Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Parytet dotrze do serii FIFA?

27 postów w tym temacie

Czekam na parytety rasowo-ideologiczne. Liczę na drużynę składającą się wyłącznie z białych, łysych, błękitnookich neonazistów.
Na jakiej podstawie odbieramy im prawo do realizowania swoich pasji i wcielania się w postaci, z którymi mogliby się utożsamiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2013 o 12:23, Zajanski napisał:

Na jakiej podstawie odbieramy im prawo do realizowania swoich pasji i wcielania się w
postaci, z którymi mogliby się utożsamiać?


Ich rozgrywki nie drukują pieniędzy, podobnie jak rozgrywki kobiet.

Nie dalej jak za dwie strony przewiduję piękny flamewar, ze słowami kluczowymi: feminizm, polaczek, czytanie ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 12:28, Daelor napisał:

Ich rozgrywki nie drukują pieniędzy, podobnie jak rozgrywki kobiet.


Chyba nie zrozumiałem tego fragmentu. Sugerujesz, że zamieszczenie kobiet będzie generowało zyski, czy też, że ich generować nie będzie?

Dnia 15.04.2013 o 12:28, Daelor napisał:

Nie dalej jak za dwie strony przewiduję piękny flamewar, ze słowami kluczowymi: feminizm,
polaczek, czytanie ze zrozumieniem.


Nie mogę się doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2013 o 12:31, Zajanski napisał:

Chyba nie zrozumiałem tego fragmentu. Sugerujesz, że zamieszczenie kobiet będzie generowało
zyski, czy też, że ich generować nie będzie?


Chodziło mi o to, że w telewizji nie transmituje się rozgrywek kobiet, bo nikt ich nie ogląda i nie ma z tego zysków. Gier piłkarskich z kobietami nie robi się z tego samego powodu.
Chyba, że w Stanach jest zupełnie inaczej niż w Europie, w co wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A są rozgrywki białych, łysych, błękitnookich neonazistów? :D Bo rozgrywki kobiet są i z tego co wiem stają się coraz popularniejsze :D
Gdyby się takowe pojawiły w FIFA 14, to na pewno z czystej ciekawości bym zagrał kobietami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 12:41, Daelor napisał:

Chodziło mi o to, że w telewizji nie transmituje się rozgrywek kobiet, bo nikt ich nie
ogląda i nie ma z tego zysków. Gier piłkarskich z kobietami nie robi się z tego samego
powodu.


Rzeczywiście rozgrywki kobiet nie są tak popularne jak mężczyzn, ale nieraz widziałem ich transmisje na kanałach sportowych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 12:41, Daelor napisał:

Chodziło mi o to, że w telewizji nie transmituje się rozgrywek kobiet, bo nikt ich nie
ogląda i nie ma z tego zysków. Gier piłkarskich z kobietami nie robi się z tego samego
powodu.


Aha, przepraszam, po prostu nie miałem pewności co masz na myśli. Tylko po co w takim razie w ogóle kobiety dodają do gry?
Mnie się jednak wydaje, że EA liczy na przypodobanie się nowym grupom klientów. Oczywiście w tym nie ma nic złego, a jeżeli chcą to i niech robią sobie grę z 150% kobiet. Tylko po co do poszukiwania nowych grup klientów podczepiać ideologię feministyczną (1/3) i bredzić coś o pasjach i utożsamianiu się z postaciami?
Tak czy inaczej, gdyby dodali drużynę neonazistów, to ja chętnie bym zagrał w Fifę.

@pawbuk,
Ale czy nie jest tak, że rozgrywek łysych błekitnookich nazistów może nie być dlatego, że są ogólnie dyskryminowani społecznie? Może właśnie powinnismy ich zamieścić w nowej Fifie, żeby zachęcić ich do uprawiania sportu i ideologicznego coming-outu. Precz z neonazistofobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 12:43, pawbuk napisał:

Rzeczywiście rozgrywki kobiet nie są tak popularne jak mężczyzn, ale nieraz widziałem
ich transmisje na kanałach sportowych :D


Na kanałach sportowych transmituje się rozgrywki bilarda, bierek i polo na słoniach, więc wiesz ;]
Aha, żeby nie było - nie mam nic przeciwko, bo ani mnie to rybka, po prostu rozgrywki kobiet wydają mi się mniej popularne i, z komercyjnego punktu widzenia, stanowią słabszy materiał na grę (która ma generowac zyski). Choć w Stanach może piłkarki są popularniejsze i taka Fifa ładnie się sprzeda - tak jak jakieś NHLe czy Maddeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 12:44, Zajanski napisał:

Ale czy nie jest tak, że rozgrywek łysych błekitnookich nazistów może nie być dlatego,
że są ogólnie dyskryminowani społecznie? Może właśnie powinnismy ich zamieścić w nowej
Fifie, żeby zachęcić ich do uprawniania sportu i ideologicznego coming-outu. Precz z
neonazistofobią.


Jak dla mnie porównywanie neonazistów z kobietami jest po prostu niestosowne :D Ogólnie propagowanie ideologii nazistowskiej jest w wielu krajach europejskich karane, chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego :D
Poza tym dodanie drużyn kobiecych może wzbogacić grę, tak samo jak dodanie nowych lig :D
Swoją drogą, jeśli rzeczywiście dość duża część graczy będzie tego chciała, to nie wiem dlaczego EA Sports miałaby tego nie zrobić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 12:50, pawbuk napisał:

Jak dla mnie porównywanie neonazistów z kobietami jest po prostu niestosowne :D


Ja nie porównuję, tylko stwierdzam, że neonaziści też mają prawo do realizowania swoich pasji, tak samo jak każdy inny człowiek (oczywiście o ile te pasje nie wiążą się z krzywdą dla innych ludzi).

Dnia 15.04.2013 o 12:50, pawbuk napisał:

Ogólnie
propagowanie ideologii nazistowskiej jest w wielu krajach europejskich karane, chyba
nie trzeba tłumaczyć dlaczego :D


To oczywista nazistofobia.
Zresztą, drużyna nazistów to przecież jeszcze nie propagowanie nazizmu, a co najwyżej udziału nazistów w sporcie.
Może gdyby naziści częściej uprawiali sport, to byliby mniej ideologicznie radykalni?

Dnia 15.04.2013 o 12:50, pawbuk napisał:

Poza tym dodanie drużyn kobiecych może wzbogacić grę


Oczywiście, ale przecież dodanie nazistów też by wzbogaciło grę.

Dnia 15.04.2013 o 12:50, pawbuk napisał:

Swoją drogą, jeśli rzeczywiście dość duża część graczy będzie tego chciała, to nie wiem
dlaczego EA Sports miałaby tego nie zrobić ;)


Zaraz napiszę petycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Swoją drogą, jeśli rzeczywiście dość duża część graczy będzie tego chciała, to nie wiem
> dlaczego EA Sports miałaby tego nie zrobić ;)

A chociażby dlatego, że dla kobiet trzeba by było robić inne schematy poruszania się (są wolniejsze, mniej skoczne od mężczyzn), animacje itd. Sądzę, że byłoby z tym sporo pracy i EA Sports po prostu uzna, że to gra niewarta świeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób konkretnie dodanie rozgrywek kobiecych może urozmaicić gre? Wymianami koszulek i spodenek? Cyckami podskakującymi podczas meczu?
Naah, bzdura, niech lepiej dopieszczają rozgrywkę niż tworzą modele kobiet, które nikomu do niczego nie są potrzebne, a stanowiłyby jeno durny ficzer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 12:54, Zajanski napisał:

Ja nie porównuję, tylko stwierdzam, że neonaziści też mają prawo do realizowania swoich
pasji, tak samo jak każdy inny człowiek (oczywiście o ile te pasje nie wiążą się z krzywdą
dla innych ludzi).


Wolę, żeby neonaziści nie realizowali swoich pasji, którymi zapewne są:
- polowanie na żyda
- mordowanie cygan
- palenie murzynów
itp.
Innych podejrzewam, że nie mają :D

Dnia 15.04.2013 o 12:54, Zajanski napisał:

To oczywista nazistofobia.


Oczywiście całkowicie nieuprawniona...

Dnia 15.04.2013 o 12:54, Zajanski napisał:

Zresztą, drużyna nazistów to przecież jeszcze nie propagowanie nazizmu, a co najwyżej
udziału nazistów w sporcie.


Będzie to legitymizowanie nazizmu :)

Dnia 15.04.2013 o 12:54, Zajanski napisał:

Może gdyby naziści częściej uprawiali sport, to byliby mniej ideologicznie radykalni?

Niech sobie uprawiają sport, ale nie musze tego oglądać :D

Dnia 15.04.2013 o 12:54, Zajanski napisał:

Oczywiście, ale przecież dodanie nazistów też by wzbogaciło grę.


O ile znajdziesz ligę neonazistowską :D

Dnia 15.04.2013 o 12:54, Zajanski napisał:

Zaraz napiszę petycję.


Masz do tego prawo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Lazio Rzym, którego kibice ( i niektórzy byli zawodnicy) znani są z faszystowskich poglądów będzie najbliższe twoim upodobaniom. O nazistowskich klubach niestety nie słyszałem, ale być może istnieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 12:56, pepsi napisał:

A chociażby dlatego, że dla kobiet trzeba by było robić inne schematy poruszania się
(są wolniejsze, mniej skoczne od mężczyzn), animacje itd. Sądzę, że byłoby z tym sporo
pracy i EA Sports po prostu uzna, że to gra niewarta świeczki.

Pamiętaj, że piłkarze też się znacznie różnią pod względem poruszania się po boisku (porównaj sobie jak biega Nani lub Simao, a jak Cristiano Ronaldo) i skoczności.
Oczywiście, EA może uznać, że nie mają zamiaru zmieniać iluś tam rzeczy, ale moim zdaniem sprawa jest warta rozważenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem już jak może to urozmaicić grę - nowe drużyny, trochę inny charakter rozgrywki (mniej fizyczny), trochę inne sylwetki :D
Jestem za tym, jeśli nie miałoby to wpłynąć negatywnie na inne aspekty gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 12:59, pawbuk napisał:

Wolę, żeby neonaziści nie realizowali swoich pasji, którymi zapewne są:
- polowanie na żyda
- mordowanie cygan
- palenie murzynów


Takich treści raczej nie będzie w Fifie. D:

Dnia 15.04.2013 o 12:59, pawbuk napisał:

Innych podejrzewam, że nie mają :D


Nieuprawniona opinia. To ludzie tacy sami jak my. :(

Dnia 15.04.2013 o 12:59, pawbuk napisał:

Będzie to legitymizowanie nazizmu :)


Jako czego? Na pewno nie jako ideologii. Poza tym nie każdy nazista morduje żydów - nazizm = narodowy socjalizm. Znowu nieuprawnione uogólnienia i dyskryminacja... ech!

Dnia 15.04.2013 o 12:59, pawbuk napisał:

Niech sobie uprawiają sport, ale nie musze tego oglądać :D


To samo można powiedzieć o kobietach - niech sobie uprawiają sport, ale nie każdy chce je przy tym oglądać.
To oczywista mizoginia!

Dnia 15.04.2013 o 12:59, pawbuk napisał:

O ile znajdziesz ligę neonazistowską :D


Jak już mówiłem - tutaj problemem jest dyskryminacja. Nie dziwię, że takich lig nie ma, skoro za przyznanie się do swoich poglądów od razu trafiasz pod sąd. :(

Dnia 15.04.2013 o 12:59, pawbuk napisał:

Masz do tego prawo ;)


Ale czy to nie byłoby propagowanie nazizmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2013 o 13:04, Zajanski napisał:

Takich treści raczej nie będzie w Fifie. D:

I całe szczęście :D

Dnia 15.04.2013 o 13:04, Zajanski napisał:

Nieuprawniona opinia. To ludzie tacy sami jak my. :(


Nie wydaje mi się :D

Dnia 15.04.2013 o 13:04, Zajanski napisał:

Jako czego? Na pewno nie jako ideologii. Poza tym nie każdy nazista morduje żydów - nazizm
= narodowy socjalizm. Znowu nieuprawnione uogólnienia i dyskryminacja... ech!


Używasz określenia "niziści", które budzi jednoznaczne skojarzenia :D Gdybyś używał określenia "narodowcy", to pewnie by nie było dyskusji ;)

Dnia 15.04.2013 o 13:04, Zajanski napisał:

To samo można powiedzieć o kobietach - niech sobie uprawiają sport, ale nie każdy chce
je przy tym oglądać.
To oczywista mizoginia!


W dodatku całkowicie nieuprawniona :D Tak jak wcześniej pisałem - porownywanie rozgrywek neonazistowskich i kobiecych jest bardzo ryzykownym zabiegiem ;)

Dnia 15.04.2013 o 13:04, Zajanski napisał:

Jak już mówiłem - tutaj problemem jest dyskryminacja. Nie dziwię, że takich lig nie ma,
skoro za przyznanie się do swoich poglądów od razu trafiasz pod sąd. :(


Ja bym nie powiedział, że jest to dykryminacja. To raczej kierowanie się doświadczeniami z przeszłości :D

Dnia 15.04.2013 o 13:04, Zajanski napisał:

Ale czy to nie byłoby propagowanie nazizmu?


Petycję zawsze możesz napisać, ale jak zostanie ona odebrana to już inna sprawa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować