Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Seriale dla graczy #7 - Gra o tron

30 postów w tym temacie

Od kiedy przeczytałem na Krytyce Politycznej artykuł o tym, że Gra o Tron stanowi rzekomo sprzeciw wobec opresyjnego, feudalnego patriarchatu to nie mogę tego oglądać. Can not undread.
Ksiązki nawet dobre, serial - jak to serial - średni, ale i tak chyba najlepszy z ostatnio powstających. Dobrze, że jest popularny, bo to zawsze miło, jak masy zainteresują się czymś innym niż głupawymi sitcomami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczatek 3-go sezonu a tu dopiero artykul;p

Ja po przeprowadzce nie mialem ani tv ani abonamentu wiec na kompa sie sciagalo. Od sezonu 2 (co prawda koncowki:P) sie w tv i hbo zaopatrzylem i jest cacy :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może i Xena była kiczowata jak cholera, ale przynajmniej nie pogubiła się nigdy we własnej fabule, czego o serialowej Grze o Tron powiedzieć się nie da, bo już w drugim sezonie nie do końca było wiadomo, gdzie to wszystko zmierza. (tak, Xena miała fabułę. i to nawet bardzo dobrą, szczególnie w sezonach 3-5, polecam szczerze.) poza tym nigdy w Xenie i Herkulesie nie było tak tragicznych kreacji aktorskich jak choćby Sophie Turner jako Sansa, efektywnie niszcząca jedną z moich ulubionych postaci z książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście oglądam. Po pierwszym sezonie obejrzanym nielegalnie natychmiast wziąłem się za książki. Od Starcia Królów do końca Tańca ze smokami zajęło mi to 3 miesiące. Niesamowicie wciągająca lektura. Stałem się fanem i postanowiłem wspierać HBO. Pierwszy sezon kupiłem na DVD jak tylko się pojawił. Drugi sezon dostanę od lubej na urodziny, ale najbardziej cieszę się z tego, że nikt mi niczego nie za-spoilerował i wszelkie szokujące momenty udało mi się przeżywać na siedząco i stojąco a nieraz ze łzami w oczach...ech. Polecam oczywiście książki ale serial jest również wyśmienity. Aktorstwo, muzyka i scenografia powalają i proszą o szacunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serial serialem, ale książki! Oczywiście polecam obydwa typy rozrywki.
Po prostu perełka jeśli chodzi o fabułę, postaci(e) i wykreowany świat. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że w serialu notorycznie pomijane są bitwy... niestety oglądając najnowszy sezon, zawiodłem się, że ponownie nie pokazali bitwy, byłem zresztą zdezorientowany co się w ogóle stało, bo nie czytałem książek. No bez jaj, po tylu sezonach powinni mieć kasę na zrobienie przyzwoitych scen batalistycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądam Grę o Tron bo są cycki.
A tak w ogóle to w:
2 odcinku sezonu trzeciego nie było sceny erotycznej
1 odcinku trzeciego sezonu była tylko 1 scenka.
No ja się pytam gdzie są moje cycki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda, że w serialu notorycznie pomijane są bitwy... niestety oglądając najnowszy sezon,
> zawiodłem się, że ponownie nie pokazali bitwy, byłem zresztą zdezorientowany co się w
> ogóle stało, bo nie czytałem książek. No bez jaj, po tylu sezonach powinni mieć kasę
> na zrobienie przyzwoitych scen batalistycznych.

No cóż, w książce za wiele opisów bitew nie ma. Za to potyczki grupowe czy pojedynki są w serialu, tak jak i w kiążce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ po tylu sezonach powinni mieć kasę na zrobienie przyzwoitych scen batalistycznych.

Może w następnym sezonie, HBO po sukcesie pierwszego odcinka wykłada z radością na kolejny. Zresztą co ciekawe, serial ma różnić się w wielu aspektach od książki - w dwóch odcinkach był już przedsmak tego co nas czeka.

Reasumując nawet fanów książek można zaskoczyć. Oczywiście nie tylko pozytywnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Sezon był świetny. Aż pamiętam, jak moja była dziewczyna popłakała się przy końcówce, bo taki dramat był ;)
Drugi, oprócz ostatnich dwóch, może trzech odcinków był jak dla mnie słaby. Mimo tego, dalej śledzę losy tych bohaterów, bo są bardzo ciekawi ;) Niektórym naprawdę zbiera się od samego początku tego serialu :D Tylko czekać aż los ich okrutnie potraktuje, szczególnie tego sk@#%.... właściciela burdelu Baelisha - zdrajcę i intryganta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Pierwszy Sezon był świetny. Aż pamiętam, jak moja była dziewczyna popłakała się przy
> końcówce, bo taki dramat był ;)
> Drugi, oprócz ostatnich dwóch, może trzech odcinków był jak dla mnie słaby. Mimo tego,
> dalej śledzę losy tych bohaterów, bo są bardzo ciekawi ;) Niektórym naprawdę zbiera się
> od samego początku tego serialu :D Tylko czekać aż los ich okrutnie potraktuje, szczególnie
> tego sk@#%.... właściciela burdelu Baelisha - zdrajcę i intryganta.

Baelish, nie jest on moim ulubionym bohaterem ( a wszyscy których darze sympatią umierają), ale jakoś mam wrażenie że on ich wszystkich wydyma, nie ma takiego drugiego cwanego jak on :)

Spoiler

Przez wszystkie 5 tomów udaje mu się to, ale może pewnego dnia i jemu podwinie się łapka, zobaczymy w kolejnych książkach! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wydane w 2012 Game of Thrones cieszyło dobrą fabułą, ale męczyło długimi, nudnymi walkami i ogólną drętwotą"
-----
Nie. Gra jest świetna. Drętwota występuje w artykule, którego autor nie przeczytał książki.
------
Sezon3:
Niestety, nie jest dobrze, kiedy scenarzysta wie lepiej niż pisarz. I dlaczego nie pokazano, że Winterfell spalił bękart Boltona, a nie Greyjoy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2013 o 14:51, Robertcik1 napisał:

nie było tak tragicznych kreacji aktorskich jak choćby Sophie Turner jako
Sansa, efektywnie niszcząca jedną z moich ulubionych postaci z książki.


+1

to samo zrobily mi filmy o wladcy, przez to ksiazki juz nie jestem w stanie przeczytac. od tego czasu zadnych ekranizacaji ksiazek - tylko sobie krzywde czlowiek moze zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

„wynika, że Gra o tron była najczęściej piraconym serialem 2012 roku”
http://www.dobreprogramy.pl/Takiego-roju-jeszcze-nie-bylo-najnowszy-odcinek-Gry-o-tron-pobil-dotychczasowe-rekordy-BitTorrenta,Aktualnosc,40346.html
W 2013 też na pewno otrzyma to „wyróżnienie”.

„seriale fantasy przestały mi się kojarzyć z kiczowatymi Xeną i Herkulesem.”
Ej! To dobre seriale były :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> to samo zrobily mi filmy o wladcy, przez to ksiazki juz nie jestem w stanie przeczytac.
> od tego czasu zadnych ekranizacaji ksiazek - tylko sobie krzywde czlowiek moze zrobic.

Nie popadajmy w paranoje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować