Zaloguj się, aby obserwować  
Muradin

Metal Gear Solid V - Temat Ogólny

275 postów w tym temacie

Dnia 04.09.2015 o 07:53, Oloninho napisał:

Gdzie w Polsce można najtaniej kupić tę grę w wersji na PC?


Nie jestem pewien, czy w ogóle gdziekolwiek kupisz edycję PC ... MM, Empik, Saturn gry nie sprzedają. Była wersja digital na Muve. pl ale chyba już zeszła więc pozostaje Steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2015 o 07:53, Oloninho napisał:

Gdzie w Polsce można najtaniej kupić tę grę w wersji na PC?

Najtaniej kupisz od ludzi, którzy dostali grę razem z kartą graficzną(seria gtx 960, 970, 980, 980Ti). To normalny klucz steam, czyli dokładnie to co zawiera pudełkowa wersja gry.

Spoiler

Mam taki na sprzedaż, ew. zajrzyj na forum pclab bo tam widziałem tego sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaporowa cena. Czekałem na tą grę ale według mnie żadna gra nie jest aż tyle warta. Mogę poczekać jeszcze trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: jak się do jasnej ciasnej robi te FOBy? Bo nadal do tego nie doszedłem jak mogę je tworzyć i potem je bronić sobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2015 o 11:29, Sipso napisał:

Twarz? Będąc w helikopterze, w nocy,

Spoiler

spójrzcie na odbicie Snejka w oknie.


Próbuję to robić, ale w

Spoiler

oknie nie odbija się jego twarz. To nie ten moment czy jak?

Spoiler

Właściwie to nic tam nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem dokładnie co musi być spełnione, aby było to widoczne. Po prostu raz wracając się przyjrzałem. Ale z drugiej strony trzeba powiedzieć sobie jasno co innego:

Spoiler

po coś jednak zmienialiśmy swój wizerunek, aby nas nie poznali żołnierze wroga w szpitalu.



Poza tym mały spoiler z dalszego momentu gry, gdzieś ok. 13-tej misji jak dobrze pamiętam, która :

Spoiler

Scena w której Snake spotyka "Hueya" Emmericha - sztuczna inteligencja od razu poznaje w Snake''u Snake''a, a Huey potrzebuje chwili, aby dostrzec że on to on :D



Co dalej? Nie mam zielonego pojęcia, ale pojawił się nawet na jednej z taśm
Spoiler

temat klonowania o czym rozmawiał Snake i Huey

więc nie mogę się po powrocie dalszej gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest piękna! Wyciągnięcie rannego więźnia ze środka wrogiej bazy bez wzbudzenia niczyich podejżeń, podłożenie C4 pod radar i obronę przeciwlotniczą i wezwanie helikoptera, który siada 100m obok tej bazy, grając na cały regulator Take On Me, i wyciąga nas ze środka zamieszania, a wrogowie mogą co najwyżej postrzelać w nas kałachami jak przelatujemy nad ich głowami - bezcenne. Nie wiem kto wpadł na pomysł głośników w helikopterze wsparcia, ale czasem tworzy to genialne sceny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2015 o 22:53, Muradin_07 napisał:

Ale z drugiej strony trzeba powiedzieć sobie jasno co innego:

Spoiler

po coś jednak zmienialiśmy swój wizerunek, aby nas nie poznali żołnierze wroga w szpitalu.




Spoiler

Ale ostatecznie nie zmienilismy tego wygladu, doktorek mowil, ze od jutra bedziesz wygladal tak jak sobie ustawisz avatara, a potem "ktos" go killym :P


Dnia 04.09.2015 o 22:53, Muradin_07 napisał:

Poza tym mały spoiler z dalszego momentu gry, gdzieś ok. 13-tej misji jak dobrze pamiętam,
która :

Spoiler

Scena w której Snake spotyka "Hueya" Emmericha - sztuczna inteligencja od razu poznaje
w Snake''u Snake''a, a Huey potrzebuje chwili, aby dostrzec że on to on :D



Spoiler


Mammal Pod jest ustawiony zaraz przy wejsciu do hangaru, natomiast sam Huey jest ustawiony do gracza plecami i odwraca sie dopiero po chwili.


Dnia 04.09.2015 o 22:53, Muradin_07 napisał:

Co dalej? Nie mam zielonego pojęcia, ale pojawił się nawet na jednej z taśm

Spoiler

temat
klonowania o czym rozmawiał Snake i Huey

więc nie mogę się po powrocie dalszej gry
:)


Les Enfants Terrible. Ta nazwa wiele znaczy w lore MGSa.

Generalnie ja juz gre przeszedlem, wiec jak ktos ma jakies pytania co do fabuly to niech pyta, sprobuje odpowiedziec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2015 o 23:14, Damianuss1 napisał:

> pyta, sprobuje odpowiedziec ;)
Można się z nim jakoś pobawić?


O ile wiem - nie. Jak dorosnie i zabierzesz go na misje to bedziesz mogl go poglaskac naciskajac trojkat/Y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem dlaczego jest odbicie w nocy w szkle takie a nie inne. Gdy byłem zalogowany na serwerach Konami odbicie było, ale gdy straciłem połączenie, co u mnie jest dość częste z powodu kiepskiego wifi w routerze, wszelki ślad po nim zaginął ;]
Za bardzo się nakręciłeś na ten ficzer, wychodzi na to że to nic innego jak wygląd naszego protagonisty do metal gear online. Wyobraź sobie mecz 16x16, w którym banda 8 Snake''ów walczy z bandą 8 Snake''ów. W trybie fabularnym natomiast

Spoiler

żadna z postaci z Millerem na czele nie miała problemu z rozpoznaniem Big Bossa, zaś chwila wątpliwości Huey''a jest spowodowana raczej tym, że go nie widział 9 lat i jest raczej ostatnią osobą, którą chciałby spotkać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komuś udało się wykonać misję 16 - Traitors Caravan bez Fultona na poziomie 2?


Spoiler

Kiedy atakują mnie te duchy nie da się przejechać z 400m bo skaczą, teleportują się i w kilkanaście sekund niszczą ciężarówkę. Wiem, że Fultonem byłoby szybciej ale aktualnie nie mam załogi na odpowiednim poziomie abym mógł go odblokować. Jakieś pomysły?



I jeszcze jedno - da się jakoś wyłączyć te nucenie Quiet? Bo to jednak po pewnym czasie już irytuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12h na liczniku o ile się nie mylę i 6% gry. Gra mi się świetnie, nawet side opsy mi się podobają. Misje nie są nudne, wyratowanie więźnia bez żadnego alarmu daje sporo satysfakcji. Nawet zbieranie znajdziek tak mnie nie irytuje i chce się ich szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2015 o 14:21, JackXPPL napisał:

Spoiler

Kiedy atakują mnie te duchy nie da się przejechać z 400m bo skaczą, teleportują się
i w kilkanaście sekund niszczą ciężarówkę. Wiem, że Fultonem byłoby szybciej ale aktualnie
nie mam załogi na odpowiednim poziomie abym mógł go odblokować. Jakieś pomysły?


Spoiler

W miarę łatwo jest ich ubić jeśli masz dobrą wyrzutnię rakiet. Zamów sobie supply drop, jeśli nie wziąłeś żadnej ciężkiej giwery przed misją i nie powinno być problemów by potem spokojnie wyjechać ciężarówką poza obszar misji. A co do nucenia, to nie wydaje mi się, żeby była opcja wyłączenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2015 o 14:21, JackXPPL napisał:

Spoiler

Kiedy atakują mnie te duchy nie da się przejechać z 400m bo skaczą, teleportują się
i w kilkanaście sekund niszczą ciężarówkę. Wiem, że Fultonem byłoby szybciej ale aktualnie
nie mam załogi na odpowiednim poziomie abym mógł go odblokować. Jakieś pomysły?



I jeszcze jedno - da się jakoś wyłączyć te nucenie Quiet? Bo to jednak po pewnym czasie
już irytuje


Spoiler


Najlatwiej jest chyba powolutku podchodzic do ciezarowki, poczekac az Skullsy wyskocza i wziac nogi za pas. Powinni sie wtedy nie aktywowac i chodzic w trybie zombie :P Wystarczy odczekac kilka chwil az sie oddala od ciezarowki, chapnac ja i odjechac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No

Spoiler

Miller też nie widział Snake''a 9 lat

, więc no... Poza tym - niepotrzebna byłaby ta cała przybudówka z początku, która tłumaczyła dlaczego Snake musi stworzyć swój nowy wizerunek. Raz: gry online, dwa: może to być powiązane fabularnie.

Choć nie wykluczam też tego, że po prostu gra mówi o grze jak było zresztą w przypadku wcześniejszych odsłon, gdzie dzwoniliśmy przez Codec do kogoś i ten mówił "naciśnij przycisk ten i ten to zrobisz to i to". Nie mniej jednak ta odsłona, wbrew wszelkim dziwnostkom, wydaje się najbardziej realistyczną pod tym kątem. Więc... po prostu przejdźmy grę i się dowiemy sami ;)

@Kamiloos: Wybacz, że Tobie nie odpowiadam, ale chcę uniknąć spoilerów po otwarciu odpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować