• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
HerMetic

Problem z grafiką (wideo)

Pytanie

17 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Sprawdź temperatury karty graficznej podczas gry i w spoczynku, ściągnij sobie do tego program np.: HWInfo. Możesz sobie jeszcze ściągnąć program FurMark i zapuścić test, sprawdzić czy karta się nie grzeje i nie ma tego typu podobnych artefaktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.03.2013 o 17:43, KamileN7 napisał:

Sprawdź temperatury karty graficznej podczas gry i w spoczynku, ściągnij sobie do tego
program np.: HWInfo. Możesz sobie jeszcze ściągnąć program FurMark i zapuścić test, sprawdzić
czy karta się nie grzeje i nie ma tego typu podobnych artefaktów.


Odpaliłem FurMark''a, komp zgasł po sekundzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.03.2013 o 19:31, KamileN7 napisał:

Podaj markę i model zasilacza i sprawdź temperatury grafy w spoczynku i w grze.


Zasilacz to 600 watowy Modecom Feel I wiem że tyłka nie urywa, ale działał i to dobrze działał bo BF3 w ultra detalach nawet nie próbował się postawić :)
A temperatury grafy w spoczynku wynoszą ok 36 stopni a podczas gry skacze do około 65-70 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.03.2013 o 20:00, HerMetic napisał:

Zasilacz to 600 watowy Modecom Feel I wiem że tyłka nie urywa, ale działał i to dobrze
działał bo BF3 w ultra detalach nawet nie próbował się postawić :)
A temperatury grafy w spoczynku wynoszą ok 36 stopni a podczas gry skacze do około 65-70
stopni


Nie wierzę, że BF3 wytrzymuje na Modecomie... Skoro tak.. to BF3 wcale nie jest taki mocny :) Ten zasilacz, to tragedia. Cała ta firma to jakiś żart w świecie komputerowym. Radzę go wymienić i to szybko. Na coś markowego typu SeaSonic. Jak już koniecznie chcesz oszczędzać, to nie na zasilaczu. A jak już coś od Modecoma, to coś w rodzaju trzeciej generacji Feela III lub serii Vulcano. Reszta to szajs. U mnie przy GTA IV nie dawał rady, zwłaszcza przy lataniu helikopterem. Skoro użycie 3DMarka powoduje reset, to wina zasilacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.03.2013 o 21:14, vegost napisał:

zasilacza.


To widocznie trafił mi się mniej ułomny egzemplarz :)

Zasilacz mam w planach wymienić, ale czy on jest przyczyną tych migotań tekstur?
Dodam też, że występują co prawdza milisekundowe,ale dosyć częste przycinki, które są bardzo irytujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z BFa też cię wywala, lub z innej gry, podczas grania czy nie? Zasilacz tandeta, nie włożył bym go nawet do słabego zestawu ;d Podaj może jeszcze specyfikacja reszty sprzętu i przygotuj się na wymianę zasilacza. Ile mógł byś przeznaczyć na nowy zasilacz? Obecny należy natychmiast wymienić, ponieważ może się to skończyć tragicznie dla całego twojego sprzętu, nie wiadomo czy już czegoś nie uszkodził ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.03.2013 o 21:54, KamileN7 napisał:

Z BFa też cię wywala, lub z innej gry, podczas grania czy nie? Zasilacz tandeta, nie
włożył bym go nawet do słabego zestawu ;d Podaj może jeszcze specyfikacja reszty sprzętu
i przygotuj się na wymianę zasilacza. Ile mógł byś przeznaczyć na nowy zasilacz? Obecny
należy natychmiast wymienić, ponieważ może się to skończyć tragicznie dla całego twojego
sprzętu, nie wiadomo czy już czegoś nie uszkodził ;p


W ogóle mnie z gier nie wywala. Problemem są te migotające tekstury i milisekundowe przycinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.03.2013 o 21:53, HerMetic napisał:

To widocznie trafił mi się mniej ułomny egzemplarz :)

Mało prawdopodobne. Może po prostu nie trafiasz w krytyczny moment dla zasilacza. Może w BF nie wczytuje się teren ? Albo nie możesz zobaczysz wszystkiego z góry (całej mapy ze wszystkimi szczegółami).

Dnia 12.03.2013 o 21:53, HerMetic napisał:

Zasilacz mam w planach wymienić, ale czy on jest przyczyną tych migotań tekstur?
Dodam też, że występują co prawdza milisekundowe,ale dosyć częste przycinki, które są
bardzo irytujące.


Nie, migotanie tekstur, to problem raczej katy graficznej. Test pod obciążeniem i może znałbyś przyczynę. Ale skoro mówisz, że 3DMark powoduje reset kompa, to coś jest nie tak. Migotanie tekstur może powodować sama gra (niedorobiona ?), sterowniki lub karta graficzna. Przeinstaluj sterowniki i zrób czystą instalację. Jak nie pomoże, to weź kartę do kogoś i tam sprawdź jak to hula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gdy próbuję odpalić test w 3DMarku 11 wyskakuje mi błąd o następującej treści:
Workload Single init returned error message: DXGI call IDXGISwapChain::SetFullscreenState failed:

The requested functionality is not supported by the device or the driver.

DXGI_ERROR_NOT_CURRENTLY_AVAILABLE

O co tu chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.03.2013 o 18:43, KamileN7 napisał:

Jaki masz monitor? Rozdzielczość, format obrazu?

Monitor to stary Gateway z tyłkiem, rozdziałka 1280x1024, format 4:3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może tu leży problem, bo program chce ustawić rozdzielczość HD i nie może. Ale na moim LCD przy tych samych parametrach nie było problemu, ale to już był dobry LCD. Może 3DMark ma problemy ze starymi monitorami, albo odwrotnie stare monitory mają problem z włączeniem takiej rozdzielczości. Edit.: Ale w sumie to nie powinno robić problemu bo byś miał tylko czarne pasy na górze i dole ekranu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować