Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowy patch do Diablo III zmieni system generowania przedmiotów

59 postów w tym temacie

Dnia 11.03.2013 o 19:25, Kessarath napisał:

> Ktos jeszcze w to gra? :O
Twoja Stara i ja z nią w duecie...


BAN trolli tu nie chcemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 18:25, KrzysztofT napisał:

A Blizzard niech się wali ze swoim "Ril mani ałkszion hałs tajkonem".


Tak, zwłaszcza że tyle kasy natrzepałeś. :) Masz na co narzekać... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> no ja coz w diablo juz nie grywam...bardzooo szybko sie znudzil... przeszedlem 2razy
> 2 postaciami na normalnym lewie i juz mi sie nie chcialo grac dalej... bardzo krotka
> i prosta w porownaniu z d2 i taka plytka... a masa error37 tez zniechecala... pamietam
> byl spory hype a po paru godzinach jak sie diablo pokonalo pierwszy raz to wszystko ustalo...
> kto jeszcze gra ten dalej niech gra widocznie ma sily ^^ ja juz nie mam i odpadlem z
> biegu

Człowieku przedstaw mi swojego dilera bo musisz naprawdę mocny towar wchłaniać .
D2 i D3 są proste jak budowa cepa , obie gry opierają się na tej samej zasadzie farmienia sprzętu z różnicą taką , że w D3 możesz konkretnie coś zyskać z tej farmy .
D2 nie monotonne? Jak narazie dużej różnicy nie widżę , tak samo lało się te same stwory ( Baal run , Dia run i Baal&Dia run) .W D2 też było biedactwo i latałeś żebrać po grach i czatach by ktoś dał rush na piekle i jeszcze przedmiotami sypnął ( no chyba , że grałeś tylko singla to dalej nie ma o czym rozmawiać ) , w D3 jest biedactwo tak ale nikt nie spamuje jak narąbany w publicznej grze o przedmioty a jak chcesz szybko wejść na Inferno to wystarczy , że napiszesz raz i zaraz ktoś pomoże ZA DARMO . Co do poziomu trudności to D3 w tej kwestii wygrywa bo elitarne stwory jak i walki z uberami są dobrze zrobione . I bez sprzętu to se można co najwyżej pomażyć o czym kolwiek . Fakt , że w D2 bez sprzętu też świecić oczami tylko było można ale wystarczyło wejść na kilka diarunów i baalrunów i problem z głowy .
Co do errorów to widać , że szybko przestałes grać bo z informacjami w tej kwestii siedzisz dalej w epoce kamienia łupanego.
Dzieci zaczęły płakać bo graficzka za WoW''owa , bo przedmioty nie wypadają najlepsze , bo za trudno , bo mamusia nie chce kasy dać na RMAH . Diablo 3 ma swoje wady ale porównywanie go z poprzednikiem jest bez sensu . Teraz jest inny rynek , inni klienci którzy mają inne wymagania .
Jedyne co mnie wnerwia to Bobic i jego Actisrajrzon . Powinni go wywalić na zbitą gębę i odłączyc się od jego beznadziejnej firmy która dawno dobrej gry nie zrobiła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że D3 jest monotonne i nudne, graficznie klapa, dźwiękowo staroć, fabularnie porażka, co do generowania przedmiotów wręcz tragedia, nie ma to jak mag latający z kuszą, bo reszta jest do bani, a sprzęt z craftingu najczęściej nadaje się tylko na sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2013 o 18:57, Ring5 napisał:

Zarąbiście! Do tej pory legendarne przedmioty praktycznie nie wypadały w ogóle (mam DHa
na Inferno i "fszystkie dwa" przedmioty legendarne), a teraz będę miał jeszcze mniej
rzadkich? Super, naprawdę genialny pomysł. Ktoś długo musiał nad tym myśleć...



Bo farma - popłaca farmującym.
Ubrałem kilka altów w legendy z farmy na tyle skutecznie, ze mogą farmic mp 1-2 [jak na postaci w które poszła zerowa inwestycja golda jestem usatysfakcjonowany, na upartego dh może pociskać mp3 a nosi tylko itemy z farmy]

Drop legend tez mały nie jest jak się trochę pargona podkręci i biega po mp 6-7+ [albo przynajmniej na tym półmetku jakim jest mp5]

Niestety ale manna z nieba nie kapie - nie tyrasz, nie zbierasz :)
Taki urok H&S''ów.

Kto grał w stare TQ i nie korzystał z itemusa czy itemozis a sam farmił gear ten wie jaki to żmudny grind.
W d3 nie jest wcale tak fatalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 18:08, TheZbyszeK napisał:

Ktos jeszcze w to gra? :O


tak. jeszcze jakies glupie pytania ?

gram regularnie (teraz przerwa na Fire Emblemy), paragony powoltku w gore, dpsik tez. jak dla mnie najlepsza gra do posluchania nowosci plytowych i wylaczenia mozgu. ile to juz godzin ? bedzie z 500 a nie jestem znudzony i nie testowalem jeszcze wszytkich postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 23:42, Pietro87 napisał:

Kto grał w stare TQ i nie korzystał z itemusa czy itemozis a sam farmił gear ten wie
jaki to żmudny grind.
W d3 nie jest wcale tak fatalnie.


Ale ja grałem w TQ. Podobnie jak i w Sacred, Torchlight i parę innych tytułów. W TQ naprawdę nie trzeba było grindować tak, jak w Diablo, żeby mieć ciekawą postać, która potrafiła sobie bez problemów poradzić z bossami. Miałem naprawdę sporo fioletowego sprzętu, do tego stopnia, że w pewnym momencie musiałem robić sobie nowe postaci (po wyjściu IT) w celu przechowywania nowych cacek - miałem osobnego muła na miecze, osobnego na tarcze itp. Tymczasem w D3 mamy kwadraturę koła, bo bez grindu nie ma kasy na dobre przedmioty (a ich drop rate jest tak mizerny, że płakać się chce), a bez kasy nie mamy środków na zakupy w AH, bez których nie jesteśmy w stanie (ok, ja nie byłem i z tego, co czytałem w różnych miejscach, nie tylko ja) dotrzeć do miejsc, w których warto grindować.

Obawiam się, że dla mnie system lootu w D3 nie ma najmniejszego sensu. Nie ma w nim nic, co by mnie przyciągnęło. W D2 czy TQ wiedziałem, że mam sporą szansę na to, że wypadnie mi coś ciekawego. Tymczasem tu 95% mojego sprzętu musiałem kupić w AH, bo z dropów nie dostawałem nic. Do dziś nie mam np. ani jednego setowego przedmiotu. Tak więc przy D3 nie utrzymała mnie ani fabuła, ani grywalność, ani loot. Innymi słowy - nic, co może uratować H''n''S. Poczekam na dodatek, przejdę dodatek i gra pewnie odejdzie w zapomnienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 23:20, Galder_Grasfiord napisał:

Zgadzam się, że D3 jest monotonne i nudne


h''n''sy zawsze sa monotonne. a czy to kogos nudzi to inna bajka. mnie nudza 4x''y, ale nie widze sensu pisac tego pod kazdym newsem o 4x bo wiem ze niektorzy je lubia.

Dnia 11.03.2013 o 23:20, Galder_Grasfiord napisał:

graficznie klapa,


wlacz sobie benchmarka jak to dla Ciebie najwazniejsze.

Dnia 11.03.2013 o 23:20, Galder_Grasfiord napisał:

dźwiękowo staroć,


tu mnie zatkalo. tak glupiego zarzutu pod katem udzwiekowienia nigdy nie widzialem. co to w ogole znaczy ? dla mnie audio znosne, chociaz i tak gorsze niz to z dwojeczki jesli chodzi o muzyke.

Dnia 11.03.2013 o 23:20, Galder_Grasfiord napisał:

fabularnie
porażka,


jak kazdy h''n''s; chcesz story polecam ksiazki od biedy crpgi/jrpgi

Dnia 11.03.2013 o 23:20, Galder_Grasfiord napisał:

co do generowania przedmiotów wręcz tragedia


tragedia bo nie rozumiesz zasad ? losowosc = losowosc. tyle.

Dnia 11.03.2013 o 23:20, Galder_Grasfiord napisał:

a sprzęt z craftingu najczęściej nadaje się tylko na sprzedaż.


kolejny ''znaffca'' powtarzajacy ta sama spiewke od release version, ktora widzial u wujka na "komputrze". byl potezny patch do craftingu pozwalajacy robic porzadne przedmioty po smiesznych cenach.

w skrocie: sprzedaj konto i przestan przezywac gre ktora Ci sie nie podoba, prawie przez rok od jej premiery, to jest chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2013 o 04:56, Ring5 napisał:

Obawiam się, że dla mnie system lootu w D3 nie ma najmniejszego sensu.


cos jest bardziej sensowne ? pelna losowosc dla kazdego, czy moze wszystko co najlepsze dla Ciebie w tydzien i gra leci z dysku zaraz po tym bo nie masz co robic ?

o grindzie miesiacami w dwojeczke nikt nie pamieta. krotka pamiec, oj krotka. tutaj farma zdecydowanie jest bardziej user friendly bo na samym goldzie z dropu mozna sie powolutku ubierac na mp2-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2013 o 05:19, EmperorKaligula napisał:

> Obawiam się, że dla mnie system lootu w D3 nie ma najmniejszego sensu.

cos jest bardziej sensowne ? pelna losowosc dla kazdego, czy moze wszystko co najlepsze
dla Ciebie w tydzien i gra leci z dysku zaraz po tym bo nie masz co robic ?

o grindzie miesiacami w dwojeczke nikt nie pamieta. krotka pamiec, oj krotka. tutaj farma
zdecydowanie jest bardziej user friendly bo na samym goldzie z dropu mozna sie powolutku
ubierac na mp2-3


I ta pełna losowość opiera się na pokracznych "afiksach" w przedmiotach - pas dla barba z bonusem dla czarownika, kapelusz czarownika z bonusem dla barba, kusza z bonusem dla szamana, itd. + mocarne bronie na inferno z dmg 200 + jedna broń dla wszystkich (czarownik ze skornem, który jest większy od niego) + maksymalnie zniszczone zestawy setowe (prym wiedzie set Tal Rashy dla wizza) + zerowy wpływ mf na jakość przemiotów (co z tego, że leci po 6 przedmiotów legendarnych na run - większość to "głanomioty" i podobne cuda), itd.......

Fakt, D3 to rasowy H&S........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też Diablo 3 jestem dość rozczarowany, gra dość szybko (no ponad 50 h zeszło, ale czym to jest wobec lat grania w Diablo 2 ?) wylądowała na półce i tam się kurzy.

Jednak zmiany w patchu 1.08 wydają mi się raczej na plus. Kto wie, jeszcze kilka takich sensownych posunięć i możliwe, że dam grze jeszcze jedną szansę.

Jedną z rzeczy na którą najwięcej narzekałem oprócz kwestii technicznych i nadmiernej casualizacji była cienka jakość przedmiotów legendarnych i setowych. To, że wypadały rzadko pomijam, IMO jest to do zaakceptowania. Chodzi mi tylko o ich jakość - ta zwyczajnie rozczarowywała. Toż to "żółtki" były zwyczajnie lepsze niż te legendarne czy setowe.... crapy. Bo jak to inaczej nazwać ? Cieszy mnie, że ktoś w Blizzie poszedł po rozum do głowy i to zostanie wreszcie zmienione. IMO duży plus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2013 o 08:33, KrzysztofT napisał:

I ta pełna losowość opiera się na pokracznych "afiksach" w przedmiotach - pas dla barba
z bonusem dla czarownika, kapelusz czarownika z bonusem dla barba, kusza z bonusem dla
szamana, itd. + mocarne bronie na inferno z dmg 200 + jedna broń dla wszystkich (czarownik
ze skornem, który jest większy od niego) + maksymalnie zniszczone zestawy setowe (prym
wiedzie set Tal Rashy dla wizza) + zerowy wpływ mf na jakość przemiotów (co z tego, że
leci po 6 przedmiotów legendarnych na run - większość to "głanomioty" i podobne cuda),
itd.......


mam zrobic Ci dyplom ze rozumiesz "pelna losowosc" i potrafisz podac przyklady ?

Dnia 12.03.2013 o 08:33, KrzysztofT napisał:

Fakt, D3 to rasowy H&S........


yep, dol wit et

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że Diablo 3 padło ofiarą nowych czasów w których ilość gier i ich dostępność spowodowała że gracze nie chcą poświęcać więcej czasu jednej grze. W czasach D2 nie było takiej ilości gier wydawanych, spod wielkich marek, ogromnych machin marketingowych wmawiających że to ich gra jest tą najlepszą i musisz ją posiadać.

Ja kupiłem Diablo 3, jestem z niego zadowolony powoli przechodzę 1 postacią do inferno, w momencie w którym wszyscy już zdążyli "wbić" na ten poziom z 3-4 postacie i się nudzą i narzekają. Dla mnie D3 ma za krótką kampanie jak na grę przygotowywaną tyle czasu Akty I i II są odpowiedniej długości, akt III powinnien być dwa razy dłuższy od poprzedników i to by usprawiedliwiło długość aktu IV. Wkurzają mnie te przeskoki między aktami są za długie i zmarnowane.

Szkoda że blizzard w kolejnych patcha nie próbuje przemycać nowych lokacji, przeciwników tylko ciągle kręci się koło tych przedmiotów. Dali by im spokój, gracze jak będą chcieli to wyfarmią/kupią co tylko zechcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2013 o 05:19, EmperorKaligula napisał:

cos jest bardziej sensowne ? pelna losowosc dla kazdego, czy moze wszystko co najlepsze
dla Ciebie w tydzien i gra leci z dysku zaraz po tym bo nie masz co robic ?


Ale czemu mamy popadać ze skrajności w skrajność? Ja nie chcę zdobyć wszystkiego, co najlepsze w tydzień, ale po spędzeniu ładnych "paru" godzin z grą miło by było dostać w dropach coś, co byłoby choćby odrobinę przydatne. Tymczasem poza wspomnianymi dwoma legendarnymi przedmiotami nie mam absolutnie nic z "wyższej półki". Praktycznie cały mój ekwipunek to AH, a chyba nie o to chodzi, prawda? Poza tym jakoś ciężko mi uwierzyć w "pełną losowość", skoro przez tyle czasu nie wypadł mi ani jeden przedmiot setowy.

Może ustalmy zatem - system dropów w Diablo leży i kwiczy. A przynajmniej tak było ostatnio, gdy grałem. Jakoś nie przypominam sobie, bym miał takie zastrzeżenia do TQ, Torchlighta i paru innych h''n''s. Tam też nie dostawałem wszystkiego od razu, ale przynajmniej od czasu do czasu wypadał przedmiot, który do czegoś mi się przydawał, a nie broń wymagająca 50 poziomu a zadająca obrażenia godne poziomu 10.

Dnia 12.03.2013 o 05:19, EmperorKaligula napisał:

o grindzie miesiacami w dwojeczke nikt nie pamieta. krotka pamiec, oj krotka.


Chybiona ironia, bo w dwójeczce miałem kilka przedmiotów setowych, naprawdę niezły unikatowy topór i buciki, które naprawdę wzmocniły moją postać. W trójce takich dropów jeszcze nie doświadczyłem. Ale przecież level cap i Inferno to dopiero początek zabawy, nie? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w to gra dalej jak jest znacznie ciekawszy i darmowy Path of Exile ? Albo Torchlight II ze znacznie przyjemniejszym i ciekawszym gameplayem ? Dziwne........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować