Zaloguj się, aby obserwować  
Wojman

HearthStone: Heroes of WarCraft - nowa karcianka od Blizzarda

3282 postów w tym temacie

Blizzard co prawda jeszcze oficjalnie gry nie zapowiedział, ale pochwalił się na facebooku nową karcianką o nazwie HearthStone: Heroes of WarCraft. Co więcej można się zapisać do beta testów gry. Uruchomiono też stronę, na której można się dowiedzieć czym ta karcianka ma być, a znajdziecie ją pod tym adresem: http://eu.battle.net/hearthstone/pl/

Zapraszam do dyskusji o tej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z gier tego typu to grałem w M&M: Duel of Champions i wyglądało ono dużo lepiej. Chociaż kto wie, może HeartStone będzie za to bardziej grywalne... i nie znudzi mi się szybko tak jak to było w przypadku DoC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boję się, że przez mikropłatności gra stanie się p2w a nie f2p. Najlepsze karty będą wypadały tylko z najdroższych paczek z kartami. Ciekawe, czy wymiana kart między graczami będzie chociaż możliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 17:37, Narmo napisał:

Boję się, że przez mikropłatności gra stanie się p2w a nie f2p. Najlepsze karty będą
wypadały tylko z najdroższych paczek z kartami.

Może tak być, że kupującemu paczki będzie wypadało więcej rzadkich kart.

Dnia 22.03.2013 o 17:37, Narmo napisał:

Ciekawe, czy wymiana kart między graczami
będzie chociaż możliwa.

Jeśli robią po prostu komputerowego klona oryginalnej karcianki, to powinna być taka możliwość.

Przyznam, że wolałbym żeby ta gra to był żart, ale do 1 kwietnia jednak trochę dni zostało. No ale już wcześniej jeden żart okazał się później kanonem (Pandareni). Będzie to chyba pierwsza od lat gra Blizzarda, w którą nie zagram. Dodać wystarczy, że nigdy nie lubiłem żadnych TCG, bo paczki z losowymi kartami to perfidny sposób na dojenie kasy.

Zapewne Blizzard All-stars również podobnie skończy (aczkolwiek wydawanie tamtej mapy do SC2 jako osobnej gry ma jeszcze mniej sensu, bo rynek MOBA jest już dawno przesycony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widziałem rozgrywkę z komentarzem twórców to wyglądało to naprawdę zachęcająco, jeśli tylko gra rzeczywiście będzie wymagała myślenia i strategii oraz będzie jakiś sensowny system rywalizacji to może z tego wyjść coś fajnego.

No i zobaczymy jak blizz poradzi sobie na polu Free to Play :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem strasznie zadowolony i nie mogę się doczekać na beta testy. Lubię karcianki, nawet kilka zestawów wow tcg kupiłem, ale szkoda było wydawać więcej kasy jak i nie było z kim za bardzo grać. A tu taka gra, fajnie zrobiona graficznie f2p. Jeżeli będzie naprawdę udana to nie będę widział problemu aby od czasu do czasu coś kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 17:37, Narmo napisał:

Boję się, że przez mikropłatności gra stanie się p2w a nie f2p. Najlepsze karty będą
wypadały tylko z najdroższych paczek z kartami. Ciekawe, czy wymiana kart między graczami
będzie chociaż możliwa.


WSZYSTKIE karty można zdobyć na dwa sposoby
- Boostery (5 kart) będą kosztować 1$ (u nas pewnie 1 euro).
- Po prostu grając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 17:50, Malevyn napisał:

kiedy zaczyna sie beta ??

W Stanach ponoć latem, w innych regionach "później".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ruszyły beta testy. Co prawda narazie tylko US, ale prawdopodobnie w najbliższych dniach pojawią się również w europie. Zastanawiam się czy żeby mieć większe szanse na inva do bety zostawić w preferencjach systemowych na battle.net profil swojego stacjonarnego kompa czy może walnąć tam macbooka. Przy tej grze blizzard dość ostro mierzy w produkty apple więc możliwe, że miałbym większe szanse na dostanie inva.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od czego tam zależy jakie się ma karty? Są jakieś armie, kolory, karty są przypisane do bohaterów, ile kart ma deck, ile kopii można mieć danej karty? Bohaterowie coś dają w ogóle? Jakby ktoś miał dla mnie jakieś filmiki, albo linki z podstawami, to bym był wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2013 o 13:31, Budo napisał:

Od czego tam zależy jakie się ma karty?

Tzn? Karty bierzesz z boosterów.

Dnia 20.08.2013 o 13:31, Budo napisał:

Są jakieś armie

Są jednostki, ale nie tworzą określonej armii. Możesz mieszać np ludzi z orkami, demonami, itp.

Dnia 20.08.2013 o 13:31, Budo napisał:

kolory

Brak

Dnia 20.08.2013 o 13:31, Budo napisał:

karty są przypisane do bohaterów

Niektóre są przypisane do klasy bohatera, ale większość może być używana przez wszystkie klasy.

Dnia 20.08.2013 o 13:31, Budo napisał:

ile kart ma deck

30

Dnia 20.08.2013 o 13:31, Budo napisał:

ile kopii można mieć danej karty?

2

Dnia 20.08.2013 o 13:31, Budo napisał:

Bohaterowie coś dają w ogóle?

Każdy bohater ma umiejętność, którą może aktywować za manę. Jak już wcześniej wspomniałem, niektóre karty mogą być używane wyłącznie przez określoną klasę bohatera.

http://www.youtube.com/watch?v=A7DAacEZ7zs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować