Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Might & Magic X: Legacy - już graliśmy

15 postów w tym temacie

Mysza, ja gdzieś czytałem, że to demo zaprezentowane na pokazie prasowym było początkowy etapem, który ma pełnić funkcję samouczka. Do tego postacie zostały specjalnie podpakowane. Później ma być większa swoboda, więc może nie będzie tak źle. Przynajmniej cichutko się łudzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mysza, ja gdzieś czytałem, że to demo zaprezentowane na pokazie prasowym było początkowy
> etapem, który ma pełnić funkcję samouczka. Do tego postacie zostały specjalnie podpakowane.
> Później ma być większa swoboda, więc może nie będzie tak źle. Przynajmniej cichutko się
> łudzę.

Też to słyszałem. Co nie zmienia faktu, że większość cech, które opisałem raczej nie zmini sie na późniejszych etapach. Nie rozumiem też, czemu nie można było zrobić tego w duchu MMVI, tylko cofnięto się do wcześniejszych części. Tłumaczenia, że to z powodu edytora i chęci ułatiwenia życia graczom jakoś do mnie nie trafiają. Community nie raz pokazało, że potrafi ogarnąć błędy i elementy rozgrywki, których devsi w 15 patchach nie potrafili ogarnąć. Więc z bardziej zaawansowanym edytorem tym bardziej by sobie poradziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Też to słyszałem. Co nie zmienia faktu, że większość cech, które opisałem raczej nie
> zmini sie na późniejszych etapach. Nie rozumiem też, czemu nie można było zrobić tego
> w duchu MMVI, tylko cofnięto się do wcześniejszych części. Tłumaczenia, że to z powodu
> edytora i chęci ułatiwenia życia graczom jakoś do mnie nie trafiają. Community nie raz
> pokazało, że potrafi ogarnąć błędy i elementy rozgrywki, których devsi w 15 patchach
> nie potrafili ogarnąć. Więc z bardziej zaawansowanym edytorem tym bardziej by sobie poradziło.

Z tym nie da się nie zgodzić. Szkoda, że kolejna marka zostanie zasztyletowana, zwłaszcza tak dobra. Pozostaje więc czekać na drugiego Grimrocka, tego chłopaki raczej nie zepsują ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja najmilsze wspomnienia mam z częścią VII. Może to dlatego, że była ona pierwszym moim cRPG w konwencji FPP, może dlatego, że wręcz zakochałem się w uniwersum znanym z HoMM3 - sam nie wiem.

Co do MMX, wprawdzie po pierwszym trailerze spodziewałem się kiczowatej kupy, ale chyba nie aż tak śmierdzącej. Wygląda to rzeczywiście na chęć łatwego nachapania się na sukcesie Grimrock''a. Tyle, że twórcy LoG chyba znacznie więcej wiedzą o oldschoolowych graczach, niż Ubi, bo udało im się uchwycić najważniejsze elementy magii dungeon crawlerów, poprawiając jedynie to, co trzeba (głównie grafikę), a nie tykając sedna.

Szczerze mówiąc, nie wiem, dla kogo ma być MMX przeznaczone. Dla fanów seri? Wolne żarty, ci zjedzą Ubi na sniadanie, przetrawią i wyrzygają. Dla casuali? Też nie bardzo, bo ci z kolei w ogóle nie znają / nie pamiętają serii MM i raczej nie mają do niej sentymentu, który spowodowałby zakup. Dla mainstreamu? Niekoniecznie, bo ci z kolei kochają patos, wybuchy i dziką akcję.

Wniosek - szykuje się marny potworek dla nikogo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

God damn it Ubi. God damn it.

Cóż, przynajmniej wciąż można liczyć na tą fanowską dziesiątkę, a w oczekiwaniu na nią raz jeszcze odpalić sobie "siódemeczkę". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde,
jak dla mnie z ''siódemeczki'' tudzież ''ósemeczki'' mogliby zostawić w zasadzie wszystko - byle wymyślić jakiś nowy wątek i lokacje - kupiłabym od razu, zakładając, że wszystko śmigałoby na poprzednich "warunkach" ..
Grafiki nawet by nie musieli tuningować - ta stara ma swój klimacik :D

fakt, że pozostaje też twór fanowski, no ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2013 o 01:44, lisek93 napisał:

jak dla mnie z ''siódemeczki'' tudzież ''ósemeczki'' mogliby zostawić w zasadzie wszystko
- byle wymyślić jakiś nowy wątek i lokacje - kupiłabym od razu, zakładając, że wszystko
śmigałoby na poprzednich "warunkach" ..
Grafiki nawet by nie musieli tuningować - ta stara ma swój klimacik :D


Dokładnie. Choć jak się zastanowić, to sam nie wiem, co jest tak wciągającego w obu tych częściach. Ani to to nie ma jakiejś wspaniałej historii, ani mechanizmy rozgrywki nie powalają, ani w zasadzie nic - a mimo wszystko można się w to zagrywac i zagrywać i i tak się nie nudzi :)

Dnia 12.04.2013 o 01:44, lisek93 napisał:

fakt, że pozostaje też twór fanowski, no ale...


A mogłabyś rozwinąć? Bo już któryś raz o tym słyszę, ale nigdy nie zgłębiłem tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2013 o 07:40, Tenebrael napisał:

Dokładnie. Choć jak się zastanowić, to sam nie wiem, co jest tak wciągającego w obu tych
częściach. Ani to to nie ma jakiejś wspaniałej historii, ani mechanizmy rozgrywki nie
powalają, ani w zasadzie nic - a mimo wszystko można się w to zagrywac i zagrywać i i
tak się nie nudzi :)


porywało prostotą :)
+ ta wolność eksploracji całego świata i - kurde - cały czas coś tam nowego znajdywałam ;)

Dnia 12.04.2013 o 07:40, Tenebrael napisał:

A mogłabyś rozwinąć? Bo już któryś raz o tym słyszę, ale nigdy nie zgłębiłem tematu.


odsyłam do innego forum:
http://www.celestialheavens.com/forums/viewtopic.php?t=9117&postdays=0&postorder=asc&start=0

hmm, sama dawno już na bieżąco nie śledziłam tego tematu - jeśli chodzi o projekt fanów. Kiedyś trochę poczytałam, stale odwiedzałam tamten temat na forum, ale jak widać po dacie pierwszego posta ( 2008 rok ) to trochę już im to czasu zajmuje... ciekawa jestem jak długo jeszcze to będzie trwać - bo jedna sprawa jak się powie, kiedy coś się ukończy, a druga kiedy będzie można w to tak na prawdę pograć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować