Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mniej multimediów w Empikach; LEM nadal działa, ale jest wystawiony na sprzedaż

79 postów w tym temacie

Dnia 07.03.2013 o 23:00, lis_23 napisał:

Bo ja wiem? - np. nowego " Tomb Raidera " na Empik.com zakupiłem taniej niż w
MM - kiedyś to było nie do pomyślenia.

Bo Empik.com jest niezależnym podmiotem od salonów Empiku. Obie firmy instytucjonalnie i kapitałowo są luźno powiązane ze sobą, z tego co pamiętam. Tak naprawdę liczy się tylko to, że zamówienie z Empik.com mozna za darmo odebrać w sieci salonów na terenie calego kraju. Wszystko inne różni oba podmioty: promocje, polityka wydawnicza, ceny itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Cenega przejmie gry po LEM-ie to nasz rynek chyba będzie skończony. Polityka Cenegi bardzo się odbija na kolekcjonerach, bo ceny kolekcjonerek w Polsce to kpina(z perspektywy PC to średnio o 50zł drożej niż za granicą, dokładnie ta sama edycja, do tego w pełni angielska...). Jeśli więc Cenega jeszcze bardziej się rozpasie, to ja będę miał kolejny powód, żeby jak najszybciej uciec z tego kraju, bo chcąc nie chcąc coraz gorzej w nim. ;) Ogólnie liczę, że te tytuły trafią do cdp.pl. CD Projekt był kiedyś potęgą, a przejęcie takich gier jak Call of Duty mogłoby dać im kopa na porządny rozruch, z drugiej strony tak na kolejne Modern Warfare trzeba poczekać do października/listopada więc mieliby zastój chwilowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > How about no?
> > Tylko nie Cenega plz.
>
> Dlaczego? Cenega nieraz sprawdziła się w dystrybucji poważnych tytułów, nie wspominam
> tutaj o fajnej polityce cenowej po premierze.
ALE ŻE CO? XD
Cenega nieraz się sprawdziła? oprócz DLC wychodzących 10 miesięcy po premierze, problem z patch''ami i innymi rzeczami to fakt, spisują się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.03.2013 o 23:00, lis_23 napisał:

Bo ja wiem? - np. nowego " Tomb Raidera " na Empik.com zakupiłem taniej niż w MM - kiedyś
to było nie do pomyślenia.

Ja kupiłem taniej w salonie Empiku niż na Empik.com .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to LEM zdechł jakiś czas temu. Teraz to Cenega zdecydowanie rządzi na naszym rynku. Szkoda, że CDP jest tak daleko za nią, i nie zamierza nawet się poprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2013 o 23:27, prf napisał:


> Bo ja wiem? - np. nowego " Tomb Raidera " na Empik.com zakupiłem taniej niż w MM
- kiedyś
> to było nie do pomyślenia.
Ja kupiłem taniej w salonie Empiku niż na Empik.com .


Hmmm ... w salonie 139 zł, na Empik.com dałem 119 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2013 o 23:27, prf napisał:

> Bo ja wiem? - np. nowego " Tomb Raidera " na Empik.com zakupiłem taniej niż
> w MM - kiedyś to było nie do pomyślenia.
Ja kupiłem taniej w salonie Empiku niż na Empik.com .

Ceny w salonach Empik różnią się w zależności od miasta. W dniu premiery "Crysisa 2" w warszawskich salonach gra była po ok. 159 zł, w Krakowie o 10 zł mniej. Warszawskie salony są najdroższe w całym kraju. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co ma wydawać? Poprawi się, jak zgarnie Acti, niczego więcej nie zgarnie, bo Ubi wydaje w Polsce samodzielnie, EA takoż, Square Enix, Capcoma, Bethesdę i Take-Two ma natomiast Cenega...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2013 o 00:04, Feriach napisał:

Wolałbym już w miejscu "LEM" zobaczyć Cenega.
No, ale cóż. Pomarzyć zawsze można :(

Chcesz monopolu na rynku? Dziękuję, postoję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jemu chyba chodzilo o to, ze by wolal aby to Cenega upadla, a nie LEM. W sumie racja, Cenega to najgorszy wydawca w tym kraju ever.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2013 o 00:16, Harunia napisał:

Jemu chyba chodzilo o to, ze by wolal aby to Cenega upadla, a nie LEM. W sumie
racja, Cenega to najgorszy wydawca w tym kraju ever.

Ale sklep, program lojalnościowy i ich super zniżkę "-40%" to mają naprawdę dobre. Problemem są blokady regionalne gier Bethsedy. Jednak z grami innych wydawców już takich wielkich problemów raczej nie mają... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2013 o 00:25, Janek_Izdebski napisał:

Ale sklep, program lojalnościowy i ich super zniżkę "-40%" to mają naprawdę dobre. Problemem
są blokady regionalne gier Bethsedy. Jednak z grami innych wydawców już takich wielkich
problemów raczej nie mają... :)

Nawet jeśli, to monopol będzie najgorszym, z czym możemy mieć do czynienia :D Jeśli jeszcze cdp.pl wycofa się z dystrybucji (a są takie pogłoski), to na rynku zostanie jedynie Cenega - założe się, że wtedy ta zniżka nie będzie wynosiła 40%, a o darmowej dostawie nikt nie będzie nawet słyszał ;D Fajnie by było gdyby gry Acti przejął cdp.pl (ma chyba już Blizzarda) - może by trochę ceny zjechały, bo od LEM-a były tragicznie wysokie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2013 o 00:37, pawbuk napisał:

Nawet jeśli, to monopol będzie najgorszym, z czym możemy mieć do czynienia
:D Jeśli jeszcze cdp.pl wycofa się z dystrybucji (a są takie pogłoski), to na rynku zostanie
jedynie Cenega - założe się, że wtedy ta zniżka nie będzie wynosiła 40%, a o darmowej dostawie
nikt nie będzie nawet słyszał ;D Fajnie by było gdyby gry Acti przejął cdp.pl (ma chyba już
Blizzarda) - może by trochę ceny zjechały, bo od LEM-a były tragicznie wysokie ;)

Zgadzam się z Toba w pełni, czego wyraz dałem powyżej - jestem przeciwnikiem monopolu Cenegi, ale obiektywnie rzecz ujmując mają dobry sklep i program lojalnościowy (drogi Gramie gdzie ten obiecany program lojalnościowy? Doczekamy się go kiedyś?).

Natomiast co do schedy po grach Acti, też uważam, że CDP.pl bedzie najlepszym rozwiązaniem - może rzeczywiście powalczą troszkę o obniżkę cen premierówek, bo te od LEM-u były tragiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tak piszecie o Cenedze, cdp.pl ale o Galapagos Interactive, Techlandzie, IQ Publishing, Nicolas Games czy też o samym CI Games nawet nie wspomnicie :)

Dobra dla jaj tak napisałem wiem że wszyscy wymienieni przeze mnie dystrybutorzy tak naprawdę mają odgryziony tylko niewielki kawałek tortu dystrybucyjnego w Polsce, ale kto wie może jakimś cudem coś się stanie hmm dziwnego w tym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Chcesz monopolu na rynku? Dziękuję, postoję. :)
>
Ale jak tu mowic o monopolu, skoro to troche inna sytuacja niz w przypadku np. wyboru marki mleka czy nawet wyboru sklepu z grami. Konkretna gra ma na polskim rynku i tak jednego konkretnego wydawce, wiec jak ktos chce kupic konkretnie Call Of Duty, to musi go kupic od danego wydawcy i nie ma wyboru pomiedzy Lem, Cenega, czy cdp.pl bo tylko jedna z tych firm bedzie go miec w swojej ofercie. Alternatywa pozostanie oczywiscie zagranica i cyfrowe sklepy typu steam czy PSstore. Zupelnie nie na tym polega monopol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować