Zaloguj się, aby obserwować  
Wojman

HearthStone: Heroes of WarCraft - nowa karcianka od Blizzarda

3282 postów w tym temacie


Całkiem fajny brawl. Jak chcecie coś bardziej oryginalnego, to weźcie rogue''a i nawalcie po prostu same spelle. Dobra zabawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2015 o 21:59, Budo napisał:

Całkiem fajny brawl.


Szkoda że był jakiś miesiąc temu :P jeśli pomysły im się już skończyły to trochę słabo.

Ale za to kolejne karty z TGT robią coraz lepsze wrażenie po początkowym falstarcie ;) Niestety nie mogę wciąć dobić do średniej 7 zwycięstw na arenie więc kasy nie przybywa ostatecznie :D trudno, packów nie będzie na start, bo arena wciąga bardziej ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mega stream, mega karty. O ile wcześniej tak neutralnie wyczekiwałem dodatku to teraz już z niecierpliwościom. Szaman dostał super karty, bardzo fajne nowe legendy w grze. Nic tylko czekać aż do końca dzisiejszego dnia pokażą wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm...
99% nowych kart jest anti-aggro... Co spowoduje, że wszyscy je zapakują do decków bo mają dość hunterów/paladynów/etc
Co sprawi, że będą bezużyteczne, bo wszystkie matchupy będą control vs control (no, może midrange). Czyli ludzie się ich będą pozbywać, żeby zwiększyć swoje szanse przeciw innym control deckom.
Co z kolei zostanie znów wykorzystane jako pretekst do grania aggro.

Znaczy się, sytuacja się zapętli, tyle że po drodze pojawi się jeszcze jeden etap. :P

Ciekawe też, czy Blizzard naprawdę wierzy, że nowe karty rozwiążą problem Grim Patron decków... Mam nadzieję, że wiedzą co robią (nie wierze, ale mam nadzieję :D), bo wczoraj na turnieju było 50dmg combo w jednej turze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2015 o 13:38, MisticGohan_MODED napisał:

Oczywiście bez OP kart dla zasranego szamana, huntera i kapłana obyć się nie mogło.


Ech, fajnie by było żeby ten temat był miejscem do jakichś ciekawych dyskusji, ale niestety widzę, że bez bezsensownych wstawek się nie da obejść...

btw, co prawda chęci do skomentowania mi zdecydowanie zmalały, ale tylko jedno - zdajesz sobie sprawę, że a) ci ''zasrani'' szaman i kapłan praktycznie nie istnieją w mecie, b) wszystkie karty huntera zupełnie się nie nadają do decków, których aktualnie hunter używa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2015 o 15:05, Adjatha napisał:

btw, co prawda chęci do skomentowania mi zdecydowanie zmalały, ale tylko jedno - zdajesz
sobie sprawę, że a) ci ''zasrani'' szaman i kapłan praktycznie nie istnieją w mecie,
b) wszystkie karty huntera zupełnie się nie nadają do decków, których aktualnie hunter
używa?



Tak prawdę mówiąc to nawet nie wiem czy ta priestowa legenda jest jakaś wybitna. Realnie można liczyć na nią jako 9 many, 5/4 + losowa legenda. Co może być Deathwingiem ale może być też Lorewalkerem Cho. Dość podobne toto do Sneed''s Old Shreddera który choć jest dobrą kartą to nie jakąś super wybitną (chyba że masz ultra fart i ci z tego wyskoczy Kel''Thuzad).


Ciekawiej imho prezentuje się legendarka dla Shamana i synergia z totemami - ta klasa zawsze cierpiała na problemy ze card drawem i musiała polegać na top deckach w niektórych momentach a teraz te top decki robią się odpowiednio mocniejsze (+1/+1 do wszystkiego) a nawet głupie totemy pochodzące z Hero Power mogą stać się niebezpieczne jeśli je zignorujesz.

Co do huntera - prawdę mówiąc nie wiem jak to ma działać, te legendy wydają mi się na razie niezbyt sensowne. 4/2 za 7 many to absurd, widzę zastosowanie tylko w połączeniu z Unlesh the Hounds... tylko że board clear za 10 many to nie jest nic niezwykłego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą znowu nabrałem chęci na preorder po pokazaniu nowych kart. Ale jednak stwierdziłem, że jak już mam wydać kasę to lepiej chyba na portrety czyli coś czego za golda nie dostanę. A dwa, że jednak 200 zł to spora suma. Zresztą jak patrzę na moją ilość golda to aż banan na twarzy się pojawią gdy myślę o dodatku.

20150815154255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2015 o 15:29, ziptofaf napisał:

Tak prawdę mówiąc to nawet nie wiem czy ta priestowa legenda jest jakaś wybitna.

Imo Sneeds jest lepszy ze względu na lepsze staty. A szczerze mówiąc, więcej niż jedna legendarka z Paletress będzie graniczyła z cudem przy 4 hp.
Do tego mamy w dodatku kolejne legendarki z niższym kosztem (więc też w późniejszym etapie gry mniej skuteczne). Dla mnie zbyt duży rozrzut, za duży koszt i za słabe bazowe statystyki.

Dnia 15.08.2015 o 15:29, ziptofaf napisał:

a nawet głupie totemy pochodzące z Hero Power mogą stać się niebezpieczne jeśli je zignorujesz.

Totemy buffa nie dostają chyba? Tzn od tej legendarki.
Generalnie szaman i tak bardziej zyskuje imo na pozostałych kartach:
- totem golem - w końcu sensowna karta z overload (już była nadzieja że blizz w końcu załapał... a potem pokazali ancestral knowledge :P)
- tuskarr totemic - rozrzut nie taki duży (totemów jest 8?), coby się nie trafiło i tak jest ok, a można i golema dostać :P
- healing wave - to chyba nie wymaga komentarza.
Thunder Bluff Valiant i Draenei Totemcarver mnie nie do końca przekonują, ale na arenie się odnajdą; Charged Hammer to interesujący pomysł, ale nie będę zgadywał jak się sprawdzi w praktyce, a Elemental Destruction imo przekreśla (po raz kolejny) overload.

Dnia 15.08.2015 o 15:29, ziptofaf napisał:

Co do huntera - prawdę mówiąc nie wiem jak to ma działać, te legendy wydają mi się na
razie niezbyt sensowne.

Generalnie razem mają synergię i tworzą coś na wzór Deathwinga bez utraty kart z ręki. A nawet dwukrotny board clear (Acidmaw padnie po drugiej aktywacji Dreadscale''a). Ale od czasów Naxxa i tak wszystko ma Deathrattle i klei się do stołu nawet pośmiertnie, więc na dobrą sprawę przeciwnik nadal może mieć przewagę.

Sam Dreadscale jest ok, taki Geddon junior :D

Ale generalnie jest jedna ważna sprawa w tym przypadku - wszystkie, ale to wszystkie karty z TGT odsuwają Huntera od hiperagresywnych decków. No, może Brave Archer nie, ale Brave Archer jest marną kartą :P

Ewidentnie Blizzard chce przykrócić aggro, co jest niezłym pomysłem z jednej strony, ale nie do końca optymalnym imo. Popularność aggro deckó wynika z ich niewielkiego kosztu i krótkich meczy w ladderze - byłbym bardziej zadowolony ze zmian tego ostatniego. ;) W każdym razie odpowiedzi anti-aggro dla różnych klas są mile widziane.

Ale przy pchaniu wszystkiego w stronę wolniejszych decków nie do końca łapię ideę Rogue''a w tym dodatku - zwłaszcza legendarki, która nie ma za bardzo late-game''owej obstawy wśród klasowych kart rogala. Ale za to Beneath the Grounds zapowiada się bosko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ciekawe karty, ale kurka faktycznie niektóre wyglądają na strasznie przegięte. Legendarka priesta wygląda super ciekawie, w dodatku zobaczcie jakie ciekawe opcje dostaje rogue i warlock (karty dla piratów i demonlocka). Widać, że co dodatek próbują lansować demonlocka i bardzo fajnie, w końcu warlock gra deckiem, którym miał grać od początku, a nie handlock i handlock przeplatany z zoo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


A i jeszcze jedno- cieszą mnie mocne karty szamana i powstający nowy typ decku huntera- szaman chyba obecnie nie ma żadnego decku, którym można gdzieś zajść w rankedach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2015 o 16:57, Budo napisał:

szaman chyba obecnie nie ma żadnego decku, którym można gdzieś zajść w rankedach...


Mech daje radę - zaczynasz w miarę możliwości od szybkiego wrzucenia mechów na stół, kończysz Doomhammerem, Jenkinsem i masą bursta (lightning bolt, crackle, lava burst, optymalnie z totemem od spell power, no i rockbiter). Niestety marny card draw psuje szyki często, a jak się nie wystartuje wystarczająco szybko to jest kaplica.
Dzisiaj też trafiłem (r8) na jakieś typowe midrange i tak szczerze mówiąc, przy nawale aggro może sobie dać radę. Ale to nadal ta sama sytuacja z drawem praktycznie.

Dnia 15.08.2015 o 16:57, Budo napisał:

kurka faktycznie niektóre wyglądają na strasznie przegięte

Które? No i trzeba brać pod uwagę całość - to nie są dwie nowe karty ;)

Dnia 15.08.2015 o 16:57, Budo napisał:

(karty dla piratów i demonlocka)

To pchanie piratów do rogala imo mija się z celem, bo nadal opcji jest za mało na deck na nich oparty. Generalnie nowe opcje u rogue''a nie mają za bardzo synergii z tym, co rogue potrafi najlepiej.
U locka interesująco wygląda pomysł z mechaniką opartą na discard, ale niestety nie będzie raczej warta uwagi - niemniej jednak fajnie że kombinują coś nowego. Ale zoo może być jeszcze bardziej przerzucone w control - ktoś proponował zrezygnowanie z Doomguardów kosztem Void Crusherów i nowych Doomguardów, zobaczymy jak to wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2015 o 17:11, Adjatha napisał:

Dzisiaj też trafiłem (r8) na jakieś typowe midrange i tak szczerze mówiąc, przy nawale
aggro może sobie dać radę. Ale to nadal ta sama sytuacja z drawem praktycznie.


Ani razu nie widziałem mecha szamana. Właśnie chyba jakiś midrange z pociskami i mocnymi stworami typu belcher/fire elemental/ fireguard destroyer może dać radę i to tyle. Tylko dzięki swojej uniwersalności według mnie.

Dnia 15.08.2015 o 17:11, Adjatha napisał:

Które? No i trzeba brać pod uwagę całość - to nie są dwie nowe karty ;)


Żeby chociaż wymienić Fjola, Eydis, Clockwork Knight (jak na commona), Evil Heckler (tak samo, bardzo mocny common), Living Roots, Darnassus Aspirant (to jest jeden wielki wtf), Tuskar Jouster, Coldarra Drake, Shadow Fiend, Totem Golem... jest jeszcze sporo kart, których nie potrafię ocenić, ale też wydają się bardzo mocne.

Dnia 15.08.2015 o 17:11, Adjatha napisał:

To pchanie piratów do rogala imo mija się z celem, bo nadal opcji jest za mało na deck
na nich oparty. Generalnie nowe opcje u rogue''a nie mają za bardzo synergii z tym, co
rogue potrafi najlepiej.


Niby nie, ale ci piraci robią się coraz mocniejsi. Value tych kart jest już naprawdę spora, np. Ship''s Cannon, czy Shady Dealer są fajne, nawet jak nie zadziała ich zdolność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2015 o 18:30, Budo napisał:

Ani razu nie widziałem mecha szamana.

https://tempostorm.com/hearthstone/decks/korean-mech-shaman
Coś w tym stylu, chociaż ja u siebie mam np. jeden Doomhammer i nie używałem Loatheba. Wcześniej była popularniejsza wersja z Fel Reaverami i Boomem.
Generalnie deck zabawny jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, ilość finisherów i to, ile hp można zjechać znienacka robi wrażenie - jak dobrze idzie to prześciga się face decki, a control nie nadąża się bronić. Niestety ''jak dobrze idzie'' to takie 50/50...

Dnia 15.08.2015 o 18:30, Budo napisał:

Evil Heckler

No dobra, ewidentny power creep w stosunku do Booty Bay Bodyguarda... ale tak serio - czy widzisz tą kartę w constructed? Bo ja nie. Jak na taunta ma jednak mało hp i każdy removal go zdejmie. Mniejsze miniony ze wsparciem pingów czy drobnego buffa tak samo.

Dnia 15.08.2015 o 18:30, Budo napisał:

Darnassus Aspirant (to jest jeden wielki wtf)

Hm, żyjący warunkowy Wild Growth, którego można zneutralizować. Fajna opcja, może do nieco szybszych decków Druida, ale Deathrattle generalnie resetuje sytuację. Niestety przez to ryzyko Ramp Druid nie skorzysta za bardzo jeśli straci tego miniona turę czy dwie po zagraniu go.
Imo - interesujący pomysł. Głównie dlatego, że nie jest jednoznacznie silniejszy czy słabszy od WG, a co za tym idzie, daje więcej różnych opcji.

Dnia 15.08.2015 o 18:30, Budo napisał:

Tuskar Jouster

No tak, lepszy healbot, ale raz że klasowy, dwa że też musi spełnić warunek. Zapowiada się spoko i pewnie znajdzie swoje miejsce w deckach, ale czy to naprawdę jest coś co podpada pod ''op''?

Dnia 15.08.2015 o 18:30, Budo napisał:

Coldarra Drake

Tu od razu pytanie - myślisz że często będą sytuacje, w których dodatkowa możliwość zadania 1 dmg za 2 many będzie aż tak ''op''? Jasne, można powiedzieć że w połączeniu z Maiden of the Lake, Fallen Hero i Justicar Truehart... Tylko to wszystko trzeba wyłożyć na stół, a do tego deck musiałby być na tym oparty, więc tego nie kupuję. I szacuję że combo wchodziłoby raz na minimum 30 meczy :P

Dnia 15.08.2015 o 18:30, Budo napisał:

Shadow Fiend, Totem Golem...

No te są mocne, fakt, podoba mi się idea stojąca za Shadow Fiendem, jestem ciekawy czy będzie popularny.

Dnia 15.08.2015 o 18:30, Budo napisał:

ale też wydają się bardzo mocne.

Imo; Effigy, Competitive Spirit (generalnie nowe sekrety są spoko), Enter the Coliseum, Mysterious Challenger (jeśli będzie się dało sensownie złożyć deck z nim), Holy Champion (to mi podchodzi pod op trochę), Beneath the Grounds (w zależności od sytuacji i szczęścia co prawda), Varian Wrynn, Rhonin, Master Jouster (może nie op, ale ktoś znajdzie dla niego miejsce w decku).

"Bane Sisters" są ok, ale nie przeceniałbym ich - pasują do Priesta co prawda, ale czy inne klasy też będą mogły na nich polegać?

Dnia 15.08.2015 o 18:30, Budo napisał:

Niby nie, ale ci piraci robią się coraz mocniejsi.

Jasne, gdy jest synergia wewnątrz to każda nowa karta ją wzmacnia, oczywiście. Ale imo nadal nie będzie silnego decku na nich opartego, bo tej synergii jest niewiele. Takie murloki mają więcej buffów między sobą.

Dnia 15.08.2015 o 18:30, Budo napisał:

np. Ship''s Cannon, czy Shady Dealer są fajne, nawet jak nie zadziała ich zdolność...

Są... średnie. Patrząc na staty, idealnie standardowe. Tyle, że jak ktoś to stwierdził gdzieś, w decku złożonym z 30 kart nie ma miejsca na te ''średnie''. Każda karta musi robić ''coś'', mieć coś wartego uwagi, żeby była konkretna sama w sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2015 o 15:50, Adjatha napisał:

Imo Sneeds jest lepszy ze względu na lepsze staty. A szczerze mówiąc, więcej niż jedna
legendarka z Paletress będzie graniczyła z cudem przy 4 hp.

Co fakt to fakt. Fajna karta na arenę jak sądzę, mniej removalu. Ale w constructed raczej mało użyteczna.

Dnia 15.08.2015 o 15:50, Adjatha napisał:

Totemy buffa nie dostają chyba? Tzn od tej legendarki.

Same totemy nie. Ale masz sporo kart które mają synergię z totemami.

Dnia 15.08.2015 o 15:50, Adjatha napisał:

Generalnie szaman i tak bardziej zyskuje imo na pozostałych kartach:
- totem golem - w końcu sensowna karta z overload (już była nadzieja że blizz w końcu
załapał... a potem pokazali ancestral knowledge :P)

Dnia 15.08.2015 o 15:50, Adjatha napisał:

- tuskarr totemic - rozrzut nie taki duży (totemów jest 8?), coby się nie trafiło i tak
jest ok, a można i golema dostać :P

Totemów mniej chyba - taunt, healing, ognisty, spell power.

Dnia 15.08.2015 o 15:50, Adjatha napisał:

Generalnie razem mają synergię i tworzą coś na wzór Deathwinga bez utraty kart z ręki.

O, w sumie prawda. Jeśli potraktować je jako minion za 10 many dający board clear to całkiem niezłe. Fakt że nadal musisz wsadzać same w sobie dwie słabe karty do decku. Gdyby tu była jakaś synergia typu "when you draw Acidmaw/Dreadscale add Dreadscale/Acidmaw to your hand" to całość byłaby o wiele fajniejsza bo dostajesz możliwość użycia ich razem/osobno.

Dnia 15.08.2015 o 15:50, Adjatha napisał:

Sam Dreadscale jest ok, taki Geddon junior :D

Ech, 1600 dustu to odrobinę za dużo na juniora :P

Dnia 15.08.2015 o 15:50, Adjatha napisał:

Ale przy pchaniu wszystkiego w stronę wolniejszych decków nie do końca łapię ideę Rogue''a
w tym dodatku - zwłaszcza legendarki, która nie ma za bardzo late-game''owej obstawy
wśród klasowych kart rogala. Ale za to Beneath the Grounds zapowiada się bosko :)

Znając moje szczęście to przy pierwszej próbie użycia jakiegoś card draw to od razu 2 mi takie Nerubianki się pokażą :P

Ogółem jednak Buccaneer jest całkiem niezły a Shady Dealer i nowi piraci być może sprawią że Pirate Rogue się będzie do czegoś nadawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2015 o 21:21, ziptofaf napisał:

Co fakt to fakt. Fajna karta na arenę jak sądzę, mniej removalu. Ale w constructed raczej
mało użyteczna.

Na arenie... Nie wiem. Jak przeżyje więcej niż turę, to znaczy że i tak miałeś przewagę, więc to takie ''win-more'' ;) A do tego się pod MCTecha wystawiasz :P

Dnia 15.08.2015 o 21:21, ziptofaf napisał:

Totemów mniej chyba - taunt, healing, ognisty, spell power.

Mana Tide, Vitality, Flametongue i Golem też mogą z tego wypaść :)

Dnia 15.08.2015 o 21:21, ziptofaf napisał:

Ech, 1600 dustu to odrobinę za dużo na juniora :P

W sumie fakt, wydaje mi się że Pyromancer zrobi robotę równie dobrze ;) ale generalnie na burżujsko można sobie pozwolić. Ale Acidmaw jest zdecydowanie za drogi i ma za słabe staty.

Dnia 15.08.2015 o 21:21, ziptofaf napisał:

Znając moje szczęście to przy pierwszej próbie użycia jakiegoś card draw to od razu 2
mi takie Nerubianki się pokażą :P

Pół biedy że i tak wyciągasz karty (tak jak z miną w legendarce warriora) ^^

Dnia 15.08.2015 o 21:21, ziptofaf napisał:

Ogółem jednak Buccaneer jest całkiem niezły a Shady Dealer i nowi piraci być może sprawią
że Pirate Rogue się będzie do czegoś nadawać.

Zobaczymy. Na razie tego nie kupuję, ale jak komuś się będzie chciało kombinować i próbować to nie bronię :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować