Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

"Dajcie nam 250 tysięcy dolarów, to zrobimy SimCity bez sieciowych zabezpieczeń"

43 postów w tym temacie

Witajcie w erze finansowania społecznościowego, gdzie Dawid wybija się z pleców leżącego w błocie Goliata. Nareszcie.

Wow.

Ja tam podchodzę do tego projektu bardzo sceptycznie. Wygląda nieciekawie, twórcy nie mają żadnego doświadczenia, a jedyną kartą przetargową zdają się być problemy ze serwerami SimCity.

I tak, wiem, że to wczesna wersja, ale spójrzcie na to:
https://s3.amazonaws.com/ksr/assets/000/415/029/bd9e10a8ced995ee99463db81c8f08c0_large.png?1362125529
No chyba, że mody pozwolą na osiedlanie się w mieście gigantów, wtedy wszystko będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Niedźwiedzie się jak zbiorą potrzebną kasę...

Jakie niedźwiedzie ? xD

Anyhow, ja osobiście nie zdziwie się jeśli cały ten chaos związany z SimCity wyjdzie grze na dobre. Jest to news tygodnia, reklama jakich mało, a zwróćcie uwagę, że praktycznie każdy serwis podkreśla, że sama gra jest fantastyczna i tylko Origin zawalił. EA też próbuje jak może by uszczęśliwić klientów - możliwość ściągnięcia wybranego tytułu EA za darmo jako rekompensata ? Świetny pomysł. Gdy już naprawią grę, ludzie i tak będą w nią grali. Wiedzmin 2 - gra fantastyczna ? Czy gra której premiera była tragiczna w wykonaniu ? Po paru miesiącach wszyscy zapomną o premierze i będą się ekscytowali jak świetne (o ile wierzyć recenzjom) jest SimCity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale... Kto to jest? Niektórzy wykorzystują popularność Kickstartera, ale niestety. Ja (i pewnie inni też) potrafię zaufać tylko tym, którzy już coś ciekawego zrobili. Dlatego mogę wspierać Wasteland 2, czy Star Citizena, ale bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż gra wygląda nawet ładnie jak na symulator miasta. Oczywiście wątpię, żeby był klonem SimCity, ale i tak nieźle jak za 250 tyś $. Bez głupich zabezpieczeń i w tańszej wersji ? Jasne, czemu nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@LESZ3u
Witajcie w erze finansowania społecznościowego, gdzie Dawid wybija się z pleców leżącego
w błocie Goliata. Nareszcie.Wow.
Ja tam podchodzę do tego projektu bardzo sceptycznie. Wygląda nieciekawie, twórcy nie
mają żadnego doświadczenia, a jedyną kartą przetargową zdają się być problemy ze serwerami SimCity.


Pieprzysz jak potłuczony, ale czego oczekiwać od osoby która nie czyta a patrzy na obrazki a potem nie potrafi ich zinterpretować:
"We have worked on several recent AAA titles such as Mortal Kombat, Darksiders 2, Borderlands 2, Quake 4, Section 8, F.E.A.R., and multiple IOS and mobile titles."
Ale wg ciebie nie mają doświadczenia, interesujące.


I tak, wiem, że to wczesna wersja, ale spójrzcie na to:
https://s3.amazonaws.com/ksr/assets/000/415/029/bd9e10a8ced995ee99463db81c8f08c0_large.png?1362125529
No chyba, że mody pozwolą na osiedlanie się w mieście gigantów, wtedy wszystko będzie ok.


Jesteś jakiś nie do rozwinięty czy jak? Podpisane jest że będzie możliwość tworzenia własnych modów/dodatków i zrobiono screen z edytora gry i obok przeniesionego do gry modelu. Zmiana skali modelu to nie problem więc nie rozumiem gadania o "mieście gigantów". Umysłowa tragedia, z takim rozumowaniem to lepiej wróć do gier pokroju kółko i krzyżyk (choć może i to będzie dla ciebie zbyt skomplikowane).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2013 o 14:16, ihoo napisał:

"We have worked on several recent AAA titles such as Mortal Kombat, Darksiders 2, Borderlands
2, Quake 4, Section 8, F.E.A.R., and multiple IOS and mobile titles."
Ale wg ciebie nie mają doświadczenia, interesujące.

Słuchaj, a ja pracowałem nad Battlefieldem 1942, Tekkenem 4, Left 4 Dead, Fable 1/2/3, Bioshockiem i Guitar Hero.

Nie ma nazwisk - nie ma dowodów, że to prawda.

>Jesteś jakiś nie do rozwinięty czy jak? Podpisane jest że będzie możliwość tworzenia własnych modów/dodatków i
>zrobiono screen z edytora gry i obok przeniesionego do gry modelu. Zmiana skali modelu to nie problem więc nie
>rozumiem gadania o "mieście gigantów".
Skoro to żaden problem, to czemu nie zmienili tego w "poważnym" materiale marketingowym? Bo aktualnie wygląda to jak robione na kolanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro to żaden problem, to czemu nie zmienili tego w "poważnym" materiale marketingowym? Bo aktualnie wygląda to jak robione na kolanie.

Bo to nie jest istotne na tym screenie, miał przedstawić taką możliwość (edytor) i przedstawił a się czepiacie o głupie proporcje modelu?
Weź pod uwagę że tak to jest na kolanie robione bo pewnie powstaje dopiero wersja alpha.
Tak właśnie wygląda pokazywanie gier w wersji roboczej graczom.

Jeśli chodzi o skład tworzący grę i ich osiągnięcia możesz mieć rację ale wiesz jeszcze na to aż lub tylko 50% szans, dlaczego od razu zakładamy że kłamią może nie mierzmy ich miarą polaków.

ps. ogólnie itak ejstem bardzo sceptycznie nastawiony co do samego projektu. Poczekam jak rozwinie się sytuacja z Simcity i pewnie je kupie. A podejście "zrobie im na zlosc i nie kupie" jest troche dziecinne, patrzac na liczbe potencjalnych klientow praktyycznie 90% osob ma neta i nie ma co się naburmuszać. Nie chwalę rozwiązania EA (przez które dużo traci samo Maxis :/ ) ale trochę rozsądku. Dali dupy z serwerami i to jest słabe (m.in. dlatego wstrzymałem sięz zakupem) ale liczę na to że się ogarną. Od wczoraj sprawdzając status serwerów simcity ani razu nie widziałem aby wszystkie były naraz niedostępne (zawsze było minimum 4 serwery nie zawalone).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A podejście "zrobie im na zlosc i nie kupie" jest troche dziecinne, patrzac na liczbe potencjalnych klientow praktyycznie 90% osob ma neta i nie ma co się naburmuszać. Nie chwalę rozwiązania EA (przez które dużo traci samo Maxis :/ ) ale trochę rozsądku.

Ale czemu dziecinne? Niedobry chleb tez kupujesz bo moze sie ogarna i zaczna piec dobry? Glosowanie portfelem to jedyna droga, do tych marynarkowych lbow dotrze jedynie zakrecenie kurka z kasa. Jak wtopia strasznie na jednym czy drugim tytule to sie potem zastanowia przy nastepnym, czy warto ludziom utrudniac zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2013 o 14:28, EmperorKaligula napisał:

dla mnie tez smierdzaca sprawa. nagle zaraz po fail launchu SC wyplywa cos takiego i
tylko za tyle ?


Jako gra Indie to jest możliwe. Pamiętaj jak działa obecny rynek - połowa kasy idzie na reklamę. Mnóstwo na utrzymanie studiów itd. Jeśli to robi grupa świeżaków która pewnie nie ma własnego biura a własne PC-ty i są rozsiani po świecie to taka kwota na moje oko wydaje się rozsądna. Jako osoba która sama siedzi w tej branży to mogę powiedzieć że za 20-30 tysiaków można już zrobić przygodówkę z niezłą grafiką która starczy na kilkanaście godzin o ile oczywiście pracuje się samemu w niewielkiej grupie a nie idzie do zawodowców. Tutaj mówimy o kwocie 10x większej. Moim zdaniem jak najbardziej wykonalne choć na pewno efekt końcowy będzie nieco gorszy wizualnie niż oryginalne Simcity - co jak co ale grafika 3D kosztuje. A ładna grafika 3D to już majątek.

Poza tym te 250 tysiaków to tylko koszty produkcji, oni jeszcze tam planują co nieco zarobić PO premierze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżby kolejny fail na miarę War Z? Czy może kolejne wyłudzenie pieniędzy byle tylko wypchać sobie kieszenie? Jeżeli im się uda stworzyć "SimCity bez DRM" to spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akcje tego typu będą coraz bardziej popularne wystarczy spojrzeć na to co dzieje się na rynku gier cRPG i jak gracze chętnie finansują niezależne od krawaciarzy projekty. Może w końcu ktoś się na górze obudzi - ale jak słusznie zauważyli opinia graczy całkowicie im zwisa - uwagę można zdobyć tylko głosując portfelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować