Zaloguj się, aby obserwować  
Muradin

Metal Gear Solid V - Temat Ogólny

275 postów w tym temacie

Spoiler

Musisz ją powalić, a to czy zrobisz to za pomocą broni ostrej czy obezwładniającej z tego co wiem, nie ma żadnej różnicy. Jak większość specjalnych przeciwników, ma dwa paski które za to odpowiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2015 o 14:34, Net_com napisał:

Ktoś wie dlaczego na gramie nie ma jeszcze recenzji nowego MGS''a?


Nie mam zielonego pojęcia, może gra w niego jakiś kompletny zapaleniec, który rozumie "kunszt Hideo Kojimy" :D

Ale patrząc po niektórych reckach to pojawiały się przypadki recenzji gry na podstawie eventu Konami, więc one wydaje mi się, że miały one nieco szybszy tryb. Natomiast tutaj po prostu ktoś no gra. Na np. mam w tym momencie 50 godzin nabite, gra niby powoli zmierza ku końcowi, ale nadal eksploruję, bawię się grą. Podobnie niektórzy YouTuberzy, którzy nagrywają recenzje - Angry Joe dopiero się za to zabiera i sam powiedział w jednym z wywiadów, że jest to gra, w którą trzeba pograć na spokojnie a nie rushować. Więc cierpliwości, na pewno taka się pojawi u nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, czekają z oceną do ''pełnej'' gry, czyli z zawartością która jeszcze nie została udostępniona: Online. W sumie dobra sprawa, bo sam tryb single można ocenić po jego ukończeniu, szczególnie, że większość zadań pobocznych czy nawet głównych to mimo wszystko pełne schematów powtórki, więc tutaj nie będzie zaskoczenia.

Zaś cała zabawa (głównie biorąc pod uwagę rozwój bazy) sprawdza się do ''farmy'' ludzi, pojazdów czy surowców - ekscytujące ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kod na MGSa za darmo z kartą graficzną. Prolog był cudowny, a potem... jakoś mi się nie podoba. A lubię skradanki (Human Revolution przeszedłem całkowicie stealth). Czy każda misja wygląda w ten sposób, że łazimy po otwartym terenie i kolejno eliminujemy obozy/przekradamy się ku celowi?

Bo jakoś mnie to nie porywa. I jeszcze tak mało amunicji do pistoletu usypiającego ;) Może jeszcze się jakoś przekonam, ale jakoś nie ma ''grzania''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2015 o 23:32, KannX napisał:

Czy każda misja wygląda w ten sposób, że łazimy po otwartym terenie i kolejno eliminujemy
obozy/przekradamy się ku celowi?

Nie musisz ich eliminować, możesz je omijać. Konno jest o tyle prościej, że możesz np przechylić się na bok i spokojnie przejechać niezauważonym. Jak będziesz niszczył np radary to będziesz mógł bliżej śmigłowiec przywołać. Ogólnie zrzut i tak jest bardzo blisko celu.

Dnia 18.09.2015 o 23:32, KannX napisał:


Bo jakoś mnie to nie porywa. I jeszcze tak mało amunicji do pistoletu usypiającego ;)
Może jeszcze się jakoś przekonam, ale jakoś nie ma ''grzania''.

Cóż... Jedną z rzeczy, którą potrafi Big Boss to CQC. Ja tych strzałek jeszcze ani razu wszystkich nie wykorzystałem. Przemykaj obok wroga, nie wszyscy muszą iść spać. Jak zabraknie ammo to zadzwoń po zrzut, a z czasem w miarę ulepszania broni magazynek będzie pojemniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2015 o 23:32, KannX napisał:

Bo jakoś mnie to nie porywa. I jeszcze tak mało amunicji do pistoletu usypiającego ;)


< pamiętaj o tym, że w każdej chwili (po tym jak otrzymasz bazę) możesz poprosić o zrzut zaopatrzenia, więc kończąca się amunicja nie powinna być problemem,
< taka forma gry, największą satysfakcję daje działanie niczym duch, bez strzałów, po cichu, co zresztą odzwierciedlają rangi,
< w każdej chwili możesz wejść na scenę niczym Rambo, z ostrzałem z powietrza, z karabinem w dłoni,
< w późniejszym etapie gry masz dostęp do

Spoiler

czołgów i innego rodzaju żelastwa

co trochę umili znudzonemu zabawę,

Otwarty świat ma mimo wszystko również wady, szczególnie w formie powtarzalnych zadań, odwiedzania jednej lokacji kilka(naście) razy, czy innych nudzących schematów. Tego nie unikniesz. Misje fabularne są jednak dość dobrze zrobione, a opanowanie ich ukończenia bez wszczynania alarmów daje masę frajdy, więc nie jest tak źle.

Fabuła może się wydawać na początku trochę miałka, zresztą widać, że sporo brakuje, jednak też nie jest tak źle - warto zobaczyć za co gra dostała te 10 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2015 o 17:04, Shinigami napisał:

Zaś cała zabawa (głównie biorąc pod uwagę rozwój bazy) sprawdza się do ''farmy'' ludzi,
pojazdów czy surowców - ekscytujące ;)


Stad tez prawdziwa nazwa gry:

Metal Gear Solid V: The Fulton Pain.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i chyba dam sobie spokój. Nie jestem w stanie przejść ledwo 4 misji... Może jestem zbyt głupi na tę grę. Umiem podłożyć ładunki w 2 wieżach, ale do trzeciej nie potrafię się po cichu dostać. Za dużo strażników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że jedno pod drugim, ale właśnie przeszedłem, perfect stealth like a Boss ;) Może się przekonam do tej gry. Pierwsze przejście zrobię po łebkach, dopiero za drugim podejściem pobawię się w farmienie. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2015 o 01:55, KannX napisał:

No i chyba dam sobie spokój. Nie jestem w stanie przejść ledwo 4 misji...


Początki bywają trudne, jednak bez przesady, całość jest banalna jak już nabierzesz wprawy.

< najlepsza pora (najłatwiejsza na infiltrację) to noc, strażnicy śpią, zasięg widzenia mają upośledzony etc,
< staraj się trzymać blisko ziemi, trwa w tej grze (nawet w pełnym słońcu) to przegięcie - jesteś niewidzialny, szczególnie jak się ''położysz'' masz od tego osobny klawisz,
< całość ułatwia wyrzucanie pustych magazynków czy używanie ręki w celu zwabienia wroga z daleka od kolegów,
< wraz z rozwojem postaci, dodatkowymi gadżetami gra staje się jeszcze prostsza,
< pamiętaj, że podejście siłowe w momentach kryzysowych bywa dobre, ta gra nie jest stworzona pod tylko jeden styl rozgrywki,

Generalnie teraz nie robią trudnych gier :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No porównując poziom trudności wcześniejszych odsłon... Ale z drugiej strony jedna misja dała mi się mocno we znaki i musiałem skorzystać ze wszystkich możliwych pomocy

Spoiler

przy pokonywaniu Sahelanthropusa

. Wzywałem wsparcie Piquoda, Miller rzucał jak szalony supply dropy, ja zmieniałem uzbrojenie może z dwa razy i ostatecznie ostatni strzał wykonałem z karabinu, który wybrałem przez przypadek na szybko.

Co muszę pochwalić to właśnie to co powiedziałeś - gra nie jest tworzona pod jeden styl rozgrywki, fajnie się robi wszystko po cichu, ale jak chce się postrzelać z czegoś cięższego to też sprawia to frajdę. Choć ja to zawsze tylko snajperka i karabinek z tłumikiem w razie problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

< biegniesz do wozu z wyrzutnią, pakujesz wszystko co możesz w poczwarę,
< po tym jak rakiety się skończą przełączasz na działko, strzelasz w światełko,
< win, jak się uda to nawet nie użyje ''korozji'' :)



Mimo wszystko, trochę to było oderwane od całość (wiem to MGS) bo tutaj skradasz się przez większość gry, po to tylko by w paru misjach wymusić walkę, walkę na którą nie jesteś przygotowany, bo olałeś wszystkie bronie które się do tego nadają, rozbudowując bazę tylko w stopniu pozwalającym na ruszenie fabuły do przodu :{

Dobrze, że zawsze znajdzie się sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie byłoby problemu gdybym...

Spoiler

umiał prowadzić pojazdy. Próbowałem to robić, ale wychodziło to niezwykle pokracznie :D



Ja akurat miałem to szczęście, że zainwestowałem w
Spoiler

granatnik i ulepszenia do Groma

, a i tak wszystko wykończyłem
Spoiler

ciężkim karabinem, za Chiny nie powiem którym

głównie po to, aby
Spoiler

w momencie jak się pojawi "Psycho Mantis" to pruć w opór

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2015 o 19:42, PrinceLaCroix napisał:

Czy po przejściu wątku głównego można dalej wykonywać misje side ops?


Tak, łącznie z misjami głównymi które również możesz pominąć, istotne dla fabuły misje poboczne są zawsze oznaczone żółtym kolorem. Reszta to fillery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Urgh, ostrzeżenie, na wszelki wypadek - szukając piosenek z gry na youtubie nie patrzcie lepiej na komentarze ... jestem jeszcze całkiem na początku gry a natknałem się chyba na końcowogrowy spojler, psia jego mać. Choć mam nadzieję, że to jakiś fake spoiler, ale brzmi tak, że mógłby być prawdą -.-

Dla takich ludzi jest z pewnością specjalne miejsce w piekle.

A co do MGO - czy do grania będzie potrzebny wykupiony abonament w plusie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej wiesz, że na przyszłość grając lepiej unikać wszelkich miejsce gdzie rozmawia się o grze. Zawsze możesz trafić na mniejszy bądź większy spoiler.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nawet się nie spodziewałem, że pod piosenką Davida Bowiego (w grze pojawia się cover The Man Who Sold the World) w top commentach znajdę chamski spoiler. Cóż, teraz będę bardziej uważał, ale ludzie to naprawdę bydlaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować