Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dlaczego na konsolach w Diablo III można grać offline, a na PC nie? Blizzard ma prozaiczne wyjaśnienie

91 postów w tym temacie

Na konsolach piractwo jest znikome? Dobry żart. Nie jest tajemnicą, że na X360 ludzie piracą na potęgę.

Dnia 26.03.2013 o 20:00, Kryhuu napisał:

A co do tego, że kiedyś nieźle zarabiały - Liroy płytę wydaną w jakoś 95 czy coś koło
tego sprzedał w nakładzie 500 tysięcy. Wyobraź sobie w 2013 artystę, który sprzeda chociaż
połowę tego. Dostęp do piratów jest coraz prostszy i łatwiejszy i producenci z tym walczą.

Porównanie z muzyką nietrafione. Nikt teraz nie sprzeda tylu egzemplarzy, bo zwyczajnie płyta CD jako nośnik się zestarzała. Tak samo jak sprzedawanie całych albumów w czasach, gdy można kupić pojedyncze mp3. W przypadku muzyki sprzedaż detaliczna (zapewne w przyszłości czeka to też inne branże) zresztą powoli odchodzi na rzecz np. streamingu i zarabiania na abonamencie (mówi ci coś np. nazwa Spotify?). Oczekiwanie, że ktoś dzisiaj sprzeda 500 tys. płyt to tak jakby równie dobrze spodziewać się, że ktoś dzisiaj wyda swój album na kasetach magnetofonowych i sprzeda go w setkach tysięcy :P

Mnie tam Diablo 3 na konsolach szczerze mówiąc zupełnie nie obchodzi. Na PC już dawno zagrałem, a konsoli żadnej nie posiadam. Nie widzę zbyt wielu ludzi "jarających" się wersjami na konsole, bo albo nie znają serii, więc brak zainteresowania/nostalgii (jeśli są graczami wyłącznie konsolowymi) lub jeśli byli grą zainteresowani, to już dawno kupili na PC gdzie sterowanie w takich grach jest dużo wygodniejsze. Kwestia tego czy można grać offline, czy nie - Diablo 3 to gra typowo zrobiona pod multi i handel na AH, więc też nie widzę sensu dla istnienia trybu offline. Farmienie offline samemu dla siebie jest bezcelowe, a jeśli ktoś chce kupić tą grę tylko dla jednorazowego przejścia, to również jest to bez sensu i powinien sobie odpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2013 o 20:00, Kryhuu napisał:

Napisz w takim razie do producentów, żeby zrobili dwie wersje, jedną dla piratów i jedną
dla normalnych graczy, z czego ta druga będzie miała tryb offline. Ludzie....

A co do tego, że kiedyś nieźle zarabiały - Liroy płytę wydaną w jakoś 95 czy coś koło
tego sprzedał w nakładzie 500 tysięcy. Wyobraź sobie w 2013 artystę, który sprzeda chociaż
połowę tego. Dostęp do piratów jest coraz prostszy i łatwiejszy i producenci z tym walczą.


Powiem tak. Zawsze znajdzie się grupa ludzi, która będzie chciała grać za free mimo, że mogą nawet mieć mocny sprzęt za tysiące złotych. To jest sprawa ich sumienia. Dlaczego mają za to być "karani" inni użytkownicy, którzy płacą za grę? Chcę mieć wybór w jaki sposób będę prowadził rozgrywkę. Ubisoft wyciągnął wnioski i można w ich produkty grać bez połączenia internetowego. Dzięki temu mogę korzystać z gry kiedy mi się podoba.

W przypadku Blizzarda myślę, że nie dostali "zielonego światła" na pobór kasy z transakcji za te przedmioty od Sony/Microsoft. Na zachodzie większość ludzi gra na konsolach i pewnie gro z nich jest podłączone do netu. Jednak trzeba się jakoś wytłumaczyć dlaczego wersja konsolowa nie wymaga neta, a PCtowa tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 21:26, Dadziol20 napisał:

Dlaczego
mają za to być "karani" inni użytkownicy, którzy płacą za grę?

No ale dlaczego ja jestem ofiarą grzechu pierworodnego, bo jakiś Adam zjadł jabłko? To niesprawiedliwe.

Dnia 26.03.2013 o 21:26, Dadziol20 napisał:

Chcę mieć wybór w jaki
sposób będę prowadził rozgrywkę

Kup grę offline. Masz przecież wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 21:35, Kryhuu napisał:

No ale dlaczego ja jestem ofiarą grzechu pierworodnego, bo jakiś Adam zjadł jabłko? To
niesprawiedliwe.

> Chcę mieć wybór w jaki
> sposób będę prowadził rozgrywkę
Kup grę offline. Masz przecież wybór.


Kwestia wiary jest indywidualnym wyborem człowieka i masz wybór czy w to wierzysz czy nie.
Co do gier jeszcze mam wybór... na razie.
Tylko zauważ, że firma, która ma ogromny wkład w rynek elektronicznej rozrywki pokazuje, że może traktować swoich klientów za przeproszeniem jak frajerów. "Wy męczcie się z tym drm''em, a konsolowcy dostaną wersję bez tego umilacza" No i co to jest w porządku? wobec ludzi, którzy bądź co bądź kupowali wcześniejsze produkty tej firmy? Dla mnie wszystkich klientów powinni traktować jednakowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 22:07, Dadziol20 napisał:

wobec
ludzi, którzy bądź co bądź kupowali wcześniejsze produkty tej firmy? Dla mnie wszystkich
klientów powinni traktować jednakowo.

Ta dyskusja to kręcenie się w koło macieju. Nie będą traktować klientów jednakowo, bo poszczególne grupy docelowe inaczej traktują ich. Rozumiem bardzo dobrze, bo sam jestem pecetowcem w większej mierze, że są ludzie, którzy piracą i ci którzy nie piracą. Ale nie da się ich ''przesiać''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 19:21, Eternal101 napisał:

Grałem, to niech zrobią takie zabezpieczenie by na multika trzeba było robić nową postać
proste...


A ja Ci powiem też dośc prosto: gdyby tak zrobili, to z kolei pojawiło by się tu masę płaczków, że Blizzard ogranicza graczy, "bo w Diablo 2 można było grac postacią z singla w multi, a w Diablo 3 nie, ŁŁŁEEEEEEEEEEEEE, zdziercy, kłamcy, partacze, szuje !!!!!".

Po drugie, zapominasz (i większośc tu piszących również) o takim drobiazgu, jak balans. Zupełnie inaczej jest, gdy możesz grać z ludźmi, wymieniać się z nimi przedmiotami (czy też je sprzedawać, whatever), a inaczej, gdy ograniczony jesteś do własnego dropa I nie, nie chodzi mi tu o RMAH, podobny problem jest już przy zwykłej możliwości wymiany - więcej graczy, to większe możliwości wymiany, czyli łatwiejsze zdobywanie łupów, czyli zupełnie zmienia się poziom trudności gry. Tak więc zrobienie w D3 wersji "only single" oznaczałoby w praktyce robienie dwóch różnych gier, z zupełnie inaczej ustawionym balansem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2013 o 06:00, Tenebrael napisał:

A ja Ci powiem też dośc prosto: gdyby tak zrobili, to z kolei pojawiło by się tu masę
płaczków, że Blizzard ogranicza graczy, "bo w Diablo 2 można było grac postacią z singla
w multi, a w Diablo 3 nie, ŁŁŁEEEEEEEEEEEEE, zdziercy, kłamcy, partacze, szuje !!!!!".

Spotkałem się z jedną grą z takim rozwiązaniem i nikt jakoś nie pyszczył :)

Dnia 27.03.2013 o 06:00, Tenebrael napisał:

Po drugie, zapominasz (i większośc tu piszących również) o takim drobiazgu, jak balans.
Zupełnie inaczej jest, gdy możesz grać z ludźmi, wymieniać się z nimi przedmiotami (czy
też je sprzedawać, whatever), a inaczej, gdy ograniczony jesteś do własnego dropa I nie,
nie chodzi mi tu o RMAH, podobny problem jest już przy zwykłej możliwości wymiany - więcej
graczy, to większe możliwości wymiany, czyli łatwiejsze zdobywanie łupów, czyli zupełnie
zmienia się poziom trudności gry. Tak więc zrobienie w D3 wersji "only single" oznaczałoby
w praktyce robienie dwóch różnych gier, z zupełnie inaczej ustawionym balansem.

Ej no dobra ale patrz wymieniać przedmiotami ZDOBYTYMI byś mógł ale już takimi z hackingu nie, dla blizza to by raczej nie było problemem zrobienie czegoś takiego, ale niech gra Single Player pozostanie grą SP. Po za tym co ma balans do tego? Po za tym kto dziś używa kodów do gier, sorry ale gry są tak łatwe że używanie kodów to dla mnie głupota albo trainerów sam w D2 używałem do SP trainera jak przeszedłem bez niego grę ale nigdy postacią zmodowaną nie wszedłem do BN i nie grałem nią na multiku, więc dalej popieram że gra SP to gra SP i tutaj MP jest tylko dodatkiem, po za tym blizz mówił że to nie jest obrona przed piractwem czy też obrona przed oszustami w grze sieciowej tylko dlatego że ma dom aukcyjny którego nie usuną od tak by wypuścić patcha offline(dla mnie te AH jest bzdurne, chcieli sklonować z wowa i tyle ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2013 o 20:58, vegost napisał:

/.../ bo Blizzard to banda idiotów. /.../


I musisz sięgać do obrażania innych? Degrad -1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2013 o 13:48, Isildur napisał:

I musisz sięgać do obrażania innych? Degrad -1

Tak. Nic innego na nich nie działa, jak ostra odpowiedź na głupotę. Szkoda, że moderatorzy karzą tylko wybrane osoby. Bo widziałem masę innych gorszych postów bez odpowiedzi. Macie spostrzegawczość żurawia i obiektywizm TVP. Żal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2013 o 14:00, vegost napisał:

Tak. Nic innego na nich nie działa, jak ostra odpowiedź na głupotę. Szkoda, że moderatorzy
karzą tylko wybrane osoby. Bo widziałem masę innych gorszych postów bez odpowiedzi.
Macie spostrzegawczość żurawia i obiektywizm TVP. Żal.


Skoro widziałeś to dlaczego nie zgłaszasz?

EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 21:10, Arcling napisał:

Mnie tam Diablo 3 na konsolach szczerze mówiąc zupełnie nie obchodzi. Na PC już dawno
zagrałem, a konsoli żadnej nie posiadam. Nie widzę zbyt wielu ludzi "jarających" się
wersjami na konsole, bo albo nie znają serii, więc brak zainteresowania/nostalgii (jeśli
są graczami wyłącznie konsolowymi) lub jeśli byli grą zainteresowani, to już dawno kupili
na PC gdzie sterowanie w takich grach jest dużo wygodniejsze.


Tutaj bym polemizował, gdy wyszło Diablo 1 na PSX, to grało mi się równie przyjemnie jak na PC, a co do sterowania to nawet lepiej, bo idealnie zmapowali sterowanie na pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2013 o 14:01, Isildur napisał:

Skoro widziałeś to dlaczego nie zgłaszasz?


Mam za was robić ? Jest was tylu, że powinniście ogarniać, to co się dzieje na forum a nie spać spokojnie. Może trzeba lepiej się organizować a nie przeglądać forum i udawać niewidomych. Żal. Takim podejście do spraw, nie dziwie się, że ludzie omijają to forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2013 o 14:10, vegost napisał:

Mam za was robić ? Jest was tylu, że powinniście ogarniać, to co się dzieje na forum
a nie spać spokojnie. Może trzeba lepiej się organizować a nie przeglądać forum i udawać
niewidomych. Żal. Takim podejście do spraw, nie dziwie się, że ludzie omijają to forum.

Po to opcja zgłoś by nam to ułatwić, wybacz jesteśmy tylko ludźmi i nie wyłapiemy wszystkiego. Innym jakoś trudności nie sprawia wciśnięcie przycisku "zgłoś"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2013 o 12:18, Eternal101 napisał:

Ej no dobra ale patrz wymieniać przedmiotami ZDOBYTYMI byś mógł ale już takimi z hackingu
nie, dla blizza to by raczej nie było problemem zrobienie czegoś takiego


To skoro to dla nich żaden problem, to czemu nie zabezpieczyli w ten sposób Diablo 2, przez co otwarty BN wręcz tonął od postaci z "trainerowym" ekwipunkiem "+pierdyliard do obrażeń"? Dopiero na zamkniętym BN (czyli dokładnie, kropka w kropkę tym, co obecnie jest w Diablo 3) problem znikał, bo pliki z danymi postaci były nie na komputerze gracza, ale na serwerze Blizzarda (nie dało się ich wyedytować).

Dnia 27.03.2013 o 12:18, Eternal101 napisał:

ale nigdy postacią
zmodowaną nie wszedłem do BN i nie grałem nią na multiku


Ty nie, ale masa pryszczatej gimbazy, chcącej w nieuczciwy sposób powiększyć swojego e-penisa, i owszem, wchodziła i psuła grę, przez co rozgrywka na otwartym BN mijała się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2013 o 05:58, Tenebrael napisał:

To skoro to dla nich żaden problem, to czemu nie zabezpieczyli w ten sposób Diablo 2,
przez co otwarty BN wręcz tonął od postaci z "trainerowym" ekwipunkiem "+pierdyliard
do obrażeń"? Dopiero na zamkniętym BN (czyli dokładnie, kropka w kropkę tym, co obecnie
jest w Diablo 3) problem znikał, bo pliki z danymi postaci były nie na komputerze gracza,
ale na serwerze Blizzarda (nie dało się ich wyedytować).

Bo ma AH gdyby nie było AH to pewnie byłoby offline tak jak D2, nawet w newsie napisali że robią D3 offline na konsolę bo tam nie ma AH :).

Dnia 28.03.2013 o 05:58, Tenebrael napisał:

Ty nie, ale masa pryszczatej gimbazy, chcącej w nieuczciwy sposób powiększyć swojego
e-penisa, i owszem, wchodziła i psuła grę, przez co rozgrywka na otwartym BN mijała się
z celem.

Tak jest w 3/4 gier, w CS''ie na steamie nawet VAC nie wyeliminował zupełnie cheaterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2013 o 14:53, Eternal101 napisał:

Bo ma AH gdyby nie było AH to pewnie byłoby offline tak jak D2, nawet w newsie napisali
że robią D3 offline na konsolę bo tam nie ma AH :).


Ale co ma piernik do wiatraka? Chodzi mi o to, że skoro, jak mówisz, zabezpieczenie przed cheaterami to żaden problem (czemu zresztą sam zaprzeczasz w kolejnym zdaniu), to czemu nie zabezpieczyli nijak Diablo 2, w którym cheaterzy na otwartym BN byli istną plagą?

Po drugie, czytaj ze zrozumieniem. Nikt nie mówił o AH, tylko o RMAH. I wcale im się nie dziwię. O ile przy zwykłym AH jedyne, co gracze mogą stracić, to wirtualne dobra, więc oszuści nie są aż takim problemem, o tyle gdy sprawa zaczyna się rozchodzić o realną walutę (a więc dochodzi kwestia sądzenia się, procesów itd), wtedy nie ma żartów i nie ma sensu ryzykować.

Dnia 28.03.2013 o 14:53, Eternal101 napisał:

Tak jest w 3/4 gier, w CS''ie na steamie nawet VAC nie wyeliminował zupełnie cheaterów.


A widzisz, a konieczność stałego połączenia z netem i dokonywanie obliczeń na serwerach (a nie komputerach graczy) dośc skutecznie obroniłą Diablo 3 przed wszelkiej maści trainerami. Fakt, pozostał problem botów, ale tego już tak prosto nie wyeliminujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>Ale co ma piernik do wiatraka? Chodzi mi o to, że skoro, jak mówisz, zabezpieczenie przed

Dnia 28.03.2013 o 17:43, Tenebrael napisał:

cheaterami to żaden problem (czemu zresztą sam zaprzeczasz w kolejnym zdaniu), to czemu
nie zabezpieczyli nijak Diablo 2, w którym cheaterzy na otwartym BN byli istną plagą?

Zobacz kiedy było robione Diablo 2, wtedy nie było takich technologii :)

Dnia 28.03.2013 o 17:43, Tenebrael napisał:

Po drugie, czytaj ze zrozumieniem. Nikt nie mówił o AH, tylko o RMAH. I wcale
im się nie dziwię. O ile przy zwykłym AH jedyne, co gracze mogą stracić, to wirtualne
dobra, więc oszuści nie są aż takim problemem, o tyle gdy sprawa zaczyna się rozchodzić
o realną walutę (a więc dochodzi kwestia sądzenia się, procesów itd), wtedy nie ma żartów
i nie ma sensu ryzykować.

Ale czytam ze zrozumieniem mój drogi, "W Diablo III na konsolach nie będzie domu aukcyjnego, ale za to pojawi się opcja gry w trybie offline - te informacje znamy już od jakiegoś czasu." Cytat żywcem wzięty z artykułu.

Dnia 28.03.2013 o 17:43, Tenebrael napisał:

A widzisz, a konieczność stałego połączenia z netem i dokonywanie obliczeń na serwerach
(a nie komputerach graczy) dośc skutecznie obroniłą Diablo 3 przed wszelkiej maści trainerami.
Fakt, pozostał problem botów, ale tego już tak prosto nie wyeliminujesz.

Wiesz, itemy można kupić na allegro równie dobrze, postawić bota, shakować komuś chara itd więc czy online czy offline i tak pozostaje problem oszustów, kupi sobie na allegro golda albo itemek na które ty straciłęś czas farmiąc a on będzie miał je w 10 minut maksymalnie, czyli tyle ile zabiera użycie trainera, a z tego co wiem do D2 nie dało się chyba itów dodać, tylko lvl i hp oraz manę fakt upierdliwe to jest ale bez itemów mu to i tak guzik da, to tak jak ja w WoW''ie na 90 lvlu bez eq bym wyskoczył :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2013 o 18:27, Eternal101 napisał:

> Fakt, pozostał problem botów, ale tego już tak prosto nie wyeliminujesz.
Wiesz, itemy można kupić na allegro równie dobrze, postawić bota, shakować komuś chara
itd więc czy online czy offline i tak pozostaje problem oszustów, kupi sobie na allegro
golda albo itemek na które ty straciłęś czas farmiąc a on będzie miał je w 10 minut maksymalnie,
czyli tyle ile zabiera użycie trainera, a z tego co wiem do D2 nie dało się chyba itów
dodać, tylko lvl i hp oraz manę fakt upierdliwe to jest ale bez itemów mu to i tak guzik
da, to tak jak ja w WoW''ie na 90 lvlu bez eq bym wyskoczył :).


Da się dodać itemy, co prawda trzeba chwilkę posiedzieć przy edytorze, ale działa. Jeden facet zrobił nawet tak, że wszystkie stworki zaraz za obozem w pierwszym akcie, dropiły tylko ten przedmiot, który stworzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2013 o 19:22, dzl2008 napisał:

Po pierwsze online DRM w DIII został stworzony przez action house, by gracze nie mogli
hackować savów gry tudzież itemów. po drugie zabezpieczanie zostało złamane miesiąc po
premierze przez stworzenie emulowanego serwera na komputerze gracza. Po trzecie używaj
czegoś takiego jak składnia i znaki interpunkcyjne, bo czytanie takich chaotycznie sklepanych
słów to katorga.

Po czwarte. Nawet jeśli zabezpieczenie zostało złamane i powstały jakieś eumulujące serwery to tak jak wspomniał ZubenPL Chodziło się po pustych mapach. AI potworów był i jest jeszcze gorszy niż w D2 a nawet i D1. Kupki złota z mobów były tak wielkie że po jednym runie można było czuć się jak Midas. To samo było również z itemami. [End gamey na samym początku gry] Pirackie D3 jest tak samo spi****ne jak piracki WoW bo większość informacji leci od serwów Blizza. Mnie takie rozwiązanie się podoba. Internet w dzisiejszych czasach to jakiś tam standard a granie solo po jakimś czasie ostro nudzi więc w rachubę wchodzi co-op. Chyba, że jest się farmerem z krwi i kości i unicestwianie pomiotu to dla gracza przyjemność a nie męka oraz nuda. Na tym polegają HnSy.

Pozdrawiam.

PS: A konsolowe D3 mnie nie obchodzi. Niech sobie ludziki tam grają. Oby ich świat Sanktuarium nie zmieszał się ze światem Sanktuarium PCtowców a każdy będzie zadowolony :) [chyba] Ja na bank :3. Samo diablo 3 na konsole dla mnie wygląda słabo. Jak zobaczyłem walkę z "Belką" to się przeżegnałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować