Zaloguj się, aby obserwować  
Wojman

HearthStone: Heroes of WarCraft - nowa karcianka od Blizzarda

3282 postów w tym temacie

Z racji, że nie mam gdzie się pochwalić pierwszą legendą to wrzucam :s
Mid-secret pally, 10 win streak.
Żeby było zabawniej to final boss nie wszedł do gry i oszczędził mi nerwów :D

20150925113221

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Tych paladynów, to się tyle narobiło, że jakaś masakra. Nie zdziwię się, jak Mysterious Challenger wyłapie nerfa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2015 o 21:18, Budo napisał:

Tych paladynów, to się tyle narobiło, że jakaś masakra. Nie zdziwię się, jak Mysterious
Challenger wyłapie nerfa.


Tak jak Grim Patron Warrior dostał?
Aktualny tryb turniejowy Blizza, czyli Conquest (który jest wymuszony na wszystkich oficjalnych rozgrywkach), sprowadza się doL 1. Patron Warriora; 2. Combo Druida; 3. Handlocka.
Pierwszy dlatego, że jest broken, dwa nastepne dlatego, że dają sobie jako-tako radę z pierwszym.
Całe kwalifikacje do mistrzostw się do tego sprowadzają, nie ma co nawet Blizzconu oglądać bo tam dalej będzie Patron-Druid-Handlock.

Czy tak jak nerfa dostał Dr Boom?
Chociaż nie, z tego co pamiętam Blizz powiedział "Boom nie jest op, po prostu nie ma wiele kart za 7 many które są tak silne".
No to wprowadzili w TGT... Captured Jormungaara. Common 5/9 bez jakiegokolwiek efektu. No faktycznie, konkurencja...

Także, patrząc na balans by Blizz, nie liczyłbym na to. Balans leży i leżeć będzie, bo przecież HS jest karcianką, a w karciankach nie ma nerfów (a to, że inne nie są elektroniczne to taki tam niz nieznaczący szczegół).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Balans był w porządku jeszcze niedawno. Tak naprawdę spieprzył się dopiero z wprowadzeniem TGT. Patrona pomijam, bo w patronie przynajmniej musisz pozbierać kombosa i mieć określoną ilość many i dokładnie policzyć dmg. Secret paladin po prostu spamujesz jak leci i czekasz na mysterious challengera... Dr Boom mógłby dostać niewielkiego nerfa, ale można sobie z nim jeszcze radzić... mogliby go zrobić 7/6, albo obniżyć dmg z boombotów do 1-3. Nie zaszkodziłoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciach ..."albo obniżyć dmg z boombotów do 1-3. Nie zaszkodziłoby"

Zgadzam się!Niby nic - ale juz NA PEWNo nie ruszą ci wytrzymalszej postaci przez przypadek (wszystko ponad 3 life dłużej żyje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2015 o 22:53, Adjatha napisał:

Całe kwalifikacje do mistrzostw się do tego sprowadzają, nie ma co nawet Blizzconu oglądać
bo tam dalej będzie Patron-Druid-Handlock.

Ja mam nadzieje, że tak samo będzie na Blizzconie. Blizzard musi zebrać maximum hejtu żeby zacząć działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2015 o 23:35, Budo napisał:

Balans był w porządku jeszcze niedawno. Tak naprawdę spieprzył się dopiero z wprowadzeniem
TGT.

Przed wprowadzeniem TGT wszyscy mieli nadzieję, że dodatek pojawi się jak najszybciej, bo ladder zawierał albo patrona, albo najbardziej chamskie aggro decki (hunter, paladin, mech mage/shaman). Przynajmniej meta ''turniejowa'' tak nie cierpiała, ale i tak wszystko się kręciło wokół patrona.

Dnia 25.09.2015 o 23:35, Budo napisał:

Patrona pomijam, bo w patronie przynajmniej musisz pozbierać kombosa i mieć określoną
ilość many i dokładnie policzyć dmg.

Zbieranie kombosa? Battle rage, slam, acolyte of pain, gnomish inventor. Ten deck to removal, combo i card draw, więc albo wyciągasz combo, albo coś, co pozwala przeczekać i znów spróbować szukania combo.
Mana? Thaurissan.
Liczenie dmgu? Wystarczy, że przeciwnik nie pilnuje się i nie gra tak, żeby dawać dodatkową szansę Patronowi.
Na czym polega ten brak ostrożności? Na zagrywaniu minionów na stół.
...
To generalnie najlepiej pokazuje, jak głupi jest to deck. Miracle został znerfiony, bo robił za dużo dmgu z ręki (Leeroy, 2x Shadowstep, 2x Cold Blood) - ten deck nawet z mega fartem (czyli do kombo jeszcze 2x Prep + Eviscerate), robił koło 30 dmg.
Patron robi tyle jednym Frothing Berserkerem :D

Dnia 25.09.2015 o 23:35, Budo napisał:

Secret paladin po prostu spamujesz jak leci i czekasz na mysterious challengera...

Jasne, przy czym pala poświęca ~10 kart na sekrety, które same w sobie nie są zbyt dobre i generalnie da się grać wokół nich. A że jest ich sporo, to i często wpadają do ręki na starcie. Challenger też jest najskuteczniejszy gdy masz kontrolę nad stołem.
Nie chcę co prawda decku bronić, w większości przypadków to jest autopilot, ale ostatecznie mimo to przegrywa matchup z Patronem więc na turniejach nikt nim nie gra. ;)

Dnia 25.09.2015 o 23:35, Budo napisał:

Dr Boom mógłby dostać niewielkiego nerfa

Tzn ja nie mówię, że Blizz nie ma racji w stwierdzeniu, że Boom nie ma konkurencji. Tyle, że nadal żadna się nie pojawiła, a mamy za sobą Adventure i pełnoprawny dodatek. Gdzie w kategorii neutralnych 7-mana dropów, poza wspomnianym wcześniej Jormungaarem, dodano Renda i Chillmawa, czyli karty do jednego konkretnego archetypu.

@qq_MoaR - do Blizzconu nic się nie zmieni zapewne, po Blizzconie mooooooże... Jak ludzie zaczną zasypiać na mirror matchach Patronów. ;) No cóż, łatwiej się chyba jednak pogodzić z tym, że balans ssie. Bo krytyki Blizza było sporo - raz, że Patron, dwa, że Conquest jako oficjalny format (który negatywnie ocenia 90% prosów), sam sposób przyznawania punktów na Blizzcon (info o punktach pojawiło się tydzień przed końcem sezonu, i ofc ten sezon miał już się liczyć). Zdaję sobie sprawę, że gra jest casualowa i z esportem nie powinna mieć nic wspólnego, no ale jak już wyszło jak wyszło, to mogliby chociaż udawać że się starają. ;)
A, no i graty Legendy, pozwolę sobie powitać w naszym gronie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał jakiś fajny deck paladyna, ale nie tak lamerski jak secret, to polecam murloca :)
Takie paladyńskie aggro zmodyfikowane o Murloc Knighta, który jest tak zabawowy, że szok. Deck jakoś sobie w ladderze radzi też, obecnie mam rank 14 i się wspinam ciągle. Legendy się tym nie zawojuje, ale ludzie na wyższych rankach też śmigają. U mnie wersja uboga, na bogato można wrzucić lay on hands zamiast divine favor, coghammer i różne inne paladyńskie cuda, których nie mam :)

20150927211609

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2015 o 17:01, Nightdew napisał:

Więc został już tylko lock i szaman do kompletnej złotej kolekcji.

Grałeś Dragon Priestem teraz czy pozostałeś wierny jakiejś starszej wersji? A może jakiś własny, ciekawy deck wyszedł od Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2015 o 22:18, akwyx napisał:

Grałeś Dragon Priestem teraz czy pozostałeś wierny jakiejś starszej wersji? A może jakiś
własny, ciekawy deck wyszedł od Ciebie?


Rożnie, kilka decków priesta ale ostatnio rzeczywiście sporo dragon priestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dość śmieszny deck. Całkiem niezłe sytuacje potrafią wyjść. Osobiście zaś zmieniłem Tuskarr Jouster na Guardian of Kings. Co prawda ten drugi kosztuje 7 many, a nie 5. Za to jednak daje gwarancje odzyskania przez bohatera 6 punktów życia, podczas gdy w przypadku Tuskarr Jouster jest to loteria, która niestety zbyt czesto wypada na moja nie korzyść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2015 o 16:25, mateuszbanach0 napisał:

Mam pytanie:)
Kartami z dodatków (Wielki Turniej) można grać normalnie z przeciwnikami, czy te talie
są przeznaczone do jakiejś specjalnej rozgrywki?


Można nimi grać normalnie z przeciwnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2015 o 00:29, Nightdew napisał:

Za wrześniową legendę fajny epik, może nawet zacznę grać tym durnym secret palkiem.

Chyba każdy dostał Challengera ze skrzyni bo po resecie spotykam już dosłownie samych paladynów.

W dodatku nowy rope bug? :d

20151001073329

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2015 o 19:23, Rokuto napisał:

Nadchodzi nerf dla Warsong Commander


Z jednej strony spoko, bo Patron męczy, z drugiej Blizzardowi gratulujemy kolejnej bezużytecznej karty - na chwilę obecną jest to tylko gorszy Raid Leader.

W sumie nic dziwnego, Blizz w Hearthstonie nie zrobił za dużo nerfów, które nie zniszczyłby zmienianej karty. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować