• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Jakubeczekk

Problem z Fallout 3 na Windows 8

Pytanie

Witam.
Tak jak w tytule mam problem z grą Fallout 3. Wczoraj ją kupiłem i uradowany zacząłem instalacje, lecz po chwili wyskakiwały mi jakieś błędy związane z tym, że napęd nie wykrywa mi gry. :/ Jednak jakoś udało mi się ją zainstalować. Już myślałem, że zaraz usiądę wygodnie, a tu nagle kolejny błąd. xD To samo co przed instalacją, napęd nie wykrywa gry. :/ "Please insert the correcrt DVD-ROM, select OK and restart aplications" to jest mój główny problem. Zmieniałem zgodności tzn. zmieniałem to aby uruchomić grę z innego systemu, próbowałem uruchamiać ją jako administrator i nic. ;__; Wydaje mi się, że to wina Windowsa 8. Lecz co dziwi mnie jeszcze... Taki Battlefield 1942 działa mi bez zarzutów. Jeżeli ktoś miał taki problem, lub ktoś wie co zrobić to proszę, POMÓŻCIE MI! :)
Podrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 09.03.2013 o 11:21, Jakubeczekk napisał:

Coś dokładniej? :D Ale dzięki za odpowiedź :)

Ech. Zapomniałem, że w czasach automatycznych aktualizacji Steama i Origina ludzie pozapominali, że kiedyś patche instalowało się ręcznie i jak ich szukać.
Do pudełkowych gier dodawana jest instrukcja. Teraz to raczej broszurka niż instrukcja, ale zawiera wszystkie potrzebne informacje. Nas interesuje informacja o pomocy technicznej. Najczęściej jest tam podany adres mailowy, telefon, oraz strona wydawcy/producenta. Na stronie, podanej w dziale pomocy technicznej w instrukcji, znajdują się zazwyczaj najnowsze oficjalne łatki do gier. Ale często przeszukanie strony jest trudne, więc można sobie ułatwić życie korzystając z Google. Wpisujemy tam zazwyczaj 3 słowa: nazwa producenta/dystrybutora, nazwa gry, oraz słowo patch. Po wpisaniu tego w Google wyświetli się jako pierwsza strona ze wszystkimi łatkami wydanymi oficjalnie dla danej gry. W wypadku Fallouta 3 będą to 3 patche: 1.0.0.15, 1.1, 1.7. Czasami ważna jest kolejność instalacji łatek, ale zazwyczaj wtedy jest on odpowiednio nazwany (na przykład patch 1.6-1.7 uaktualnia grę do wersji 1.7, ale tylko z wersji 1.6). Jednak czasami znalezione w sieci patche nie chcą się wcale instalować ponieważ krzyczą, ze wersja pliku jest niezgodna. Dzieje się tak w następujących przypadkach:
- patch wymaga wgrania wcześniej innej łatki
- patch jest przeznaczony dla konkretnej wersji językowej gry (często patcha do angielskiej wersji gry nie zainstalujesz na wersję polską i odwrotnie)
- plik exe został zmodyfikowany, na przykład przez wgranie cracka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Posiadasz wersję Cenegowską, tak?
Masz kilka wyjść:
a) kupić wersję zachodnią na Steamie i zapomnieć o problemach na wieki
b) spatchować grę do wersji 1.7 przy użyciu patchy ze strony Cenegi i zaaplikować odpowiednią witaminkę (ta jest, moderatorzy nie bijcie, ale to akurat jest skuteczne rozwiązanie)
c) próbować zrobić obraz płyty i zainstalować grę z obrazu
d) wykonać update Starforce''a: http://www.star-force.com/support/drivers/ i próbować raz jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

1.Instalujesz grę
2.Instalujesz patcha
3.Wchodzisz w którym gra jest zainstalowana
4. Uruchamiasz ją przez fallout launcher albo przez ikonkę fallout 3 (tu nie pamiętam dokładnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam Panowiem, miałem podobny problem. Trafiłem to z google. Mam Fallouta premierówkę od Cenegi i chciałem pograć znowu, ale zmieniłem komouter i mam win8. Ściągnąłem tego patcha 1.7 i wyskakuje mi błąd, że brak pliku w systemie 32 "Xlive.dll" ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować