Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PSX Extreme także w wersji cyfrowej

13 postów w tym temacie

Dnia 25.03.2013 o 16:01, Dared00 napisał:

Newsweek przeniósł się do internetu? To co ja dzisiaj w kiosku kupiłem?

pirackie newsweeki


Może to była podróbka? NEEWSWEK? Tak jak Adidos i Adidas? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Newsweek przeniósł się do internetu? To co ja dzisiaj w kiosku kupiłem?
>
> pirackie newsweeki

Mowa o oryginalnym, amerykańskim wydaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2013 o 16:01, Dared00 napisał:

Newsweek przeniósł się do internetu? To co ja dzisiaj w kiosku kupiłem?

Amerykański Newsweek już od dłuższego czasu nie ma wersji papierowej. Akurat to mocny tytuł, który mógł jeszcze długo mieć taką wersję, ale reputacja marki mocno podupadła po złych decyzjach i zmienianiu wydawców, a najnowszy wydawca po prostu poszedł wyłącznie w wersję elektroniczną.

Czy ten krok pozwoli PSX Extreme przetrwać? Czas pokaże, obecnie sprzedaż mają na poziomo około 20 tysięcy. Samo wypuszczanie wersji cyfrowej jeszcze nie gwarantuje przetrwania na rynku, bo takie wciąż tradycyjne pismo musi konkurować z na bieżąco aktualizowanymi portalami. Za to głównym plusem takich magazynów jest lepsze uporządkowanie informacji, brak różnych odnośników do podobnych artykułów, które zaśmiecają strony i powodują podział uwagi. Wciąż jednak wśród wielu ludzi panuje przekonanie, z którym ciężko walczyć - "po co mam płacić za pisma, skoro informacje na portalach mam za darmo?". Cóż, w tym przypadku klasyczny model oparty na zyskach ze sprzedaży detalicznej zdaje się odchodzić do lamusa na rzecz utrzymywania się z reklam, własnych sklepików itd.

Swoją drogą, językowo ten news wypada fatalnie, ale gram.pl już chyba przyzwyczaił większość do takiego faktoidalnego stylu pisania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PSX Extreme już od wielu lat utrzymuje się dzięki ludziom, którzy korzystają z pisma praktycznie od samych jego początków.

Dopóki nie wyczerpie się formuła pisma drukowanego na rzecz przyszłościowego super multimedialnego internetu, to pismo będzie się sprzedawało, bo pomimo że mamy obecnie 30+ lat, to nasz stosunek do pisma się nie zmienił, nawet pomimo cześciowego stępienia charakteru i wykruszenia załogi (Star, Ściera, Gamera...) nadal z tą samą radością co miesiąc biegniemy do kiosku tudziez mamy nawet wykupioną prenumeratę.

Dlatego do dzisiaj dziwi mnie co się działo w redakcji Neo+, że zaprakło pary do dalszego wydawania pisma, bo w dużej mierze kupowali go podobni ludzie, będący z pismem od początku lub tak jak ja, ludzie którzy kupowali po prostu oba magazyny.

Wydanie cyfrowe nie jest wcale "krokiem ku przetrwaniu" tylko spełnianiem ewentualnej zachcianki dla współczesnego czytacza, który woli paradować w starbucksie z ipadem, niż z papierowym magazynem.
Dziwne wręcz nawet że dopiero teraz zdecydowali się na taki ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do upadku neo to jak wyczytałem było wydawane przez naczelnego jako niezależny wydawca przez co było znacznie ciężej gdy człek ten zaczął chorować. Psx takiego póki co problemu nie ma bo mają większego wydawce póki nie spartoli i nie zacznie robić złych decyzji to będzie jakoś to iść.

Póki wydają psx w formię papierowej to będzie dla mnie ten wybór póki co nie przekonałem się o elektronicznych wydawnictwach i wole się rozwalić na kanapie z papierem co nie męczy oczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Newsweek przeniósł się do internetu? To co ja dzisiaj w kiosku kupiłem?
>
> pirackie newsweeki

Myślę, że w newsie chodzi o amerykańskiego Newsweeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam Gulash nie pracował nad pismem przecież...
A za PSX Extreme nie stoi żaden duży wydawca, już bez przesady. A i przeciez tez zespół redaktorski ogromny nie jest od czasów przeniesienia sie do Warszawy.

Tak czy inaczej przed PSX Extreme jeszcze spokojnie klika lat egzystencji, o to raczej nie ma co się martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować