Zaloguj się, aby obserwować  
Wojman

HearthStone: Heroes of WarCraft - nowa karcianka od Blizzarda

3282 postów w tym temacie

No spoko, nie będę Tobie zabraniał dobrze bawić się z Hearthstone''em. :P I do takiego grania, jak opisałeś, nadaje się to zapewne idealnie i tego absolutnie nie zamierzam negować. Po prostu chciałem wspomnieć o grze, która mnie bardziej interesuje i zapowiada się niesamowicie (choć w HS też pewnie będę grał przez jakiś czas) - może ktoś się z nią również zechce zapoznać. :)

http://www.youtube.com/watch?v=L9etlHqliPg&feature=c4-overview&list=UUuOqvRRt9GqyIUVTwSB4Ucg - tutaj macie drugi epizod Turn2, czyli Hearthstone''owego podcastu. Hostami są Artosis i Doa, goście to Totalbiscuit, Wolf i - co najważniejsze - niejaki Eric Dodds, czyli człowiek z Blizzarda zajmujący się grą. I chociażby dla krótkiej sesji Q&A warto obejrzeć pierwsze kilkanaście minut - można się nieco dowiedzieć na temat dalszego rozwoju gry i nadchodzących zmian w balansie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2013 o 20:45, matiz123 napisał:

No spoko, nie będę Tobie zabraniał dobrze bawić się z Hearthstone''em. :P I do takiego
grania, jak opisałeś, nadaje się to zapewne idealnie i tego absolutnie nie zamierzam
negować.


Dokładnie, dla każdego coś innego.

Jeśli chodzi o link, dzięki, na pewno obejrzę. Sama obecność Total Biscuita mnie zachęciła, uwielbiam gościa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy widziałeś ostatnie wiadomości (beta atakuje, mi się nie wyświetlało to, co wysyłałem O.o), ale dzięki za grę i dobrego wieczoru :)
I rzeczywiście, kapłan jest imba, szczególnie, że niektóre stwory po prostu zbyt dobrze współgrają ze zwiększaniem max hp i healem. A kapłan ma wszystkie te mechanizmy.

Dziś jest w sumie pierwszy raz, kiedy odczuwam, że to dopiero wersja beta. Sypiący się chat i problemy z połączeniem w godzinach popołudniowych, no i OP kapłan. Ale i tak nie jest źle, przez ostatnie kilka dni mi się to nie przytrafiało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten HearthStone: Heroes of WarCraft jest niesamowity. Mam takiego jednego maga, który opiera się głównie na czarach i to tych, które wymagają sporo many czyli od 6 w zwyż. Uwielbiam takie sytuacje, gdy przeciwnicy mają 30 punktów życia, a ja coś koło 9 czy 10. A później nagle rzucam kilka potężnych czarów i mój mag nadal ma 9 czy 10 punktów życia, a przeciwnik 0. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj również dzięki uprzejmości gram.pl stałem się posiadaczem hearthstone. Aktualnie stawiam pierwsze kroki, ale doświadczenie zebrane ze streamów procentuje wygranymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz rozegrać jakiś pojedynek to dodaj mnie do znajomych na battle.net, zawsze fajnie jest zagrać przeciwko komuś znajomemu z forum. :) Mój battle.tag to Wojman#2241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz znalezienie Hearthstone''a na Youtube to nic trudnego - to jest żyła złota, więc wszyscy z tego korzystają i chcą zgarnąć trochę kasy dla siebie. :P Ja mogę polecić Totalbiscuita, który co 2-3 dni wrzuca mniej więcej godzinę gry w arenie, ale skoro pisałeś, że go lubisz, to pewnie o tym wiesz. :) Poza tym WoWCrendor masę tego wrzuca aktualnie. No i masa innych ludzi też. :P

Z newsów ogólnych:
http://us.battle.net/hearthstone/en/forum/topic/10039254306#13 - Blizzard zapowiada, że do rozpoczęcia otwartej bety jeszcze trochę brakuje, także trzeba się uzbroić w cierpliwość.
http://www.youtube.com/watch?v=GNtM7v8f9gU - nowy podcast Hearthstone''owy, czyli zgarniamy "Youtube money", póki się da. Tym razem hostami są Chanman, Kripparrian i Trump, pierwszy epizod jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 20:00, Budo napisał:

A co to arena? :)

To jeden z dwóch trybów, jakie aktualnie są dostępne w Hearthstone. Pierwszy polega na tym, że składasz swoją talię z kart, które dotychczas odblokowałeś i grasz z ludźmi ze swoimi taliami. Arena to swego rodzaju draft mode - na początku wybierasz jednego z trzech losowych bohaterów, a później 30 razy wybierasz jedną z trzech losowych kart - i taką talią grasz przeciwko osobom, które w ten sam sposób złożyli swoją. I grasz do momentu, w którym wygrałeś 9 gier albo przegrałeś 3, a potem - w zależności od ilości wygranych - dostajesz nagrodę w postaci złota, tego czegoś niebieskiego służącego do craftu, poza tym zawsze jest jeden card pack, czasem się może pojawić też drugi lub jakaś rzadka karta (bo te nagrody też są nieco losowe, im więcej wygranych, tym więcej złota i tego czegoś niebieskiego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 02:37, Wojman napisał:

Jak chcesz rozegrać jakiś pojedynek to dodaj mnie do znajomych na battle.net, zawsze
fajnie jest zagrać przeciwko komuś znajomemu z forum. :) Mój battle.tag to Wojman#2241


Aktualnie jestem na wstępnym etapie ćwiczenia, ale dodam na przyszłość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę możliwość sprawdzenia ogólnych jak i dokładnych statystyk. Stworzyłem sobie fajny deck rogalem i praktycznie non stop wygrana za wygraną a nie mam możliwości sprawdzenia jak to jest dokładnie. Więc jest to pierwszy spory minus. Drugi to odnoszę wrażenie, że gra rzeczywiście będzie p2w. Co z tego, że często wygrywam jak za 5 zwycięstw jest chyba 15 golda czy nawet 5. Albo powinna być ta nagroda zwiększona, albo powinny się od czasu do czasu trafiać nowe karty za wygrane. Wiadomo, można grać arenę ale jakoś nie czuję się narazie na tyle dobry aby tam powalczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprócz golda za 5 winów (5 sztuk) dostaje się golda za wykonywanie questów. Codziennie jest dodawany przynajmniej jeden quest, za który otrzymuje się 40 golda. Jak do tej pory na zakupy w grze nie wydałem ani jednej złotówki, a karty z zestawów udało mi się wydropić całkiem niezłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli wydajesz golda na karty czy wstęp na arenę? Zastanawiam się co lepiej robić. Co do golda za 5 winów moim zdaniem powinni zwiększyć trochę i dawać gdzieś po 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 14:49, Nightdew napisał:

Czyli wydajesz golda na karty czy wstęp na arenę? Zastanawiam się co lepiej robić. Co
do golda za 5 winów moim zdaniem powinni zwiększyć trochę i dawać gdzieś po 20.


Ideą gry nie jest farmienie winów, żeby mieć jak najlepsze karty, ale poświęcanie jej godzinki dziennie. Zwiększenie golda za win skutkowałoby nadmiernym grindem, i efekt byłby odwrotny- ludzie siedzą po x godzin dziennie, żeby farmić złoto i mają mnóstwo kart, co odbiera fun graczom casualowym (mamo farmerzy mnie biją!).
Targetem nie są tu ludzie poświęcający na karcianki długie godziny, więc i mechanizmy faworyzują regularne sesje, a nie ślęczenie przed ekranem. Prosta sprawa, a jak ktoś chce grać inaczej- wstęp na arenę jest tani, a nagrody satysfakcjonujące. A jak chce karty jeszcze szybciej, to płaci za samr zestawy.

W moim odczuciu jest to układ bardzo uczciwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 14:49, Nightdew napisał:

Czyli wydajesz golda na karty czy wstęp na arenę? Zastanawiam się co lepiej robić. Co
do golda za 5 winów moim zdaniem powinni zwiększyć trochę i dawać gdzieś po 20.


Wstęp na Arenę kosztuje, ale ma też swoje plusy, bo jedną z nagród zawsze jest przynajmniej jeden zestaw kart. Ogólnie na początku kupiłem sobie za golda kilka zestawów, teraz zbieram gold na arenę i jak tylko mogę to wchodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 14:49, Nightdew napisał:

Czyli wydajesz golda na karty czy wstęp na arenę? Zastanawiam się co lepiej robić.

Jak dla mnie Areny. Po pierwsze większy fun i jako-taka ''równość'' szans. Po drugie, na razie 4 razy robiłem wyniki 5-3, co w przynajmniej dwóch przypadkach znaczyło, że wychodzę na 0 - czyli booster + 50 golda. No i zawsze dust do zrobienia kart.

Dnia 26.09.2013 o 14:49, Nightdew napisał:

Co do golda za 5 winów moim zdaniem powinni zwiększyć trochę i dawać gdzieś po 20.

Mogliby, fakt, na razie kasy leci mało. Ponoć coś ma się zmienić jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować