Zaloguj się, aby obserwować  
Wojman

HearthStone: Heroes of WarCraft - nowa karcianka od Blizzarda

3282 postów w tym temacie

Odczep się, zrobiłem sobie teraz fajnego decka, który póki co daje radę. Przegrałem tylko raz z jakimś warriorem, co to sprytnie obudował się pancerzem i przedłużał grę tak, że brakło mi kart. A tak to z miejsca 6 gwiazdek i jeden wrogi ragequit. Mirror Image nie taki zły, jak mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2015 o 23:49, Kaerobani napisał:

Odczep się, zrobiłem sobie teraz fajnego decka, który póki co daje radę. Przegrałem tylko
raz z jakimś warriorem, co to sprytnie obudował się pancerzem i przedłużał grę tak, że
brakło mi kart. A tak to z miejsca 6 gwiazdek i jeden wrogi ragequit. Mirror Image nie
taki zły, jak mówią.

Może uściślijmy, jacy "oni" tak mówią?
Ja nie twierdzę, że to zła karta - ma kilka zastosowań, szczególnie w taliach grających na zwłokę.
Natomiast nie oszukujmy się, najprawdopodobniej wymienisz ją na inną, gdy będziesz grał na wyższym poziomie i z graczami posiadającymi dużo lepsze karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ogarnij co my mówimy do Ciebie. Mirror Image to dobra karta i nikt kto się liczy nie powie, że jest zła. Mi chodziło raczej, że kiepsko jej używasz. To jest karta do kombosów, a nie do spamowania, bo akurat masz 1 many. Aggro mag może używać Mirror Image np. z Knife Jugglerem, albo z Mana Wyrmem i wtedy wyciągasz lepszą wartość z karty. Albo możesz ją wrzucić do stall mage'a, albo do freeze mage'a.
A to, że wygrałeś kilka gier na 19 randze to naprawdę nie znaczy nic, bo tam są ludzie, którzy dopiero co ściągnęli grę i nie wiedzą co jest co. Nie mówię też, że masz kiepski deck, bo nie wiem co tam w nim masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budo, pozwól mi mieć moją własną taktykę. Postawiłem Mirror Image w taki sposób, że koleś nie mógł się przez długi czas przebić przez tę obronę, a potem go zniszczyłem bez problemu.

Nie sądzę też, że są to ludzie, którzy dopiero ściągnęli grę. Mam już kilka okazjonalnie rozgrywanych sezonów za sobą, większość ludzi, których napotykam na tych poziomach spamuje mnie legendarkami, więc już nie przesadzaj, że nie mam co się cieszyć, bo wygrywam z nieogarami i sam jestem nieogar. Ja chciałem tylko zwrócić uwagę na to, że odkryłem tę kartę na nowo i mój nowy deck sprawuje się całkiem nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, naprawdę. Jedyne co chce Budo powiedzieć to, że można użyć tej karty JESZCZE lepiej.
Mana Wyrm + coin +MI -> Masz 3/3 na stole i dwa 0/2 z tauntem. W pierwszej turze. Zresztą chyba Budo gdzieś o tym wspomniał.

Sam np. gram kartami, których prawie nigdzie nie widać (Gnomish Experimenter, czy jakoś tak).

Ale w sumie masz rację, najważniejsze, żebyś się cieszył grą i tyle. Po prostu chcemu tu pomóc i pokazać, że niektóe rzeczy można zrobić jeszcze lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu "lepiej"? Mirror Image to tylko 2 karty z talii, ja mam jeszcze parę innych tricków w zanadrzu. Mana Wyrma rozważę ponownie, bo owszem, jest to sprytny sposób, a ja bym wolał wymienić duże miniony robiące bardziej za straszaka (w końcu taki Force-MX Tank jest głównie po to, by sprowokować w panice wrogiego gracza do zużycia mocnych czarów na niego) na tańszych specjalistów.

Zresztą i tak wszystko zależy od szczęścia, bo czasami ani MI ani Wyrm nie pojawią się w mojej ręce w trakcie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo generalnie HS opiera się na swoistych "minicombosach" pomiędzy Twoimi kartami. Na sygnerii. Nie wiem jaką masz talię, jakie masz założenie.
Mówisz, że grasz grubasków? Swoistego control mage''a? Czyli budujesz sobie na początku 2 albo 4 0/2 do przetrwania pierwszych tur, zagrywasz jakiegoś Arcane Intelecta i rzucasz duże stworki? To może działać, nie mówię, że nie.
Jest coś takiego jak "value" karty (Budo chyba o tym wspomniał). Czyli wartość jaką dostajesz z karty.
Załóżmy podstawowe value MI to 2x 0/2 z tauntem.
Mana Wyrm + MI = +1 do ataku i 2x0/2 (value jakie daje w tym przypadku MI).
Nie wiem, Antonidas + MI = 1 fireball, 2x0/2 (oczywiście i tu i w przypadku wyżej taunty blokują przeciwnikowi dostęp do Twojej kreatury).
Knife Juggler + IM = 2 obrażenia zadane losowo + 2x0/2 (tutaj nie dość, że blokują to mozesz coś usunąć ze stołu).

I chyba o tym mówił Budo (z tego co zrozumiałem). Lepiej jest użyć MI z czymś niż samego. I lepiej mieć w talii coś z czym będziesz mógł tę kartę "scombić". Napisałem na początku, że w sumie to założenie z grubasami nie jest złe. Ale wydaje mi się, że jest lepsze. Swego czasu grałem aggressive mage''em, właśnie z Mana Wyrmem i Knife Jugglerem.

Mam nadzieje, że zrozumiałeś o co nam chodzi.
PS naprawdę nikt nie mówi, że MI jest złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię o tym forum, tylko kiedyś szukałem przykładowej talii biorącej pod uwagę karty z Goblinów i jakiś koleś stwierdził, że MI jest bezużyteczne. Po czym napotykałem ludzi, którzy używali MI i to w irytujących momentach, więc stwierdziłem, że wrócę do tej karty. Można ją np. z Shattered Sun Clericiem wykorzystać. XD

Antonidasa jeszcze nie mam. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że jakiś ludek stwierdza sobie, że jest bezużyteczna to nic. Ważne, że dobrze Ci się nią gra. Chociaż z drugiej strony jakoś niesamowicie mocna też nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coś więcej gram w hsa (w sumie tylko areny, na rankedach tylko questy robię) i mam wrażenie, że jest jeszcze więcej magów na arenie niż dawniej. Na szczęście dość często wybierać mogę palka i o ile nie trafi się kijowy dobór kart łatwo można zrobić 7+. Cały czas próbuję areną skompletować karty z dodatku, ale o ile przy 12stkach mam farta i prawie zawsze wpadną perfect nagrody (2 paczki i gold) to drop jest pechowy. Mimo, że nie mam nawet kilku niebieskich to i tak całe paczki non stop chodzą na d/e.

Edit: Ogarnia ktoś czy na iem w Katowicach będzie jakiś turniej kwalifikacyjny? Obiło mi się tylko o uszy, ze chyba wczoraj zapowiedzieli obecność hearthstona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2015 o 09:47, Kaerobani napisał:

Budo, pozwól mi mieć moją własną taktykę. Postawiłem Mirror Image w taki sposób, że koleś
nie mógł się przez długi czas przebić przez tę obronę, a potem go zniszczyłem bez problemu.


Widzisz, przeciwko lepszym graczom i lepszym taliom to nie zadziała. Jak ktoś Ci ściągnie 4 mirror image w jednej turze, to zobaczysz o co mi chodzi. Pomysł na medal, wykonanie na 2 jak to mówił mój profesor
;P

Dnia 19.02.2015 o 09:47, Kaerobani napisał:

Nie sądzę też, że są to ludzie, którzy dopiero ściągnęli grę. Mam już kilka okazjonalnie
rozgrywanych sezonów za sobą, większość ludzi, których napotykam na tych poziomach spamuje
mnie legendarkami, więc już nie przesadzaj, że nie mam co się cieszyć, bo wygrywam z
nieogarami i sam jestem nieogar. Ja chciałem tylko zwrócić uwagę na to, że odkryłem tę
kartę na nowo i mój nowy deck sprawuje się całkiem nieźle.


To dobrze. Baw się, to jest najważniejsze. Jak będziesz awansował to jednak zobaczysz, że będzie trzeba dopracować taktykę. Na rankach powyżej tego 14-13 takie zagrywki już nie działają, bo dostajesz kombo typu auchenai + circle of healing, albo pyromancer + equality i jest koniec. Zwykły flame trap załatwia wszystkie mirror image na stole, a hunterów teraz wszędzie pełno. Akwyx pisał o wartości (value) jaką wyciągasz z karty. Pamiętaj, że droga do wygranej to wyciągnąć jak najwięcej value z każdej karty. Grać tak, żeby na każdą Twoją kartę przeciwnik marnował swoje karty, im więcej, tym lepiej.
Jednym z typowych błędów jest tzw. "overcommitment" czyli wyrzucanie na stół zbyt wielu kart. Dobrym zagraniem jest balans między ręką, a stołem. Pamiętaj, że ręka jest bezpieczna, a stół może zostać usunięty. "Dobra, zagram teraz loathebem, ale zostawię sobie shreddera na ręcę. Może gość ma jakieś kombo i mi ściągnie wszystko na raz. Zamiast tego dociągnę karty z divine favor i wrzucę na stół rekruta".
Naucz się myśleć turę, albo dwie naprzód i kontrować to co maz na stole u przeciwnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2015 o 15:26, Ecko09 napisał:

Eee lol? Za wygrany ranked zabrało mi gwiazdkę...


Widocznie byłeś niegodzien ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dużo czasu spędziliście już z Hearthstonem? Sam mam na 3 postaciach ponad 20 level, kilka rewersów zebrałem ale dalej nie potrafię zrobić dobrej talii i moje zwycięstwo często opiera się albo na farcie (dobre karty mi wypadają z talii) albo na nieogarze przeciwnika :P Sami sobie tworzycie talie, czy szukacie w necie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy.
Lubię poszukać sobie w necie ciekawych pomysłów, czasem inspiracji. Zwykle kończy się na tym, że samą ideę podpatrzę u przeciwnika/na turnieju/gdzieś w necie a potem sobie dokładam to co mi się wydaje lepsze/bardziej potrzebne.
Chyba, że robię zadania. Czesto wtedy na szybko robię talię dla tych 3/5 winów.

No i lubie sobie poesperymenowac z taliami. Często fajne rzeczy wychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2015 o 22:25, akwyx napisał:

To zależy.
Lubię poszukać sobie w necie ciekawych pomysłów, czasem inspiracji. Zwykle kończy się
na tym, że samą ideę podpatrzę u przeciwnika/na turnieju/gdzieś w necie a potem sobie
dokładam to co mi się wydaje lepsze/bardziej potrzebne.
Chyba, że robię zadania. Czesto wtedy na szybko robię talię dla tych 3/5 winów.

No właśnie, ale to trzeba wiedzieć jakie karty grać i jak ich używać :) Może to też kwestia, że nie mam wielu kart. Mam jedną legendarkę, ale imo jest bezużyteczna.

Dnia 22.02.2015 o 22:25, akwyx napisał:

No i lubie sobie poesperymenowac z taliami. Często fajne rzeczy wychodzą.

Czyli metoda prób i błędów? Kurde, chciałbym dla przyjemności pograć w tą grę, ale ona jest dosłownie pozornie prosta, a co do czego to jest hardkorowo trudna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2015 o 22:14, Kirabaxior napisał:

Sami sobie tworzycie talie, czy szukacie w necie?

Ja raczej tworzę sam, bo zawsze mi brakuje kart, żeby złożyć te z neta.

Tylko że ostatnio przestałem zupełnie rozumieć, co się dzieje w tej grze, kiedy na nowej talii Druida przeszedłem prawie bez przegranej od 19 rangi do 14, po czym bez żadnej zmiany w tej talii prawie spadłem do 17. A mój Szaman, który w sumie zawsze był niezły, dzisiaj przegrał 5 meczy z rzędu podczas robienia daily (w tym jeden z Wojownikiem grającym podstawowymi kartami), więc na szybko stworzyłem nową talię. Wygrałem trzy mecze z rzędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować