Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

NEOplus znika z rynku

29 postów w tym temacie

Szkoda, bo czasopismo od lat bardzo dobre. Kiedyś, to tylko ono dawało mi żyć, bo nie miałem sam własnej konsoli :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykre.

Jednak z drugiej strony irytuje zachowanie wydawcy.
Choroba naczelnego nie tłumaczy wcale czemu upadło jedno z dwóch istotnych pism konsolowych na rynku.

Czy na serio tak ciężko wyjaśnić problemy z którymi boryka się wydawca?
Bo choroba jednego z kilkunastu ludzi odpowiedzialnych za powstawanie pisma raczej jest słabym powodem do zamknięcia zarówno pisma, jak i strony internetowej.
Być może dałoby radę wspomóc na tylę wydawcę, by pismo dalej egzystowało.
No chyba że byłem ostatnim kupującym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pismo już od dawna miało problemy z tego, co kojarzę. Miało przerwy w wydawaniu kolejnych numerów, więc od dłuższego czasu funkcjonowali tylko teoretycznie.

Oprócz CDA zostało z polskich growych pism jeszcze tylko również konsolowe PSX Extreme. Cóż, już długi czas temu skończyła się złota epoka prasy. Kiedyś takie pisma dla wielu były jedynym źródłem informacji o grach, nie mieli dostępu do newsów w internecie, które w większości są bezpłatne. Zresztą warto zauważyć, że takich growych u nas, które padły z powodu ogólnego problemu rynku prasy, nie było wcale tak dużo. Wiele padło jeszcze przed okresem internetowym, jak np. Gambler czy Reset, więc też nie da się tutaj zwalić wszystkiego na spadek czytelnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, teraz zostały już chyba tylko dwa duże czasopisma o grach w Polsce. Ciekawe kiedy dojdzie do monopolu ze strony CDA bądź całkowitego upadku prasy growej.

W każdym razie, życzę panu Marcinowi powrotu do zdrowia. Naprawdę szkoda człowieka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2013 o 14:21, wojcio102 napisał:

Cóż, teraz zostały już chyba tylko dwa duże czasopisma o grach w Polsce. Ciekawe kiedy
dojdzie do monopolu ze strony CDA bądź całkowitego upadku prasy growej.

Już jest monopol, CDA jest jedynym pismem PCtowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2013 o 14:31, Dared00 napisał:

Już jest monopol, CDA jest jedynym pismem PCtowym.


Ale okołogrowym nie. Choć fakt, PSX Extreme jest z kolei jedynym pismem stricte konsolowym. Przykre :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma totalnego monopolu.
Od lat silą się na bycie pismem multiplatformowym, ale w rzeczywistości nie mają nawet jak pokonać PSX Extreme na rynku pism konsolowych.
A na razie nic nie wskazuje by magazyn ten miał zniknąć z rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli Newsweek''i i inne Times''y przechodza do sieci, to tym bardziej czeka to niszowe pisma. Niestety redakcja Neo obudzila sie z reka w nocniku, bo zamiast szybko przejsc na model cyfrowy, to ciagneli wydanie papierowe az poszli z torbami. A debatowanie nad jakoscia merytoryczna nie ma sensu, bo nie wplywa ona na zmieniajace sie zachowania klientow. Swoja droga CDA utrzymuje sie pewnie tylko dzieki darmowym grom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakos PSX Extreme radzi sobie bez większych problemów.
CDA też radzi sobie dobrze, w końcu miesięcznie sprzedaje w granicach 90tyś egzemplarzy magazynu i stoi za plecami bogatego wydawcy.

Jeszcze na czas na całkowitą cyfraizację prasy.
Jeszcze trochę latek potrzeba by dorośli konsumenci mający problem z czytaniem czegoś dłuższego niż kilka linijek komentarza na fejsbuczku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie zawsze wolałem psx, neo kupiłem kilka razy ale to nie to :P. Nie mniej szkoda konkurencji bo zawsze to coś co napędza teksty i walkę pomiędzy obiema stronami kto lepszy itp. Nie lubiłem ich ale smutno mi, że w tak krótkim czasie tyle pism branżowych padło.

Co do padania prasy fakt informacjami nie dają rade wygrać ale za to teksty okołogrowe publicystyka i sam fakt że nienawidzę czytać takich tekstów patrząc na monitor (męczy strasznie oczy) to jednak wole położyć się na łózko wyciągnąć magazyn i wertować do upadłego :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę to, co napisałem na innym portalu:

Wiecie, co by się teraz przydało? Stronka z galerią okładek wszystkich numerów Neo+. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Top Secret, Secret Service, Gambler... Czemu większość pism w tej branży "pada" w okolicznościach, które nawet przy dużej dawce dobrej woli nie mogą być określone inaczej, jak "niejasne"? Pamiętam upadki kolejnych pism, za każdym razem mieliśmy do czynienia z "przerwą wakacyjną", która jakoś zawsze kończyła się komunikatem "numer, który trzymasz w rękach, jest ostatnim...". Po zejściu SS (czy NSS, bo nie pamiętam już, czy w końcu wygrali sprawę o prawa do tytułu) przestałem kupować takie pisma, bo nie chciałem kolejny raz przechodzić tego samego - człowiek się jednak przyzwyczaja i potem trochę tęskni. Widzę, że dobrze zrobiłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z komunikatu tak jakby wynika, że to przez problemy zdrowotne redaktora naczelnego ;d
Szkoda. Bo widać, że internet wypiera czasopisma drukowane. Miejmy nadzieję, że chociaż książki się utrzymają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować