Zaloguj się, aby obserwować  
adamello190

Fallout

1103 postów w tym temacie

Dnia 04.05.2013 o 03:26, leartist napisał:

Gdzie w falloucie mogę zobaczyć ile mam pieniędzy?


W ekwipunku masz taki worek z kapslami i na nim wyświetlana jest ich aktualna liczba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2013 o 18:27, ManweKallahan napisał:

Jak wygrać w szachy z superkomputerem w Glow? Mam nauki ścisłe na 115%, inteligencję
na 8, po użyciu Mentatów na 10, a i tak przegrywam.


Here you meet Zax, the sentient mainframe. As you were cautioned above, don''t accept an invitation to play chess, as all you will accomplish is the whittling away of a few precious hours of your Rad-X resistance! However, do take the opportunity to peruse Zax''s database (if you have the necessary IN and Science skill to enable a logon. Remember not to read any books in an attempt to increase your Science skill. That will blow your Rad-X resistance too). Here you will learn about FEV (Forced Evolution Virus). It can make you immortal, but has the nasty side effect of... anyway, when you''re finished here, use the Red Pass Key on the elevator which takes you to Level 6 (Level 5 is unattainable for the time being). Level 6 is covered in Quest 1 below.

http://planetfallout.gamespy.com/wiki/Fallout_1_Walkthrough


http://user.tninet.se/~jyg699a/fallout.html#glow

The Glow
========

Here you meet Zax, the sentient mainframe. As you were cautioned above, don''t
accept an invitation to play chess, as all you will accomplish is the
whittling away of a few precious hours of your Rad-X resistance! However, do
take the opportunity to peruse Zax''s database (if you have the necessary IN
and Science skill to enable a logon. Remember not to read any books in an
attempt to increase your Science skill. That will blow your Rad-X resistance
too).

http://www.gamefaqs.com/pc/197289-fallout/faqs/16192


Jak można wygrać w szachy z komputerem w Glow? Czy to zależy od inteligencji? Od skilla "Nauka" chyba nie, bo przy 200% nie udało mi się wygrać. Wszelkie pomysły mile widziane.
Bodaj trzeba mieć inteligencję na maksa (podejrzewane mogą też być: Percepcja, Nauka i Hazard) ALE - gra da nam pokonać komputer, dopiero wtedy, kiedy nałykamy się tyle radów, żeby na pewno umrzeć z napromieniowania. Tak przynajmniej tłumaczył to jeden z twórców w Biblii Fallouta. Więc raczej spasuj.

http://shamo.gry-online.pl/agora/index.php?showtopic=8497


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2013 o 10:45, Nufiko napisał:

> Gdzie w falloucie mogę zobaczyć ile mam pieniędzy?

W ekwipunku masz taki worek z kapslami i na nim wyświetlana jest ich aktualna liczba.



Jaki worek? Nie widzę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój ekwipunek wygląda podobnie jak na tym screenie: http://firsthour.net/screenshots/fallout/fallout-vault-15-inventory-rope.jpg

Biorę barter z npc i opylam jakiś item, ale chyba nie dostaje za to pieniedzy, bo podrecznik opylilem za 200 caps w shady sands, a leczenie kosztuje 50. Dalej jednak nie mam pieniedzy na to leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2013 o 22:28, leartist napisał:

Mój ekwipunek wygląda podobnie jak na tym screenie: http://firsthour.net/screenshots/fallout/fallout-vault-15-inventory-rope.jpg


Wyświetla się Access Denied.

Dnia 05.05.2013 o 22:28, leartist napisał:

Biorę barter z npc i opylam jakiś item, ale chyba nie dostaje za to pieniedzy, bo podrecznik
opylilem za 200 caps w shady sands, a leczenie kosztuje 50. Dalej jednak nie mam pieniedzy
na to leczenie.


Otóż środkiem płatniczym w Falloucie 1 są kapsle
http://pl.fallout.wikia.com/wiki/Waluta
rysunek w linku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, udało się. Nie miałem pieniędzy. Sprzedałem co prawda pare ogonów, ale za friko, bo tam w barter, ppo przeciągnięciu jest jakaś cena oferowana, ale i tak samemu trzeba wpisac własną (????). Bez sensu. No trudno, to i tak poczatek gry.

Kolejny problem. Jestem w shady sands, zatruty przez radscorpiony. Nie mogę przez to wędrować. Doktorek w mieście mnie tylko może uleczyć chyba, ale nie odtruć. Jak się odtruć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2013 o 22:57, leartist napisał:

Dobra, udało się. Nie miałem pieniędzy. Sprzedałem co prawda pare ogonów, ale za friko,
bo tam w barter, ppo przeciągnięciu jest jakaś cena oferowana, ale i tak samemu trzeba
wpisac własną (????). Bez sensu. No trudno, to i tak poczatek gry.


Przy pierwszej wymianie też oddałem item za darmo ;) Jak dajesz coś od siebie to na dole pojawia się wartość i możesz sobie z ekwipunku osoby, z którą handlujesz przeciągnąć sobie inne itemy, tak, żeby wartość była równa (lub większa po Twojej stronie), a jeśli nie chcesz itemów to bierzesz kapsle (czyli pieniądze)

Dnia 05.05.2013 o 22:57, leartist napisał:

Kolejny problem. Jestem w shady sands, zatruty przez radscorpiony. Nie mogę przez to
wędrować. Doktorek w mieście mnie tylko może uleczyć chyba, ale nie odtruć. Jak się odtruć?


Jeśli dobrze pamiętam: z zabitych skorpionów zbierasz ogony (jedyne co z nich można zebrać) i dajesz doktorowi, który robi odtrutkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko ogarnąłem. Trochę moją żądzę exploracji blokuje limit czasu, 150dni. Jak to jest z wędrówkami po świecie fallout 1? Wystarza tego czasu? Bo kurde, poszedlem do miasta i juz pare dni minelo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2013 o 03:16, leartist napisał:

Ok, wszystko ogarnąłem. Trochę moją żądzę exploracji blokuje limit czasu, 150dni. Jak
to jest z wędrówkami po świecie fallout 1? Wystarza tego czasu? Bo kurde, poszedlem do
miasta i juz pare dni minelo.


Limit czasowy można wydłużyć
HUB

Spoiler

Water Merchants - za 2000 kapsli możesz posłać karawanę do Vault 13 z wodą. Wydłuży to twój czas o 100 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2013 o 10:42, leartist napisał:

Nie lookam w spoiler :) a to wydłuzanie czasu to cheat czy juz zawarte przez tworcow
w grze?


Najzwyklejsze w świecie zadanie, które umożliwia Ci wydłużenie tego czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się wydostać z vault 15? Pewnie trzeba zabrac linę, ale jak to zrobić? Nie cierpie, gdy mechanika gry nie pozwala się nią cieszyć. ;/

Lolo, a teraz weszła po drabinie, wcześniej był komunikat, że jest zbyt uszkodzona. wtf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu na tmy forum nie ma edycji postów, eh.

Nie można freewolnie zarzadzać ekwipunkiem towarzyszy w falloucie? Czy można zmienic tryby strzelania w broniach? Mam jakąś maszynówke, ale strzela pojedynczymi pociskami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2013 o 23:23, leartist napisał:

Czemu na tmy forum nie ma edycji postów, eh.

Nie można freewolnie zarzadzać ekwipunkiem towarzyszy w falloucie? Czy można zmienic
tryby strzelania w broniach? Mam jakąś maszynówke, ale strzela pojedynczymi pociskami.


Towarzysze to NPCe którzy się za tobą pałętają i walczą po twojej stronie, ale nie masz nad nimi żadnej kontroli. Mają nieograniczony udźwig więc możesz im sprzedać do plecaka co chcesz, jak potrzebujesz coś odebrać to po prostu ich okradnij nie obrażą sie.
Tryby strzelania zmienia się klikając prawym w broń na dolnym panelu jest do wyboru: strzał pojedyńczy, seria, strzał mierzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2013 o 23:23, leartist napisał:

Czemu na tmy forum nie ma edycji postów, eh.

Nie można freewolnie zarzadzać ekwipunkiem towarzyszy w falloucie? Czy można zmienic
tryby strzelania w broniach? Mam jakąś maszynówke, ale strzela pojedynczymi pociskami.


Ian
Za skarby świata nie dawaj mu noży.
Pistolet Maszynowy 10mm, uwaga na serie !!!!
Najlepiej wyposaż go w Pistolet 5,56mm

Tycho
Shotgun
Combat Shotgun
Red Ryder LE BB

Katja
Jeśli wziąłeś Iana to możesz ją sobie podarować jak Towarzysza broni
pistolet 10 mm
pistolet 14mm
pistolet maszynowy 10 mm
i ewentualnie Pistolet 5,56mm

Powiem tak Iana masz na początku i przyłączenie go nie wymaga zachodu, zaś Katja jest gorszym T.B. niż Ian poza tym zwerbowanie jej wymaga trochę zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza skrót T.B.?
Jak się zmienia sposób strzelania z pojedynczych strzałów na serie?
Zarządzanie ekwipunkiem, towarzyszy opdbywa się poprzez "barter"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować