Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PS4 niczym najlepszy komputer świata według wiceszefa Epic

173 postów w tym temacie

Dnia 03.04.2013 o 13:14, Kajmal napisał:

> Tyle na temat mocy PS4: http://pclab.pl/news52831.html
Bez sensu się wysilać, bo jak widać to hardcorowy konsolowiec i tak tego nie zrozumie,
ale dalej będzie gadał jakie to PS4 będzie potężne.Po prostu brak słów!-,-

Zjawił się hardcorowy "pecetofiec", z zamiarami pokojowymi.Zlituj się, bo takimi fanboyskimi komentarzami się tylko pogrążasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2013 o 13:14, Kajmal napisał:

> Tyle na temat mocy PS4: http://pclab.pl/news52831.html

Bez sensu się wysilać, bo jak widać to hardcorowy konsolowiec i tak tego nie zrozumie,
ale dalej będzie gadał jakie to PS4 będzie potężne.Po prostu brak słów!-,-


U mad bro?

[wyszukuje w statystyce steam z marca 2013 karty GTX 680 na której prezentowane było demo] Success! Posiada ją 0.98 proc. uzytkowników. To prawie tak wielu, jak granica błędu statystycznego.
[sprawdza najpopularniejszy układ wśród graczy] Intel HD based

Sad face :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2013 o 12:06, marcin29L napisał:

hahah przez 8 lat swietny poziom grafiki??

Patrząc na to, że gier na PC, gdzie różnice w grafice są widoczne gołym okiem przez ludzi interesujących się technikaliami jest niewiele, to tak.

Dnia 03.04.2013 o 12:06, marcin29L napisał:

Poziom grafiki znacznie podskoczy i gry na twojej konsoli będą
wygladac biednie w porównaniu do PC

Nie wiem, gdzie. Bo na PC jakoś wielkich różnic nie ma. I nie, nie zarzucajcie mi screenami, bo w ruchu i z odległości, w jakiej normalnie się gra na konsoli tych różnic nie widać. Wyjątkiem Crysis 3, ale jest to gra, która nawet Titana potrafi dobić.

Dnia 03.04.2013 o 12:06, marcin29L napisał:

Sam szef cryteka niedawno pisal ze pracują nad nowym cry enginem:) i ze nowe konsole
na niego będą za slabe;)
Ciekawe co wtedy powiesz ?

Podziękuję za to niebiosom, bo konsole nie dostaną kolejnych tech-dem na tym silniku a PCty dostaną swoje benchmarki. I wszyscy będą zadowoleni,

Dnia 03.04.2013 o 12:06, marcin29L napisał:

Powiem tyle za 2lata pod względem grafiki PC znacznie odskoczy od konsol

No ba. Niesamowite. W końcu na PC w każdej chwili możesz rozbudować a konsoli nie.

Dnia 03.04.2013 o 12:06, marcin29L napisał:

nawet już pokaz UE4 na PC i PS4 udowodnil jak wersja konsolowa była okrojona z roznych
efektów czasteczkwych, wiec gdzie ta taka potezna moc?? wkoncu PS4 ma prcka amd niskonapięciowego
jest on słabszy nawet od FX a i5 czyi7 może on dupe jedynie podcierać.. grafika konsoli
to lekko podrasowany radek 7850 i gdzie z tym w dniu premiery>? wtedy jak ta konsola
się ukaze to będzie wydajna tak jak sredni komp ;)

Zdajesz sobie sprawę z tego, że porównywanie sprzętu o otwartej specyfikacji do zamkniętej nie ma całkowicie sensu, bo na PC masz takie rzeczy jak API czy OS, które zabijają wydajność?

Dnia 03.04.2013 o 12:06, marcin29L napisał:

na starcie konsola powinna mieć procka o mocy minimum i5 i GTX 670-680 ...a tu co oni
daja to jest za mało;)

a) i mieć TDP o wysokości ponad 300W. Jak pokazały pierwsze modele X360 i PS3, to jest doskonały pomysł.
b) kosztować ponad 4 tysiące złotych. Jak pokazało to PS3, jest to doskonały pomysł.

Widzę, że niektórym PCtowym onanistom nie może przyjść do głowy myśl, że może jednak konsola nie służy do wyświetlania ultrarealistycznej grafiki. Służą do tego mocne PCty.

PS. Wy chyba naprawdę nie wiecie, jak wygląda średni komputer na świecie. Nie, 7850 to nie mid-end. A low-endem przez dłuższy czas nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zatwardziałym graczem PC, zaczęło się od Amigi i trwa do dzisiaj. Ale jak wyjdzie PS4 i o ile M$ nie pokaże czegoś ciekawszego to kupuję PS4 i 40 cali. Kanapę i przyjaciół na szczęście mam, więc potrzebna tylko konsola i 2-4 pady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2013 o 11:24, Dared00 napisał:

> Dziś kupując bardzo dobry komputer masz pewność, że przez 2-3 lata wszystko Ci pójdzie
na luzie.
Czyli płacisz gdzieś z 4000 zł (bo ma być BARDZO dobry) i masz pewność, że pójdzie ci
wszystko przez 2-3 lata, albo kupujesz PS4 za 2000 zł i masz pewność, że pójdzie ci wszystko
przez 7-8 lat.

Za 4000zł to raczej spokojnie 4 a w porywach 5 latek. Mój obecny komputer ma 3 lata (kosztował 3tysiaki) i chyba tylko nowy Crisis chodzi na wysokich zamiast bardzo wysokich detalach. Pamiętaj też że konsola po 3 latach jest już w tyle za PeCetami na które mimo wszystko zaczynają wychodzi gry o lepszych teksturach, oświetleniu, itp. Ta reguła niezmienia się od lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zależy jak twój poziom intelektualny przekłada się na kupowanie sprzętu do komputera. Im wyższy poziom tym mniej pieniędzy wydanych na dobry komputer złożony samodzielnie. Wystarczy 3000, żeby ogarniać przez 3-4 lata. Konsola starzeje się tak samo jak Twój komputer to jest oczywiste. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dla wielu z was grafika to tylko rozdzielczość i ilość polygonów. Tak, w pewnym momencie
> konsola dochodzi do momentu kiedy już więcej detali dodać nie może. Robi natomiast, a
> raczej developerzy gier, to o czym ciągle zapominacie. Przejrzyjcie sobie różne rozdania
> nagród z ostatnich 3 lat za grafikę, oprawę artystyczną czy jak to tam będzie nazwane.
> I co zobaczycie? Ano zobaczycie takiego Uncharted 3 hulającego na 7 letniej konsoli.
> Zobaczycie też Podróż od małego studia. Możecie również trafić na Halo 4 dostępnego tylko
> na x360. Jakim prawem? Nie mają może powalającej rozdzielczości ani cieniowania. Mają
> za to co innego - design, artyzm. Każdy lubi inny rodzaj i zgaduję, że większość uzna
> grafikę Battlefielda 3 na PC za obecnie najlepszą. Zgoda. Ale teraz powiedzcie czy na
> twarzy nie pojawił wam się uśmiech oglądając jak nasza postać sunie po złocistym piasku
> w ciepłych promieniach słońca przy nastrojowej muzyce grając/oglądając gameplay Podróży?
> Albo czy wiele gier zaoferowało wam wyprawę w ośnieżoną wioskę tybetańską w Uncharted
> 3? A komu nie opadła kopara do ziemi w czasie, gdy Kratos wspinał się na Olimp na plecach
> tytana Gaia''i? Dzięki takim grom konsole wcale się tak nie starzeją. Mają swoje unikalne
> tytuły, dla których samych tylko warto nabyć interesującą nas konsolę.

Masz całkowitą racje.

Ja musze przyznac, ze do dzisiaj nie widzialem na PC takiej gry jak Uncharted 2 i 3, God of War. Rewelacyjne tytuly, ktore zawstydzaja dzisiejszych developerow na PC. Jedynie co przykuwa moja uwage jezeli chodzi o oprawe to Crysis 3 (na PC). Reszta to ciagle to samo.

Nie widzialem rowniez gry na PC z taka fizyka jak w Uncharted 3 - level na statku. Najbardziej "piaskowy piasek" i snieg w grach, widzialem wlasnie na PS3. Dziwne co?

Wytlumaczcie moze jak Naughty Dog, Santa Monica wycisneli TAK DUZO z 7 letniej konsoli? To sie nazywa skill, to jest optymalizacja. Zajebista grafika, lokacje, warstwa artystyczna, gameplay, zero scin. Takich gier mam nadzieje, ze przybedzie na PS4 jeszcze wiecej i trzymam kciuki za tworcow.
Ja mam dosc prosty podzial, komp do pracy, konsola do gier.
Po co Wam te wszystkie cuda jak w Crysis 3? Gra bardzo fajna, ale to za malo w dzisiejszych czasach na ogromne uznanie za caloksztalt.
Ogarnijcie sie i przestancie wojny prowadzic na stronie.

Wiekszosz przychodow jest wlasnie z gier konsolowych i zobaczycie, ze na next geny developerzy beda sie w kolejkach pchali aby tworzyc coraz to nowsze gry.
Wykorzystaja lepiej dostepny sprzet, niz ten na PC i chwala im za to ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Posiada ją 0.98 proc. uzytkowników. To prawie tak wielu, jak granica błędu

Dnia 03.04.2013 o 13:32, aope napisał:

statystycznego.


Mniej ;-). Błąd statystyczny to plus-minus około 3%.

Nie wiem skąd wśród braci pecetowej (na tym forum) takie parcie na grafikę. Jakieś odruchy samobójcze ? Chęć wywalania ogromnej ilości mamony ? GTX 680 kosztuje kupę kasy (ponad 2 tys. zlotych na ten moment). Tyle to może PS4 kosztować na starcie ;-) A to sama grafika, a gdzie reszta sprzętu ? I czy aby na pewno jest sens się w to pakować ? Demo "Samarytanina" optymalizowane pod 30 klatek na potężnym PC wyposażonym w taka kartę ledwie zipało, a w momencie kiedy miało zacząć się coś dziać prowadzący z Nvidii przerwał pokaz żeby uniknąć kompromitacji ;-)

Co do reszty - Mark Rein ma całkowita rację. Dane ze Steama (a przecież to 100% platforma dla graczy, a nie niedzielniaków z przypadku) co do rozstrzału sprzetu tylko to potwierdzają. ale nie tylko one - Diablo 3, Minecraft, LOL, World of Tanks - to najlepiej się sprzedające (najpopularniejsze jeśli mowa o F2P) blaszakowe tytuły. Łączy je jedno - nie mają wysokich wymagań sprzętowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2013 o 11:24, Dared00 napisał:

Czyli płacisz gdzieś z 4000 zł (bo ma być BARDZO dobry) i masz pewność, że pójdzie ci
wszystko przez 2-3 lata, albo kupujesz PS4 za 2000 zł i masz pewność, że pójdzie ci wszystko
przez 7-8 lat.


Tyle że taka redukcja do finansów jest bez sensu, bo gry na PS4 będą pewnie jak zwykle dwa razy droższe od PCtowych, więc założenie prawdziwe wtw. gdy na konsoli nie zamierzasz w nic grać. A w im więcej gier graleś, tym bardziej zaciera się różnica pomiędzy PC a konsolą aż do momentu, w którym może się okazać, że jednak PC jest bardziej opłacalny.
Poza tym każdy jakiegoś PC-ta i tak już ma, więc dodaj do "ceny" konsoli koszt tegoż PC-ta.
Mam nadzieję, że ten post nie czyni mnie jeszcze PC-towym "fanbojem"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2013 o 15:08, Zajanski napisał:

Tyle że taka redukcja do finansów jest bez sensu, bo gry na PS4 będą pewnie jak zwykle
dwa razy droższe od PCtowych, więc założenie prawdziwe wtw. gdy na konsoli nie zamierzasz
w nic grać. A w im więcej gier graleś, tym bardziej zaciera się różnica pomiędzy PC a
konsolą aż do momentu, w którym może się okazać, że jednak PC jest bardziej opłacalny.

W Polsce. Tak jest praktycznie tylko w Polsce i krajach byłego bloku wschodniego. Na Zachodzie sprawa wygląda zdeczka inaczej.

Dnia 03.04.2013 o 15:08, Zajanski napisał:

Poza tym każdy jakiegoś PC-ta i tak już ma, więc dodaj do "ceny" konsoli koszt tegoż
PC-ta.

A to niby czemu? Równie dobrze może się okazać, że ma PCta tak starego, że pamięta czasy Quake''a łupanego albo korzysta tylko z tabletu. To też mamy doliczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2013 o 15:08, Zajanski napisał:

Tyle że taka redukcja do finansów jest bez sensu, bo gry na PS4 będą pewnie jak zwykle
dwa razy droższe od PCtowych, więc założenie prawdziwe wtw. gdy na konsoli nie zamierzasz
w nic grać. A w im więcej gier graleś, tym bardziej zaciera się różnica pomiędzy PC a
konsolą aż do momentu, w którym może się okazać, że jednak PC jest bardziej opłacalny.

Może. Ale wtedy trzeba wymienić kilka podzespołów i znowu konsola nadgania.

Dnia 03.04.2013 o 15:08, Zajanski napisał:

Poza tym każdy jakiegoś PC-ta i tak już ma, więc dodaj do "ceny" konsoli koszt tegoż
PC-ta.

Huh? Kupując PS4, płacę też za PCta? Chyba nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2013 o 15:11, Henrar napisał:

W Polsce. Tak jest praktycznie tylko w Polsce i krajach byłego bloku wschodniego. Na
Zachodzie sprawa wygląda zdeczka inaczej.


Pozostaje mieć nadzieje, że pod tym względem zacofana Polska nie dogoni postępowego zachodu!
Cóz, dla mnie PC-towe granie to przede wszystkim możliwość modowania gier i gry, których nie ma na konsolach. Oprócz tego PC to urządzenie wielofunkcyjne, a nie tylko służące do grania.
Jeżeli ktoś tego od swojego komputera nie wymaga i chce sobie tylko pograć w konsolowe gry, przy czym nie kupuje ich zbyt wiele, to pewnie rzeczywiście bardziej mu się opłaca PS lub Xbox. Ale te komentarze z "PC master rasą" i "fanbojami" to już naprawdę straszna nuda (co oczywiście działa też w drugą stronę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie bawia takie wypowiedzi bo daja do zrozumienia ze albo osoba je gloszaca nie wie co gada albo jest developerem (w tym wypadku to drugie) i wiadomo ze musi chwalic cos w czym macza palce.
To czy faktycznie wierzy w to co mowi to juz rzecz zupelnie inna (vide developerzy z konferencji Sony ktorzy chwalili PS4 za bycie PC''tem), jak to sie mowi "nie s**j tam gdzie jadasz", tak i w tym wypadku musza mowic to co mowia bo maja w tym interes. Niezaleznie od wszystkiego wsadzanie wszystkich PC''tow do jednego wora i mowienie "przecietny gracz...." jest glupota najwyzszych lotow.
Smiac mi sie chce jak slysze o graczach ktorzy korzystaja z 2gb ram, znam wielu graczy i nawet ci niedzielni (grajacy od swieta) nie maja takiej ilosci pamieci od kilku lat, juz nie mowiac o bardziej hardcore''owy graczach dla ktorych jest to hobby ktoremu oddaja duzo czasu.
Juz pomine fakt ze ram w tym momencie jest w cenie (niemal) bochenka chleba i nie dolozenie pamieci w tym przypadku oznacza ze albo jestes skonczonym sknera albo masz laptopa, ale to juz inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2013 o 16:10, EmperorKaligula napisał:

komentarz szefa, a np: programisty odnosnie technikaliow ? who cares...


Programiści nie zostali odpowiednio wypudrowani, firma nie kupiła im koszuli i gdyby przy wypowiedzi było ich zdjęcie, to nikt by produktu nie kupił.
A na dodatek jeszcze mogliby palnąć jakąś prawdę, albo zapomnieć o przesadzie i co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten typ chyba najlepszego komputera nie widział, trololo ta konsola ma podzespoły jak średniej klasy komputer... Niech się ludzie z epic nie ośmieszają pisząc takie bzdury... Niech sobie wiceszef obejrzy filmiki porównujące grafikę, tak swoją drogą ciekawe ile firmie Epic zapłacono za gadanie takich bzdur?

Komputer za 4k? No to chyba komputer z GTX 680 i 16 GB ramu oraz i7 3770K co najmniej, po za tym ludzie piszacy że konsola jest tańsza, policzcie sobie ile wasze gry przez te 7 lat zabiorą a ile gry na PC plus wymiana kompa raz na 4 lata. A na bank kupujecie gry w dniu premiery co niektórzy... Nawet gry po promocjach wyjdą wiecej niż gry po promocjach na PC, gdzie za 30 zł nie dawno można było dostać Wiedźmina 2, nie wiem czy na konsoli za tyle się go dostanie na dzień dzisiejszy, chyba że używkę i to w stanie tak opłakanym że dziw będzie brał że odpala ją konsola... Może wydam na PC 2500zł ale gry mam o połowę tańsze przez te 4 lata, po 4 latach wymieniam część która ogranicza mi kompa (najczęściej jest to grafika) i jadę dalej (inwestując może 500zł). Przez 7 lat na gry PC''towe premierowe, powiedzmy że kupuję 1 miesięcznie wydam 12600 + 3000 włożone w kompa = 15600, na same gry na konsolę w tym samym czasie i z tą samą częstotliwością kupowania 21000 (i nie są to dane wyssane z palca specjalnie liczyłem) + konsola za 2000 w dniu premiery to daje nam okrągłe 23000 :), i co teraz jest bardziej opłacalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2013 o 16:46, Eternal101 napisał:

Komputer za 4k? No to chyba komputer z GTX 680 i 16 GB ramu oraz i7 3770K


i7 - 1250 PLN
GTX 680 - 2100 PLN

Po dorzuceniu płyty głównej nie wystarczy Ci już zapasu na porządny dysk, zasilacz i obudowę :( O systemie i peryferiach nawet nie wspominając.

Dnia 03.04.2013 o 16:46, Eternal101 napisał:

Może wydam na PC 2500zł


Nie, Ty kupujesz komputer za 999 PLN. Jak wyjda konsole, to kupisz w cenie PS4 komputer z i8 i GTX890. Spokojnie, wystarczy Ci na 28 lat. Tylko pamietaj aby faktury nie wyrzucać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2013 o 16:46, Eternal101 napisał:

i co teraz jest bardziej opłacalne?


nie spociles sie ? posiadacze tylko konsol i tak Cie zignoruja. nikogo nie nawrocisz swoim opartym na wymyslonych liczbach modelem. nie uwzgledniasz f2p, uzywanych gier na kosole, wypozyczalni gier, odpowiednika playstation plus, handlu grami (kupujesz premierowo, sprzedajesz 2 tygodnie pozniej za kilkanascie zlotych mniej) i wielu wielu innych czynnikow ktore wplyna w jakis sposob na ''ostateczna cene''.

ps: grywam w 90% na PC, jestem uczulony na pada i gram na PS3 tylko w jrpg/taktyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować