Zaloguj się, aby obserwować  
adamello190

Fallout

1103 postów w tym temacie

Dnia 20.10.2009 o 14:32, The_Lurker napisał:

> Szata właśnie tudzież wysoki speech skill, o ile dobrze pamiętam.
Retorykę mam na 200%, co wcale nie przeszkadza Mrocznym w strzelaniu do mnie. A co do
szaty - gdzie mam ją zdobyć? Oczywiście zabijanie Dzieci Katedry i zabranie jakiejś szaty
mija się z celem, bo chcę pogadać na spokojnie z Morfeuszem.


Zdobądź czerwoną odznakę COC od Lashera (albo ukradnij ją komukolwiek), to powinno wystarczyć. Jeśli szaty okażą się potrzebne, mimo posiadania przez ciebie odznaki - zdobędziesz je choćby od Dzieci Katedry w The Hub.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabij kapłankę w Hubie i już masz szatę(przy okazji wypełnisz zlecenie Kafara).
Nie jestem pewien, ale szatę ma chyba też w sprzedaży sklepikarz w Katedrze (ale na 100% nie pamiętam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 19:03, Abi_Dalzim napisał:

Zabij kapłankę w Hubie i już masz szatę(przy okazji wypełnisz zlecenie Kafara).
Nie jestem pewien, ale szatę ma chyba też w sprzedaży sklepikarz w Katedrze (ale na 100%
nie pamiętam).

Sklepikarz w Katedrze nie ma, a zapytany o szaty odpowiada, że tylko wtajemniczeni są godni noszenia purpury. Kapłanka z Hub - chodzi o Jain? Nie, ona też nie ma szaty. Po zabiciu jej nie ma nic w ekwipunku... A z resztą, zrrobiłem tak, że zabiłem Duńczyka na 1szym pietrze Katedry i zabrałem mu szatę, a Mroczni i tak mnie atakowali. Trudno. Najwidoczniej metoda na rozpoczęcie tury przed mutantami jest jedynym sposobem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, przypomniałem sobie :) Możesz zabić Duńczyka i zabrać mu szatę, ale żeby mutki cię nie atakowały, to na wyższe piętra musisz wchodzić sam, nawet psa nie wolno mieć (i trzeba oczywiście być ubranym w szatę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2009 o 15:29, Abi_Dalzim napisał:

O, przypomniałem sobie :) Możesz zabić Duńczyka i zabrać mu szatę, ale żeby mutki cię
nie atakowały, to na wyższe piętra musisz wchodzić sam, nawet psa nie wolno mieć (i trzeba
oczywiście być ubranym w szatę).

Cóż, czyli wszystko byłoby dobrze, gdybym znalazł drugi egzemplarz szaty - rozmiar psi. Cóż, czas zabić wiernego Ochłapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2009 o 23:31, The_Lurker napisał:

Cóż, czyli wszystko byłoby dobrze, gdybym znalazł drugi egzemplarz szaty - rozmiar psi.
Cóż, czas zabić wiernego Ochłapa.


Umm.. przypomina mi się taki tekścik z Caffe of Broken Dreams, sam nigdy nie sprawdzałem, ale... może spróbujesz go zamknąć między dwoma polami siłowymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2009 o 23:31, The_Lurker napisał:

> O, przypomniałem sobie :) Możesz zabić Duńczyka i zabrać mu szatę, ale żeby mutki
cię
> nie atakowały, to na wyższe piętra musisz wchodzić sam, nawet psa nie wolno mieć
(i trzeba
> oczywiście być ubranym w szatę).
Cóż, czyli wszystko byłoby dobrze, gdybym znalazł drugi egzemplarz szaty - rozmiar psi.
Cóż, czas zabić wiernego Ochłapa.


a) szkolisz twoją postać aby miała poziom 24 czyli snajper , kłopotliwe ale możliwe do zrealizowania
b) szkolisz w broniach energetycznych
c) znajdujesz alien blaster

Spoiler

d) nie walczysz z masterem tylko używasz science na bombie atomowej nie pamiętam na którym pietrze ale jest.
e) w Military Base na pierwszym poziomie podkładasz bombę przy tych konsolach przy których stoją ludki w purpurowych płaszczach.


f) DUŻO stimpaków i super stimpaków oraz CIERPLIWOŚCI i viola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2009 o 11:32, The_Lurker napisał:

Ja wiem jak przejść grę, jedyny problem jaki miałem to to, że Mroczni mnie atakowali
mimo przykrywki :P


Żle się zrozumieliśmy.
Napisałeś że "Cóż, czas zabić wiernego Ochłapa." podałem sposób jak można tego uniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ochłap może jest niezły, ale tylko w początkowym etapie gry. Potem to mnie tylko wnerwia (w walce turowej duuuużo czasu traci sie na oglądanie jego bezskutecznych ataków).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Mam całkiem pokaźny problem z uruchomieniem (z instalacją też) Fallouta 3 na Windowsie 7 x64. Cały czas system skrzeczy, że nie mam włożonej płyty w napędzie (ona oczywiście tam jest).
1. Wersja Falla jest oryginalna - pod Vistą i Xpekiem działa jak należy.
2. Nie mam żadnych wirtualnych napędów.
3. Jest to praktycznie świeża instalacja systemu, niedawno przesiadłem się na siódemkę.
4. Mam najnowsze drajwery.

Podczas uruchamiania launchera dostaję komunikat o niewłaściwej płycie w napędzie DVD, gdy uruchomię setup - gra instaluje się bez problemów. Kiedy tak zainstalowaną grę chcę uruchomić z Launchera znowu mam komunikat o braku płyty - przy próbie włączenia z Fallout3.exe z kolei mam ciemny ekran przez kilka sekund a potem znowu zrzut do windy i komunikat o niepoprawnej płycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam w świecie gier betsheidy. spróbuj ściągnąć najnowszego patcha, u tego producenta to podstawa (bo za betatesterów służą ci, którzy odważyli się kupić ich grę). poszukaj też fanowskich modyfikacji, przy ich wcześniejszych grach poprawiały bugi o których betsha ''zapomniała".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam Windowsa XP i kartę GF 84000 GS. Co jakiś czas ekran w grze Fallout robi się czarny i muszę go "odmazywać" myszką. Jest jakiś mod/patch żeby można dało się normalnie grać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2009 o 20:56, kulpamen napisał:

Witam.

Mam Windowsa XP i kartę GF 84000 GS. Co jakiś czas ekran w grze Fallout robi się czarny
i muszę go "odmazywać" myszką. Jest jakiś mod/patch żeby można dało się normalnie grać?


Z tego co słyszałem to WideScreen Mod sprawia, że ekranu nie trzeba odmazywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem techniczny w grze. Gram sobie przez godzinkę i później wychodze z gry, gdy chcę ją uruchomić wyświetla mi się ten komunikat (poniżej). Jest coś co da się zrobić bym mógł znowu zakosztować tego wspaniałego cRPG? Bo raczej mniej niz 20mb na dysku to na pewno nie mam.

20091203170530

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 17:06, fearlord napisał:

Ja mam taki problem techniczny w grze. Gram sobie przez godzinkę i później wychodze z
gry, gdy chcę ją uruchomić wyświetla mi się ten komunikat (poniżej). Jest coś co da się
zrobić bym mógł znowu zakosztować tego wspaniałego cRPG? Bo raczej mniej niz 20mb na
dysku to na pewno nie mam.


Panel sterowania > wydajność i konserwacja > system > zaawansowane > wydajność > zaawansowane > wydajność > pamięć wirtualna > zmień na rozmiar kontrolowany przez system

Mnie to pomagało, gra dość stara jest i jak ma się ręcznie ustawione na jakieś giga wartości to gra nie wyłapuje tego i wyskakuje taki właśnie komunikat. Może być potrzebny restart kompa później .
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra nie odróżnia gigabajtów od megabajtów, poszukaj po plikach konfiguracyjnych gdzieś się ustawiało ile pamięci wymaga.


edit: właśnie znalazłem na NMA edytujesz plik fallout.cfg w katalogu z grą i w linijce free_space=20480 dajesz zero zamiast 20480 (zero to zero, niezależnie od jednostki pojemności)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować