Zaloguj się, aby obserwować  
Wojman

HearthStone: Heroes of WarCraft - nowa karcianka od Blizzarda

3282 postów w tym temacie

Dnia 07.03.2015 o 15:19, Madoc napisał:

Kiedyś była tu dyskusja na temat tego, że raczej nie ma w tej grze kart o tym samym koszcie,
z których jedna jest wyraźnie lepsza od drugiej - takiemu Wojennemu golemowi musi być
smutno, jak patrzy na Booma.

Ale Boom to legendarka, powinna być mocniejsza bo jedną tylko do decku wsadzisz. Ale tak, boom jest przede wszystkim grany wszedzie dlatego, że nie ma nic co można by wsadzić w jego zastępstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2015 o 06:05, akwyx napisał:

Ale Boom to legendarka, powinna być mocniejsza bo jedną tylko do decku wsadzisz.

Niekoniecznie. Zauważ, że inne legendarki są jednak w jakiś sposób wyważane, np. Black Knight, Sylvanas czy Cairne mają wyraźnie słabsze staty niż Ogr, który też jest za 6 many, i ta zasada tyczy się większości legendarek. Natomiast w przypadku Booma za 7 many dostajemy 7/7 plus jeszcze dwa minionki które są niezłe same w sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2015 o 19:09, Madoc napisał:

> Ale Boom to legendarka, powinna być mocniejsza bo jedną tylko do decku wsadzisz.

Niekoniecznie. Zauważ, że inne legendarki są jednak w jakiś sposób wyważane, np. Black
Knight, Sylvanas czy Cairne mają wyraźnie słabsze staty niż Ogr, który też jest za 6
many, i ta zasada tyczy się większości legendarek. Natomiast w przypadku Booma za 7 many
dostajemy 7/7 plus jeszcze dwa minionki które są niezłe same w sobie.

Nie do końca.
BK to akurat dobry przykład. Ale co na to np. Harrison Jones? Jasne, jest to karta sytuacyjna, nie zawsze nam zadziała. Ale w sumie to samo jest z BK.
Sylvanas w sumie kiedyś była za 5 many. Ale nerf (słuszny). Chociaż i tak jest całkiem mocna.
Cairne to troszkę inna sprawa. Za 6 many dostajemy w sumie dwa razy 4/5. I to w cale nie jest takie głupie bo 4 ataku pozwala ograć Priesta (tylko, że teraz prawie ich nie widać. Ale kiedyś było ich sporo).
Wydaje mi się, że główny problem z Boomem to fakt, iż nie tylko jest mocny ale i praktycznie zawsze się sprawdzi, gdzie inne karty już tak dobrze nie mają (wspomniani BK i HJ).
Dr. Boom jest bardzo mocny, ale czy przesadzony? Cóż nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2015 o 19:19, akwyx napisał:

Nie do końca.
BK to akurat dobry przykład. Ale co na to np. Harrison Jones?

To samo. Stosunek kosztów do statów jest raczej mierny - o 1 droższy od Yetiego, a remisuje z nim. Za to okrzyk, jeśli wejdzie, niszczy broń i daje karty. Więc jest dosyć dobrze zbalansowany.

Dnia 09.03.2015 o 19:19, akwyx napisał:

Cairne to troszkę inna sprawa. Za 6 many dostajemy w sumie dwa razy 4/5. I to w cale
nie jest takie głupie bo 4 ataku pozwala ograć Priesta

No ok, jest to dobra karta, bo jest legendarką. Ale chodzi o to, że nie jest przegięta, bo staty ma dużo słabsze od Ogra, który jest w stanie zabić dwóch takich, a do tego można go wyciszyć, co daje tylko jednego Yetiego.

Natomiast Boom ma same zalety i żadnych wad, które by to wyważały. Można wymyślać coś na siłę - np. że ma okrzyk bojowy, więc można zwiększyć jego koszt którąś tam kartą, ale to nie o to tu chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, wady zawsze się znajdą:
1. 7 ataku - podatny na BGH.
2. Dodaje boomboty - łatwo ukraść coś MC Techem.
3. Boomboty mają deathrattle więc boostują Lily.

Po prostu Boom to najmocniejsza pozycja za 7 many. Dlatego jest tak mocny i wszędzie grany. Wpasowuje się w niszę, w której nie ma kto z nim konkurować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2015 o 19:19, akwyx napisał:

Sylvanas w sumie kiedyś była za 5 many. Ale nerf (słuszny). Chociaż i tak jest całkiem
mocna.

Czyli miała 5/5 za 5 i do tego efekt... A Boom ma 7/7 za 7 i do tego efekt... Przy czym silence jest skuteczniejszy w opcji numer jeden. Opcja nr 1 nie ma też większego sensu na pusty stół...

...a mimo to jest nadal całkiem mocna - dostrzegasz analogię? ;)

Dnia 09.03.2015 o 19:19, akwyx napisał:

Cairne to troszkę inna sprawa. Za 6 many dostajemy w sumie dwa razy 4/5. I to w cale
nie jest takie głupie bo 4 ataku pozwala ograć Priesta (tylko, że teraz prawie ich nie
widać. Ale kiedyś było ich sporo).

Cairne''a też nie widać. I nie chodzi tu o priestów, a o to, że Cairne ledwo daje sobie radę z Sludge Belcherem. Który jest kartą "pewniakiem" (rzadkość nie ma znaczenia, bo i tak dostaje się go z naxxa). I generalnie ciężko teraz coś zabić mając 4 ataku... A do tego można go rzucić w 6tej turze, czyli zaraz po nim przeciwnik może nam zaprezentować, hm... Booma? ;P
I taki Sky Golem działa na tej samej zasadzie, a ma więcej wygranych sytuacji (bo z 6 dmg można już coś namieszać, żeby daleko nie szukać niech będzie ponownie przykład Belchera).

Dnia 09.03.2015 o 19:19, akwyx napisał:

ale i praktycznie zawsze się sprawdzi, gdzie inne karty już tak dobrze nie mają (wspomniani BK i HJ).
Dr. Boom jest bardzo mocny, ale czy przesadzony? Cóż nie jestem pewien.

Jeśli sprawdza się praktycznie zawsze, to znaczy że coś jest z nim nie tak.

Ale co z tego, skoro blizz ma karciankę w której zmiany w balansie może robić w locie ale postanawia z tego nie skorzystać, lepiej wydać nowy set kart i powtórzyć historię, przy okazji jeszcze bardziej utrudniając wejście nowym graczom.

Pojawił się też temat braku darmowego skrzydła (czyli zmiana w stosunku do naxxa) - tu problem głównie widzę taki, że nowy gracz MUSI (jeśli sytuacja z naxxa się powtórzy) wydać na to w sumie już 7000 golda.
Siedem tysięcy.
Przy dobrych wiatrach i 100g dziennie (co jest... mało prawdopodobne), wychodzi granie regularnie przez ponad 2 miesiące. Pomijając w między czasie brak zdobywania expert/gvg packów.

Od GvG gram znacznie mniej (dodatek pojawił się mniej więcej wtedy, gdy chciałem zacząć grać bardziej na poważnie i spróbować swoich sił poza ladderem - bo miałem już jako-tako czym grać (poza p2w warriorem, no ale...)), kolejny adventure mnie nie zachęca, a sądzę, że między gvg a kolejnym setem będzie mniej niż rok przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2015 o 19:12, akwyx napisał:

Mi się bardzo podoba. Być może pozwoli burst shamanom być nie tylko "ciekawostką".

Nie wiem czy nie jest za dobra, ale zobaczymy w akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo to zaklęcie usuwa wszystkie przeciążenia, zarówno te podczas trwającej tury, jak i te w kolejnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2015 o 22:25, Nightdew napisał:

Sporo czasu zleciało od ostatniego złotego hero, ale wreszcie pojawił się następny :)

Jaką masz talię dla Rogue''a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieje możliwość kupienia za złoto pojedyncze skrzydła Naxxramasa? Jak czasami zaglądam do sklepu to jest tylko opcja kupienia całej przygody za prawdziwą kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2015 o 13:45, Kaerobani napisał:

Istnieje możliwość kupienia za złoto pojedyncze skrzydła Naxxramasa?


Jasne, wchodzisz po prostu w solo adventure i tam znajdziesz taką opcję - ale oczywiście trzeba po kolei, więc jeśli nie masz nic, a np. interesuje Cię Zombie Chow, to długa droga i sporo kasy do wydania przed Tobą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, już rozumiem. Interesuje mnie bodajże Plague Quarter, drugi korytarzyk ze Sludge Belcherem i Loathebem. :) No nic, trzeba jakoś uciułać te 700 g, ale to nie jest taki duży problem znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega napisał wcześniej.
Bo w sklepie to masz tylko całe pakiety za całość za ogólną cenę (-x/y jeśli posiadasz już jakieś otwarte skrzydło).
Tak samo będzie z nadchodzącą przygodą, gdzie pre-order całości ma się pojawić w tym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2015 o 19:21, Malevyn napisał:

macie jakis dobry druid deck bez polowy legendary ?

Nie wiem czy dobry, ale zdarza mi się czasem dotrzeć nawet do 14 rangi, z jedną legendą, satysfakcjonuje cię taki wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować