Zaloguj się, aby obserwować  
Muradin

Metal Gear Solid V - Temat Ogólny

275 postów w tym temacie

Dnia 25.08.2015 o 18:10, Luk04229 napisał:

Panowie powiedzcie mi czy nie grając w poprzednie części jest sens brać się za tą ?


No pewnie, każdy MGS jest świetny, a tak przynajmniej może Ci się spodoba i zagrasz w poprzednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 18:10, Luk04229 napisał:

Panowie powiedzcie mi czy nie grając w poprzednie części jest sens brać się za tą ?


Nie. MGS ma fabułę która rozciąga się na przestrzeni 50 lat. W tym czasie przewija się masa postaci, których historia właśnie w MGS5 zostanie wyjaśniona. Ta gra to brakujące ogniwo w całej fabule serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 18:39, Sipso napisał:

Nie. MGS ma fabułę która rozciąga się na przestrzeni 50 lat. W tym czasie przewija się
masa postaci, których historia właśnie w MGS5 zostanie wyjaśniona. Ta gra to brakujące
ogniwo w całej fabule serii.


Naah... w sumie można by było zacząć od Phantom Pain i przejść dalej, a potem wrócić do wcześniejszych gier. Ja np. zacząłem od MGS1 i nawet nie widziałem o istnieniu wcześniejszych, bawiłem się wyśmienicie i później nadrabiałem zaległości. Dlatego też można zagrać w Phantom Pain już teraz, a później sobie resztę dograć jak się spodoba. Tylko trzeba przygotować się na to, że faktycznie PP wydaje się całkiem odmienne od całej reszty MGSów chociażby tym otwartym światem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszym MGSem na PSxa trochę inaczej sprawa wygląda moim zdaniem. Dla większości to był wtedy właśnie pierwszy Metal Gear, też nie miałem pojęcia o MG i MG2 w tamtych czasach. Historia Solid Snakea w MGS wygląda jakby było to jego pierwsze wejście na scenę. Big Boss w PP jest już legendą, wiele postaci już go zna, ktoś kto nie grał np w 3 czy później w PW może mieć inne podejście do jego postaci/ charakteru/ celu jaki mu przyświeca. Może coś bredzę, ale taka mi się myśl nasunęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 19:51, Damianuss1 napisał:

Z pierwszym MGSem na PSxa trochę inaczej sprawa wygląda moim zdaniem. Dla większości
to był wtedy właśnie pierwszy Metal Gear, też nie miałem pojęcia o MG i MG2 w tamtych
czasach. Historia Solid Snakea w MGS wygląda jakby było to jego pierwsze wejście na scenę.
Big Boss w PP jest już legendą, wiele postaci już go zna, ktoś kto nie grał np w 3 czy
później w PW może mieć inne podejście do jego postaci/ charakteru/ celu jaki mu przyświeca.
Może coś bredzę, ale taka mi się myśl nasunęła.


To też jest prawda po części... No ale jeśli PO nadal nie jest częścią kanoniczną, a to ona po części przedstawia jak powstał późniejszy MSF...

Nie no, tak naprawdę w którą część się nie zagra pierwszą to warto zagrać w resztę i można to odkrywać. Dla wielu PP będzie pierwszą grą z serii, ponieważ wychodzi na PC, mimo że wcześniejsze jedynka i dwójka także na PC się pojawiły. Ale to nie zmienia tego, że także można się świetnie bawić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto zagrać chociaż w MGS3 i Peace Walker żeby poznać historię Big Bossa i nie dziwić się, jeśli będą go prześladować płatki białych kwiatów :P Poza tym gra jest pewnie pełna smaczków i nawiązań do pozostałych gier z serii, zwłaszcza, że stoi praktycznie na granicy między Big Bossem a Solid Snake''iem jako głównymi bohaterami.

Mam nadzieję, że Quiet odezwie się w grze choć parę razy bo ma genialny głos:
https://www.youtube.com/watch?v=3lwUS0GlNIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 23:03, Sipso napisał:

Warto zagrać chociaż w MGS3 i Peace Walker żeby poznać historię Big Bossa i nie dziwić
się, jeśli będą go prześladować płatki białych kwiatów :P Poza tym gra jest pewnie pełna
smaczków i nawiązań do pozostałych gier z serii, zwłaszcza, że stoi praktycznie na granicy
między Big Bossem a Solid Snake''iem jako głównymi bohaterami.


Widzisz - to tak samo jak grając w pierwszego MGSa praktycznie nie wiesz kim był Gray Fox i jak ważny jest dla fabuły całości podobnie jak kilka innych rzeczy. Jak już wspomniałem - warto tę grę odkrywać, dodawać powoli jeden do jednego od każdego momentu. Fajnie jest ogrywać w kolejności chronologicznej, nawet tak się powinno... ale jeśli chce zacząć to może to będzie dobry moment?

Co nie oznacza, że nie warto zagrać i w MGS3, i PO (tak, cały czas będę o PO mówił...) i Peace Walkera przed zagraniem w Phantom Pain, ale jeśli nie ma się aż tyle czasu na zrobienie tego to nawet warto teraz zagrać w piątkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. Sprawa dokładniej wygląda tak, że zamówiłem swoje PS4 właśnie w zestawie z MGS. Ten zestaw był dla mnie najkorzystniejszy i nie będę tutaj wchodził w szczegóły tego. Zawsze grę mogę sprzedać i to jako nową, aczkolwiek wiem że MGS to solidna pozycja, choć jak pisałem jakoś w tym tłumie innych gier ją ominąłem. A widząc jak ta gra będzie wyglądać z wielką chęcią zagrałbym, ale tu znów problem bo bardzo lubie w grach przenikać do świata gry, wchłaniać go i czuć klimat, a tu nagle miałbym zagrać w najnowszą produkcję pomijając tyle. Ewentualnie zrobię tak jak radzicie, a więc najpierw już PP a potem powolny powrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 23:03, Sipso napisał:

Mam nadzieję, że Quiet odezwie się w grze choć parę razy bo ma genialny głos:

Świetny głos. Nijak to pasuje jednak do jej zbereźnego wyglądu ze zwiastunów i pokazów. Ja wiem, że to Afgan itd, jest ciepło, ale bez przesady. Mam nadzieję, że będzie jej można zmienić wdzianko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2015 o 10:29, Damianuss1 napisał:

Świetny głos. Nijak to pasuje jednak do jej zbereźnego wyglądu ze zwiastunów i pokazów.
Ja wiem, że to Afgan itd, jest ciepło, ale bez przesady. Mam nadzieję, że będzie jej
można zmienić wdzianko.

Kojima twierdzi, że jest powód, dla którego jest tak ubrana (i nie, nie chodzi o to, że jest w Afganistanie gorąco).

I obstawiam, że jednak się nie odezwie w trakcie gry ani słowem patrząc na informacje, które o niej są dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2015 o 10:58, Damianuss1 napisał:

Jednym z nich jest pewnie uwodzenie lub przyciąganie uwagi wroga.

Możliwe, ale patrząc na to, że na jej twarzy pojawiają się jakieś dziwne plamy a czasem nie, obstawiam, że ma to jakieś znaczenie. Plus trzeba też wspomnieć o fakcie, że Quiet ma możliwość stania się niewidzialną.


Dodatkowo sama Joosten wypowiadała się na temat stroju Quiet:

When asked for her thoughts on Quiet''s design, Joosten stated, "Of course, I was surprised to see Quiet''s outfit at first. But, you know, it fits in the Metal Gear universe, I think. I don''t think I''m allowed to say a lot about this, but, well, Mr. Kojima has his reasons for deciding why Quiet [is] wearing what she''s wearing. Players will just have to look forward to that."

PS. Jej strój będzie można zmienić, jak praktycznie każdej innej postaci, którą chce się wziąć na misję.
PS2. "Zbereźny" wygląd xDDD
PS3. Za Kotaku -> "Quiet’s outfit has an actual explanation. Really! It’s, uh, strange, but it’s there!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałeś Quiet z początku gry ;) Niemal zupełnie inna niż ta w późniejszych etapach. Ale więcej nie mówię.

Uwaga na spoilery, gra jest już w rękach wielu ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>[ciach]

Hm... w ostatnim trailerze nawet Metal Gear stał się dziwnym trafem czymś a''la Gundamem, więc tak - dla wszystkiego w świecie MG jest miejsce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2015 o 11:53, Henrar napisał:

PS. Jej strój będzie można zmienić, jak praktycznie każdej innej postaci, którą chce
się wziąć na misję.

O proszę, a jednak.

Dnia 26.08.2015 o 11:53, Henrar napisał:

PS3. Za Kotaku -> "Quiet’s outfit has an actual explanation. Really! It’s,
uh, strange, but it’s there!"

Ok, nic już nie chcę więcej wiedzieć :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2015 o 11:54, Sipso napisał:

Uwaga na spoilery, gra jest już w rękach wielu ludzi.

Również uprzedzam. Ostatnio debile na YT wstawiają spoilery w tytułach filmików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2015 o 16:57, Stalker69 napisał:

Ma ktoś informację o kolekcjonerce na PC? Nie mogę znaleźć takiego info na necie i obawiam
się, najgorszego (czyli kolekcjonerki PC - niet).

Nie ma EK na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować