Zaloguj się, aby obserwować  
Muradin

Metal Gear Solid V - Temat Ogólny

275 postów w tym temacie

Dnia 06.09.2015 o 22:48, Muradin_07 napisał:

Choć nie wykluczam też tego, że po prostu gra mówi o grze jak było zresztą w przypadku
wcześniejszych odsłon, gdzie dzwoniliśmy przez Codec do kogoś i ten mówił "naciśnij przycisk
ten i ten to zrobisz to i to". Nie mniej jednak ta odsłona, wbrew wszelkim dziwnostkom,
wydaje się najbardziej realistyczną pod tym kątem. Więc... po prostu przejdźmy grę i
się dowiemy sami ;)

"Wyłącz konsolę, nie siedź tak blisko ekranu, to niezdrowe dla oczu" - przy tym fragmencie... musiałem spauzować yt, bo umierałem ze śmiechu. (Dla nadgorliwych moderatorów, to nie był spojler z MGSV)

Spoiler

Miller doskonale wiedział, jak Big Boss wygląda, przecież to on go umieścił na Cyprze i to on nadzorował jego leczenie, przyznaje się Bossowi do tego zaraz po uratowaniu go z rąk ruskich. Tylko trzeba taśmy słuchać, bo nie wszystko jest bezpośrednio w dialogach ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To możliwe, że mi to przeleciało, bo staram się przesłuchiwać wszystkie w miarę postępów w grze. Tak w przerwie między głównymi i pobocznymi misjami. Może po prostu musiałem wtedy odpisać i tylko słuchałem "bokiem" :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopowiem tyle, że żołnierze wroga czasem sobie gawędzą o jednookim człowieku z rogiem na czole - a w tej fabularnej przybudówce było przecież tak, że doktor sądził, że będą mieli na to trochę czasu, Snake jedynie wybierał jak chce wyglądać, operacji nie przeprowadzono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2015 o 22:46, Some_kind_of_Devil napisał:

Chwaliłeś się, że przeszedłeś grę i można zadawać pytania. Mam dwa:
1. Ile zajmuje rozbudowa bazy?
2. Ile jest misji głównych? Sama liczba wystarczy i tak są to jakby serialowe odcinki.
Będę wdzięczny za info:)


1. Rozbudowa zajmuje tyle czasu ile masz materialow. Za kazdym razem ilosc potrzebna do rozbudowy jest wieksza. Kazdy z "dzialow" moze byc rozbudowany do 4 platform. Chyba, ze pytasz ile czasu mija do momentu, w ktorym masz kazdy z dzialow - wydaje mi sie ze okolo 10 misji fabularnych, moze troche dluzej.

2.

Spoiler

50, z czego bodajze 35 lub 36 sa od siebie inne, a kilkanascie to powtorki ze zwiekszonym poziomem trudnosci lub wymogiem "total stealth"


Spoiler


I to nie Miller umiescil Snejka na Cyprze, Ocelot w trakcie briefingu mowi, ze operacje nadzorowala EVA. A na sam koniec gry dostaniesz tasmy, ktore wyjasnia calosc tej operacji ;)



@Muradin_07 - w moich spojlerach do Ciebie nie ma spojlerow z gry, jest naprostowanie tego co Ty stwierdziles, a co nie do konca jest prawda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,18717028,scinki-31-sierpnia-6-wrzesnia.html?bo=1 i nagle widzę coś takiego

"o niedokończonym rozdziale Metal Gear Solid V" - Nr 51, który został z gry wycięty. Na stronie nie zostało to sprecyzowane, ale w jakiej formie on jest niby w tej edycji kolekcjonerskiej? I te oburzenia, że ponoć to miało być to odpowiednie zakończenie gry. Tylko prosiłbym bez spoilerów bo sam mam dopiero 6% na liczniku, niemniej sprawa interesująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok trochę poszperałem i już wiem, że jest to materiał na bonusowej płycie w formie chyba filmiku. Na YT można go obejrzeć, przeklatkowałem go sobie na trzy i widzę, że może to być coś ważnego dla fabuły. Chodzą słuchy, że wycięcie tego to sprawka Konami i ich konfliktu z Kojimą. Tak się teraz zastanawiam, że niektórym się zakończenie nie podoba, a przynajmniej tak czytam. Może ten materiał rzuca zupełnie inne światło na całość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2015 o 01:15, Damianuss1 napisał:

Może ten materiał rzuca zupełnie inne światło na całość?


Spoiler

Nie, ten material ukazuje nieco bardziej relacje Big Bossa i Eliego oraz relacje Eliego i Tretnij Rebenoka

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2015 o 01:15, Damianuss1 napisał:

Może ten materiał rzuca zupełnie inne światło na całość?


Nie moge juz tamtego edytowac a zapomnialem dodac.

Spoiler

Zakonczenie tego epizodu otwiera tez furtke do sequela :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2015 o 01:49, Kamiloos napisał:

Nie moge juz tamtego edytowac a zapomnialem dodac.

No to niezłe jaja.

Spoiler

Może porzucili ten epizod z racji wywalenia Kojimy. Ciekawe czy na tej bonusowej płytce są ukryte jeszcze jakieś smaczki jak ten. Sam mam standardową wersję i trochę mnie zabolało, że nie mam dostępu do tak dość chyba ważnej rzeczy. Niemniej internet górą.

Całość i tak obejrzę dopiero kiedy skończę grę, a do tego jeszcze daleka droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2015 o 01:59, Damianuss1 napisał:

> Nie moge juz tamtego edytowac a zapomnialem dodac.
No to niezłe jaja.

Spoiler

Może porzucili ten epizod z racji wywalenia Kojimy. Ciekawe czy
na tej bonusowej płytce są ukryte jeszcze jakieś smaczki jak ten. Sam mam standardową
wersję i trochę mnie zabolało, że nie mam dostępu do tak dość chyba ważnej rzeczy. Niemniej
internet górą.

Całość i tak obejrzę dopiero kiedy skończę grę, a do tego jeszcze
daleka droga.


Na tej plycie jest filmik "Metal Gear Solid Legacy", w ktorym kilka znanych postaci typu Cliff Bleszinski, Avi Arad czy postacie podkladajace glosy pod postacie z gry wypowiada sie na temat Kojimy i MGSa, kilka trailerow znanych z TGS i E3 oraz wlasnie "Phantom Episode: Kingdom Of The Flies".

Wiem, bo mam EK :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przeczytałem :D

Co do ostatniego to wiem, tylko mówię o tym jako o samej takiej "ciekawostce", która zmierza do późniejszych wydarzeń. Nie wiem jak to idzie dalej - dopiero jestem

Spoiler

na początku misji w Afryce

, a w weekend byłem w Warszawie i nie miałem czasu grać ;/

Tak czy inaczej ok, macie rację. Możliwe, że po prostu mi to umknęło, bo zrozumiałem słowa
Spoiler

doktora jako "mamy jeszcze na to trochę czasu" i przeszła teleportacja na tydzień później

. Ale tak jak mówisz - wtedy
Spoiler

żołnierze nie mówiliby o typku, co ma róg i jedno oko

. Więc masz rację w stu procentach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie miałem wcześniej styczności z serią Metal Gear, obejrzałem kilka różnych filmików streszczających fabułę innych części na youtubie i zasiadłem do gry myśląc, że w miarę łapię plot*
Ale jednak nic nie mogło mnie przygotować na to, co działo się w prologu i pierwszym rozdziale, który ograłem...

Spoiler

Przez chwilę zastanawiałem się, czy nie odpaliłem najnowszej części F.E.A.R.a, bo pojawiła się Alma-piromanka wespół z płonącym Terminatorem xD Na latającego jednorożca i płonącego walenia też nie byłem gotowy. Ani na zombie-breakdance-ninja wyczarowujących karabiny z dłoni xD Myślałem, że to trochę poważniejsza gra o szpiegach i komandosach, a tu sporo fantazji jest :P Nie przeszkadza mi to zbytnio, ale się tego nie spodziewałem.
Prolog trochę zabawny jest, bo widać, że twórcy chcieli go stworzyć jako niezmiernie dynamiczny i dramatyczny ... a jest niesamowicie ślamazarny i wolny. Randomowe slow mo co 10 sekund też nie pomaga, tak samo jak powolny Snake, czy komandosi gapiący się na terminatora przez 30 sekund bez reakcji. Można to było zrobić sporo lepiej, bo jakby nie patrzeć koncepcja fajna i mi się podoba, tylko realizacja mogłaby być lepsza ;)

Ale ogólnie wrażenia bardzo pozytywne, gra jest śliczna, pierwszy epizod w Afganistanie jest bajkowy, można pędzić na koniu, rzucać się za osłony, rzucać się na przeciwników i inne cuda wianki :D
Do tego dla wnikliwych graczy sporo dodatkowych pierdół jak nagrania na kasetach, dodatkowe informacje, intel itp, a ja akurat lubię takie rzeczy (choć w menu odsłuchując nagrania okazuje się, że nie ma pauzy i w pewnym momencie stojąc sobie i słuchając nagle prawie mnie przejechała ciężarówka z żołnierzami lol).
I też czas mija w grze i chyba jest ważny, bo tak sobie robię tą pierwszą misję, słucham nagrań, chcę trochę pozwiedzać (bo myślałem, że klasycznie jak to w tego typu grach quest sobie, ale on na mnie poczeka) a tu nagle info od Ocelote''a "minęły właśnie 24h, im dłużej zwlekasz, tym mniejsze szanse ma Kaz". Lolz :P
Zatem jest całkiem fajnie, czuję się kupiony. I pytanka: widzę, że tłumiki się super szybko zużywają - da się je jakoś w miarę łatwo pozyskiwać, kupować? Czy istnieją w tej grze jakieś hapeki, czy jest autoregeneracja, bo tego nie rozminiłem ... skończyłem pierwszą misję, potem jest platforma wiertnicza, a ja nadal cały pokrwawiony chodzę i brudny, mam się jakoś podleczyć, czy umyć? xD
I jaką rolę spełniają kruki? Bo da się je oznaczać lornetką ... już wiem, że zabijanie ich nic nie daje, bo ciała od razu znikają :p To chyba na tyle z pytań, jakby co dajcie też jakieś rady odnośnie rozgrywki (czy zaliczanie misji na wyższe oceny ma na coś wpływ?).



PS: to mój pierwszy kontakt z konsolami od dłuższego czasu (ostatnia moja konsola ze stacjonarnych to Wii wiele lat temu) i nie jestem przyzwyczajony do pada, choć powoli się uczę (sterowanie kamerą moim największym wrogiem jak na razie xD), ale zaskakuje mnie czasem sterowanie, ile czasem trzeba wciskać na raz guzików by coś zrobić (typu jak się złapie jakiegoś przeciwnika - trzymam jeden przycisk by go trzymać, drugi wciskam by wybrać opcję jakąś, a zatwierdzam jeszcze trzecim, wygodne to bardzo toto nie jest xD).


*: tu uwaga, że Kojima ma trochę namieszane w głowie, by tworzyć pierdyliard organizacji (a najlepiej jedną, która zmienia nazwę 10 razy), postaci które zdradzają się nawzajem co 5 sekund, mają po 5 ksywek minimum i je co chwila zmieniają, wstawianie podwójnych i potrójnych agentów gdzie się da xD To zakrawa o lekką przesadę xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tłumik jeśli się skończy to możesz wezwać suply drop i może w skrzynce będzie. Można je też znaleźć podczas wykonywania misji w różnych domostwach itp. W miarę ulepszania broni ten będzie zużywał się wolniej. Jest autoregeneracja, umyć się możesz właśnie na platformie. Jak wylądujesz na głównej to po prawej masz prysznic. Nie tylko zmywa on nieczystości, ale poprawia stan Big Bossa. Kruki? Każde zwierzę możesz oznaczyć lornetką. Jak wytworzysz sobie klatki na małe zwierzęta to będziesz mógł je łapać o ile wpadną. Co do CQC i tego łapania wroga. Możesz poćwiczyć sobie na swoich ludziach na platformie, nie będzie to miało żadnych konsekwencji.

Dnia 13.09.2015 o 10:58, Outlander-pro napisał:

*: tu uwaga, że Kojima ma trochę namieszane w głowie, by tworzyć pierdyliard organizacji
(a najlepiej jedną, która zmienia nazwę 10 razy), postaci które zdradzają się nawzajem
co 5 sekund, mają po 5 ksywek minimum i je co chwila zmieniają, wstawianie podwójnych
i potrójnych agentów gdzie się da xD To zakrawa o lekką przesadę xD


To w tej serii jest właśnie najlepsze :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2015 o 10:58, Outlander-pro napisał:

PS: to mój pierwszy kontakt z konsolami od dłuższego czasu (ostatnia moja konsola ze
stacjonarnych to Wii wiele lat temu) i nie jestem przyzwyczajony do pada, choć powoli
się uczę (sterowanie kamerą moim największym wrogiem jak na razie xD), ale zaskakuje
mnie czasem sterowanie, ile czasem trzeba wciskać na raz guzików by coś zrobić (typu
jak się złapie jakiegoś przeciwnika - trzymam jeden przycisk by go trzymać, drugi wciskam
by wybrać opcję jakąś, a zatwierdzam jeszcze trzecim, wygodne to bardzo toto nie jest
xD).

To kwestia kontaktu z padem i ogrania, moim zdaniem sterowanie jest bardzo intuicyjne biorąc pod uwagę ilość możliwych akcji jakie może wykonać Snake :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, jeszcze mi się nasunęły pytania:
czy potrzebuję plusa do szczęścia by grać w tę grę? Jest w niej chyba jakiś komponent multi, tak?
Po co mi łapanie tych zwierzaków? :)
Coś mi też Ocelote mówił o przesłuchiwaniu wrogów i tłumaczeniu z rosyjskiego, ale nie rozkminiłem do końca o co chodzi ... mam znaleźć w trakcie fabuły odpowiedniego NPC, który będzie tłumaczem, czy co?

@Runners_High
No na pewno trochę mnie przytłoczyła ta ilość możliwości jakie gra oferuje :P Trzeba będzie potrenować to i owo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2015 o 13:04, Outlander-pro napisał:

Dzięki za odpowiedzi, jeszcze mi się nasunęły pytania:
czy potrzebuję plusa do szczęścia by grać w tę grę? Jest w niej chyba jakiś komponent
multi, tak?
Po co mi łapanie tych zwierzaków? :)
Coś mi też Ocelote mówił o przesłuchiwaniu wrogów i tłumaczeniu z rosyjskiego, ale nie
rozkminiłem do końca o co chodzi ... mam znaleźć w trakcie fabuły odpowiedniego NPC,
który będzie tłumaczem, czy co?


Jest na to specjalna misja w side-ops, poszukasz to znajdziesz ją właśnie tam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MGS jest jawnym dowodem że MS powinien sobie odpuścić Japonię oraz Azję jako tako. Wersja na PS3 w Japonii sprzedała ponad 100 tys. w ciągu pierwszego tygodnia dla porównania wersja XBOne to nieco ponad 2 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2015 o 13:39, Numenpl napisał:

MGS jest jawnym dowodem że MS powinien sobie odpuścić Japonię oraz Azję jako tako. Wersja
na PS3 w Japonii sprzedała ponad 100 tys. w ciągu pierwszego tygodnia dla porównania
wersja XBOne to nieco ponad 2 tys.

Jak na ironię, seria Metal Gear narodziła się na komputerze, którego architektura była opracowana przez Microsoft właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Rozumiem że ten wygląd który wybieramy w prologu nie ma zupełnie żadnego znaczenia w trybie fabularnym? Z różnych rozmów można wywnioskować że Big Boss wygląda jak Big Boss?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę sprzedaż konsoli u nich, nic w tym dziwnego. Ostatnie wyniki które widziałem, były dość śmieszne.

W każdym razie, za mało na ich konsoli gier dla otaku.

@UP

Spoiler

Nie ma, pewnie chodzi tylko i wyłącznie o aspekt sieciowy. Zresztą Venom dostał mocno po głowie, róg też mu w tym nie pomaga :P


20150913171329

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować