Zaloguj się, aby obserwować  
Muradin

Metal Gear Solid V - Temat Ogólny

275 postów w tym temacie

Dnia 25.08.2015 o 09:19, lis_23 napisał:

Nie grałem w żadną część serii ale z recenzji w CDA wynika, że piątka to tzw. preqel
( na pewno źle napisałem ;) ), czyli fabuła opowiada o czymś co wydarzyło się wcześniej
( chyba lata 80-te ).


MGS V jest prequelem Metal Gear. The Phantom Pain jest kontunacją historii Big Bossa czyli MGS3, Peace Walker, Ground Zeroes i kolejno The Phantom Pain.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już się doczekać nie mogę premiery :). Na EuroRtv mają fajną ofertę ze steelbookiem. Innym niż ten w EK. Nic dla mnie ciekawego nie wychodzi aż do Listopada więc cały Wrzesień i Październik będzie dla Big Bossa. Oleję nawet Uncharted hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Wcześniejsze części chciałbym ograć, ale nie mam do tego sprzętu (obecnie tylko PS4 i laptop, choć gdzieś w szafie kurzy się PS2) a i czasu niestety niezawiele. Chyba po prostu przeczytam jakieś dokładne streszczenie lub obejrzę film na youtube.

Jak generalnie nie przepadam za odgrzewanymi kotletami na obecnej generacji konsol, tak ze względu na moją sytuację bardzo chętnie zobaczyłbym MGS Collection w wersji na PS4. Kupiłbym z miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 10:29, GanD napisał:

Jak generalnie nie przepadam za odgrzewanymi kotletami na obecnej generacji konsol, tak
ze względu na moją sytuację bardzo chętnie zobaczyłbym MGS Collection w wersji na PS4.
Kupiłbym z miejsca.


Ja trochę narzekam, że MGS Collection wyszło na PS3, ale być może uda mi się ograć jak dorwę na jakiejś promocji. Głównie dlatego, że mój znajomy ma akurat trójkę na stanie i niekiedy się wymieniamy (ja mam PS4 :D). Głównie dla przypomnienia sobie trójki w wyższej rozdziałce, bo PS2 mam... ale pada już niekoniecznie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2015 o 10:50, Muradin_07 napisał:


Ja trochę narzekam, że MGS Collection wyszło na PS3, ale być może uda mi się ograć jak
dorwę na jakiejś promocji. Głównie dlatego, że mój znajomy ma akurat trójkę na stanie
i niekiedy się wymieniamy (ja mam PS4 :D). Głównie dla przypomnienia sobie trójki w wyższej
rozdziałce, bo PS2 mam... ale pada już niekoniecznie ;D


A czy ta kolekcja jest też na X360?
Mam co prawda także PS3 / PS4 ale na padzie od X pudła gra mi się lepiej ( wiele lat gry na PC ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 10:56, lis_23 napisał:

A czy ta kolekcja jest też na X360?


Nie i nie będzie, gdyż MGS4 to ex dla PS3.

Chyba, że zamiast o Legacy Collection mówimy o HD Collection, ono nie zawiera czwórki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 10:55, Strange101 napisał:

Dla porządku dodam, że Portable Ops nie jest uznawane przez Kojimę za w pełni kanoniczne.


Jakiś czas temu słyszałem, że PO już od jakiegoś czasu dodawane jest do kanonu. Zresztą ostatnio po obejrzeniu skrótu fabuły od trójki do piątki dziwnym było to, że znikąd pojawił się Miller od razu w Peace Walker ;)

@lis_23: Z tego co widzę to tak, powinna być na X360 ale tak jak kolega pisze - bez czwórki, ale za to z dwójką, trójką i Peace Walker ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 10:56, lis_23 napisał:

A czy ta kolekcja jest też na X360?

Nie ma MGS1 i MGS4, bo te są tylko na konsolach Sony.

Dnia 25.08.2015 o 10:56, lis_23 napisał:

Mam co prawda także PS3 / PS4 ale na padzie od X pudła gra mi się lepiej ( wiele lat
gry na PC ).

To starych MGSów Ci na X360 zdecydowanie nie polecam. Oryginalne MGS2 i MGS3 wykorzystywały w pełni DualShocka 2, który miał przyciski czułe na nacisk a pad Xboksowy takich nie posiada. W związku z tym niektóre czynności wymagają większej gimnastyki niż wersja na Playstation.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2015 o 11:04, Henrar napisał:

Nie ma MGS1 i MGS4, bo te są tylko na konsolach Sony.

Dnia 25.08.2015 o 11:04, Henrar napisał:

To starych MGSów Ci na X360 zdecydowanie nie polecam. Oryginalne MGS2 i MGS3 wykorzystywały
w pełni DualShocka 2, który miał przyciski czułe na nacisk a pad Xboksowy takich nie
posiada. W związku z tym niektóre czynności wymagają większej gimnastyki niż wersja na
Playstation.


Czyli na PS3 są wszystkie części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 10:55, Strange101 napisał:

Dla porządku dodam, że Portable Ops nie jest uznawane przez Kojimę za w pełni kanoniczne.

Pierwsze słyszę. Może i tak jest, ale i tak warto ograć zwłaszcza, że kosztuje grosze na PSnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 11:06, lis_23 napisał:

Czyli na PS3 są wszystkie części?


Tak, zawiera je MGS Legacy Collection. Nie ma jedynie Portable Ops, to gra z PSP, która nie doczekała się remake''a na dużej konsoli. Polecam przed ograniem Peacewalkera obejrzeć sobie walkthrough na YT, w zupełności wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 11:06, lis_23 napisał:

Czyli na PS3 są wszystkie części?

Znajdź sobie Legacy Collection, to chyba najlepsza paczka tych MGSów. Ostatnio kupiłem za stówę w folii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 11:09, Damianuss1 napisał:

Pierwsze słyszę.


Kojima nie był bezpośrednio zaangażowany w tworzenie fabuły i nie wszystkie detale mu się podobały. Najbezpieczniej uznawać główny wątek i podchodzić z rezerwą do reszty informacji w dialogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam już dzisiejszy CDA i tam zarówno w reklamie jak i w zapowiedziach na wrzesień nie ma wersji PC, jest tylko wersja PS3, PS4, X360 i XONE. W takim wypadku zakupię wersję na PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 12:28, lis_23 napisał:

Mam już dzisiejszy CDA i tam zarówno w reklamie jak i w zapowiedziach na wrzesień nie
ma wersji PC, jest tylko wersja PS3, PS4, X360 i XONE. W takim wypadku zakupię wersję
na PS4.


Mi na steam widnieje data 1 września jak i na oficjalnej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2015 o 12:47, Kedzoj napisał:


Mi na steam widnieje data 1 września jak i na oficjalnej stronie.


Może nie reklamują tego dlatego, że to tylko wersja cyfrowa?
Gdyby było w pudełku to bym brał, a tak będę miał siódmą grę na PS4 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 13:10, lis_23 napisał:

Gdyby było w pudełku to bym brał, a tak będę miał siódmą grę na PS4 ;)


No przeciez jest pudelko steamowe, ciezko dostepne w min. 2-3 sklepach, ale jest, a jezeli sie pytasz czy pudelko dostaniesz juz 1.09. to tak powinno byc, ale szansa-ryzyko, ze cos sie moze stac zawsze jest, a tez mozesz np zamowic za pobraniem i nie odebrac paczki.
Dziwie sie, ze planujesz kupic gre, skoro gra bedzie tylko po angielsku (w sensie oficjalnego spolszczenia nie bedzie, a jesli fani zrobia to tylko pc?). A moze to i lepiej w ps4 zagrasz, odsprzedasz czy cos ,a pc-steam to bedzie przypisane do konta i chyba tylko nowe konto z wykorzystaniem family sharing pozwoliby na pozyczenie gry ?


Jakis wydawca przy reklamach rozdziela wydania PC na goly klucz i pudelko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=alxN1i1GagM

Nie ma co mówić. Koniec epoki. Dla mnie to chyba ostatnia gra w jaką zagram. Wszystko już było. I teraz nie będzie na co czekać poza jednostkami. Kojima wrzucił do garka z ostatnim daniem wszystko łącznie z okularami. Zasłużył na ten prezent od fanów:

https://www.youtube.com/watch?v=16NH9YaF6iw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować