Zaloguj się, aby obserwować  
adamello190

Fallout

1103 postów w tym temacie

Uhm ... prozaiczny problem mam na samym początku.

Doszedłem do tej pierwszej krypty, wytłukłem co się dało, przeszukałem dwie szafki i w końcu znalazłem też windę. Tyle tylko że gdy próbuję jej użyć to dostaję komunikat sugerujący że powinien się zaopatrzyć w linę. Pytanie tylko jak? Ewentualnie jak sobie poradzić w tej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2011 o 19:58, Tyler_D napisał:

Uhm ... prozaiczny problem mam na samym początku.

Doszedłem do tej pierwszej krypty, wytłukłem co się dało, przeszukałem dwie szafki i
w końcu znalazłem też windę. Tyle tylko że gdy próbuję jej użyć to dostaję komunikat
sugerujący że powinien się zaopatrzyć w linę. Pytanie tylko jak? Ewentualnie jak sobie
poradzić w tej sytuacji?


Linę znajdziesz w Cienistych Piaskach. Możesz ją kupić od strażnika bramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka: poszukaj liny w Cienistych Piaskach albo w jakimkolwiek mieście (potrzebujesz dwie sztuki o ile pamiętam).

Rozwiązanie:

Spoiler

windy nie działają, więc trzeba użyć liny na szybie, żeby zejść na dół - innego wyjścia nie ma. Jedna lina była gdzieś chyba w jakiejś szopie niedaleko pola w Cienistych Piaskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakimkolwiek mieście? To znaczy gdzie mam się skierować? Albo trafiam na Bandytów - Chanów albo na losowe spotkania w których zazwyczaj przegrywam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2011 o 20:48, Tyler_D napisał:

W jakimkolwiek mieście? To znaczy gdzie mam się skierować? Albo trafiam na Bandytów -
Chanów albo na losowe spotkania w których zazwyczaj przegrywam ...


Popytaj mieszkańców Cienistych Piasków, powinni powiedzieć Ci w jakim kierunku należy się kierować do najbliższego miasta. Na samym początku gry najlepiej udać się do Złomowa, a gdybyś miał jakieś problemy z lokacjami, 3maj mapkę http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20110123210031/fallout/images/9/94/Fo1_Worldmap.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja może od razu zanim zacznę poważniejszą grę zapytam coby potem się nie rozczarować ...

Wczoraj straciłem jakieś dwie godzinki na ogólnym poznaniu gry - wybrałem Alberta bo wydawał się postacią którą będzie równie dobrze potrafiła walczyć jak i na przykład handlować czy wydobyć to i owo za pomocą swej charyzmy i wiedzy. Niestety brutalna prawda jest taka że w walce [ mam tylko pistolet i jakiegoś knypa a amunicja dość szybko się kończy - zwłaszcza na radskorpionach ] sprawuje się mocno średnio. Więc co sugerujecie? Zmianę postaci? Myślałem nad tym żeby wziąć sobie tego osiłka ale szkoda by mi było zmienić Fallouta w "bij, zabij" na rzecz postaci z wysoką charyzmą, inteligencją. No chyba że można nawet tego osiłka zmienić w inteligenta ale w to wątpię ... Jakiekolwiek porady na temat postaci jak i samego początku oraz całej gry są bardzo mile widziane.

No i druga sprawa - ten cały hydroprocesor. Mam 150 dni żeby go znaleźć - niby dużo ale w sumie niewiele. Dowiedziałem się że mogę się ratować kupnem wody od karawan bodajże. Więc ... hm ... kiedy powinienem się zacząć martwić że nie znajdę karawany / hydroprocesora? Miesiąc przed deadline''em czy wcześniej? Bo nie chciałoby mi się zbytnio przechodzić gry od nowa gdyby się okazało że mi zabrakło dnia czy tygodnia. -.-

Po Krypcie 15 [ przed zejściem windą ] mam się udać do Cienistych Piasków czy lepiej zapuścić się najpierw do tego Złomowa? A może jeszcze gdzieś indziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nie korzystać z gotowych postaci a stworzyć własną, można wtedy dokładanie dopasować ją do własnego stylu :). Oczywiście nie ma szans, by zrobić jakiegoś herosa ze wszystkim na max (chyba, że użyje się edytora postaci ale to zagrywka poniżej pasa), można jedynie sobie przygotować podstawy do dalszego rozwoju w określonym kierunku. Od razu radzę - zapomnij o umiejętnościach związanych z walką wręcz (tak bez broni białej jak i z), doktor czy pierwsza pomoc też średnio się przydają. Najważniejsze to walka bronią dystansową (broń lekka i energetyczna - o ciężkiej zapomnij :)), handel, retoryka, w następnej kolejności kradzież, otwieranie, skradanie, nauka, naprawa, sztuka przetrwania. Reszta niezbyt się przydaje.

150 dni to masa czasu, bez pośpiechu można w tym czasie znaleźć hydroprocesor, o ile tylko nie będziesz się przesadnie włóczył po świecie gry (chodzi mi przede wszystkim o najmowanie się do ochrony karawan).

Po zwiedzeniu Krypty 15 idź gdzie chcesz :). Po prostu gadaj z każdą napotkaną postacią (uważaj na słowa i czyny, tu npce zapamiętują, jak się ich potraktowało i stosownie do tego zmieniają swoje nastawienie, ponadto nie licz na to, że np. stróże prawa będą chcieli z Twoją postacią rozmawiać jeśli będziesz prowadził typa spod ciemnej gwiazdy), wykonuj questy poboczne, zdobywaj doświadczenie i zwiedzaj świat gry :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2011 o 16:00, Tyler_D napisał:

To ja może od razu zanim zacznę poważniejszą grę zapytam coby potem się nie rozczarować
...

Wczoraj straciłem jakieś dwie godzinki na ogólnym poznaniu gry - wybrałem Alberta bo
wydawał się postacią którą będzie równie dobrze potrafiła walczyć jak i na przykład handlować
czy wydobyć to i owo za pomocą swej charyzmy i wiedzy. Niestety brutalna prawda jest
taka że w walce [ mam tylko pistolet i jakiegoś knypa a amunicja dość szybko się kończy
- zwłaszcza na radskorpionach ] sprawuje się mocno średnio. Więc co sugerujecie? Zmianę
postaci? Myślałem nad tym żeby wziąć sobie tego osiłka ale szkoda by mi było zmienić
Fallouta w "bij, zabij" na rzecz postaci z wysoką charyzmą, inteligencją. No chyba że
można nawet tego osiłka zmienić w inteligenta ale w to wątpię ... Jakiekolwiek porady
na temat postaci jak i samego początku oraz całej gry są bardzo mile widziane.

No i druga sprawa - ten cały hydroprocesor. Mam 150 dni żeby go znaleźć - niby dużo ale
w sumie niewiele. Dowiedziałem się że mogę się ratować kupnem wody od karawan bodajże.
Więc ... hm ... kiedy powinienem się zacząć martwić że nie znajdę karawany / hydroprocesora?
Miesiąc przed deadline''em czy wcześniej? Bo nie chciałoby mi się zbytnio przechodzić
gry od nowa gdyby się okazało że mi zabrakło dnia czy tygodnia. -.-

Po Krypcie 15 [ przed zejściem windą ] mam się udać do Cienistych Piasków czy lepiej
zapuścić się najpierw do tego Złomowa? A może jeszcze gdzieś indziej?


To tak z rozwoju najlepiej w inteligencję, percepcję, zręczność. (punktów akcji co najmniej 8 warto mieć) w siłę nie ma sensu pakować, bo npc będą za ciebie nosić graty. Charyzma się przydaje ale bez przesady. Z umiejętności to przede wszystkim bronie małe i energetyczne.

Na początku na szczury korzystaj z noża, nie ma sensu zużywać amunicji, pierwsze miejsce jakie odwiedzisz to powinny być Cieniste Piaski, tam zrób zadania i kup amunicji jak będziesz w stanie. Potem krypta a dalej gdzie nogi poniosą.

150 dni to mnóstwo czasu ja zdaje się jak znalazłem hydroprocesor a wcale się nie spieszyłem miałem jakieś 40 kilka dni zapasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 04.02.2011 o 16:00, Tyler_D napisał:

No i druga sprawa - ten cały hydroprocesor. Mam 150 dni żeby go znaleźć - niby dużo ale


Ten czas można wydłużyć do 300 dni

Spoiler

The Hub
U Water Merchants można kupić dostawy wody do Krypty 13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuje się ktoś gdzie jest Smitty - kowal z Adytum? Ma jakąś konkretną miejscówkę, czy gdzieś się tam pląta po lokacji? I czy to na pewno tam, a nie gdzieś w Gruzach? Bo nigdzie go nie mogę znaleźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest w którymś z domów, o ile dobrze pamiętam (na 100% jest w tej lokacji). O ile oczywiście nie zginął podczas usuwania Regulatorów ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 19:54, Blackhand napisał:

Jest w którymś z domów, o ile dobrze pamiętam (na 100% jest w tej lokacji). O ile oczywiście
nie zginął podczas usuwania Regulatorów ;).

No to chyba z mojego ulepszonego pancerza nic nie będzie...Pewnie był wśród tych, którzy się rzucili na Regulatorów i go zabili. Dzięki za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 22:24, kerkas napisał:

Niekoniecznie
http://fallout.wikia.com/wiki/Power_armor_%28Fallout%29#Fallout
1. Reward from Talus for rescuing an initiate
2. Repair a damaged suit on level three.
3. Boxes in locked storeroom. (2 suits)


Taką mam, ale chciałem tą: http://fallout.wikia.com/wiki/Hardened_Power_Armor
A tutaj była chyba tylko 1 możliwość sprawienia sobie takiej...Trudno, obejdzie się bez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 13:57, kerkas napisał:

> Jest jakiś widescreen mod do fallouta pozwalający odpalić grę w rozdzielczości HD
?

http://trzynasty-schron.net/

http://hardforum.com/showthread.php?t=1430383

Z tego drugiego linku nie da się pobrać pliku , a z tego pierwszego po przeszukaniu strony , jakoś nie znalazłem tego moda ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram już trochę w Fallouta. Ustawiłem cechy mniej więcej tak :
siła - nie zmieniałem (jest chyba 5)
inteligencja-7
percepcja-7
wytrzymałość-6
No i reszty nie zmieniałem. Z profitów wybrałem kujona i krwawą miazgę (czy coś takiego) , a w cechach skupiłem się na broi energetycznej , palnej i kradzieży. Czy to dobry wybór ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 21.02.2011 o 17:39, Net_com napisał:

Z tego drugiego linku nie da się pobrać pliku , a z tego pierwszego po przeszukaniu strony
, jakoś nie znalazłem tego moda ...


Teraz powinno być dobrze

Fallout Modding Centre
http://www.newfmc.pl/

http://www.nma-fallout.com/forum/dload.php

Odnośnie postaci to zależy czego oczekujesz od postaci czy ma to być terminator czy negocjator , zresztą na stronie 13 schronu są postacie stworzone do Fallout-a 1 zakładka twój bohater.

Ps. Ja zawsze biorę dziewczynę (Natalia)gdyż można zmodyfikować postać jak się chce.

Ja stawiałem na retorykę , handel i broń energetyczną
Szczęście 10 punktów
Zręczność tak samo
siła 5
percepcja 7
inteligencja 7
reszta według uznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować