Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dlaczego na konsolach w Diablo III można grać offline, a na PC nie? Blizzard ma prozaiczne wyjaśnienie

91 postów w tym temacie

Dnia 26.03.2013 o 01:46, Shinigami napisał:

Świetne. Pomyśleć, że wcześniej tego nie widziałem.


Napięcie mnie zawsze niszczy. A tak w ogóle jak można pić ze spodka? :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
> > @Reffanov Wiesz.. Blizzard ciągle żyje w czasach starożytnych i nie wie,
> że są
> > takie komputery jak laptopy. A bardzo dużo ludzi je posiada. Co więcej, nie wie,
> że kampania
> > single-player nie potrzebuję internetu. Ale walcząc ze złodziejami, tylko niszczą
> sobie
> > reputację wśród uczciwych ludzi, którzy kupują gry. Nie mówią już o utrudnianiu.
>
>
> Inni z kolei zyja jeszcze chyba w sredniowieczu i nie sa swiadomi wynalazku zwanego mobilnym
> internetem :]
> Decyzja o wymaganiu internetu w singlu miala jeden cel, wyeliminowac piractwo. Udalo
> sie? Udalo. Jak mi przykro ze producenci gry chca utrudnic zycie piratom i zarobic, rozumiem
> ze wiekszosc z was pracuje za darmo, a jak juz sie cos uda zarobic to rozdaje pieniadze?
>
> Osobiscie nie kupilem diablo, dlaczego? Bo nie podobalo mi sie kilka rzeczy, rzeczy ktore
> przed premiera nie byly ukrywane. Wiec jak wielkimi masochistami sa ludzie ktorzy kupujac
> gre, wiedzac co kupuja, po premierze caly czas narzekaja i hejtuja? Blizz niczego nie
> ukrywal, ani o podlaczeniu do neta, ani o braku pvp, wszystko bylo obwieszczone swiatu
> jeszcze przed premieta. Mimo wszystko cale hordy ludziow na forach placze jak to ich
> zamiec zrobila w konia. Zaiste godne pozalowania zachowanie.
>

A o hiperinflacji jaką spowodowały swawolnie grasujące boty w grze i olejwajstwie w ich tępieniu? nie pamiętam by mnie uprzedzali. - rzecz przekonująca do NIEkupienia, ale za późno.
A o licznych problemach z działaniem po premierze poprzedzonej Strestestami? Z tego co pamiętam przed premierą to zapewniano wręcz że to poprawi komfort rozgrywki. Nonsens. - rzecz przekonująca do NIEkupienia, ale za późno.
Ja i wielu nacięło się na wiele obietnic Bli$$arda. Teraz niestety zrzuciłem ich do rangi równej politykom - ZERO zaufania.

Było-minęło. Uświadom sobie kolego jednak że Ty stoisz z boku i nie Twoje pieniądze poszły tym razemw błoto. Kiedyś będziesz na naszym miejscu. Mam nadzieję że przypomni Ci ktoś jak się teraz czujesz i byś się uspokoił. Zobaczymy czy będzie Ci łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2013 o 19:49, Eternal101 napisał:

A czy ta osoba szkodzi ci w jakiś sposób jak w trybie offline doda
sobie itemy? Przecież w multi już ich nie wykorzysta, gra SP to gra SP


A grałeś Ty kiedyś w Diablo 2 na otwartym BN? Tak, tym, który umożliwiał granie jedną postacią w trybie off i on-line. Bo jakbyś grał, to byś wiedział, czym kończy się umożliwienie grania zarówno z podłączeniem do sieci, jak i bez (hint: masa ludzi biegających w zbrojach +XXXXXX do dmg). Jedynym sensownym rozwiązaniem byłoby totalne wyseparowanie trybu on-line i off-line. Tyle, że wtedy też by ludzie histeryzowali po forach, że przecież zły Blizz ich dyma w pupcię, bo żeby pograć ze znajomymi, to muszą specjalnie rozwijać nową postać, bo tą z singla grać się nie da.

Tak więc podtrzymuję swoje zdanie: konieczność stałęgo połączenia do netu to w przypadku takiej gry jak Diablo 3 najlepsze, co się mogło wydarzyć. Choć fakt, że tłumaczenie wybitnie kulawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjdzie, to poczekam na znizke do 70 zl i kupie. Mam na pc kolekcjonerke i fajna nawet ta gra, ale na konsoli na jednym ekranie do 4 graczy to jest cos. Nie ma to jak usiasc z kumplami przy grze i pograc razem przy pizzy i piwku. Dla tego coopa warto kupic to na ps3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. Radzę

Dnia 26.03.2013 o 00:29, Runners_High napisał:

przyjrzeć się jakości swojego łącza internetowego, bo pewnie tu tkwi problem.



Problem to tkwi w tym, że Blizz wymusił łącze internetowe, do gry która w trybie single by się mogła bez tego spokojnie obyć. Ja tam czaczi87 doskonale rozumiem - sam byłem przez jakiś czas skazany na net radiowy (i wkrótce będę znowu - alternatywą jest tylko brak netu) i wiem jaka to potrafi być padaka, kiedy tylko zacznie porządnie lać deszcz ;-).

W takim wypadku wszelkie wynalazki które wymagają aktywacji internetowej i dociągania jakichś plików BARDZO MOCNO tracą na atrakcyjności, a coś co wymaga połączenia non-stop ląduje w koszu z napisem "niegrywalny crap - nie tykać".

W takim wypadku na gry pudełkowe, nie wymagające tego typu cudów człowiek spoglada bardzo przychylnym okiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2013 o 22:49, DeithWX napisał:

Bredzisz. Single player jest na promocji u Skidrowa więc super ten bat na piratów, a
po multi to wiadomo, że trzeba mieć neta więc nikt się nie pulta o to.

Najpierw sprawdź sobie ten emulatorek od skidrowa a później pisz o złamaniu gry, jest całkowicie niegrywalny, potwory mają upośledzone AI, z pierwszych zombie wydają legendary i kupki po kilka tysięcy złota, działa tylko pierwsze zadanie, postać przenika przez ścian. Emulator nadaje się tylko do pooglądania lokacji w pierwszym akcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalosne sa te placze uzytkownikow jak np. tego z [42].
Po pierwsze wszystko bylo wiadome przed premiera, ze internet wymagany itd. wiec nikt nikogo nie oszukal i nikt nikogo do zakupu nie zmusil- widziales co sprzedaja i czego wymagaja, zgodziles sie- to teraz nie jecz. Te cale oslawione problemy z errorem 37 to tez luzujcie, gra raptem przez pierwszy dzien czy dwa wywalala od czasu do czasu jakies bledy (a pozniej hulalo bez problemu), a piszecie o tym jakby to koniec swiata byl i do dzis nie bylo naprawione.

Po drugie placzecie o ten internet i ze radiowy slaby i drogi- szybka pilka, internet to wymaganie jakie producent sobie wymyslil dla gry, ktora sprzedaje. Ma on do tego pelne prawo, wy macie prawo nie kupic jak sie wam nie podoba. Ma prawo bronic sie przed piratami- jak widac zreszta skutecznie.
Jesli dajmy na to Crysis wymaga silnej karty graficznej, a ty masz slaba, to tez placzesz ze dobre karty sa drogie? Nie spelniasz wymagan- nie graj. Spelniasz ale ci z jakiegos powodu nie pasuja- nie graj. Ja np. Sim city nie kupilem, bo mi sie nie podoba polityka EA i ich klamstwa, oraz ciagle wymaganie neta- jakos bez tej gry żyję.

Po ostatnie, to dotyczy nie tylko gier Blizzarda, ale calej branzy- sami sie hajpujecie do granic niemozliwosci (w czym tez pomagaja pismaki nakrecajacy tylko cala machine), biegniecie z jezorem na wierzchu i kupujecie w dniu premiery, albo zamawiacie preordery rok przed wydaniem, a potem jak gra sie nie spodoba to wylewacie żale, ze was oszukali. A to wasza wina! Nie kupuj przed premiera to sie nie natniesz, poczytaj najpierw recenzje i opinie o grze, obejrzyj gameplay na YT, pograj w bete/demo (jesli jest) i wtedy zdecyduj. Najpierw mysl a potem plac- bedzie to z lepszym skutkiem dla wszystkich (rowniez branzy, bo jak sie wydawcy dowiedza ze crap sie nie sprzedaje, to moze zaczna sie bardziej starac).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2013 o 11:29, Harunia napisał:

Po drugie


Świat się kończy, zgadzam się z Harunią. Idę zostać onetowym trollem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 11:29, Harunia napisał:

Zalosne sa te placze uzytkownikow jak np. tego z [42].
Po pierwsze wszystko bylo wiadome przed premiera, ze internet wymagany itd. wiec nikt
nikogo nie oszukal i nikt nikogo do zakupu nie zmusil- widziales co sprzedaja i czego
wymagaja, zgodziles sie- to teraz nie jecz. Te cale oslawione problemy z errorem 37 to
tez luzujcie, gra raptem przez pierwszy dzien czy dwa wywalala od czasu do czasu jakies
bledy (a pozniej hulalo bez problemu), a piszecie o tym jakby to koniec swiata byl i
do dzis nie bylo naprawione.

Nadal to jest niepoprawione. Nadal są zgony postaci HC przez DC, a Blizzard ma to głęboko w dupie. Szprytne koreańce to sobie obeszły poprzez "rolbek" konta - i to też Blizzard zablokował. Obecnie rb konta nie przywraca martwych postaci z HC. Więc skończ pierdzielić, że wszystko jest ok - jak się robi grę, która wymaga stałego połączenia z netem, to powinno się zadbać o jej dobry support - a jedyne co robi Blizzard to opowiada farmazony o zablokowanych portach, "fajerłolach" i innych pierdołach, które akurat wzięły sobie na cel biedne Diablo 3 - bo w innych grach wymagających neta nie ma takich problemów jak w D3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2013 o 20:51, czopor napisał:

jedynym fanboyem najwidoczniej konsoli jesteś ty durniu... ludzie tu o diablo rozmawiają
a ty wylatujesz z fanboyami pc... iq suchej bułki.


Ostrzeżenie za obrażanie rozmówcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw mysl a potem plac- bedzie to z lepszym skutkiem dla wszystkich (rowniez branzy,

Dnia 26.03.2013 o 11:29, Harunia napisał:

bo jak sie wydawcy dowiedza ze crap sie nie sprzedaje, to moze zaczna sie bardziej starac).


Zgadzam się z tym co napisałeś. Jednak, jako konsumenci mamy do równego traktowania. Dlaczego, więc jedni muszą mieć połączenie z netem, a inni nie? Dla mnie to dyskryminacja godna pogardy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże ile to hejtowania :D A ja to mam głęboko w d...e , Diablo III słabe, bo żeby coś osiągnąć to albo trzeba na to zapracować, albo na skróty zapłacić pieniędzmi. Ale wielu wolałoby dostać wszystko za darmo ( albo rodzice odmówili im kasy a RMAH). WoW nudny i z abonamentem. So what? Żadna inna gra MMO nie ma tyle zawartości, a gry są po to żeby zarabiać na nich (nie wszystkie, ale to najczęściej przekłada się na jakość). Na StarCrafta II narzekają że po sieci dostają łomot. Chcecie wygrywać? No to trenujcie, ciekawe czy w sporcie od razu jesteście geniuszami. Czasem wydaje mi sie ze narzekanie i szukanie problemów i wad jest naszym ulubionym zajęciem narodowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 16:01, Dadziol20 napisał:

Dlaczego, więc jedni muszą mieć połączenie z netem, a inni nie? Dla mnie to dyskryminacja
godna pogardy.

Bo ci ''jedni'' piracą na potęgę, a zabezpieczenie w postaci stałego połączenia z internetem to póki co jedyne działające w stu procentach, ja nie dziwię się, że coraz więcej produkcji się na to decyduje, bo zwyczajnie nie da się ich spiracić w grywalnym stopniu. Na konsolach (a przynajmniej PS) piractwo jest znikome, nie trzeba się więc martwić o to, że jak się udostępni tryb offline to nikt nie kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem, to niech zrobią takie zabezpieczenie by na multika trzeba było robić nową postać proste... I podtrzymuje dalej granie w grę na SP taką jak Diablo jest bzdurą i głupotą i lecenie na kasę a nie powstrzymywanie piratów. Powiem ci że zrobienie systemu takiego jak wyżej opisałem nie jest problemem, a zmuszanie ludzi do grania w grę SP na multi to jest bzdurą jak będę chciał sobie pograć w MMO to mam GW 2, WoW''a, Silkroada, Metina, TERE, Aiona itd etc, i co z tego że na kompie jest wymóg stałego podłączenia do neta jak teraz piraci jak sępy oblegną xboxa (bo na nim zapewne też wyjdzie ta gra) i sobie na piracie pograją bez problemowo i będą też cheatować widać nie wiesz jakie możliwości dają przeróbki konsol :). Także podtrzymuję swoją teorie SP to SP a MP to MP i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2013 o 20:23, Chopek napisał:

Hahahaha... od razu się zleciały fanboje PC i zaczynają hejt... :D


Nie jestem fanboyem, ale dlaczego konsolowcy nie mają mieć podłączenia do neta wymagana i to w praktyce dające otwartą furtkę piratom? Po za tym konsolowcy będą sobie zapisywać offline i nie będą mieli problemu że może im net paść i loot z diablo na inferno pójdzie się kochać.... -.-

Sorry za dwa posty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 17:34, Kryhuu napisał:

Bo ci ''jedni'' piracą na potęgę, a zabezpieczenie w postaci stałego połączenia z internetem
to póki co jedyne działające w stu procentach, ja nie dziwię się, że coraz więcej produkcji
się na to decyduje, bo zwyczajnie nie da się ich spiracić w grywalnym stopniu. Na konsolach
(a przynajmniej PS) piractwo jest znikome, nie trzeba się więc martwić o to, że jak się
udostępni tryb offline to nikt nie kupi.

Czemu wrzucamy graczy PCowych do jednego wora z "piratami"? Dla mnie jest to segregowanie graczy na tych lepszych i gorszych. Przecież wcześniejsze gry Blizzarda były też piracone i jakoś te produkty mogły podbić serca graczy i nieżle zarobić mimo tego. Dla mnie Twój argument jest nietrafiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 19:51, Dadziol20 napisał:

Czemu wrzucamy graczy PCowych do jednego wora z "piratami"? Dla mnie jest to segregowanie
graczy na tych lepszych i gorszych. Przecież wcześniejsze gry Blizzarda były też piracone
i jakoś te produkty mogły podbić serca graczy i nieżle zarobić mimo tego. Dla mnie Twój
argument jest nietrafiony.

Napisz w takim razie do producentów, żeby zrobili dwie wersje, jedną dla piratów i jedną dla normalnych graczy, z czego ta druga będzie miała tryb offline. Ludzie....

A co do tego, że kiedyś nieźle zarabiały - Liroy płytę wydaną w jakoś 95 czy coś koło tego sprzedał w nakładzie 500 tysięcy. Wyobraź sobie w 2013 artystę, który sprzeda chociaż połowę tego. Dostęp do piratów jest coraz prostszy i łatwiejszy i producenci z tym walczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 20:00, Kryhuu napisał:

A co do tego, że kiedyś nieźle zarabiały - Liroy płytę wydaną w jakoś 95 czy coś koło
tego sprzedał w nakładzie 500 tysięcy. Wyobraź sobie w 2013 artystę, który sprzeda chociaż
połowę tego. Dostęp do piratów jest coraz prostszy i łatwiejszy i producenci z tym walczą.


Szkoda,że podałeś tylko 1 przykład na przestrzeni 18 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 20:49, hammerfall87 napisał:

Szkoda,że podałeś tylko 1 przykład na przestrzeni 18 lat

Ile przykładów muszę przytoczyć na to, że prościej dostać teraz pirata niż piętnaście lat temu? Nie jest to oczywistość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować