Zaloguj się, aby obserwować  
Muradin

Metal Gear Solid V - Temat Ogólny

275 postów w tym temacie

http://www.gamespot.com/shows/gamespot-live/?event=the-core-of-mgs-ground-zeroes-20130327

Na pokazie Hideo Kojimy zostało potwierdzone, że The Phantom Pain jest Metal Gear Solidem V. Z tego co zauważyłem na trailerze Snake był w śpiączce przez 9 lat. Pojawia się też organizacja Diamond Dogs.

Sama gra będzie miała:

- otwarty świat
- tutorial będzie misją w szpitalu atakowanym przez nieznanych wrogów
- będziemy dostawać wszystko po kolei - od czołgania to zabijania

Więcej rzeczy zapewne pojawi się podczas prezentacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetna wiadomość. PS3 jednak swoimi exami miażdży wszystko. Co prawda mi do nadrobienia zaległości pozostało przejść 3 i 4 co w najbliższym czasie zrobię, ale już czuję ta magię tej serii płynącą z tych trailerów. Jako przyszły użytkownik nowej generacji (na którą mam nadzieję powstaje MGSV no chyba, że wyjdzie jeszcze na PS3) to absolutny must have.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po tym że postać na trailerze to chyba Psycho Mantis to prawdopodobnie będziemy świadkami stworzenia jednostki Fox z którą walczyliśmy w 1 O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2013 o 08:44, Tomoya-kun napisał:

Patrząc po tym że postać na trailerze to chyba Psycho Mantis to prawdopodobnie będziemy
świadkami stworzenia jednostki Fox z którą walczyliśmy w 1 O_o


No właśnie ja też tak się zastanawiałem czy to nie będzie właśnie tak. Jeżeli tak to bardzo mi się to podoba. Swoją drogą zainteresowanie pokazem było spore bo streamy sypały się co jakiś czas, a było na co popatrzeć pod kątem Fox Engine i samej gry. Jeżeli gra będzie tak wyglądała na żywo jak ją teraz prezentują to według mnie przebije graficznie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2013 o 08:25, Damianuss1 napisał:

Świetna wiadomość. PS3 jednak swoimi exami miażdży wszystko.


No tylko, że MGSV to nie jest ex na konsole Sony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2013 o 10:44, kesik93 napisał:

No tylko, że MGSV to nie jest ex na konsole Sony :D

Hmm no coś teraz kojarzę, że ponoć na PC ma też wyjść. Jak coś, mój błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow, ostatni post w 2013 roku...

Ktoś już gra w wersje na PC (chodzi mi ofc o MGS GZ) ? Jak się mają te minimalne wymagania od rzeczywistości ? GTX 650 z 2gb ramu jako minimum to aż się wierzyć nie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2015 o 00:39, seroero napisał:

HALO ??!! Nikt nie czeka na nowego Metal Gear Solid ??


Czeka czeka :) Zastanawiam się czy będzie spolszczenie na konsolach i na PC. Rozmiar tego projektu napewno może przytłoczyć ale napisy wiele by pomogły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2015 o 20:00, LastOrder napisał:

Czeka czeka :) Zastanawiam się czy będzie spolszczenie na konsolach i na PC. Rozmiar
tego projektu napewno może przytłoczyć ale napisy wiele by pomogły .


Wydaje mi się, że o takowe będzie bardzo ciężko. W przypadku wersji konsolowej wydaje mi się, że będzie to tylko wersja angielska z tego co widzę po danych sklepowych tutaj :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2015 o 00:39, seroero napisał:

HALO ??!! Nikt nie czeka na nowego Metal Gear Solid ??


Kolekcjonerka na PS4 juz dawno zamowiona :)

Teraz sie zastanawiam czy konsole zmienic na ta limitowana :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff a juz sie bałem ze tylko ja czekam :)
Co do spolszczenia to wydawca czyli cdp juz wypowiedział sie w tej kwesti i powiedział ze nie ma takiej opcji bo konami jest zbyt wymagające :( trochę szkoda ale angielski jako tako umiem, dzieki grom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2015 o 22:00, Kamiloos napisał:

> HALO ??!! Nikt nie czeka na nowego Metal Gear Solid ??

Kolekcjonerka na PS4 juz dawno zamowiona :)

Teraz sie zastanawiam czy konsole zmienic na ta limitowana :P


Orientuje się ktoś, czy w Polsce można zamówić preorder tego PS4? Oferty samej gry widziałem, ale pakietu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2015 o 11:51, Henrar napisał:

Różnice między platformami w postaci screenów i parametrów technicznych.

Najlepiej na PC nie ma co. Chociaż oprawa wszędzie jest niemalże jednakowa. Nawet na starej generacji trzyma poziom. PCet ma najostrzejsze tekstury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Pc wygląda najlepiej choć aż tak dużych różnic nie ma.
Cena niestety zaporowa. Widze że stało się to o czym była mowa, zrównali niemalże ceny gier PC z konsolowymi, coraz więcej tytułów za 180 zł.
Tragedia. Nie ma bata trzeba czekać na wyprzedaże. Teraz to nawet na muve z kodem promocyjnym płaci się za tę grę 143 zł, bo obniżyli zniżki z 40 % do 20 %.

Ale po tym co widziałem na zwiastunach i gameplayach warto. Za tę grę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie,

jak żyć?

MGS przeszedłem na PSX kilka razy, MGS2 ograłem na PS2. Niestety z późniejszymi tytułami w ogóle nie miałem styczności i teraz nie wiem. Kupić MGSV czy nie? Wiem, że seria zawsze mocną fabułą stała. Czy bez znajomości MGS3, MGS4 i Peacewalker''a jest sens podchodzić do MGSV?

Nie powiem, Ground Zeroes ograłem na PS4 i bawiłem się przednio, a historia mnie zaintrygowała. Recenzje V też już czytałem i skłaniam sie ku zakupowi, ale pewne wątpliwości nadal mam.

I jeszcze jedno. Czy Ground Zeroes jest wbudowane w Phantom Pain czy lepiej wymaksować demo osobno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 09:12, GanD napisał:

Panie i Panowie,

MGS przeszedłem na PSX kilka razy, MGS2 ograłem na PS2. Niestety z późniejszymi tytułami
w ogóle nie miałem styczności i teraz nie wiem. Kupić MGSV czy nie? Wiem, że seria zawsze
mocną fabułą stała. Czy bez znajomości MGS3, MGS4 i Peacewalker''a jest sens podchodzić
do MGSV?

Nie grałem w żadną część serii ale z recenzji w CDA wynika, że piątka to tzw. preqel ( na pewno źle napisałem ;) ), czyli fabuła opowiada o czymś co wydarzyło się wcześniej ( chyba lata 80-te ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ja napiszę od siebie:

Ogólnie jeśli chcesz zagrać w Phantom Pain to raczej nie musisz aż tak mocno znać fabułę wcześniejszych odsłon (w sensie MGS3, Portable Ops, Peace Walker) - da się w Phantom Pain grać tak jakby grało się w prequel do Metal Geara.

Nie zmienia to jednak tego, że jest wiele elementów, dla których warto zapoznać się z wczesniejszymi częściami. Chociażby takimi jak pochodzenie Kaza Millera czy Revolver Ocelota. Zawsze przecież potem sobie możesz te gry nadrobić (warto!) lub też obejrzeć jakieś streszczenia czy wersje filmowe z całym wątkiem fabularnym. Co do Ground Zeroes to chyba zawartość prologu nie jest dodawana do Phantom Pain. Coś miało być dodawanego do samej gry jeśli ktoś grał w Ground Zeroes, ale nie pamiętam tego dokładnie.

Tak czy inaczej wydaje mi się, że warto kupić mimo wszystko ;)

@lis_23: tak - Phantom Pain jest prequelem, który jest sequelem trzech wcześniejszych prequeli. Ogólnie wyglądałoby to tak

MGS3 -> MGS: Portable Ops -> MGS: Peace Walker -> MGSV: Ground Zeroes -> MGSV: Phantom Pain ->
-> Metal Gear -> Metal Gear 2: Solid Snake -> Metal Gear Solid -> Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty ->
-> Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

Dodałbym jeszcze na samym końcu Metal Gear Rising: Revengeance... ale to jest osobna historia, mimo że dzieje się w świecie MG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować