Zaloguj się, aby obserwować  
adamello190

Fallout

1103 postów w tym temacie

Sposób strzelania zmienia sawym przyciskiem myszy, gdy klikasz na prawą albo lewą rękę. Wtedy można zmienić zwykły cios, na silniejszy cios, zwykły kopniak na silniejszy kopniak, a w przypadku broni z pojedyńczych strzałów na serie.

Zarządzanie ekwipunkiem kompanów odbywa sie w menu. Daje się im broń i zbroję przez handel. a potem p prawej masz jeszcze dodatkowe opcje i tam sobie zmieniasz, w co ma być ubrany i jaką nosić broń.

Na zwykłym Falloucie tego nie widać, z odpowiednim modem już tak. Podobnie z odpowiednim modem można wylevelować (choć automatycznie) swoich komapanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2013 o 18:16, leartist napisał:

Co oznacza skrót T.B.?
Jak się zmienia sposób strzelania z pojedynczych strzałów na serie?


Zobacz mój poprzedni post.

Dnia 08.05.2013 o 18:16, leartist napisał:

Zarządzanie ekwipunkiem, towarzyszy opdbywa się poprzez "barter"?


Tak jak napisałem poprzednio z nimi się handluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2013 o 18:47, Heartbreaker napisał:

Sposób strzelania zmienia sawym przyciskiem myszy, gdy klikasz na prawą albo lewą rękę.
Wtedy można zmienić zwykły cios, na silniejszy cios, zwykły kopniak na silniejszy kopniak,
a w przypadku broni z pojedyńczych strzałów na serie.

Zarządzanie ekwipunkiem kompanów odbywa sie w menu. Daje się im broń i zbroję przez handel.
a potem p prawej masz jeszcze dodatkowe opcje i tam sobie zmieniasz, w co ma być ubrany
i jaką nosić broń.

Na zwykłym Falloucie tego nie widać, z odpowiednim modem już tak. Podobnie z odpowiednim
modem można wylevelować (choć automatycznie) swoich komapanów.



Wciąz nie ogarniam jak zmienić np broń mojemu towarzyszowi. Sprzedałem mu desert eagle. W któym menu to się robi, gdzie po prawej?
Patrzac na fallout, wspolczesne rpgi pod względem gui dobrze wyewoluowały. :)

Jeszcze coś. Dostałem pluskwe, którą mam założyć bądź podłożyć. Jeżeli chce ją założyć na siebie, to musze to zrobić w miejsce pistoletów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2013 o 11:43, leartist napisał:

Wciąz nie ogarniam jak zmienić np broń mojemu towarzyszowi. Sprzedałem mu desert eagle.
W któym menu to się robi, gdzie po prawej?
Patrzac na fallout, wspolczesne rpgi pod względem gui dobrze wyewoluowały. :)


Wydaje mi się ze robiło to się przez rozmowę z postacią. To w dwójce wprowadzili ustawienia walki gdzie mozna było łatwiej i czytelniej dopasować opcje bojowe.

Dnia 09.05.2013 o 11:43, leartist napisał:

Jeszcze coś. Dostałem pluskwe, którą mam założyć bądź podłożyć. Jeżeli chce ją założyć
na siebie, to musze to zrobić w miejsce pistoletów?


Z tego co pamiętam to wystarczy ją włączyć i pozostawić w ekwipunku, a potem zainicjować rozmowę.

EDIT: Co do umiejętności to można zdaje się do 200% sens ma bo zwiększa szanse na powodzenie, ale nigdy nie uzyskasz celności większej niż 95%. Zwiększanie ponad 100% pozwala na redukcję różnych kar np z pancerza przy atakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz wbijał na więcej niż 100%, to będzie to pochłaniało coraz więcej punktów. Nie wiem czy to ma sen, ale ja dla pewności podnosiłem odrobinę powyżej 100% i brałem się za kolejne statystyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2013 o 11:43, leartist napisał:

Wciąz nie ogarniam jak zmienić np broń mojemu towarzyszowi. Sprzedałem mu desert eagle.
W któym menu to się robi, gdzie po prawej?


Po prostu ukradnij mu całe poprzednie uzbrojenie oraz pancerz i w trybie handlu daj tę broń i pancerz które ma używać.
Najlepiej daj mu pistolet maszynowy, pistolet 14mm lub Pistolet 5,56 mm może używać Rękawicy wspomaganej ale zdecydowanie lepiej go wyposażyć w broń palną.

Poprawka z pancerzami to nie działa
http://www.gog.com/forum/fallout_series/how_do_i_equip_npc_partners_with_armor_weapons

Know this is an old post, but this is the first result that shows on Google and there''s a lot of inaccuracies in the replies. And with the free Fallout 1 giveaway here, a lot of people are probably interested in this.

If you talk to NPCs, they''ll tell you what kinds of weapons they can use. All you have to do is trade or steal/plant it on them and give them the right ammo, then just tell them to equip their best weapon. The only problem with this is it that it goes by what the game considers "best" and doesn''t allow you to manually choose.

One way you can force them to use another weapon is to trade or steal all the ammo for the gun they''re using, and give them ammo only for the gun you want them to use.

NPCs will also switch weapons sometimes on their own, so if you don''t want them doing that, wait until they equip the weapon you want them to use, then trade or steal their other weapons or the ammo for those weapons.

They''ll also use any stimpacks or super stimpacks you give them, but they will not equip armors.



There''s also mods for this, if the armor problem (or the problem of not being able to leave your dog behind) is a dealbreaker.

Yes, there are mods for NPC Armor switching but honestly - they are bugged and may corrupt your games. Well.. at least when you try to use FIXT package. Everytime i started playing with this add-on, my game gone crazy when saving after time.

Does anybody use single NPC armor addone without troubles?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 03:15, leartist napisał:

W opisie gry jest napisane "Możliwość celowania w konkretne części ciała przeciwnika."
Jak się tego dokonuje?

Klikasz prawym myszkiem xD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 03:15, leartist napisał:

W opisie gry jest napisane "Możliwość celowania w konkretne części ciała przeciwnika."
Jak się tego dokonuje?


Wybierasz strzał mierzony (prawym na broni na dole aż będzie strzał mierzony) i po wybraniu celu otwiera się okno z możliwością wyboru w co chcesz trafić i procentową szansą na powodzenie. Jeśli wybrałeś Traita szybki cyngiel czy jakoś tak to nie możesz mierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, faktycznie można wybrać strzał mierzony. Bez tego prawym wychodzę z trybu celowania. :)
Pies się do mnie przyplątał. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 14:02, leartist napisał:

Jets w falloucie jakiś dziennik, gdzie są wypisane questy i co trzeba zrobic?


Zajrzyj do Pipboya tam jest informacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2013 o 14:02, leartist napisał:

Jets w falloucie jakiś dziennik, gdzie są wypisane questy i co trzeba zrobic?


I tak i nie.

Spisu wszystkich questów (jak ja nie lubię angielszczenia języka polskiego będę używał słowa zadania) na początku gry nie masz.
Na początku gry masz jedno zadanie screen poniżej.
Część zadań pojawia się dopiero gdy w danym mieście porozmawiasz z daną osobą, obejrzysz holodysk itd. itp.
klikasz w status dana miejscowość i tam masz zadania, przekreślone to te które wypełniłeś albo zawaliłeś.

20130519114554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2013 o 22:37, leartist napisał:

Ale nie ma opisu zadań? :( bu

To bardzo stara gra, ciesz się, że nie musisz samemu robić notatek na kartkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować