Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Seriale dla graczy #7 - Gra o tron

30 postów w tym temacie

Dnia 10.04.2013 o 11:34, Braveheart napisał:

> to samo zrobily mi filmy o wladcy, przez to ksiazki juz nie jestem w stanie przeczytac.
Nie popadajmy w paranoje ;-)

Oj, tutaj muszę się w pełni zgodzić z Imperatorem. Ja też wielokrotnie próbowałem przeczytać LOTR, ale zawsze odkładałem ją na bok, bo podczas lektury miałem w głowie same migawki z filmów. Dlatego przed premierą filmowego Hobbita musiałem sobie przypomnieć książkę aby utrwalić w pamięci swoje własne obrazy, zanim film wszystko zepsuł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xena była kiczowata ale dorosła i została żoną Batiatusa :) W nowym sezonie Gry o tron możemy zobaczyć zarówno Cezara jak i Brutusa z Rzymu. Aż się człowiek zaczyna rozglądać za parą bliżej znanych legionistów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.dobreprogramy.pl/Rezyser-Gry-o-Tron-twierdzi-ze-piractwo-nie-szkodzi-serialowi,Aktualnosc,38186.html

Odnośnie artykułu.

Dnia 10.04.2013 o 10:01, Fang napisał:

science-fiction z rozmaitymi wizjami przyszłości zawsze było lepiej traktowane przez producentów.


Nope, dobrych filmów i seriali sci-fi jest jak na lekarstwo. Fakt, że fantasy też ma kiepsko, ale to inna sprawa.

Dnia 10.04.2013 o 10:01, Fang napisał:

Świat, w którym niektórzy nie mają honoru i litości, przeraża i fascynuje jednocześnie.


Tam nikt nie ma honoru i litości, poza

Spoiler

ś.p. Starkami.

:)

>Powody niewierności

Szkoda, że zajmowali się pierdołami, zamiast poważnie potraktować bitwę o Królewską Przystań. Zamiast ogromnego starcia tysięcy żołnierzy i setek (bodajże) statków, wyszedł jakiś mały sparing.

Dnia 10.04.2013 o 10:01, Fang napisał:

Rozumiem, że nie wszyscy mają HBO, ale zerknijcie sobie, jak fajne jest wydanie na Blu-ray


Jeden sezon kosztuje 200 zł, nie mówiąc o kasie, jaką trzeba wydać na odtwarzacz blu-ray. Cóż za oferta.

Dnia 10.04.2013 o 10:01, Fang napisał:

Może i całość jest nieco nadęta,


Gdzie konkretnie?

Dnia 10.04.2013 o 10:01, Fang napisał:

ale sprawiła, że seriale fantasy przestały mi się kojarzyć z kiczowatymi Xeną i Herkulesem.


Ja też czytałem recenzję na filmwebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2013 o 14:51, Robertcik1 napisał:

poza tym nigdy w Xenie i
Herkulesie nie było tak tragicznych kreacji aktorskich jak choćby Sophie Turner jako
Sansa, efektywnie niszcząca jedną z moich ulubionych postaci z książki.


Sansa to jeszcze nic, pomyśl jak biedna jest Asha Greyjoy. Nie dość, że zmasakrowali tą postać dając brzydką i beznadziejną autorkę, to jeszcze zmienili jej imię, "żeby ci debile nie pomylili jej z Oshą".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2013 o 12:48, Sandro napisał:

Oj, tutaj muszę się w pełni zgodzić z Imperatorem.

Cóż mogę więcej dodać tobie i innym podobnym którzy borykają się z takimi problemami. hmmmm

Następnym razem skonstruuj w głowie większą cele na obrazy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że autor artykułu za bardzo nie wie o czym pisze, a już na pewno nie zna książki.
Raczej każdy kto czytał sagę powie, że serial nie dorasta jej do pięt (co nie znaczy, że nie może się podobać). Piękne kostiumy i scenografia (w gwoli ścisłości kostiumy to część scenografii)? Rly? Wnętrza budynków wszelakich zwłaszcza w pierwszym sezonie wyglądają sztucznie jak z kartonu, ogromny budżet tego serialu idzie chyba na wypłatę dla aktorek za sceny rozbierane, upychane na siłę, by przyciągnąć widza (standard jak na HBO). Kostiumy momentami na siłę udziwniane, nierealistyczne by właśnie klimat kiczowatego fantasy stworzyć. Bitwy w serialu - kpina.
Zmian fabularnych, uproszczeń nie będę się czepiał, bo to serial, ale jak już ktoś wspominał momentami są śmieszne - Tyrion piękna szrama na policzku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serial świetny. Pierwsza część Pieśni też bardzo dobra, gdy czytałem nie wiedziałem nawet, że jest taki serial ;P Muszę wypożyczyć skądś część drugą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować