Zaloguj się, aby obserwować  
Muradin

Metal Gear Solid V - Temat Ogólny

275 postów w tym temacie

Dnia 02.09.2015 o 21:56, Damianuss1 napisał:

> BTW: sądziłem, że będzie tutaj nieco głośniej - a jest zupełna cisza, wszyscy grają...

> :D
Ten początek jest niesamowity. Na chwilę obecną tyle mogę powiedzieć :).

Mowa o prologu? Poza aspektem czysto psychologicznym

Spoiler

w postaci człowieka z zabandażowaną twarzą

, jest bezsensownie przebrutalizowany. Do Kojimowych debilizmów typu
Spoiler

zombieduchy i płonące pegazy

przywykłem, więc spodziewałem się odjazdów, ale ilością juchy pan Wizjoner tutaj przesadził (od tej chwili spodziewam się zmasowanych ataków kojimowych psychofanów za herezje), a wierzcie mi te słowa pisze fan slasherów. Za to reszta gry to najlepsza skradanka w jaką do tej pory grałem, myślę, że w moim prywatnym rankingu zdoła przebić Chaos Theory, ale to się okaże po epilogu po napisach końcowych, tych najostatniejszych napisach końcowych;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie też tak myślałem o tym, ale... już wcześniej np. w MGS 4 było dość brutalnie, ale i wcześniej Ground Zeroes było takie, więc aż tak mnie to nie zaskoczyło. Nawet byłem zaskoczony zakończeniem GZ

Spoiler

gdzie mogliśmy dość dobrze dowiedzieć się co siedzi w środku Paz

, więc po prostu Phantom Pain poszedł w kierunku tej stylistyki i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matko, jak mnie irytował prolog. Przemoc i brutalność mnie nie rusza, ba, nawet było to okej w moim odczuciu, przynajmniej czułem, że gra traktuje mnie jak dorosłego. Jednak kiedy pojawił się

Spoiler

płonący człowiek i latająca kukiełka w masce przeciwgazowej,

miałem wrażenie, że ktoś sobie robi duże jaja i dograłem to z jednym wielkim wtf. Dawno nie widziałem w grze czegoś tak idiotycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi wyrokować, bo jeszcze gry nie przeszedłem,

Spoiler

ale wydaje mi się, że w piątce ważnym elementem przesłania będą zbrodnie wojenne. Poprzednie części miały zawsze oprócz motywu przewodniego (w jedynce to, w jakim stopniu definiują nas nasze geny, w dwójce doświadczenia i wspomnienia, itd.) też mocny akcent pacyfistyczny (w większości coś związanego z bronią jądrową i losem żołnierzy) i podejrzewam, że tutaj będziemy mieli właśnie to i zemstę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W każdej części MGS, może oprócz PW, byli przeciwnicy z paranormalnymi zdolnościami (

Spoiler

choć w większości przypadków okazywało się, że to tylko jakaś prototypowa wojskowa technologia itp

.), taki urok tej serii. Jak na japońską produkcję i tak nie jest jeszcze źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2015 o 23:01, Muradin_07 napisał:

W sumie też tak myślałem o tym, ale... już wcześniej np. w MGS 4 było dość brutalnie,
ale i wcześniej Ground Zeroes było takie, więc aż tak mnie to nie zaskoczyło. Nawet byłem
zaskoczony zakończeniem GZ

Spoiler

gdzie mogliśmy dość dobrze dowiedzieć się co siedzi w środku
Paz

, więc po prostu Phantom Pain poszedł w kierunku tej stylistyki i tyle.

MGS4 jeszcze nie zdążyłem poznać, za to Ground Zeros całą tą brutalność sensownie tłumaczył. Gdzie najlepiej ukryć ładunek wybuchowy przy więźniu?

Spoiler

A no najlogiczniej tam gdzie był właśnie ukryty, zaś liczba tych ładunków to knucie złego lorda na poziomie maestra

. Wszystko tam było sensowne, za to w prologu PP to wygląda tak:
Spoiler

"Big Boss? Nie? No trudno, na wszelki wypadek zastrzelę bo może dla niepoznaki zmienił płeć!"


Ale i tak wolę takie przesadyzmy niż komiksowe postacie i infantylną narrację ze wszystkich poprzednich części.
@PrinceLaCroix
Lekarz zaraz na początku tłumaczy Big Bossowi,
Spoiler

że szrapnel w jego głowie może powodować halucynacje. A ten ifryt na pegazie, no cóż pewnie pod koniec gry się okaże, że koleś miał prototypowy egzoszkielet, lub inne tego typu cudo

. Kojima tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2015 o 23:31, PrinceLaCroix napisał:

Matko, jak mnie irytował prolog.

Heh tak to właśnie jest jak się nie wie kto to jest ta "kukiełka". Ja np miałem zupełnie inne odczucie bo od razu wiedziałem kto to i doskonale go pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2015 o 00:02, Damianuss1 napisał:

Dlaczego zaraz debilizmów? Jak dla mnie te maszkary są świetne, jak mnie ścigały to aż
mi serce waliło. To jest właśnie to!

Tutaj piję do wszystkich odjazdów pana Kojimy. Jeśli coś temu człowiekowi zawdzięczam to zrozumienie czym jest miłość zrodzona z nienawiści. Swoją przygodę z serią zacząłem od 3 i do samego końca tej gry nienawidziłem za narrację, aż przyszedł finał i wytłumaczył mi zawiłości fabularne. Wtedy postanowiłem zagryźć zęby i zaliczyć wszystko inne w kolejności fabularno-chronologicznej nie licząc wtedy jeszcze nie wydanego PP. Powiem tak, chwała za pełne gameplay''e na yt, bo jakbym miał samemu zastanawiać się co zrobić z padem w MGS2 i przebijać się przez labirynty w MGS1 to bym dawno sobie odpuścił. A fabuła całej serii jest tak genialna, że nawet Psycho Mantis (za to muszę przyznać, że jego monolog po walce jest mocny i dający do myślenia) i ruski Joker, o przepraszam, Volgin i jego świta klaunów mnie do niej nie zniechęciły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal pamiętam o jednej rzeczy

Spoiler

na początku tworzyliśmy naszego avatara, dzięki czemu nie będą mogli poznać że my to Snake

i przez to patrzyłem przez pryzmat całego prologu ;)

Powiedzmy sobie wprost - oddział, który zaatakował szpital w tańcu się nie bawił i mordował wszystkich. Nadal jednak zastanawia mnie to kim oni byli, bo raczej to nie byli ludzie XOF
Spoiler

bo tych mordował Pan Zapaliniczka i prawdopodobnie Psycho Mantis

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zamówić MGSV na PC i tutaj rodzi się w mojej głowie pytanie dlaczego w żadnym ze znanych mi sklepów internetowych w Polsce nie ma tego tytułu na PC. Jedynie gra jest dostępna w wersji cyfrowej na Steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2015 o 09:33, EylembertTigg napisał:

Chciałem zamówić MGSV na PC i tutaj rodzi się w mojej głowie pytanie dlaczego w żadnym
ze znanych mi sklepów internetowych w Polsce nie ma tego tytułu na PC. Jedynie gra jest
dostępna w wersji cyfrowej na Steam.

Zdaje się, że gdzieś mi sie przewinęło, iż wydanie gry na PC w wersji pudełkowej w Polsce nie m szans zwrócić się odnośnie kosztów dlatego takie wydanie w ogóle nie powstało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2015 o 09:30, Muradin_07 napisał:

Ja nadal pamiętam o jednej rzeczy

Spoiler

na początku tworzyliśmy naszego avatara, dzięki
czemu nie będą mogli poznać że my to Snake

i przez to patrzyłem przez pryzmat całego
prologu ;)
Powiedzmy sobie wprost - oddział, który zaatakował szpital w tańcu się nie bawił i mordował
wszystkich. Nadal jednak zastanawia mnie to kim oni byli, bo raczej to nie byli ludzie
XOF
Spoiler

bo tych mordował Pan Zapaliniczka i prawdopodobnie Psycho Mantis

.

Fakt o

Spoiler

modelingu twarzy zapomniałem, ale cały czas uważałem to za "prawiesprytnie" wciśnięte tworzenie online''owego avatara do gry, w końcu dr. Canavero wiele poza trzymaniem lustra nie zdążył w tej scenie zrobić. Przez cały czas trwania prologu Big Boss przecież ma wciąż tą samą twarz.



Z innej beczki, ktoś wie kiedy DD dorośnie i będzie można go brać na misje? Przyznam się bez bicia, że tym psem Kojima me serce wygrał!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że ma to drugie dno i nie bez powodu jest tam "sprytnie wciśnięte" ;)

Co do DD to nie wiem, na razie mam go jako małą, puchatą kuleczkę co skacze koło helipadu i dla mnie to taki może zostać ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj po jednej z misji w nocy to zauważyłem, więc tak jak mówię - to nie jest wciśnięte bez powodu i pewnie później fabularnie zostanie to wyjaśnione :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2015 o 12:28, Damianuss1 napisał:

Ma ktoś z grających urodziny na dniach?


Na jakiej platformie? ( ja gram na PS4 ). Mam urodziny 26 września ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować