Zaloguj się, aby obserwować  
Wojman

HearthStone: Heroes of WarCraft - nowa karcianka od Blizzarda

3282 postów w tym temacie

Dnia 20.12.2013 o 10:02, Serafin42 napisał:

wysłane, wesołych świąt ;p


Dzięki :)
Dzisiaj i jutro jeszcze w pracy, ale później do 7 wolne, więc bardzo mi umiliłeś przerwę świąteczną :)
Jakby coś, mój battletag: Mordecai#2195

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał niepotrzebny kluczyk z ostatniej fali to bardzo proszę o wysłanie na mejla, bo kumpel za późno się obudził, a chciałby pograć w święta. :P

barsum6[at]gmail.com

Wielkie dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Czy mi się wydaje, czy druid jest za mocny? Chociażby sam fakt, że ma gdzieś 40 kart zamiast 30... no i potem rzeczy typu ironbark protector, czy druid of the claw, czy starfire... trochę przeginka chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2013 o 16:57, Budo napisał:

Czy mi się wydaje, czy druid jest za mocny? Chociażby sam fakt, że ma gdzieś 40 kart
zamiast 30...


Budo, jakie 40? Co żeś wymyślił? :D

Swoją drogą, zdarza mi się oglądać filmiki albo streamy z Hearthstone''a.
Dzisiaj włączam stream gościa o ksywie mkr - trwa pojedynek rankingowy pomiędzy jego druidem, a jakimś paladynem, obaj o randze 6 (czyli całkiem wysoko). Na stole są jakieś pomniejsze stworki, a mym oczom przedstawia się taka scena: przeciwnik zagrywa Sylvannę. Na to mkr zagrywa Tinkmastera, który zamienia Sylvannę w wiewiórkę. Na to paladyn gra w następnej turze Tyriona. Co robi druid? Zagrywa Ragnarosa.
Tak jakby ktoś się łudził, że legendary nie wpływają na rozgrywkę. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2013 o 20:10, Jaracz napisał:

Budo, jakie 40? Co żeś wymyślił? :D


Karty są podwójne, więc tak naprawdę masz dwie w jednej. Np druid of the claw- albo jeden z najlepszych taunterów w grze, albo fireball, który może w dodatku zostać w stole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2013 o 20:20, Budo napisał:

Karty są podwójne, więc tak naprawdę masz dwie w jednej. Np druid of the claw- albo jeden
z najlepszych taunterów w grze, albo fireball, który może w dodatku zostać w stole.


Aha, w tym sensie.
Imo druid jest dobrą klasą, ale nie przekokszoną. Tzn. ma najlepszych taunterów w grze, trochę innych ciekawych stworków, parę fajnych zaklęć, ale nie równa się choćby z magiem, który ma zaklęcia na każdą możliwą okazję i najlepsze czary zadające obrażenia pod względem cena/jakość w grze. Używanie tych ostatnich jest wyjątkowo irytujące, bo wymaga zero finezji.
Albo może spotykałem do tej pory niezbyt wielu druidów i nie zdążyli mi napsuć krwi. :E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imo po ostatnim nerfie maga to wlasnie druid zaraz obok warlocka jest najlepsza postacia do szybkiego wbijania ranku. Tak jak stwierdził Budo, wiekszosc kart jest "podwojna" przez co latwiej o optymalne zagranie w kazdej sytuacji. Do tego masa removalu, self heal, 4/6 i 5/10 taunty(jedne z najlepszych w tym koszcie), dobre dobieranie kart. W topce samych magów jest podobno dosyc mało, a króluja wlasnie druidzi, warlocki i rogale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2013 o 20:20, Budo napisał:

Karty są podwójne, więc tak naprawdę masz dwie w jednej. Np druid of the claw- albo jeden
z najlepszych taunterów w grze, albo fireball, który może w dodatku zostać w stole.

Masz wybór, ale z tego powodu te karty są droższe, niż ich faktyczne możliwości to raz. A dwa, że jak już zagrasz jedną opcję, to mając tylko jedną taką kartę w decku nie zagrasz tej drugiej opcji. Więc jest to trochę inna opcja niż "dwie" karty. Owszem, łatwiej o dobre zagranie w danej sytuacji na stole, ale nie zmienia to faktu, że wychodzi Cię to "drożej". A co do tauntów 5/10 (uważam tę kartę za jedną z lepszych) to byle silence lub zaklęcie Priesta za bodaj 3 many. Po silence jest to karta 5/5 kosztująca bodaj 7 więc do bani biznes ;-] Silence jest trochę przeze mnie niedoceniany, ale taka byle sowa to by się czasami przydała :D

@@@miszcz929

Dnia 21.12.2013 o 20:20, Budo napisał:

W topce samych magów jest podobno dosyc mało, a króluja wlasnie druidzi, warlocki i rogale.

Może dlatego, że wokół magów urosła otoczka jacy to nie są mega i tą klasą grają głównie ludzie, którzy nie do końca mają na to karty lub nie do końca ogarniają, ale "gram bo jest op". A ludzie faktycznie dobrzy grają czym popadnie i czym są w stanie złożyć dobry deck z paczek otrzymywanych za areny czy kupowanych za gold. Nie wiem, dumam tylko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2013 o 18:03, Latimeria napisał:

Masz wybór, ale z tego powodu te karty są droższe, niż ich faktyczne możliwości to raz.


No nie. Są w bardzo dobrej cenie. Przykład- ancient of war, druid of the claw, call of the wilds (czy jak tam się nazywa to co wrzuca panterę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2013 o 19:09, Budo napisał:

No nie. Są w bardzo dobrej cenie. Przykład- ancient of war, druid of the claw, call of
the wilds (czy jak tam się nazywa to co wrzuca panterę).

Tak i nie. Stworki są bardzo skuteczne, za to zaklęcia zazwyczaj już mniej (spadające gwiazdy są deklasowane przez kulę ognia i konsekrację, gniew przez pocisk lodu, znak natury przez dar królów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Tak czy siak są dobre. Nie można powiedzieć, że są jakieś znacząco droższe od reszty. Druid ma i tak niezły removal, paladyn oprócz konsekracji i młota praktycznie nie ma nic, a druid ma pierdyliard niszczarek do wyboru.

No nie wiem, prosem nie jestem, gram od niedawna, ale wydaje mi się, że paladyn i priest są poniżej średniej, za to mag i druid raczej op.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2013 o 19:54, Budo napisał:

No nie wiem, prosem nie jestem, gram od niedawna, ale wydaje mi się, że paladyn i priest
są poniżej średniej, za to mag i druid raczej op.

Jak na mój gust żadna z klas nie jest op, pod warunkiem, że ktoś wie, czego się może po kimś spodziewać. Wiadomo, czasem idą przeciwnikowi takie karty, że nic tylko wyklinać, ale czasem nam takie idą (miewałam i takie i takie gry). Priest jest wg mnie bardzo dobry, głównie ze względu na zaklęcia, które niewielkim kosztem niszczą miniony do 3 lub powyżej 5 ataku (więc warto grać tymi, co mają 4 :P). To też zależy, czy to jest Arena, czy układany przez nas deck. Z Paladynem miewam chyba największe problemy. Lubię grać Szamanem na Arenach i to nim "wyciągam" najlepsze rezultaty ;-) Kompletnie nie podoba mi się Warlock, ale może to dlatego, że idzie mi przeciwko niemu niewiele lepiej niż przeciwko Paladynowi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2013 o 19:54, Budo napisał:

Tak czy siak są dobre. Nie można powiedzieć, że są jakieś znacząco droższe od reszty.
Druid ma i tak niezły removal, paladyn oprócz konsekracji i młota praktycznie nie ma
nic, a druid ma pierdyliard niszczarek do wyboru.


Nie dyskutuję ze stanowiskiem, że druid jest mocny, bo sam uważam go za bardzo solidną klasę. To czy uzna się go za najlepszą klasę, czy raczej maga, a może łotra, to już kwestia czysto umowna. :)
Wiem za to na pewno, że magowie bardziej mnie irytują. :E

Dnia 23.12.2013 o 19:54, Budo napisał:

No nie wiem, prosem nie jestem, gram od niedawna, ale wydaje mi się, że paladyn i priest
są poniżej średniej, za to mag i druid raczej op.

Nie zgodziłbym się. Kapłan ma dużo brzydkich zaklęć (podbieranie kart przeciwnikowi, dublowanie życia swoim jednostkom i zwiększanie ataku, duże możliwości dobierania kart, kradnięcie minionów przeciwnikowi, itd.), a palek może nie ma bezpośrednich removali i silnych zaklęć, za to posiada gamę kart zwiększających przewagę na stole (dar królów, niezłe bronie, sekrety, boskie tarcze, zmniejszanie stworkom życia i ataku, itd.), co też dobrze współgra z jego pasywką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2013 o 00:51, Jaracz napisał:

To czy uzna się go za najlepszą klasę, czy raczej maga, a może łotra, to już kwestia
czysto umowna. :)

To zależy od tego, kto przeciwko której klasie najczęściej przegrywa ;) Dobrze, że opinie są różne, świadczy to o dobrym balansie gry. A to dopiero beta.

Dnia 24.12.2013 o 00:51, Jaracz napisał:

Wiem za to na pewno, że magowie bardziej mnie irytują. :E

Pamiętam grałam kiedyś pojedynek (nie na Arenie) przeciwko magowi, który miał te wszystkie zamrażające karty. Nie pamiętam rezultatu, ale myślałam, że wyjdę z siebie. Co wstawiłam coś na stół to czekałam "n" tur, żeby tym zaatakować bo było zamrożone non stop.

Dnia 24.12.2013 o 00:51, Jaracz napisał:

Nie zgodziłbym się. Kapłan ma dużo brzydkich zaklęć (podbieranie kart przeciwnikowi,
dublowanie życia swoim jednostkom i zwiększanie ataku, duże możliwości dobierania kart,
kradnięcie minionów przeciwnikowi, itd.),

+1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jak ktoś gra areny, to niech sobie obejrzy przegląd kart od gościa o nicku mkkr. Czasami się z nim nie zgadzam, ale generalnie dobrze podsumowuje wszystkie karty i pozwala lepiej składać talie. Zajmie to ok 7 godzin wszystko do kupy, ale warto.

ps. pierwszy epic mi wypadł, szkoda, że dla szamana którym nie gram (doomhammer :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować