Zaloguj się, aby obserwować  
MKRaven

SimCity (2013) - Temat ogólny

251 postów w tym temacie

Ojjjeeeeejjj czyli SimCity to pierwsza gra (w dodatku pełna wersja!) w jakiej widzisz buga? Damn czyli miliony ludzi na całym świecie grające w GTA i setki innych gier to kompletne barany. Eh ja głupi :( .

Podsumowując - grając godzinę w betę i oglądając screeny jakiegoś faceta z wykrytego buga masz już tak ukształtowane i pewne zdanie o grze, że uznałeś iż warto się nim podzielić.

Dziękujemy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Widzę co się dzieję z tą grą i jakie kłamstwa EA podaje na tacy. Już pewien człowiek udowodnił jak oni nakłamali przy mówieniu, że gracz musi być zawsze podłączony do sieci oraz przy wielkości miast. Wszystko to będzie można kupić w DLC! Jaj!
Podsumowując - nie każdy o świętej grze EA będzie się wypowiadał pozytywnie.

Dnia 30.03.2013 o 23:22, MKRaven napisał:

Dziękujemy!

Nie ma za co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny za info o jakimś ''polskim'' regionie z wolnym i nie napoczętym miastem.
Wczoraj wieczorem wprosiłem się do takiego, ale dziś rano to jest już czyjaś prywata i w dodatku piaskownicą się stała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 23:51, SiDi napisał:

Tak. Widzę co się dzieję z tą grą i jakie kłamstwa EA podaje na tacy. Już pewien człowiek
udowodnił jak oni nakłamali przy mówieniu, że gracz musi być zawsze podłączony do sieci (...)


Kolejny "oszukany"... Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że Blizzard nakłamał twierdząc, że do grania w WoWa musisz być podłączony do sieci. Tymczasem gdyby trochę popracować przy kliencie, również dałoby się grać offline (choć rozgrywka byłaby okaleczona).

Od samego początku było wiadomo, że nowe SimCity będzie nastawione na grę w multi: współpracę między graczami i rynek globalny. Dziwi mnie więc ta histeryczna reakcja niektórych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2013 o 21:32, Sztywny_pl napisał:

Szybkie pytanie.
Mam 115zł i jestem zdesperowany. Warto brać Simcity? :D

Warto. Tylko musisz się nastawić na dużą ilość bugów, które nadal są dużą zmorą gry. Przykład zamrożony export, cały region nie może nic wysyłać co jest bolesne. Jednak jeśli nie zwracać uwagi na bugi, gra wciąga jak świeży asfalt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2013 o 23:11, Skrzypiec napisał:

> Szybkie pytanie.
> Mam 115zł i jestem zdesperowany. Warto brać Simcity? :D
Warto. Tylko musisz się nastawić na dużą ilość bugów, które nadal są dużą zmorą gry.
Przykład zamrożony export, cały region nie może nic wysyłać co jest bolesne. Jednak jeśli
nie zwracać uwagi na bugi, gra wciąga jak świeży asfalt.

Od paru tygodni z uśmieszkiem szaleńca maniakalnie oglądam tyle Simcity''owych serii na youtube ile mogę, i jedyną bolączką byłby dla mnie mały rozmiar miast, ale ufam że idzie to jakoś przetrwać? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2013 o 23:22, Sztywny_pl napisał:

Od paru tygodni z uśmieszkiem szaleńca maniakalnie oglądam tyle Simcity''owych serii
na youtube ile mogę, i jedyną bolączką byłby dla mnie mały rozmiar miast, ale ufam że
idzie to jakoś przetrwać? :D


Powiem ci szczerze, że mi osobiście ta wielkość miast naprawdę dała w kość gdy zacząłem grać. Przy pierwszym uruchomieniu gry wydawało mi się, że ten teren nie jest wcale aż taki mały ale po paru godzinach gry zrobiło się totalnie ciasno aż w końcu stało się aż denerwujące
Ogólnie teraz już tylko liczę na to, że jednak wprowadzą większe miasta, może to być nawet w dodatku DLC byle tylko było bo obecnie wielkość miast strasznie ujmuje przyjemności z rozgrywki.

EDIT: Aha i jeszcze jedno - woda! Pograłem 2 dni na jednym mieście i praktycznie skończyły mi się zasoby wody! To trochę jaja... Jest jakiś trick podobno, że jak postawisz pompę i obok oczyszczalnie to masz nieskończone źródło wody ale nie wiem czy działa bo nie testowałem tego sposobu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2013 o 23:22, Sztywny_pl napisał:

ufam że idzie to jakoś przetrwać? :D


Idzie, ale z bólem tyłka. Nawet jeśli nie chcesz grać w multi, to musisz grać multi sam ze sobą, zakładając miasta partnerskie, by np. nadrzeczne miejscowości sprzedawały wodę miastu bez dostępu do stałych zasobów. Nie wiem, jak tam z tą oczyszczalnią, jeszcze nie próbowałem.
Bugi wciąż są, eksport przez korki leży i kwiczy przy większych miastach, ciężko wbić ponad 200 000 ludzi, kiedy w SimCity 3000 kiedyś populacja poszła mi w miliony.

Generalnie pomimo małego rozmiaru miasta bardzo długo będziesz miał w nim, co robić, sęk w tym, że niełatwo się dorobić, by się rozwinąć. Wiele budynków można rozbudować, infrastruktury ulepszyć, rozwinąć gałąź przemysłu technologicznego etc. Jeśli zwiększą rozmiar miast, jeszcze coś dorzucą, to gra będzie wciągać jak ruchome piaski, nie asfalt.

Pomimo tych baboli gra nie daje łatwo odejść od kompa. Zresztą o tym rozpisałem się na GS-ie w recenzji, jakby Ci się bardzo nudziło. Zabawne skriny za to można sobie zlukać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2013 o 21:32, Sztywny_pl napisał:

Szybkie pytanie.
Mam 115zł i jestem zdesperowany. Warto brać Simcity? :D


Szybkie pytanie.
Gdzie znalazłeś Simcity za 115 zł? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2013 o 23:34, Fitman napisał:

jak postawisz pompę i obok oczyszczalnie to masz nieskończone źródło wody ale nie wiem czy działa bo nie
testowałem tego sposobu.

Działa na 100%. Sam tak robię od jakiegoś czasu i problemów z wodą nie ma (wcześniej musiałem opuścić jedno miasto właśnie z tego powodu). Tylko już na początku musiasz zaplanować i zostawić sporo miejsca na oczyszczalnio-pompownię, bo rozbudowane zajmują sporo terenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2013 o 23:11, Skrzypiec napisał:

...Przykład zamrożony export, cały region nie może nic wysyłać co jest bolesne.

Czy eksport powinien działać tylko jeżeli w regionie jest gdzieś ustawiony import tego surowca/materiału/produktu, czy może od tak sobie?
>Działa na 100%. Sam tak robię od jakiegoś czasu...
Miałem tak w ok. 275 tys. mieście wczoraj, które porzuciłem wczoraj. Tzn. chyba tak samo, jeżeli dobrze zrozumiałem: oczyszczalnia ścieków i pompownia (bez modułu filtra, bo woda czysta), ale pod jednym z modułów pomp już brakło wody i pojawiły się niedobory.
Natomiast co mnie dobiło to syf w ziemi, na połaci mieszkalnych dzielnic i choroby, wręcz zarazy panujące. Nie chciało mi się kombinować, bo budżet był już trochę chwiejny, z postawieniem pompowni z filtrami w środku dzielnicy. Jak myślicie, pomogłoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2013 o 09:09, Marcin08 napisał:

Szybkie pytanie.
Gdzie znalazłeś Simcity za 115 zł? :D

Szybka odpowiedź.
Jest masa kluczy na allegro, różne sklepy tam sprzedają :D Nawiasem to do czego to doszło, żeby się cieszyć że gra kosztuje 115zł...

Karfein: Reckę przeczytałem, obrazki obejrzałem. Jeszcze się grubo zastanowię nad zakupem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2013 o 10:45, petechro napisał:

> ...Przykład zamrożony export, cały region nie może nic wysyłać co jest bolesne.
Czy eksport powinien działać tylko jeżeli w regionie jest gdzieś ustawiony import tego
surowca/materiału/produktu, czy może od tak sobie?

Działa, wysyłki są na rynek globalny nie regionu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze to pytanie się już pojawiło. Czy istnieje taka opcja, że zamiast "wprowadzać" się do jakiegoś regionu stworzę sobie własny indywidualny, gdzię będę mógł pobudować kilka miast i nikt inny w tym miejscu nie będzie się mógł budować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2013 o 17:42, Marcin08 napisał:

... i nikt inny w tym miejscu nie będzie się mógł budować?

Jak najbardziej. Stwórz własny region i zaznacz opcje, że to ma być prywatny i już nikt tam się nie dostanie (no chyba, że kogoś zaprosisz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować