Zaloguj się, aby obserwować  
Wojman

HearthStone: Heroes of WarCraft - nowa karcianka od Blizzarda

3282 postów w tym temacie

Dnia 03.04.2015 o 21:30, Adjatha napisał:

Face Hunter był i będzie zawsze :P


Ale ten nowy jest wyjątkowo płytki i chamski. Ja też gram facehunterem, ale gram na deathrattle i nie jest to aż taka chamówa imo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2015 o 21:22, Budo napisał:

Hehe co racja to racja. Teraz jest nowy rakotwórczy deck, czyli face hunter na golemach,
jeźdźcach na wilkach. Matko zero synergii, zero polotu, po prostu napór i tyle.

Hm, nie widziałem chyba, głównie starzy facehunterzy i mechmagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyłem pierwsze skrzydełko czarnej góry i muszę powiedzieć jestem rozczarowany, nawet dla mnie( a jestem do d.. w HS) było bardzo łatwo.
Wyzwanie maga jest super, jeszcze większa zabawa niż wyzwanie huntera z Naxxa, szkoda tylko że AI bosów tak bardzo kuleje, gdy miałem 8HP i 4 punkty zbroi przeciwnik rzucił Alexstrasze i przywrócił mi życie. Natomiast wrzucenie do decka Manastorma, Pegla i Cho to już naprawdę przesada:) I tu ciekawostka, nie wiem czy ja mam pecha czy tak ma być ale gdy boss rzuca Pegla to ten zawsze dobiera kartę, 4 pojedynki 100% dobierania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2015 o 00:26, Budo napisał:

Coś takiego.

Wygląda jak zwykły facecancer, myślałem że są to jakiś nowy przerzut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2015 o 09:45, darkwind21 napisał:

Zaliczyłem pierwsze skrzydełko czarnej góry i muszę powiedzieć jestem rozczarowany, nawet
dla mnie( a jestem do d.. w HS) było bardzo łatwo.

Bo one ogólnie są łatwe, polecam bossów heroicznych (pierwszego udało mi się pokonać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem pakiet za gierkę z nudów prej vs prej na eksperci, a pokonał em juz wszystkich npc wcześniej na hardzie, wie ktoś za co to? xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takim decku? Najdalej udało mi się dotrzeć do rangi 14. Zapomniałem już na jakim projekcie się wzorowałem, pamiętam tylko tyle, że nie miałem ze dwóch kart, więc musiałem je uzupełnić innymi, ale potem doszedł mi Sludge Belcher i Loatheb.

I co robić z tym śmieciem Dr. Doomem? Jestem najczęściej w stanie szybko go zlikwidować Polymorphem, ale te jego Boom-boty niszczą układ sił.

20150406125639

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2015 o 12:56, Kaerobani napisał:

Co sądzicie o takim decku? Najdalej udało mi się dotrzeć do rangi 14. Zapomniałem już
na jakim projekcie się wzorowałem, pamiętam tylko tyle, że nie miałem ze dwóch kart,
więc musiałem je uzupełnić innymi, ale potem doszedł mi Sludge Belcher i Loatheb.


Jeśli masz, to przydałoby się włożyć wspomnianego Dr. Booma albo Antonidasa.
Arcane Intellect bym wywalił, bo to średnia karta do dobierania kart, moim zdaniem lepiej wrzucić Jeevesa. Polimorphy bym wywalił, bo mocno spowalniają Twoją talię. Wrzuć ekstra Tinkertown techniciana i "chugga chugga" od maga. Flamestrike i Pyroblast to sprawa dyskusyjna - ja z nich nie korzystam, ale mogą być użyteczne.

Dnia 06.04.2015 o 12:56, Kaerobani napisał:

I co robić z tym śmieciem Dr. Doomem? Jestem najczęściej w stanie szybko go zlikwidować
Polymorphem, ale te jego Boom-boty niszczą układ sił.

Fight fire with fire, czyli wystawiasz swojego Dr. Balance. :D
A tak poza tym, dwie najbardziej powszechne opcje to Mind control tech i Big game hunter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Typowy rak rankingowy, co tu dużo gadać. Jak możesz, to może spróbuj czegoś bardziej finezyjnego i mniej op?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2015 o 13:39, Jaracz napisał:

Jeśli masz, to przydałoby się włożyć wspomnianego Dr. Booma albo Antonidasa.


Niestety nie mam żadnego, a bardzo bym chciał. Gdybym miał Antonidasa to bym wziął decka MiracleMechMage, żeby zapewnić sobie dopływ Fireballi.

Dnia 06.04.2015 o 13:39, Jaracz napisał:

Arcane Intellect bym wywalił, bo to średnia karta do dobierania kart, moim zdaniem lepiej
wrzucić Jeevesa.


Tego niestety nie mam, z legendarkami u mnie bardzo cienko. :(

Fireball jest IMHO bardzo dobrym rozwiązaniem, bo pozwala szybko się pozbyć silnych minionów, a Pyroblast to niejako "clou" programu - staram się zjechać wroga do 10 HP przed dziesiątą turą lub tak się ustawić, żeby go zmiękczyć, a potem tym przyłożyć. Moja odpowiedź na legendarki, choć oczywiście najpierw trzeba przeżyć, hehe.

Dnia 06.04.2015 o 13:39, Jaracz napisał:

A tak poza tym, dwie najbardziej powszechne opcje to Mind control tech i Big game hunter.


O, Mind Control Techa mam (CHYBA), pewnie z niego skorzystam.

Generalnie rzecz biorąc trochę zmieniałem tę talię, wcześniej miałem w niej Ancient Healbota i coś tam jeszcze, teraz trochę się zmieniła i to spowodowało, że ostatnio trochę jednak cienko przędę, choć to przede wszystkim efekt tego, że grałem nowym deckiem, który w casualach spisuje się bardzo dobrze, ale w rankingowych nie daje sobie rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2015 o 14:15, Kaerobani napisał:

> Arcane Intellect bym wywalił, bo to średnia karta do dobierania kart, moim zdaniem
lepiej
> wrzucić Jeevesa.

Tego niestety nie mam, z legendarkami u mnie bardzo cienko. :(


Jeeves (w polskiej wersji Jan) to akurat rare (niebieski). :P Dobiera Tobie i przeciwnikowi do trzech kart na rękę. Jest to zawsze jakiś mech na stole, plus sprawdza się w talii aggro, która szybko wyprztykuje się z kart.

Dnia 06.04.2015 o 14:15, Kaerobani napisał:

Fireball jest IMHO bardzo dobrym rozwiązaniem, bo pozwala szybko się pozbyć silnych minionów,
a Pyroblast to niejako "clou" programu - staram się zjechać wroga do 10 HP przed dziesiątą
turą lub tak się ustawić, żeby go zmiękczyć, a potem tym przyłożyć. Moja odpowiedź na
legendarki, choć oczywiście najpierw trzeba przeżyć, hehe.

Wiem, Fireball jest zawsze na propsie, natomiast mówiłem o Flamestrike''u. Jeśli musisz go używać, to znaczy, że Twoja agresja słabo idzie i Twoje szanse na wygraną drastycznie się kurczą. Przydaje się czasem, gdy spotka się przeciwko sobie dwóch mech magów lub innego aggro i sytuacja jest wyrównana, ale to na tyle.

Dnia 06.04.2015 o 14:15, Kaerobani napisał:

Generalnie rzecz biorąc trochę zmieniałem tę talię, wcześniej miałem w niej Ancient Healbota
i coś tam jeszcze, teraz trochę się zmieniła i to spowodowało, że ostatnio trochę jednak
cienko przędę, choć to przede wszystkim efekt tego, że grałem nowym deckiem, który w
casualach spisuje się bardzo dobrze, ale w rankingowych nie daje sobie rady.

Twórz talię pod jedną koncepcję; jeśli ma to być aggro, to wrzuć jak najwięcej kart do utrzymania presji na przeciwniku (wtedy wywalasz z talii wspomnianego polimorpha i flamestrike''a, które mogą być martwymi kartami w Twojej ręce i Cię spowalniają); control skupia się na przetrzymaniu nawałnicy we wczesnej grze i potem wypracowaniu przewagi poprzez silniejsze stworki; mid-range to coś pomiędzy jednym i drugim, itd.
Najważniejsze, żebyś się nie zniechęcał i dłużej testował swoje talie. Hearthstone jest na tyle losowy, że czasem tą samą talią wygrasz 5 gier pod rząd, a innym razem przegrasz 5 gier pod rząd - nie ma na to reguły. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2015 o 14:15, Kaerobani napisał:

Tego niestety nie mam, z legendarkami u mnie bardzo cienko. :(

Eee, Jeeves to nie legendarka a zwykły rare za 100 dustu.

Dnia 06.04.2015 o 14:15, Kaerobani napisał:

Generalnie rzecz biorąc trochę zmieniałem tę talię, wcześniej miałem w niej Ancient Healbota
i coś tam jeszcze, teraz trochę się zmieniła i to spowodowało, że ostatnio trochę jednak
cienko przędę, choć to przede wszystkim efekt tego, że grałem nowym deckiem, który w
casualach spisuje się bardzo dobrze, ale w rankingowych nie daje sobie rady.

Antique Healbot to głupota przy decku jaki robisz - to co masz to nie jest control ani cokolwiek co ma powoli i metodycznie zgromadzić niezbędne combo eliminując do tego czasu wszelkie zagrożenia. A typowe i do bólu schematyczne aggro - ty masz wygrać jak najszybciej często całkowicie ignorując miniony przeciwnika. Zwiększenie przeżywalności nie ma tutaj sensu.

Na razie twój deck jest właśnie rozdarty - z jednej strony typowo lategame''owe spelle jak Pyroblast, Polymorph do usuwania mocnych minionów i Flamestrike. Z drugiej jednak - twoje własne miniony są tanie, wszystkie to mechy polegające na synergii i same w sobie nie dające zbytnio efektów przydatnych w kontroli pola bitwy - jedynym techiem jaki wsadziłeś jest Loatheb, poważnie brakuje też sekretów + Mad Scientista.

Więc na razie musisz bardziej wybrać kierunek w jakim chcesz skierować swój deck - jeśli to ma być typowe aggro to wywal przynajmniej jednego polymorpha (skądinąd - Big Game Hunter za 3 many robi więcej niż ten Polymorph zazwyczaj całkowicie usuwając wrogą kreaturę i dając ci 4/2), Pyroblast też nie jest potrzebny. W zamian wsadź Harvest Golemy bądź Piloted Sky Golema. Jeśli jednak chcesz grę kończyć właśnie spellami jak Pyroblast to znaczy że bardziej niż mechmage interesuje cię Freeze Mage, deck typowo pod control. Tylko że do jego wykonania potrzebujesz choćby takich kart jak Alexstrasza, Blizzard, więcej sekretów i zdecydowanie mniej mechów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle przeczytałem. Tak, co do Flamestrike''a masz rację - od dłuższego czasu widziałem, że jest bezużyteczny i tak naprawdę nie ma dla niego zastosowania.

Podejrzewam, że w wyniku tych kombinacji z talią ta mi się rozleci, więc prawdopodobnie niedługo będę musiał zrobić nową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko kogo z Legend sobie zrobić.

Mam Ragiego, Tyriona, Bolvara, Leeroya, Ilidana z tych które mogę zrobić za pył. Zastanawiam się nad Sylvanas, Dr Boom ... może ktoś jeszcze? Mało widuje teraz Blackknight lub Bain''a :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Na pewno zostaw raga i tiriona, to są bardzo solidne karty. Blacknight trochę odszedł w zapomnienie chyba, ale to ciągle dobra karta. Dr Boom gra teraz w wielu deckach, więc możesz śmiało robić, to świetna karta (o ile nie dostanie nerfa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Kurka ktoś mi poda jakieś zjadliwe i niezbyt drogie decki dla paladyna? Moje definitywnie wypadły z mety, bo przez trzy godziny nawet nie zrobiłem 5 winów :/

ps. może być nawet cancer na mechach, tak mało gram, że mi nie zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować