Zaloguj się, aby obserwować  
Wojman

HearthStone: Heroes of WarCraft - nowa karcianka od Blizzarda

3282 postów w tym temacie

Stwierdziłem, że nie ma sensu craftowanie podstawowych złotych legend jeżeli mogą wypaść z paczki i postanowiłem zrobić jakąś z naxxa. Loatheb ładnie się prezentuje :)

20140822225043

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu moje pytanie dotyczące GameCup dotyczące Bo3 i Bo5.
1. Czy przegrany musi zmienić deck, a zwycięzca grać tym samym?
2. Czy można banować decki?
3. Czy przed grą będą znane klasy?

... Czemu się o to pytam, bo spodziewam się, że ktoś będzie chciał to wykorzystać i grać 100% coin flip. Albo tylko hunterem.

PS. Nie zamierzam wykorzystywać luk. Raczej chce być przygotowany na turniej kto gra lepiej hunterem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VGVN LiquidHearth Qualifier
Nawet nawet daleko zaszedłem. Spodziewałem się, że jak dobrze pójdzie to wygram 1 rundę.
A wygrałem prawie wszystkie 2-0.(warriorem i druidem). Zostałem dopiero wyeleminowany przez jakiegoś prosa.
Wygrałem nawet mirror Control Warrior. Tylko przegrałem z Zoo xD.

Cóż mogę powiedzieć w 1 grze przeciwko było 50/50, ale w 2 wziąłem Priesta zamiast Druida. I niestety miałem słabą rękę. W każdym razie i tak się ciesze, że było 1-2, a nie 0-2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2014 o 20:20, masterHADES napisał:

A po czym poznałeś, że to pros ? Tak z ciekawości pytam:)

Bo go pokonał, proste ;).

Tak przy okazji, w mojej zabitej dechami miejscowości był niedawno turniej HS. Podobno było nawet z 20 osób, ale większość wyglądała tak, jakby pierwszy raz grała w tą grę :D. Wygrał jakiś koleś z Łodzi, wszystkie decki miał pełne złotych kart, także nie dziwota ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2014 o 20:20, masterHADES napisał:

A po czym poznałeś, że to pros ? Tak z ciekawości pytam:)


Znalazłem go na Gosugamers, bo kojarzyłem skądś jego nick. Jedyne co, to że ma bardzo mało konkursów na kocie.
Zapomniałem dodać, że top 100 legend.

W każdym razie czuć różnicę jak grasz z takim graczem. "Co wie co to robi."

BTW Theude i Wuaschtsemme, ale pocisnęli e-sportowców w HyperX.
Amaza, Reynarda, Trimpa, Rdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2014 o 20:34, QuandorX napisał:

Tak przy okazji, w mojej zabitej dechami miejscowości był niedawno turniej HS. Podobno
było nawet z 20 osób, ale większość wyglądała tak, jakby pierwszy raz grała w tą grę
:D. Wygrał jakiś koleś z Łodzi, wszystkie decki miał pełne złotych kart, także nie dziwota
;).

XD. Konkurs w łodzi vs VGVN LiquidHearth Qualifier(500 graczy). Gdzie 25+% graczy ma Legendę. 12 graczy, to e-sportowcy Xixo, Zetalot...

>Bo go pokonał, proste ;)
Napisałem wyżej czemu.
Druga rzecz dostał się do ćwierćfinału. Jeśli wygra następny match to będzie grał z Xixo. Taki Józek z Łodzi, to raczej nie wygrał z zawodowcami?

Dnia 24.08.2014 o 20:34, QuandorX napisał:

:D. Wygrał jakiś koleś z Łodzi, wszystkie decki miał pełne złotych kart, także nie dziwota
;).

Ps. Jeśli uważasz, że Złoty Deck = Skill to HAHAHA xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2014 o 12:16, SurgeonOfDeath napisał:

Tu moje pytanie dotyczące GameCup dotyczące Bo3 i Bo5.
1. Czy przegrany musi zmienić deck, a zwycięzca grać tym samym?
2. Czy można banować decki?
3. Czy przed grą będą znane klasy?


Odpowiedź:
Nie będzie banowania decków. Zgodnie z regulaminem zwycięzca gra
tym samym deckiem a przegrany musi zmienić.


Czyli 2,3 nie. I 1 tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2014 o 21:42, SurgeonOfDeath napisał:

XD. Konkurs w łodzi vs VGVN LiquidHearth Qualifier(500 graczy). Gdzie 25+% graczy ma
Legendę. 12 graczy, to e-sportowcy Xixo, Zetalot...

To nawet nie była Łódź, za wysokie progi :D. Nawet nie śmiałem porównywać tych dwóch turniejów, zwyczajnie chciałem przy okazji nawiązać do swojej sytuacji, pokazać jak to wygląda na bardziej "lokalnej" scenie.

Dnia 24.08.2014 o 21:42, SurgeonOfDeath napisał:

Napisałem wyżej czemu.
Druga rzecz dostał się do ćwierćfinału. Jeśli wygra następny match to będzie grał z
Xixo. Taki Józek z Łodzi, to raczej nie wygrał z zawodowcami?

Napisałem to raczej żartobliwie, ale widać, że nieopatrznie wziąłeś to do siebie. Z drugiej strony nigdy nie można lekceważyć nawet takiego typa. Może on też jest w top 100, nigdy nic nie wiadomo;). Szkoda, że nie podali mi jego nicku, podobno zbyt zakręcony, trudno było zapamiętać (a szkoda).

Dnia 24.08.2014 o 21:42, SurgeonOfDeath napisał:

Ps. Jeśli uważasz, że Złoty Deck = Skill to HAHAHA xD

W porównaniu do bąbli, których największym osiągnięciem była jedna legendarka, to jednak jest duża przepaść. Wiadomo, że można trafić na takich, co to mają hajsu jak lodu i inwestują go w takie sprawy, samemu grając jak ameba, ale zazwyczaj są to bardzo rzadkie przypadki. Zresztą znajomi oceniali go jako bardzo dobrego, sami też grają, nawet lepiej niż ja ( co bardzo trudne nie jest ^^). W każdym razie gościu pozamiatał i to było do przewidzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2014 o 19:03, QuandorX napisał:

Napisałem to raczej żartobliwie, ale widać, że nieopatrznie wziąłeś to do siebie.

Nom sorki. Staram się brać na serio grę w tym sezonie i czasem na poważnie wszystko biorę.
Normalnie starałbym się nie na serio brać.

Dnia 26.08.2014 o 19:03, QuandorX napisał:

W porównaniu do bąbli, których największym osiągnięciem była jedna legendarka, to jednak
jest duża przepaść. Wiadomo, że można trafić na takich, co to mają hajsu jak lodu i inwestują

Bo są dwa typy graczy ze złotymi kartami. Ci którzy płacili i Ci co umieją grać.(może być to i to, ale pomijam).
Jesli ktoś nie ma kart, to najlepszy jest Hunter/Zoo.
Chociaż sam odmawiałem gry tymi deckami jak nie miałem kart z Zasady. To jednak na turnieju te decki są mocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak udało im się znaleźć tyle osób do turnieju, gdyby ktoś tu nie napisał to nawet bym nie wiedział że gram.pl robi. Patrząc po drabince sporo osób nawet nie potrafiło dać battletaga jako nick, chociaż wprowadzili chat przedmeczowy więc nie powinno być problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2014 o 20:34, Nightdew napisał:

Ciekawe jak udało im się znaleźć tyle osób do turnieju, gdyby ktoś tu nie napisał to
nawet bym nie wiedział że gram.pl robi. Patrząc po drabince sporo osób nawet nie potrafiło
dać battletaga jako nick, chociaż wprowadzili chat przedmeczowy więc nie powinno być
problemu.

Dnia 26.08.2014 o 20:34, Nightdew napisał:

to jest odpowiedź na posta dodanego przez SurgeonOfDeath

Z tego co się orientuję ma to być nick z gry, ja podałem battletag.
Edit: jednak znak # jest niedozwolony, tak więc podałem po prostu nick z hsa ;d
-----
to był post miszcz929

Na początku się nie dało chyba zapisać z #. Ja się dogadałem przez czat.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza runda całkiem spoko(2-0). Ciesze się, że trafiłem na kogoś z Rank 10, a nie z rank 21.
Co do meczy, to spodziewałem się Zoo i Huntera. Mój przeciwnik wybrał Paladyna, a następnie Shaman a ja grałem Warriorem. Czyli 2 ciężkie matchupy dla Warriora. W pewnym sensie, to dla mnie nauczka, bo nie spodziewałem się counter w I rundzie.
Z drugiej strony ciesze się, że zrobiłem wczoraj Harrisona Jonesa. Zdjął Ashbringer i Doomhamer

PS. Co do counter, to czasem lepiej wziąć ZOO/Huntera zamiast np Shamana. Jeśli się ma bardzo małe doświadczenie gry dana klasą. Zwłaszcza w BO3(Hunter, Zoo) są bardzo dobre.

Czemu? Bo w przypadku 1-1, ten gracz, który przegrał wybierze contre.(zakładam taki sam skill).

PS2. Żeby nie było to ostatnio przegrałem, bo przeciwnik wykorzystał to przeciwko mnie.
O czym wspominałem wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem teraz na nagrody w tym turnieju, trochę słabo jak na miesiąc trwania. Mogli dołożyć jakąś kwalifikacje do większego turnieju. Chociaż nie ma co spinać, prawdopodobnie wezmę jakieś decki for fun i może coś z tego wyjdzie. Na początku z tego co widzę to mam gościa z rank 2 więc pewnie w największym stopniu będzie decydował fart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2014 o 16:33, Nightdew napisał:

Spojrzałem teraz na nagrody w tym turnieju, trochę słabo jak na miesiąc trwania. Mogli
dołożyć jakąś kwalifikacje do większego turnieju. Chociaż nie ma co spinać, prawdopodobnie
wezmę jakieś decki for fun i może coś z tego wyjdzie. Na początku z tego co widzę to
mam gościa z rank 2 więc pewnie w największym stopniu będzie decydował fart.

Problem jest taki, że podeszli do tego jak do LoLa. Cały turniej można by jednego dnia rozegrać.

Co do marudzenia, że nagrady są słabe. To spójrz na to, że grasz 20-40 minut 1 Rundę. Tyle co nic.
Wstałem dziś rano, akurat spotkałem kolesia z, którym miałem zagrać. Zagrałem chwila i mam spokój do 4 września.

Co do Pierwszej rundy, to rzeczywiście masz trudną. Z drugiej strony ja bym wolał wyelimować kogoś dobrego w I rundzie niż dostać freewina.

Ps. Moim zdaniem dlatego powinna być podwójna Drabinka. Wyobraź sobie, że dwóch najlepszych graczy eliminuje jednego z nich w I rundzie, a finał jest z kimś dużo słabszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2014 o 17:00, SurgeonOfDeath napisał:

Ps. Moim zdaniem dlatego powinna być podwójna Drabinka. Wyobraź sobie, że dwóch najlepszych
graczy eliminuje jednego z nich w I rundzie, a finał jest z kimś dużo słabszym.


Staram się brać udział tylko w takich turniejach, gdzie jest też drabinka przegranych. Już raz zdarzyło się, że po przegranej 1 rundzie z dołu dostawałem się do top 4.

Człowiek nawet potrenować w normal mode nie może... Chciałem warriora potestować to z 5 gier 2 razy ludzie odrazu się poddawali jak zobaczyli złotego warriora z legendarnymi rewersami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2014 o 17:12, Nightdew napisał:

Chciałem warriora potestować to z
5 gier 2 razy ludzie odrazu się poddawali jak zobaczyli złotego warriora z legendarnymi
rewersami...


Dziwisz się:p ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2014 o 17:12, Nightdew napisał:


Staram się brać udział tylko w takich turniejach, gdzie jest też drabinka przegranych.
Już raz zdarzyło się, że po przegranej 1 rundzie z dołu dostawałem się do top 4.

Też to zauważyłem. Na turniejach to się zdarza dość często.

Dnia 27.08.2014 o 17:12, Nightdew napisał:


Człowiek nawet potrenować w normal mode nie może... Chciałem warriora potestować to z
5 gier 2 razy ludzie odrazu się poddawali jak zobaczyli złotego warriora z legendarnymi
rewersami...

To chyba lepiej, że się poddali? Co można wynieść z gry w której przeciwnicy grają słabo?
Sens w casualu widzę jak się ma jakiś tragiczny matchup.

Co do ćwiczeń, to głównie ja ćwiczę gry na Huntera i Zoo. Nie wymagają skilla i mogę liczyć, że przeciwnik zagra
przez przypadek prawidłowo.

Tu rada dla innych osób. Jeśli uczysz się Huntera/Zoo, to lepiej od razu na rankedzie. Bardzo szybko wychodzi jak bardzo źle nimi ktoś gra. Rank 15 tragedia. Rank 5-1 dobrze/bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2014 o 17:30, masterHADES napisał:

Dziwisz się:p ?


Trochę tak, przecież dużo czasu taka osoba nie traci a zawsze może ewentualnie wygrać i mieć z tego sporą frajdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować