Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowy Xbox będzie wymagał stałego połączenia z siecią? Microsoft: - Pogódźcie się z tym

98 postów w tym temacie

Jeżeli rzeczywiście nowy xbox będzie wymagał stałego połączenia to pożegnam się z nim i wskoczę n a PS4 (pomimo że pady z PS-ów nadal mnie drażnią), ale ja czasami nie mam możliwości połączenia konsoli z internetem i przez jakiś głupi pomysł nie pozbędę sie 3/4 czasu jakiego mam na granie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2013 o 12:24, Zajanski napisał:

Drodzy towarzysze, co wam przeszkadza konieczność stałego połączenia?


Bo to kolejny wymóg, który, o ile nie grasz w trybie multiplayer, jest kompletnie zbędny. Im więcej wąskich gardeł, tym większa szansa, że nastąpi awaria i to w momencie, gdy akurat mam czas, by sobie pograć. Właśnie w tym przeszkadza. Druga rzecz jak już niektórzy wcześniej wspomnieli - nie każdy ma dostęp do szybkiego i niezawodnego internetu. Nie każdy mieszka w dużym mieście, gdzie okablowanie i liczbę dostawców od prowincji dzieli przepaść.

Dnia 05.04.2013 o 12:24, Zajanski napisał:

O ile nie macie nic do ukrycia, to nie powinniście się tego obawiać!


A co to w ogóle za argument? Żadna firma produkująca konsole nie ma prawa wnikać w prywatne życie klienta.

Ogólnie rzecz biorąc Adam Orth właśnie pobił Paula Christoforo w dziedzinie nieprofesjonalnego i chamskiego zachowania w tej branży. O ile ten drugi to zwykły burak i właściciel podrzędnej firemki, o tyle ten drugi nigdy nie powinien się tak zachowywać. Będąc na takim stanowisku firmę reprezentuje się 24/7. Dno, dno i jeszcze raz dno. Gość zasłużył sobie na te hektolitry szamba, w których właśnie się topi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem "anonimowy informator" pociska kit, a panowie z Microsoftu i BioWare''u wykorzystali sytuację, aby zaczęto plotkować i wyczekiwać oficjalnej informacji na temat nowej konsoli Microsoftu.
Przecież to byłoby bez sensu. Konsola podpięta do zasilania i bez dostępu do internetu byłaby kompletnie bezużyteczna (jeśli np. odtwarzanie filmów także uznajemy za aplikację).
Ludzie z MS nie są głupi. Wiedzą, czym by się to skończyło, a także jak można to wykorzystać. To niezwykle... głośne decyzje, więc mają BARDZO dużą szansę, że znowu zaczną się dyskusje na pół świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, jeżeli nie było to dość oczywiste (to w końcu słowo pisane, więc czasami się takich rzeczy nie odczytuje), ale tamta wypowiedź miała wydrwić, a nie popierać taki tok rozumowania.

A co to reszty, to się w pełni zgadzam i dziwię, że nikt inny tego nie zauważa.
-> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=83410&pid=70
Za takie teksty ten pan powinien być do końca życia przekreślony przez konsumentów. Oczywiście o ile konsumentom zależy na tym, żeby byli szanowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sony faktycznie może mieć teraz przewagę na Microsoftem, jeśli to się potwierdzi. Zapewne wtedy jakąś część osób wybierze konsolę Sony, aczkolwiek nie sądzę by wymóg "zawsze online" był aż takim dużym problemem. Pamiętajcie, że tutaj nie chodzi o kraje typu Polska, gdzie wciąż w pewnych częściach kraju są problemy z dostępem do internetu. Masy Amerykanów nie będą miały problemu z tym wymogiem. Steam już przyzwyczaił wielu do wymaganego połączenia. Owszem, jest tryb offline, ale niech ktoś na Steamie spróbuje zainstalować grę bez połączenia z siecią... Sprawa używek to już swoją drogą, bo nawet PS4 może pośrednio w tej materii mieć jakieś ograniczenia (brak online passów i dlc przy odsprzedawaniu gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcą tracić klientów ich sprawa. Stałe podłączenie podłączenie do neta to dla mnie granie gdy się uwidzi nie mnie lecz netowi. A nie tak być powinno. Gdyby Sony się na takie coś pisało wyniki sprzedarzy pewnie byłyby podobne do PSP Go a to chyba ich koszmar :)

Hamsterooo z tym aktualizacjami fanboj dorypał jak "łysy grzywką". Konsola sony jak zapewne wiesz informuje Cie ile pozostało mega do pobrania oraz proces aktualizacji w % Xbox ma zielony pasek i informacje że się aktualizuje - to wszystko i potrafi to robić dłuuugo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2013 o 22:40, Terem napisał:

Moim zdaniem "anonimowy informator" pociska kit, a panowie z Microsoftu i BioWare''u
wykorzystali sytuację, aby zaczęto plotkować i wyczekiwać oficjalnej informacji na temat
nowej konsoli Microsoftu.


Będzie online czy nie, Orth nigdy nie powinien ćwierkać na ten temat. Gdyby byl jakimś szeregowym pracownikiem, to jeszcze. Ale przecież on jest jedną z szyszek w dziale growym MS! Pogarda z gościa się wręcz wylewa. A może by tak...
http://3.bp.blogspot.com/_s4NJ4wK6-mM/S0kNzq9FlvI/AAAAAAAAACs/7Z6VSp2HKcc/S724/big_cup_of_shut_up_sm.jpg


@ Zajanski

Masz rację, czasem trudno odczytać sarkazm w sieci. Może to dlatego, że na tym forum nie raz już czytałem absurdalne posty obrońców idiotycznych rozwiązań i chorej polityki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilku? Jeśli to prawda to microsoft nie chce pieniędzy który nie chce mieć podłączonej konsol do internetui cały czas.
Tak czy siak dziwią nie głosy poparcia niektórych. Może dostanę opcje założenia smyczy i jeszcze się dziwią, że komuś to sie nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ale... Czy w dobie dominacji Steama, naprawdę komuś tak przeszkadza
> > always-online?

>
> Owszem przeszkadza. Ja na ten przykład mieszkam na wielkopolskiej prowincji,a lada moment
> przeprowadzam się na jeszcze większe peryferia, gdzie będę skazany na internet radiowy.
>
> Wobec tego wszelkie steamy, oryginy i cyfrowa dystrybucja znacznie stracą u mnie na atrakcyjności.
> Ale to jeszcze "z braku laku" do przełknięcia. Natomiast "always online drm" nie - musiałbym
> się chyba z wujem wacławem na łby pozamieniać, żeby się w coś takiego pakować. Z wielu
> powodów - NIE.


NAwet sobie nie zdajesz sprawy jaka lipe bedziesz mial jak r adiowke podlacza, NAT, przez to gówno rozstalem sie z konsola. Nie mogłem na żaden mozliwy sposob znaleziony w internecie pogodzic mojej radiowki z konsola, kupilem kompa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2013 o 11:39, Jbl napisał:

Ale oczywiście nikt do tego nie zmusza i zapewne jest część osób które tego nie chcą/potrzebują.
Tylko jaki jest to procent spośród wszystkich posiadaczy konsol ( nie tylko graczy )
wybiera taki model. I pewnie tą analizą kieruje się MS. Oprócz tego stara się uchronić
przed piractwem, co jest normalne bo nikt nie lubi jak się go okrada.


Ale to właśnie spiracenie konsoli będzie jedynym sposobem na pozbycie się tego always-connected.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2013 o 12:41, Piotrek54321 napisał:

Ale to właśnie spiracenie konsoli będzie jedynym sposobem na pozbycie się tego always-connected.

...można też po prostu nie kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2013 o 13:15, Dared00 napisał:

...można też po prostu nie kupować.

To chyba dla niektórych za trudne do pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2013 o 13:32, Zajanski napisał:

Nie można. Nie oglądasz reklam?
Każdy musi to mieć.


Świetna rozrywka dla całej rodziny.
Exclusivy: Gears of War i Mortal Kombat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli te plotki się potwierdzą, to w nadchodzącej generacji rozstaje się z Microsoftem
> i wybieram sprzęt Sony. Coś co wymaga stałego podpięcia do sieci, żebym mógł pograć jest
> u mnie przegrane na starcie. Pomijając już wszelkie inne aspekty, to zwyczajnie nie będę
> sobie dokładał dodatkowych wymagań sprzętowych i ograniczał wygody.
>
> A sam dialog i tłumaczenia przedstawiciela M$ mnie zszokował... No, ale w sumie spoko
> - jeśli ta firma chce do siebie zrażać potencjalnych klientów to droga wolna. Jednego
> właśnie im się udało zrazić.
>
>
Ludzie wy serio jesteście tacy tępi? Mówił ,że go trollował -.- Logika Gimbusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2013 o 07:42, Ezio948 napisał:

Ludzie wy serio jesteście tacy tępi? Mówił ,że go trollował -.- Logika Gimbusów


Bo "trollowanie" na Twitterze to zachowanie godne przedstawiciela Microsoftu, a jeżeli komuś się to nie podoba, to najwyraźniej jest "taki tępy" i posługuje się "logiką gimbusów".
" -.- "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2013 o 07:42, Ezio948 napisał:

Ludzie wy serio jesteście tacy tępi? Mówił ,że go trollował -.- Logika Gimbusów


Ostrzeżenie za brak szacunku do rozmówcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować