Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dyrektor EA: "DRM to zło", ale "SimCity to MMO"

28 postów w tym temacie

Ja sam należę do chyba niewielkiego grona, któremu nowe SimCity naprawdę się podoba. Faktem jest natomiast, że opcje współpracy są na tyle małe, że tryb SP mógłby pojawić się bez najmniejszego wpływu na doznania z rozgrywki. No i skoro projektuje się MMO, zdałoby się zaprogramować jakąkolwiek wyszukiwarkę serwerów, bo ostatnio przez ponad godzinę szukałem czegoś niezapełnionego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję prawdopodobnie najbardziej idiotycznego tłumaczenia, jakie można było wymyślić. Pewnie będzie to kolejna PR-owa klęska EA, bo chyba nikt takiego "rozumowania" nie kupi. Wojna to pokój, wolność to niewola, ignorancja to siła, a SimCity to MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MMO? lol. To czemu nie zadbali takie mmowate rzeczy jak dzielenie się surowcami? Śmieciarki, karetki mogą jechać do kolejnego miasta ale, wysyłać głupiego plastiku nie mogę cieżarówkami? Więc co to za mmo jak nie można wspólnego biznesu robić. :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Takie kuźwa mmo, że jak się nie dało znaleźć wolnych gier i do nich dołączyć tak się
> dalej nie da!

Chyba dawno nie grałeś w SimCity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Chyba dawno nie grałeś w SimCity.
>
> Aż od wczoraj. 100% gier, które wyszukuję są zajęte.

Ja jakimś cudem od premiery nie mam problemów z dostaniem się na serwery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2013 o 10:21, LESZ3u napisał:

Ja sam należę do chyba niewielkiego grona, któremu nowe SimCity naprawdę się podoba.

Wyniki sprzedaży i zapełnienie serwerów pokazują, że to grono dalekie jest od nazywania go "małym". Lubić grę to nie grzech.

MMO, powiadacie? A ja naiwny myślałem, że seria SimCity to zaawansowane strategie ekonomiczne typu city builder, do którego to gatunku elementy MMO wcale niezbędnymi nie są. Jakkolwiek samej grywalności najnowszego tytułu nie dane mi oceniać, sytuacja odcinania się od tradycji na rzecz śmiesznej polityki wydawcy to coś, czego nie chcę i będę to krytykował. O popularności gry na długie lata też mogę zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2013 o 12:07, Hellmut napisał:

> Ja sam należę do chyba niewielkiego grona, któremu nowe SimCity naprawdę się podoba.
Wyniki sprzedaży i zapełnienie serwerów pokazują, że to grono dalekie jest od nazywania
go "małym". Lubić grę to nie grzech.

MMO, powiadacie? A ja naiwny myślałem, że seria SimCity to zaawansowane strategie ekonomiczne
typu city builder, do którego to gatunku elementy MMO wcale niezbędnymi nie są.

Ja bym powiedział że wręcz przeszkadzają. Z pierwszych zapowiedzi wynikało że funkcje społeczne bedą opcjonalne. Po premierze się okazało że współpraca miedzy miastami i graczami jest w zasadzie niezbedna, by popchnąć grę do przodu.
Wkurzające przymuszenie. Z tego względu póki co nie kupiłem gry. No i z konieczności stałego połączenia z netem. Na pewno nie za 130 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja jakimś cudem od premiery nie mam problemów z dostaniem się na serwery

lol, ja też nie mam problemów z dostaniem się na serwery... Są problemy ZE ZNALEZIENIEM PUSTYCH SLOTÓW Z MENU WYSZUKIWARKI...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Um, origin to drm, a SC go wymaga.
>
Ależ nie. Origin to przecież platforma społecznościowa! Podobnie jak Steam. Skąd Ty żeś się urwał? ^^ (to był oczywiście sarkazm, jakby ktoś nie zrozumiał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż się dziwie, że ktoś jeszcze ma siły wsłuchiwać się w bełkot EA. Praktycznie każda seria która wychodzi ostatnimi czasy pod ich banderą jest znacznie gorsza od poprzedników - w niektórych wypadkach wygląda to wręcz groteskowo. Oczywiście wszystko w imię postępu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2013 o 12:50, PolAndRock napisał:

Nie lepiej zostać czy Tropico 4 i Simcity 4?


Lepiej. Instalujesz mody poprawiające SI mieszkańców, dodające nowe elementy sieci transportowej i voila, grasz w najbardziej złożonego city buildera na rynku. Problem w tym, że SC4 jest kiepsko zoptymalizowane i potrafi przyciąć nawet na dobrej maszynie, oczywiście gdy miasto już się solidnie rozwinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować