Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PS4 niczym najlepszy komputer świata według wiceszefa Epic

173 postów w tym temacie

Dnia 03.04.2013 o 22:25, aope napisał:

Panowie, uprzedzajcie jakoś, bo się prawie kawą zakrztusiłem :D Ete daj znać który sklep
mam omijać :D


Omijaj wielkie sieciówki, bo tam zazwyczaj pracownicy tak niedouczeni są :D

Ciekawy jestem jak ktoś przychodzi do sklepu, w którym rzekomo pracuje Eternal101 i prosi go o konsolę/ewentualnie wymienienie wad i zalet konsol :D Wtedy Eternal101 albo go wyrzuca ze sklepu i jeszcze obraża (w pierwszym przypadku) albo zaczyna mu 20 minut opowiadać jakie to konsole beznadziejne są i doradza mu kupno komputera (w drugim przypadku) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie wyrzucam go, zamawia to sprowadzam (jeśli nie ma na stanie) sprzedaje i tyle (byle hajs się zgadzał ;]). Co do wielkich sieciówek Pracuję w PC-Markecie i w przeciwieństwie do takiego awansu ludzie tam wiedzą o jakie złączę chodzi gdy ktoś prosi złącze cyfrowe a nie wyskakuje mu z tekstem "HDMI to ten monitor nie ma" (cyfrowe wejście to te białe nowe grafiki je mają). Więc jeśli uważasz że małe bądź średnie sklepy to gówniane sklepy i tylko wielkie się licza to się mylisz, i tak najbardziej rulez sklep to Media Expert w którym kupiłem swojego pierwszego "składaka" (chodzi o PC) i wysyłałem im 5x DVD napęd który nie czytał płyt a oni nadal odsyłali ten sam wmawiając mi że działa.

Henrar (i znów się zaczyna)
1.Boże człowieku dałem ci wtedy również linka, przed tym napisałem ci swoimi słowami co bylo napisane w definicji ale ty dalej piszesz że nie miałem racji, sorry człowieku ale ja ci od jakichś paru dyskusji całkowicie nie traktuję poważnie.

2. Udzielam się bo to co jest jako cytat w nagłówku to jest bzdura wypowiedziana przez pracownika epic i nawet zostało to udowodnione jak przeglądałem wcześniejsze strony,

3 No dla śmiechu, ale ty oczywiście wziąłeś urwałeś z kontekstu i myślisz że jesteś fajny, i myślisz że masz zawsze rację.

4 Sorry człowieku ale ja naprawdę nie widziałem osoby która by wymieniała z laptopie (nawet ci co grają na nich) cokolwiek...

5 Ty naprawdę czytać nie umiesz? Mogę ci zrobić screeny ale z kompa na którym obecnie siedzę którego specyfikację masz w podpisie.

6 No może, szkoda tylko że u siebie szukałem GTA IV kilka dni po premierze bo żaden sklep nie miał (bo rzekomo nie mieli podanej ceny przez producenta) tak mi powiedział koleś w sklepie (i nie zmyślam sobie tego).

7 No tak bo laik który gówno się zna na komputerze będzie wymieniał na własną rękę w komputerze a już szczególnie w laptopie, no to doorałeś... Tak i będzie siedział z poradnikiem i wymieniał, Boże ty naprawdę zycia chyba nie znasz.

8 Hmm w Morrku nie było wielkiej jak ekhm strzałki która pokazywała gdzie robić questa tylko był opisany kierunek i przy czym ma się znajdować dana rzecz, NPC...

9 Aha czyli jak w czymkolwiek nie mam dowodu ale mam rację to się ośmieszam, FUCK LOGIC PEOPLE ...

10 Yhy, czyli PC-Markety, Media eksperty, vobisy, Euro itd tez omijasz? No to ciekawe gdzie kupujesz sprzęt, Allegro? Ej chwila tam też sprzedają takie sklepy :(, może własną produkcję masz? BTW Może i po technikum ale przy najmniej moja wiedza opiera się na praktyce i wiedzy a nie papierku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2013 o 23:00, Eternal101 napisał:

Nie nie wyrzucam go, zamawia to sprowadzam (jeśli nie ma na stanie) sprzedaje i tyle
(byle hajs się zgadzał ;]). Co do wielkich sieciówek Pracuję w PC-Markecie i w przeciwieństwie
do takiego awansu ludzie tam wiedzą o jakie złączę chodzi gdy ktoś prosi złącze cyfrowe
a nie wyskakuje mu z tekstem "HDMI to ten monitor nie ma" (cyfrowe wejście to te białe
nowe grafiki je mają).

a) DVI jest obecny w grafikach od lat
b) DVI-D (bo to o nim piszemy) nie jest jedynym "złączem" cyfrowym w monitorach. O DisplayPorcie i HDMI (tak, to też cyfrowo nadaje) słyszeli?

Dnia 03.04.2013 o 23:00, Eternal101 napisał:

Henrar (i znów się zaczyna)
1.Boże człowieku dałem ci wtedy również linka, przed tym napisałem ci swoimi słowami
co bylo napisane w definicji ale ty dalej piszesz że nie miałem racji, sorry człowieku
ale ja ci od jakichś paru dyskusji całkowicie nie traktuję poważnie.

Widzę, wciąż nic nie dochodzi.

Dnia 03.04.2013 o 23:00, Eternal101 napisał:

2. Udzielam się bo to co jest jako cytat w nagłówku to jest bzdura wypowiedziana przez
pracownika epic i nawet zostało to udowodnione jak przeglądałem wcześniejsze strony,

Uwaga. Statystyki sprzętowe Steama maja się nijak do ogółu graczy PCtowy. Tak, jest grupa ludzi, którzy Steama nie używają i grają np. tylko w League of Legends. Tak, wciąż są ludzie z 2GB RAMu WinXP, którzy grają na tych maszynach. Yep. Niesamowite, c''nie?

Dnia 03.04.2013 o 23:00, Eternal101 napisał:

3 No dla śmiechu, ale ty oczywiście wziąłeś urwałeś z kontekstu i myślisz że jesteś fajny,
i myślisz że masz zawsze rację.

Ehehe, to wkleję może całą wymianę zdań:
Eternal101
Ha! Kolejna konsola niewypał ;o.
Darkstar181
To nie jest konsola. Wypadałoby od czasu do czasu czytać coś więcej niż same nagłówki newsów.
Eternal101:
Konsola imitująca PC''ta który służyłby do gier ze steama. Dalej jest to konsola także ja różnicy nie widzę. Czytam zwykle całe artykuły, po za tym i tak widać że się nie wypałem okazało :).
Darkstar181
Według twojego rozumowania laptopy to też konsole.
Eternal101:
Hmm jakby tak popatrzeć na grubszą skalę to tak, nie mają wymiennych części, są mobline ;d. Oczywiście żartuję, po za tym laptop służy do pracy a ten steambox tylko do gier miał służyć.

Tutaj mój komentarz: jeżeli to "Oczywiście żartuję" miało się odnosić do zdania o wymiennych częściach, to ci to trochę nie wyszło, bo napisałem wtedy coś takiego:
Henrar:
Yhy. Ktoś chyba ostatnio laptopa na oczy nie widział... I nie piszę tutaj o gamingowych stacjach pokroju Clevo czy AW.
I ty:
Ehh widziałem laptopa i widuję często w robocie, tak swoją drogą powiedz mi co możesz wymienić w laptopie z podzespołów? Grafikę? Pamięć? Procek? Napęd to i w konsoli można wymienić przynajmniej w xboxie.
I potem moje linki do poradników i i artykułów na ten temat, po czym:
Leżę i kwiczę to ja z ciebie, bo póki co przez całą karierę nie spotkałem się z osobą która by wymieniała podzespoły w laptopie. Tych części co podałeś to nawet w sklepach nie ma Polskich, no chyba że żyjemy w innych rzeczywistościach Polski.
Mam wrzucić resztę dyskusji?
Tu jest cała, jak ktoś zainteresowany: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=82709&u=29

Dnia 03.04.2013 o 23:00, Eternal101 napisał:


4 Sorry człowieku ale ja naprawdę nie widziałem osoby która by wymieniała z laptopie
(nawet ci co grają na nich) cokolwiek...

Bo skoro ty nikogo nie widziałeś, to oznacza, że taki proceder nie ma miejsca.
A na forum nhl jak kwitł handel częściami do laptopów (i na Allegro też), tak nadal kwitnie. Czyli ktoś wymienia. Kto? Pewnie laptopowe kransoludki, bo żaden człowiek tego nie robi, bo Eternal101 tak mówi. Tak jest, kropka.

Dnia 03.04.2013 o 23:00, Eternal101 napisał:


5 Ty naprawdę czytać nie umiesz? Mogę ci zrobić screeny ale z kompa na którym obecnie
siedzę którego specyfikację masz w podpisie.

Ah, rozumiem. Ciężko ruszyć tyłek i mieć spokój na tym forum, nie?

Dnia 03.04.2013 o 23:00, Eternal101 napisał:

6 No może, szkoda tylko że u siebie szukałem GTA IV kilka dni po premierze bo żaden sklep
nie miał (bo rzekomo nie mieli podanej ceny przez producenta) tak mi powiedział koleś
w sklepie (i nie zmyślam sobie tego).

No tak. TY szukałeś i nie było. A to oznacza, że sklepy nie mają towaru przed premierą i wcale a wcale tego nie sprzedają.

Dnia 03.04.2013 o 23:00, Eternal101 napisał:

7 No tak bo laik który gówno się zna na komputerze będzie wymieniał na własną rękę w
komputerze a już szczególnie w laptopie, no to doorałeś... Tak i będzie siedział z poradnikiem
i wymieniał, Boże ty naprawdę zycia chyba nie znasz.

Bo, oczywiście laik będzie w ogóle kupował składak. Ale ok.

Dnia 03.04.2013 o 23:00, Eternal101 napisał:

8 Hmm w Morrku nie było wielkiej jak ekhm strzałki która pokazywała gdzie robić questa
tylko był opisany kierunek i przy czym ma się znajdować dana rzecz, NPC...

Rany boskie. Widzę, że nie załapałeś.

Dnia 03.04.2013 o 23:00, Eternal101 napisał:

9 Aha czyli jak w czymkolwiek nie mam dowodu ale mam rację to się ośmieszam, FUCK LOGIC
PEOPLE ...

Bo na razie racji nie masz. Ale co tam.

Dnia 03.04.2013 o 23:00, Eternal101 napisał:

10 Yhy, czyli PC-Markety, Media eksperty, vobisy, Euro itd tez omijasz?

No ba, w końcu w tych sklepach można kupić części po konkurencyjnych cenach. Yep.
No to ciekawe

Dnia 03.04.2013 o 23:00, Eternal101 napisał:

gdzie kupujesz sprzęt, Allegro? Ej chwila tam też sprzedają takie sklepy :(, może własną
produkcję masz? BTW Może i po technikum ale przy najmniej moja wiedza opiera się na praktyce
i wiedzy a nie papierku.

Właśnie cholera widzę :D Z taką wiedzą, to bym do tego technikum poszedł jeszcze raz i starał się czegoś nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. No dobra może nie sprecyzowałem bo wyleciała mi z głowy nazwa DVI-D ale później powiedziałem że nie chodzi mi o HDMI.

2 Sorry nauki od ciebie nie są nic warte :)

3 A przeczytałeś ty w ogóle ten cytat "PS 4 niczym najlepszy komputer świata" i to jest bzdurą, i nawet na średniej klasy komputerach lepiej wygląda UE 4 niż na PS 4 (oglądnij filmik z testu w HD a jak masz w monitorze/ TV to FHD) i działa też nawet elegancko.

4 Nie nudzi cię to? Bo to jest żenujące.Nie na darmo dałem emotę na końcu, naucz się odczytywać takie znaki. I powiedz mi kto siedzi w domu i czyta poradnik jak wymienić część, zacznijmy inaczej kto kupuje laptopa do gier... Chyba odsetek ludzi bo każdy wie że stacjonarki cena/wydajność są opłacalniejsze i za cenę laptopa dostaniesz 2x wydajniejszy stacjonarny.

5. Ja tak nie mówię, tylko stwierdzam jak jest u mnie w sklepie tak? Nie wmawiaj mi czegoś czego nie mówiłem/pisałem...

6. Yhy i będę wywalał osobę z kompa by zaspokoić twoje ego?

7. Tylko że szukałem w każdym jaki jest w moim mieście ( a takie małe to ono nie jest).

8. Hmm zawsze może zamówić części i powiedzieć by mu w sklepie złożyli, i tak wyjdzie taniej niż gotowiec, i to sporo, albo poprosić znajomego (bo na stacjonarnych kompach więcej się ludzi zna niż na laptopach, więc u każdego ktoś w znajomych umie złożyć kompa) ;].

9 Tak tak, oczywiście, ty masz rację o wielki Buddo Henrarze oświeć nas swoim światłem wiedzy, sorry ale musiałem bo nie wytrzymuję już... (i nie jest to obraza ani nie poważne traktowanie rozmówcy)

10. PC Market to w miarę tani i ogarnięty sklep, no chyba że wolisz kupować w Vobisie czy Media expert (konsola tam kosztuję 1400zł prawie a w carrefourze 570 nówka).

11 No no, moja wiedza jest wystarczająca i nikt nie narzekał póki co ale przeciez zaraz mi pewnie wyskoczysz że na pewno narzekali... Nie wiem skąd się tacy ludzie jak ty biorą ale więcej takich ludzi jak ty to na pewno będzie 3 wojna światowa i Polska padnie. Tak swoją drogą ciekawe czemu w technikach nie uczą (mam znajomego w Toruniu i tam też nie uczą) jak składać czy wymieniać podzespoły w laptopie. Nie ma tego również na teście praktycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie zrozumiałeś co miałem na myśli - uważam pracowników wielkich sieciówek za niedouczonych :D zresztą, we wszelkich Vobisach czy Komputronikach też często pracują ludzie, którzy o sprzęcie mają małe pojęcie.
Już dawno przestałem o cokolwiek pytać osoby sprzedające sprzęt - ewentualnie jedynie wprowadzą mnie w błąd. Kupuję tylko w sklepach internetowych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2013 o 19:54, Eternal101 napisał:

> [Nie dorosłem do korzystania z internetu - przepraszam]

Wytrzyj mleko z brody i smarka spod nosa lepiej i idź lulu, jutro do przedszkola trzeba
wstać, cya NT.


Musisz reagować na trolling? Nie karm trolla, Ostrzeżenie za spam i brak szacunku, nie ważne że on Tobie nie okazuje, Ty nie powinieneś dać się sprowokować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2013 o 23:18, Henrar napisał:

Uwaga. Statystyki sprzętowe Steama maja się nijak do ogółu graczy PCtowy. Tak, jest grupa
ludzi, którzy Steama nie używają i grają np. tylko w League of Legends. Tak, wciąż są
ludzie z 2GB RAMu WinXP, którzy grają na tych maszynach. Yep. Niesamowite, c''nie?


Masz cos na potwierdzenie, ze statystyki Steama (bardzo rozpowszechnionej platformy growej) maja sie NIJAK do ogolu graczy PeCetowych? Steam skupia wszystkich graczy od casualow po hardcore''owych majacych duzo wolnego czasu oraz ma 2000 gier z calego spektrum gatunkow.
Powiedzialbym, ze jest to wystarczajace, aby stwierdzic, ze sredni gracz Steam bedzie statystycznie bardzo podobny do sredniego gracza PeCetowego m.in. pod wzgledem konfiguracji sprzetowej.

Dnia 03.04.2013 o 23:18, Henrar napisał:

Bo skoro ty nikogo nie widziałeś, to oznacza, że taki proceder nie ma miejsca.
A na forum nhl jak kwitł handel częściami do laptopów (i na Allegro też), tak nadal kwitnie.
Czyli ktoś wymienia. Kto? Pewnie laptopowe kransoludki, bo żaden człowiek tego nie robi,
bo Eternal101 tak mówi. Tak jest, kropka.


Sa ludzie, ktorzy wymieniaja procesory, a czasem nawet karty graficzne w swoich laptopach, ale stanowia mniejszosc, zazwyczaj upgrade w laptopie to ogranicza sie do dolozenia RAMu albo wymiany HDD/SSD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2013 o 01:24, kuba9876543210 napisał:

Masz cos na potwierdzenie, ze statystyki Steama (bardzo rozpowszechnionej platformy growej)
maja sie NIJAK do ogolu graczy PeCetowych? Steam skupia wszystkich graczy od casualow
po hardcore''owych majacych duzo wolnego czasu oraz ma 2000 gier z calego spektrum gatunkow.

Według ostatniego raportu PC Gaming Alliance, na świecie jest ponad miliard osób grających na komputerach. Na Steamie są 54 miliony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2013 o 23:36, Eternal101 napisał:

2 Sorry nauki od ciebie nie są nic warte :)

Gdy cała reszta udowodniła ci, że lepiej by było, gdybyś jednak czytał moje posty? :D

Dnia 03.04.2013 o 23:36, Eternal101 napisał:

3 A przeczytałeś ty w ogóle ten cytat "PS 4 niczym najlepszy komputer świata" i to jest
bzdurą, i nawet na średniej klasy komputerach lepiej wygląda UE 4 niż na PS 4 (oglądnij
filmik z testu w HD a jak masz w monitorze/ TV to FHD) i działa też nawet elegancko.

Średniej klasy komputer z kartą graficzną kosztującą dwa kafle.

Seems legit. A, zapomniałem, ty masz dojścia i wiesz, gdzie to kupić za 400 zł.

Dnia 03.04.2013 o 23:36, Eternal101 napisał:

4 Nie nudzi cię to? Bo to jest żenujące.Nie na darmo dałem emotę na końcu, naucz się
odczytywać takie znaki. I powiedz mi kto siedzi w domu i czyta poradnik jak wymienić
część, zacznijmy inaczej kto kupuje laptopa do gier... Chyba odsetek ludzi bo każdy wie
że stacjonarki cena/wydajność są opłacalniejsze i za cenę laptopa dostaniesz 2x wydajniejszy
stacjonarny.

A takie firmy jak MSI, Clevo (i reszta), Alienware i Asus nie robią laptopów do gier. Pora zrozumieć, że nie każdy chce mieć ciężką skrzynię w domu, której nie da się wygodnie przenosić.

Dnia 03.04.2013 o 23:36, Eternal101 napisał:

5. Ja tak nie mówię, tylko stwierdzam jak jest u mnie w sklepie tak? Nie wmawiaj mi czegoś
czego nie mówiłem/pisałem...

Widzę, że znowu będę musiał cytatami zarzucić.

Dnia 03.04.2013 o 23:36, Eternal101 napisał:

6. Yhy i będę wywalał osobę z kompa by zaspokoić twoje ego?

Bo jest podpięta do niego na stałe i umrze, jak odejdzie od komputera.

Dnia 03.04.2013 o 23:36, Eternal101 napisał:

7. Tylko że szukałem w każdym jaki jest w moim mieście ( a takie małe to ono nie jest).

Jedna gra. Jedno miasto. No to mamy niezbity dowód.

Dnia 03.04.2013 o 23:36, Eternal101 napisał:

8. Hmm zawsze może zamówić części i powiedzieć by mu w sklepie złożyli, i tak wyjdzie
taniej niż gotowiec, i to sporo, albo poprosić znajomego (bo na stacjonarnych kompach
więcej się ludzi zna niż na laptopach, więc u każdego ktoś w znajomych umie złożyć kompa)
;].

Bo, jak wiadomo, wymiana czegokolwiek w laptopie jest trudniejsza niż w stacjonarce. Yhm.

Dnia 03.04.2013 o 23:36, Eternal101 napisał:

9 Tak tak, oczywiście, ty masz rację o wielki Buddo Henrarze oświeć nas swoim światłem
wiedzy, sorry ale musiałem bo nie wytrzymuję już... (i nie jest to obraza ani nie poważne
traktowanie rozmówcy)

Spójrz sobię na definicję pewnego słowa na "i". Może zrozumiesz.

Spoiler

Rany boskie, tak ciężko zrozumieć o co chodzi z tym Morrowindem?

Dnia 03.04.2013 o 23:36, Eternal101 napisał:

10. PC Market to w miarę tani i ogarnięty sklep, no chyba że wolisz kupować w Vobisie
czy Media expert (konsola tam kosztuję 1400zł prawie a w carrefourze 570 nówka).

No ba. I jeszcze nie można tam złożyć komputera za 999zł...

Dnia 03.04.2013 o 23:36, Eternal101 napisał:

11 No no, moja wiedza jest wystarczająca

Właśnie cholera widzę.

Dnia 03.04.2013 o 23:36, Eternal101 napisał:

i nikt nie narzekał póki co ale przeciez zaraz
mi pewnie wyskoczysz że na pewno narzekali... Nie wiem skąd się tacy ludzie jak ty biorą
ale więcej takich ludzi jak ty to na pewno będzie 3 wojna światowa i Polska padnie. Tak
swoją drogą ciekawe czemu w technikach nie uczą (mam znajomego w Toruniu i tam też nie
uczą) jak składać czy wymieniać podzespoły w laptopie. Nie ma tego również na teście
praktycznym.

I skoro tego nie ma na teście, to oznacza, że nie trzeba tego umieć. Yep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2013 o 01:24, kuba9876543210 napisał:

Masz cos na potwierdzenie, ze statystyki Steama (bardzo rozpowszechnionej platformy growej)
maja sie NIJAK do ogolu graczy PeCetowych? Steam skupia wszystkich graczy od casualow
po hardcore''owych majacych duzo wolnego czasu oraz ma 2000 gier z calego spektrum gatunkow.

http://pcgamingalliance.org/press/entry/pc-gaming-alliance-releases-two-member-exclusive-reports
Liczba kont na Steamie to 54 miliony.

Steam z ogółem graczy PCtowych nie ma nic wspólnego. To mały wycinek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować