawiona na akcję, więc jakiejś skomplikowanej fabuły trudno tam oczekiwać.


Naturo Shippuuden pokazało jak powinno się prowadzić fabułę w tasiemcach. W Bleach''u brakuje niepewności co do dalszych losów bohaterów, walki są przewidywalne i nie ma prawie żadnych momentów, które cokolwiek poruszałyby w czytelniku. Shippuuden pod tym względem jest daleko w tyle od Bleach''a, chociaż też można się czepiać w niektórych momentach wtórności. Ale w takim razie Bleach, to już jest czysty recykling, który powinien zostać zakończony po głównej walce z Aizenem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo Rukia. Nareszcie mogę być w pełni dumny z dodania twojego imienia do mojej ksywki. Ach te młode czasy. Myślało się że Bleach to najlepsze anime jakie można spotkać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2014 o 18:16, Darnok_Rukia napisał:

Brawo Rukia. Nareszcie mogę być w pełni dumny z dodania twojego imienia do mojej
ksywki. Ach te młode czasy. Myślało się że Bleach to najlepsze anime jakie można spotkać:P

Rukia była świetna od początku, szkoda że potem Kubo ją tylko z Z-Sakurazował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potencjalnie jest nadzieja na to, że owa pozycja w rankingu wymusi na autorze przyspieszenie fabuły czy coś w ten deseń. Oby tak było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Wygląd Rukii Bankai-epic. Co jak co ale rysunki autor ma w dechę. Szkoda tylko że kolejne walka znowu wygląda mi na zapchaj dziurę. Ale z drugiej strony nigdy nie widziałem walczącej tej koleżanki Zarakiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

c570

Dnia 26.02.2014 o 11:50, LastOrder napisał:

Spoiler

Wygląd Rukii Bankai-epic. Co jak co ale rysunki autor ma w dechę. Szkoda tylko że
kolejne walka znowu wygląda mi na zapchaj dziurę. Ale z drugiej strony nigdy nie widziałem
walczącej tej koleżanki Zarakiego.



Spoiler

To nie będzie zapchajdziura, tylko spełnienie dziesięcioletniej prośby fanów. Wszyscy chcą wiedzieć dlaczego takie kiziory jak 11 Dywizja żyją w strachu przed swoją "panią" wicekapitan.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny chap.

Spoiler

1. Retrospekcja Asa - króciutka, ale interesująca.
2. Bankai Rukii - zabójczość i piękność w jednym. Wielki plus leci za to. Scena z pękającą Rukią(nie będzie mogła sobie bankaiem szpanować) i uspokajającym ją Byakuyą również zacna.
3. Yachiru:) Jak dawno cię nie było. Czyżby szykowało się dla ciebie "pięć minut"? Ale to nic w porównaniu z innym faktem - czy niedługo pojawi się Zaraki? Hoho, nie mogę się doczekać :)
4. Ciekawy ten nowy Quincy(przypomina trochę zombiaka z Plants vs Zombies). Jestem ciekaw, co potrafi.

Chyba wyszliśmy z okresu "nudnych walk". Czas na ciekawsze pojedynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Postać i zachowanie Yachiru, wcale nie tak bardzo pełna nawiązań do małego Goku z 1 serii DBZ <3 To chyba pierwszy przypadek, gdzie przy zwykłym shikai shinigami towarzyszy "ucieleśnienie" (?) jego zanpakuto, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2014 o 11:23, Krytyczny napisał:

Spoiler

Postać i zachowanie Yachiru, wcale nie tak bardzo pełna nawiązań do małego Goku z
1 serii DBZ <3 To chyba pierwszy przypadek, gdzie przy zwykłym shikai shinigami towarzyszy
"ucieleśnienie" (?) jego zanpakuto, co?



Spoiler

Nic sobie nie mogę przypomnieć. Fajny chapter ale mam nadzieję ze Zaraki nie będzie musiał uczestniczyć w eliminowaniu takiego śmiecia. Choć po SuperStarze to juz w sumie wszystko może się zdarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować