Zaloguj się, aby obserwować  
Wojman

HearthStone: Heroes of WarCraft - nowa karcianka od Blizzarda

3282 postów w tym temacie

Dnia 03.02.2016 o 11:28, ziptofaf napisał:

Innymi słowy - obecny Ranked nadal istnieje i nadal daje nagrody. Pojawia się
też dodatkowy format do którego wchodzą tylko najnowsze karty.

W teorii tak, w praktyce to standard będzie hajpowany przez sam Blizz oraz przez popularnych graczy z YouTube/Twitch i to ten format będzie traktowany jako ten "poważny", a ktoś kto wydał na grę kupę kasy pewnie by chciał brać udział w "poważnej" rozgrywce. Moim zdaniem najuczciwiej byłoby, gdyby Blizz zwiększył ilość dustu jaką można dostać za odczarowanie kart z Naxx i GvG, w ten sposób gracze mogliby wymienić swoje kolekcje z mniejszymi stratami.

Dnia 03.02.2016 o 11:28, ziptofaf napisał:

To co może boleć to raczej fakt że Naxx i GvG stają się kompletnie niemożliwe do kupienia
dla nowych graczy. Zwłaszcza usunięcie przygody wydaje mi się dziwne

To chyba główna kontrowersja nawet wśród tych, którym zmiany się podobają. To po prostu pozbawianie nowych graczy contentu.

Dnia 03.02.2016 o 11:28, ziptofaf napisał:

Choć nie powiem, jest już kilka rzeczy które mnie przerażają. Nie będzie healbotów więc
to jest duży boost dla aggro ;-;

I Belchera (drży), ale myślę, że Blizz nie rzuci mety aggro na pożarcie i wymyśli jakieś zastępstwa. Tańszy wariant Bolfa Ramshielda byłby niezłą kontrą na aggro.

Dnia 03.02.2016 o 11:28, ziptofaf napisał:

Fakt - z drugiej strony nie będzie też Mad Scientista... a to już plus :D

Secret Paladin bez Avenge też już nie taki straszny.

>No i znikną

Dnia 03.02.2016 o 11:28, ziptofaf napisał:

Piloted Shreddery... ciężko mi sobie wręcz wyobrazić metagame bez nich.

Nadchodzi nowa era.

Generalnie im więcej myślę o tych zmianach tym bardziej mi się podobają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chciało mi się nawet tych wszystkich zmian czytać bo nie miałem czasu, ale na pierwszy rzut oka durny pomysł. Niech mi w takim razie oddadzą pył za wycraftowane złote: 2xShieldmaiden, 2x Piloted Shredder, Dr. Boom, Sneed''s Old Shredder, 2xDark Cultist, 2xDeath''s Bite, 2xHaunted Creeper, 2xMad Scientist, 2xUnstable Ghoul, Loatheb, 2xSludge Belcher. Wychodzi na 18 400 pyłu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Whispers of the Old Gods zapowiedziane.

https://www.youtube.com/watch?v=cKjUgLrDEbI

134 nowe karty. Premiera: późny kwiecień, wczesny maj.

Oto 6 kart, które już zostały pokazane:

http://www.hearthpwn.com/cards?filter-premium=1&filter-set=105&filter-unreleased=1&display=3

Każdy kto zaloguje się w okresie premierowym dostanie C''Thuna i 3 pakiety za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że od jakiegoś czasu WoW jest darmowy właśnie do 20 lvlu więc każdy może Lady Liadrin otrzymać:).

PS: Jeśli masz konto w WoWie, ale nieaktywne to możesz dalej grać każdą postacią, która nie ma 20 lvlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć zacząłem przygodę z hsem zainwestowałem trochę plnów w paczki i nagle koledzy mówią mi ,że warto poczekać do jakiś dużych zmiam bo obecnie nie mam szans jako początkujący.Można wiedzieć o co chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2016 o 13:39, hammerfall87 napisał:

Cześć zacząłem przygodę z hsem zainwestowałem trochę plnów w paczki i nagle koledzy mówią
mi ,że warto poczekać do jakiś dużych zmiam bo obecnie nie mam szans jako początkujący.Można
wiedzieć o co chodzi ?

Spieszę z pomocą!
Otóż już jutro nadchodzi dodatek Whispers of the Old Gods. Wprowadza bardzo dużo zmian, zwłaszcza ze względu na formaty.
Dostaniemy tryb Wild, tj. dziczy, gdzie będzie można grać... wszystkim. Każda z talii będzie mogła składać się z dowolnej karty.
Drugim trybem, na który myślę, że z punktu nowego gracza warto zwrócić uwagę jest standard. Tutaj będziemy mieli rotację dostępnych kart co znaczy, że nowej osobie dużo łatwiej zdobyć odpowiednie karty do gry (ponieważ ogólna pula granych jest mniejsza). Obecnie tryb ten będzie posiadał kraty bazowe i podstawowe, karty z przygód Black Rock Mountain i League of Explorers oraz z dodatku Great Tournament. (w swojej kolekcji kart możesz sobie przeglądać wszystko korzystając z odpowiednich zakładek). W standardzie każdy nowy dodatek wypycha stary, ale zawsze pozostają karty podstawowe. Więc od nich warto zacząć zbieranie. Potem zbierasz np. najnowszy dodatek, który w sumie będzie w grze przez dwa lata... i o wiele łatwiej będzie Ci dogonić innych graczy w kwestii kolekcji.
Gry rankingowe odbywają się w obu tych trybach.
Co do samego dodatku WotOG jeśli zalogujesz się w ciągu 3 dni od premiery otrzymasz darmowe 3 paczki, w tym pewną jedną legnedarkę C''Thuna. Dodatkowo, logując się w tym okresie otrzymasz również zadanie na zagranie X gier w trybie standard, za które otrzymasz 5 paczek. Jeśli je wykonasz dostaniesz kolejne, za które jest taka sama nagorda. Reasumując 13 paczek jeśli zalogujesz się w okresie premiery. Dobry deal.
Jeśli miałbyś jakieś pytania pisz tutaj albo na bnecie, będe wieczorkiem na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja takie małe sprostowanie do tego co napisałem. 26.04 dodatek wychodzi tylko w Ameryce, u nas jest dzień później. Przepraszam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie jest całkiem nieźle - nowe karty dają całkiem spory potencjał na ciekawe talie. Nie podoba mi się cała idea C''Thuna - strasznie mocna karta, a karty wspierające go również są potężne same w sobie, pomijając nawet synergię z C''Thunem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co ludziska, jak Wam się gra? Bo mi całkiem nieźle, tylko druidzi mnie wkurzają.
Dawno temu scraftowałem sobie takiego deathrattle priesta. Teraz połowa kart wyleciała z rotacji, ale nie chciałem rezygnować z tego decku i złożyłem takie coś. Na dole jest jeszcze 1x N''Zoth i 1x Mind Control. Sam pewnie wywalę mind control i polluted hoardera, a włożę 1x Abomination i Cairne''a, tylko muszę go najpierw wycraftować. Generalnie deck fajny i przyjemny, dobrze radzi sobie z całym aggro-szajsem, który się teraz namnożył :)

Jakieś porady?

20160430125557375

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co ludziska, jak Wam się gra? Bo mi całkiem nieźle, tylko druidzi mnie wkurzają.
Dawno temu scraftowałem sobie takiego deathrattle priesta. Teraz połowa kart wyleciała z rotacji, ale nie chciałem rezygnować z tego decku i złożyłem takie coś. Na dole jest jeszcze 1x N''Zoth i 1x Mind Control. Sam pewnie wywalę mind control i polluted hoardera, a włożę 1x Abomination i Cairne''a, tylko muszę go najpierw wycraftować. Generalnie deck fajny i przyjemny, dobrze radzi sobie z całym aggro-szajsem, który się teraz namnożył :)

Jakieś porady?

20160430125557375

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2016 o 12:58, Budo napisał:

Jakieś porady?


Pomyślałbym osobiście o Injured Blademaster albo Kvaldirze - z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że liczenie na combo Auchenai + Circle się nie sprawdza a w pojedynkę te karty są bezużyteczne w 90% przypadków. Ewentualnie Excavated Evil. Można też pomyśleć nad tą nową kartą która leczy za 5 u Priesta, jeśli twój Auchenai wciąż żyje to jest to jednak targetowalne 5 obrażeń + 4/5 za 5 many.

Z legendarek warto rozpatrzyć najnowszą dla Priesta, Herald Volazj ma naprawdę niezłą synergię z Sylvanas i większością Deathrattle itp. Przykładowe zastosowanie jeśli już mowa o anty-aggro: http://puu.sh/oxWme/a0aa496e1d.jpg :P
Nie jestem też przekonany do Velena - w decku masz 0 zaklęć zadających obrażenia. Może lepiej Justicar Trueheart? Ogółem widzę jak twój deck może w miarę skutecznie się bronić na razie przeciwko Aggro ale nie widzę jak ma wygrać z combo deckami, zwłaszcza Cthunem. Albo właśnie Druidem który ma po prostu o klasę mocniejsze miniony typu 4/10 za 4 many a u ciebie nie ma nic co może choć zbliżyć się do tego siłą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem trochę zmodyfikować mojego combo priesta (Velen, Mindblasty i Thaurissan), dodając trochę Deathrattli, Volazja i N''Zotha, ale w sumie spadłem trzy rangi i na razie sobie dałem spokój.

A teraz gram Łowcą, z talią na deathrattle i bestie i jest całkiem nieźle, udało mi się dobić do 10 rangi. Nieźle ta talia sobie radzi z C''Thunem - N''Zoth zapełnia stół potencjalnymi celami, przez co nawet te kilkanaście punktów obrażeń jakoś mało boleśnie się rozkłada. Ale nadal uważam koncept C''Thuna za trochę nieprzemyślany - bardzo dobre karty, które jeszcze mają synergię z obrzydliwe dobrą kartą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2016 o 21:39, Madoc napisał:

Ale nadal uważam koncept C''Thuna za trochę nieprzemyślany

Koncept jest bardzo fajny (choć dla mnie na dłuższą metę trochę nudny, ale co kto lubi) tylko sam C''Thun jest trochę zbyt mocny, powinien zaczynać od 2/2 i byłoby w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2016 o 21:39, Madoc napisał:

Ale nadal uważam koncept C''Thuna za trochę nieprzemyślany

Koncept jest bardzo fajny (choć dla mnie na dłuższą metę trochę nudny, ale co kto lubi) tylko sam C''Thun jest trochę zbyt mocny, powinien zaczynać od 2/2 i byłoby w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2016 o 14:12, ziptofaf napisał:

Pomyślałbym osobiście o Injured Blademaster albo Kvaldirze - z własnego doświadczenia
mogę powiedzieć że liczenie na combo Auchenai + Circle się nie sprawdza a w pojedynkę
te karty są bezużyteczne w 90% przypadków. Ewentualnie Excavated Evil. Można też pomyśleć
nad tą nową kartą która leczy za 5 u Priesta, jeśli twój Auchenai wciąż żyje to jest
to jednak targetowalne 5 obrażeń + 4/5 za 5 many.

Z legendarek warto rozpatrzyć najnowszą dla Priesta, Herald Volazj ma naprawdę niezłą
synergię z Sylvanas i większością Deathrattle itp. Przykładowe zastosowanie jeśli już
mowa o anty-aggro: http://puu.sh/oxWme/a0aa496e1d.jpg :P
Nie jestem też przekonany do Velena - w decku masz 0 zaklęć zadających obrażenia. Może
lepiej Justicar Trueheart? Ogółem widzę jak twój deck może w miarę skutecznie się bronić
na razie przeciwko Aggro ale nie widzę jak ma wygrać z combo deckami, zwłaszcza Cthunem.
Albo właśnie Druidem który ma po prostu o klasę mocniejsze miniony typu 4/10 za 4 many
a u ciebie nie ma nic co może choć zbliżyć się do tego siłą.


Heh, porobiłem już trochę zmian i wrzuciłem jednego darkshire alchemista, to jest całkiem fajna karta, ale deck właśnie nie radzi sobie z C''Thunem i nawet aggro shaman jest trudny do rozwalenia. Poprzerabiam go na bardziej chamskie kombosy i jak będę miał jakieś wyniki, to napiszę znowu. Myślę o akcjach typu embrace the shadows (zamienia leczenie na dmg) i flash heale, corrupted healboty, velen na to itd itp :)
Obecnie szansa na rozwalenie C''Thuna to zagranie N''Zothem, zanim przeciwnik zagra C''Thunem.

Dzięki wszystkim za rady :)

20160501011053578

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować