Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mniej multimediów w Empikach; LEM nadal działa, ale jest wystawiony na sprzedaż

79 postów w tym temacie

Może i LEM umiera ale od wczoraj mamy nowego sprzedawcę gier. Otóż Biedronka otworzyła na stałe dział z grami. Tytuły takie jak Deus Ex Bunt Ludzkości, Fallout 3, Dungeons Siege III, Hunted: Kuźnia Demonów, Władca Pierścieni: Wojna na północy itp kosztują teraz 19,99 zł. Głównie tytuły z Premium Games są sprzedawane, a po rejestracji ich w Kompani Graczy dostajemy tyle samo punktów ile byśmy dostali za grę z serii Premium Games. Jedyna różnica wizualna to taka że gry są sprzedawane w pudełkach DVD a nie w tycz czarnych, stylizowanych na Blue Ray;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2013 o 10:18, Numenpl napisał:

> A Butcher Baya nie wydawał CDP? Na szafce mam pudełko z Extra Klasyki.
nie wersja premierową przez dłuższy czas LEM był dystrybutorem po paru latach prawa do
dystrybucji CDP przejęło(i gratulacje dla cdp bo wersja pl text to EFBB w wydaniu LEM
to cholera jak wersja pl sc2 gdzie słowo raiders powinno być przetłumaczone na
"najeźdźcy" ).


sc2 czyli Starcraft 2?
Bo polską wersję Starcrafta 2 robił akurat Porting House, czyli firma lokalizacyjna CD Projektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żaden tam nowy sprzedawca ze stałym działem - co jakiś czas rzucała gry od CDP, teraz z Cenegą się dogadała. Tak jak i inne markety.

Empik mi nie jest do niczego potrzebny - wolę polskie, lokalne księgarnie niż zagranicznego molocha. Ciekawe jednak, co dalej z LEMem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > How about no?
> > > Tylko nie Cenega plz.
> >
> > Dlaczego? Cenega nieraz sprawdziła się w dystrybucji poważnych tytułów, nie wspominam
>
> > tutaj o fajnej polityce cenowej po premierze.
> ALE ŻE CO? XD
> Cenega nieraz się sprawdziła? oprócz DLC wychodzących 10 miesięcy po premierze, problem
> z patch''ami i innymi rzeczami to fakt, spisują się...


Wiesz, stary jest jeszcze taki maleńki problemik. Wisz, taki tyci, że często to wydawcy olewają nasz bogaty rynek więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaiste pojawiły się niedawno na wystawach empiku jakieś artykuły domowe. Mam nadzieję że się w tej polityce nie zapędzą, bo wyrośnie nam kolejny sklepik pokroju home&you, a pudełkowych gier nie będzie gdzie kupić.
Panta rhei :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2013 o 08:36, Undertaker napisał:

EMPIK jest potwornie drogi. Skyrim PC do dziś kosztuje 170 PLN...

Poprawka, 159 zł za "Skyrim" - dziś byłem w Empiku i sprawdziłem. Nowy "TR" 139 zł. Salon Warszawa Wola Park. Ale i tak te ceny są z !@#$%^&* wzięte...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Empiki zmniejszą działy z grami/filmami/książkami/prasą na rzecz "artykułów podarunkowych,
> papierniczych, kuchennych", etc. (ja p%^&*ę druga Kukartka się z tego zrobi albo IKEA).

Dzięki, właśnie miałem pytać co BĘDZIE w Empikach, skoro zwolni się trochę miejsca po dotychczasowych produktach...
No nic, może nie będzie tak źle...Wątpię, czy na bibelotach i zeszytach uciągną ten biznes...Chyba, że pójdą w zabawki, bo tego też coraz więcej się w tam robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2013 o 20:16, Janek_Izdebski napisał:

Mam podobne odczucia... :( Oby tylko nie zlikwidowali Kompanii Graczy i tych słynnych
zniżek. :)

Marne prawdopodobieństwo bo:

1)coraz bardziej wersje cyfrowe dochodzą w postaci np. steam przez co muszą robić zniżki.
2)nie wszystkie koncerny wydają swoje gry u Cenegi np. UBI codemasters.

Natomiast Gry blizzard dystrybutorem jest CDP czyli praktycznie oni mogą być dystrybutorami gier Activision jeśli activision blizzard wyjdzie z założenia skoro gry blizza wydaje u nas cdp to i cody mogą być przez nich wydawane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2013 o 20:29, Numenpl napisał:

Marne prawdopodobieństwo bo:

1)coraz bardziej wersje cyfrowe dochodzą w postaci np. steam przez co muszą robić zniżki.

2)nie wszystkie koncerny wydają swoje gry u Cenegi np. UBI codemasters.

Natomiast Gry blizzard dystrybutorem jest CDP czyli praktycznie oni mogą być dystrybutorami
gier Activision jeśli activision blizzard wyjdzie z założenia skoro gry blizza wydaje
u nas cdp to i cody mogą być przez nich wydawane.

No nie wiem, zobaczymy jak wyjdzie. Również mam nadzieję, że gry Acti przejmie CDP.pl. W takim wypadku Cenega nie będzie miała sprzedażowego samograja i będzie musiała troszkę poprawić swoją ofertę oraz utrzymać (a nawet ulepszyć) swój program lojalnościowy... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2013 o 20:38, Janek_Izdebski napisał:

> u nas cdp to i cody mogą być przez nich wydawane.
No nie wiem, zobaczymy jak wyjdzie. Również mam nadzieję, że gry Acti przejmie CDP.pl.
W takim wypadku Cenega nie będzie miała sprzedażowego samograja i będzie musiała troszkę
poprawić swoją ofertę oraz utrzymać (a nawet ulepszyć) swój program lojalnościowy...
:)

skoro o programach lojalnościowych wie ktoś co jest z tym w CDP bo już straciłem wątek zupełnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2013 o 20:48, Numenpl napisał:

skoro o programach lojalnościowych wie ktoś co jest z tym w CDP bo już
straciłem wątek zupełnie

Już jest nieaktualny, a teraz to co oferuje cdp.pl to po prostu śmiech na sali... Żałosny sklepiczek niestety. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2013 o 10:44, Harunia napisał:

Mi sie Empik kojarzy jedynie z horrendalnymi cenami gier czy muzyki (i kiepskim wyborem
tejze) oraz ludzmi, ktorzy okupuja stanowiska z czasopismami i ksiazkami (w niektorych
empikach to nawet kanapy widzialem zeby biedaki stac nie musieli) i sobie je tam w sklepie
w najlepsze czytaja, blokujac jednoczesnie miejsce tak, ze nawet przejsc nie mozna. Przez
to juz dawno przestalem tam uczeszczac, jak to teraz zamienia w sklep papierniczy czy
agd to tez tesknic nie bede.


Hej! Moim skromnym zdaniem, fajne jest to że Empik udostępnia miejsca do czytania. Oprócz zakupów można też miło spędzić czas czekając na kogoś w centrum handlowym czy coś :) Oferta gier się zmniejsza, co nie znaczy, że Empik teraz zamieni się w sklep z gadżetami i akcesoriami kuchennymi. Zapewne trochę zmienią się tylko proporcje :) Potrzeby konsumentów się zmieniają to i oferta się zmienia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli Empik z salonu wypełnionego płytami i książkami (a chyba z tego każdy najbardziej kojarzy tą sieć) będzie się stawał miejscem coraz bardziej wypełnionym "pierdołami". No ale cóż rewolucja elektroniczna w końcu dopadnie każdą firmę zajmującą się fizyczną sprzedażą wspomnianych produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2013 o 14:49, Laid_back napisał:

Ciekawe jednak, co dalej z LEMem.


Szczerze powiedziawszy wcale za tym "czymś" nie będę tęsknił. Zero pomocy technicznej, brak obsługi klienta... Piraci mogli łatwiej uzyskać pomoc od crackerów, niż legalni nabywcy od oficjalnego wydawcy. Paranoja.
Raz na moje zgłoszenie (które wysyłałem kilka razy) dostałem odpowiedź po roku. PO ROKU. Nie muszę chyba dodawać, że nawet wtedy nie rozwiązało to mojego problemu...

LEM to jest przykład jak nie prowadzić firmy. Czego rezultaty zresztą teraz widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2013 o 13:47, vegost napisał:

Wow, profesorem jesteś ?:) Ja tobie błędów nie wytykam a są.


No to dawaj, wytknij. Ja bym się cieszył jeśli ktoś wskazałby mi błąd. Miałbym kolejną szansę do nauki czegoś.
I nie, nie jestem profesorem. Tylko jak na kogoś, to tak walczy o język polski to zadziwiająco dużo błędów robisz.

Dnia 08.03.2013 o 13:47, vegost napisał:

Naprawdę... muszę ci pisać, jak bardzo StarCraft 2 jest popularny u nas ? Empik.com i
wszystko jasne. A przynajmniej było. Sick !


Nie zapytałem jak popularny jest SC2, tylko poprosiłem o dowód, że Lem dorobił się milionów.
Naprawdę... muszę Ci pisać, że to dwie różne rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować