Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sniper: Ghost Warrior 2 - recenzja PC

95 postów w tym temacie

Dnia 17.03.2013 o 19:27, karvaialka napisał:

Myślę, że gdyby nie akcent patriotyczny, to ocena byłaby najwyżej 4.
W pozytywach została wymieniona tematyka i klimat snajperski, tylko co z tego, skoro
gra tematykę przedstawia w nudny sposób, (...)


"Przedstawia tematykę w nudny sposób" !? Jeśli to jest nudny sposób to nie chciałbyś grać w grę która oddawała by pracę snajpera bardziej realistycznie. Przypuszczam że nie skończyłbyś nawet 1 zadania, gdybyś musiał godzinami czołgać się rowem (uważnie wybierając trasę by nie zarobić kulki), a następnie godzinami czekać na pozycji na okazję do strzału.

A co do recenzji to ... cóż imo gra zasługuje przynajmniej na 6/10, a dla mnie osobiście to nawet 7/10 bo jest przynajmniej tak dobra jak pierwszy Sniper Elite (a jego oceny wynosiły właśnie ok 7/10) mimo że jest bardziej liniowa. To że spotter mówi kogo i kiedy zdjąć , w końcu od tego jest spotter. Zresztą nie zawsze trzeba robić to co mówi i strzelać w danej kolejności tyle że często skończy się to zaalarmowaniem pozostałych przeciwników, w końcu spotter dba o nas i dobiera cele tak by reszta nie widziała tego który akurat obrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2013 o 19:22, kuzyn123 napisał:

Eh, jak czytam w recenzjach o oskryptowaniu i liniowości to mnie szlag bierze.

MACIE TO SAMO od kilkunastu lat i jakoś Wam to nie przeszkadzało! Z resztą, jak można
grę Singleplayer zrobić nie liniową, ale tak żeby miała jakiekolwiek tło fabularne. Przecież
takie gry sandboxowe jak GTA to tak liniówki, FPSy to samo. A oskryptowanie? Było, jest
i będzie zawsze bo nie wyobrażam sobie generowania 100 przeciwników przy pierwszym loadingu.
Jakby miały te komputery wytrzymać...


Skrypty i liniowość w grze o snajperach? Żartujesz sobie? Może najpierw zagraj w to a potem się wypowiadaj co? W tej grze jest tyle absurdów i niedorzeczności jeżeli idzie o gameplay, że aż brakuje słów. Pisałem to 100 razy i napiszę jeszcze raz - o wiele lepsze akcje snajperskie można robić w Far Cry 3 (i nie masz tam ani liniowości, bo taki posterunek możesz zaatakować z każdej ze stron, nie masz też skryptów - dowód? każde AI możesz za pomocą kamienia wyprowadzić w takie maliny, że byłem w szoku, co potem AI potrafiło zrobić). Inna grą z lepszą akcją snajperską to Crysis 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakosc tej gry byla wiadoma od poczatku - u nas chodzi po 70zl, nawet na szalonym pod wzgledem cen premier Steamie jest "tylko" po 30 ojro.

Zaszaleli z silnikiem (ktorego zreszta prawie nikt nie kupuje - jakos nie kojarze gier "zewnetrznych" na CryEngine - ale pewnie kilka jest) tylko po to, by ograniczyc mozliwosci gracza "tunelem" - czyli dokladnie odwrotnie niz w takim Crysis 3. No i poszla cala kasa na silnik a na "paliwo gejmplejowe" nic nie zostalo - co niestety widac w grze.

6 godzin misji w Czarnobylu z CoD-a 4? Nie, dziekuje. Chociaz owa misja jaralem sie jak dziecko. I pewnie do dzisiaj wzbudza wiecej emocji niz zaliczenie calego Snipera 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Sądziłem, że zapowiedzi prezesa Tymińskiego były choć w części prawdziwe, a tu się okazuje, że niestety nie. CI ma fatalnych designerów gameplayu - bez tego elementu, absolutnej podstawy dobrej produkcji, nie uda się firmie zmazać piętna producenta gier kioskowych (choć to też ciut nietrafne określenie, bo w swoim czasie w kiosku kupiłem m.in. The Longest Journey i Heroes of Might & Magic III). Szkoda, bo życzę im jak najlepiej. Oby chociaż im się koszty zwróciły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> 6 godzin misji w Czarnobylu z CoD-a 4? Nie, dziekuje. Chociaz owa misja jaralem sie jak
OMG, nie!!! Nigdy więcej.
> dziecko. I pewnie do dzisiaj wzbudza wiecej emocji niz zaliczenie calego Snipera 2.
Emocje? Owszem, frustracja i facepalm od czasu do czasu.
Ja wymiękłem po 1 godzinie:: takiego natłoku skryptów i zwyczajnych idiotyzmów nie widziałem od...ho,ho. I zupełnie nie wiem czym się ludziska tak jarają; więc jeśli ktoś serwuje 6 godzin tego "czegoś" to z góry dziękuję;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2013 o 19:22, kuzyn123 napisał:

Eh, jak czytam w recenzjach o oskryptowaniu i liniowości to mnie szlag bierze.

MACIE TO SAMO od kilkunastu lat i jakoś Wam to nie przeszkadzało! Z resztą, jak można
grę Singleplayer zrobić nie liniową, ale tak żeby miała jakiekolwiek tło fabularne. Przecież
takie gry sandboxowe jak GTA to tak liniówki, FPSy to samo. A oskryptowanie? Było, jest
i będzie zawsze bo nie wyobrażam sobie generowania 100 przeciwników przy pierwszym loadingu.
Jakby miały te komputery wytrzymać...


Nawiązując do innego artykułu, macie przykład co CoD robi z ludźmi.

Grałeś ty w któregoś Stalkera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy maja niezle poczucie humoru, porownywac tego Snajpera do Snipera elite v2 na korzysc tego pierwszego, no po prostu rotfl. Te gry to nie jest nawet ta sama liga, Sniper GW 2 to przeokrutne szyny (ta gra to praktycznie "celowniczek"), brak jakiejkolwiek wolnosci (broni wroga nie mozna podniesc, dobra jest tez blokada na poruszanie lornetką), nuda i sztampa, ta gra trwa 5 godzin i to nie jest wada tylko zaleta, jakby trwala dluzej to bym do konca chyba nie doszedl bo z ziewania prawie umarlem.
V2 moze nie jest materialem na gre roku, ale to porzadny tytul- przynajmniej daje frajde, daje ulude wolnosci (a przynajmniej mozemy sobie pozabijac wrogow w jakiej kolejnosci chcemy), AI nie jest masakrycznie debilne. Jesli V2 to gra na 7, to Ghost warrior2 moze dostac co najwyzej 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sniper jak Sniper. Widzę, że te same wady co w jedynce + kilka nowych. Nie spodziewałem się niczego dobrego, zero zaskoczenia. Jedynkę kupiłem - co było błędem - od dwójki trzymam się jak najdalej.
Najgorsze jest jednak to, że ten przeciętniak i tak świetnie się sprzeda, bo cena. Widać już po tym wątku, że ludzie to kupili. Np. taki znafffca gier jak Harunia, narzekający na wszystko na co tylko narzekać można, prawdziwy "koneser" dobrych gier pobiegł do sklepu z jęzorem wywieszonym przed wargę i sapiąc się i śliniąc wyłożył gotówkę. Po czym narzeka. Co za żenada. Mam tym samym pytanie do nabywców tego crapa - po jaką cholerę wspieracie swoja kasą takie gnioty pokazując tym samym, że warto je robić? Niech mi to ktoś wytłumaczy proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 09:35, Janek_Izdebski napisał:

A tak swoją drogą, po ukazaniu się tej recenzji, Pan Mariusz Pietraszek z CI coś zamilkł
gwałtownie na forach... ;)

Witam
Dziękuję za troskę - żyję i mam się dobrze :-). A weekendy też potrzebuję nieco odpoczynku...
Mariusz_City

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 13:20, mpietraszek_city napisał:

Witam
Dziękuję za troskę - żyję i mam się dobrze :-). A weekendy też potrzebuję nieco odpoczynku...
Mariusz_City

Ja również witam. :)

Może Pan chociaż powie kiedy można się spodziewać patcha DX11 oraz paczki z dodatkowymi mapami?

@aope
Ludzie kupili, bo łudzili się, że CI uczy się na błędach. Jak widać na załączonym obrazku, jest zupełnie inaczej. Ale pewnie akcjonariuszy CI nie obchodzą recenzje, średnie na Metacriticu, a także opinie niezadowolonych graczy, byle tylko kaska płynęła i kondycja spółki się poprawiała... Sad but true... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@aope - nie ma jak to recenzować grę tylko na podstawie recenzji...
@Janek Izdebski - zapewniam, że obchodzą nas opinie graczy, słuchamy ich bardzo uważnie. A wśród recenzji na metacritic są i dziewiątki i dziesiątki, ale pewnie ci gracze o niczym nie mają pojęcia... ;-)
DLC z mapami ukaże się 20.03.
pozdrawiam
Mariusz_City_Interactive

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 13:35, mpietraszek_city napisał:

@aope - nie ma jak to recenzować grę tylko na podstawie recenzji...


Ależ ja nie recenzuję. Abym coś "zrecenzował" musiałbym najpierw to kupić i następnie ograć. Naciąłem się już raz na Waszego Snipera 1 i wystarczy. W recenzjach powtarzają sie wciąż te same zarzuty - fatalna SI, która potrafi wypatrzeć nas siedzącego w krzakach z odległości kilkuset metrów, korytarzowa liniowość oznaczająca zero swobody, marna przyejemność z gry. Jeśli recenzje byłyby naprawde zróżnicowane - od zachwytów po zmieszanie z błotem - to prawdopodobnie bym sprawdził. Ale nie są. Wady jedynki + kolejne wady ekskluzywne dla dwójki. Szanuje swoje pieniądze i wolę wydać je na grywalną produkcję niezależną bądź jakąś inną, droższą grę, która zapewni mi rozrywke na adekwatnym do swej ceny poziomie. Dziwię się tylko, że ludzie widząc cenę 69 PLN zamawiają coś takiego "bo tanie", a widząc 129 PLN za nieporównywalnie lepszą pozycję czekają na "promocje", bo szkoda pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 13:35, mpietraszek_city napisał:

@aope - nie ma jak to recenzować grę tylko na podstawie recenzji...
@Janek Izdebski - zapewniam, że obchodzą nas opinie graczy, słuchamy ich bardzo uważnie.
A wśród recenzji na metacritic są i dziewiątki i dziesiątki, ale pewnie ci gracze o niczym
nie mają pojęcia... ;-)
DLC z mapami ukaże się 20.03.
pozdrawiam
Mariusz_City_Interactive


Nie będę dyskutował o osobach, które Waszej grze dają 10 a grom naprawdę dobrym 0. Słuchanie opinii graczy? A to ciekawe. Był Pan ostatnio na forum Steam dedykowanemu Waszej grze?

@aope
Ja niestety dostałem prezent od siostry w postaci wersji na PS3. Postanowiłem to odsprzedać i zwrócić jej kasę, ale mam problem z jej sprzedażą :( A z innej beczki - ja swoją wersję PC kupiłem za 12.50 zł :) Z EMPiKa. Czemu tak tanio? Dość dziwny zakład z kumplem :) Cena adekwatna do tej gry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2013 o 14:59, aope napisał:

Dziwię się tylko, że ludzie widząc cenę 69 PLN zamawiają coś takiego "bo tanie",
a widząc 129 PLN za nieporównywalnie lepszą pozycję czekają na "promocje", bo szkoda
pieniędzy.

A co się tyczy tego fragmentu Twojej wypowiedzi, to jest niestety bardzo dużo prawdy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> à propos recenzji:
> - gram.pl 55
> - gryonline.pl 50
> - Hardcore Gamer Magazine 50
> - Meristation 45
> Średnia 50. Nie za ciekawie.
>

Na zapominaj o dobrodusznej gamezilli, która dała 7/10 (sic!!!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować