Zaloguj się, aby obserwować  
Olamagato

Pomyłki sklepów internetowych

5 postów w tym temacie

Czy zdarzyło się komuś zobaczyc w sklepie internetowym towar w tak niskiej cenie, że to aż niemożliwe? A czy może opis towaru był tak nieprawdopodobny, albo tak śmieszny, że od razu zwrócił na siebie uwagę? Oto temat dla takich przypadków.

Pierwszy kandydat:
Karta graficzna ATI Radeon X1900XTX za 1675 zł opisana jako 16-potokowa z 3 jednostkami vertex shader (naprawdę 48 potoków, 16 VS i 16 TU).
http://www.enook.pl/product_info.php?products_id=153054.
Nawet zakładając, że nowa seria tych kart powinna tyle kosztować, jest to przykład, że wyrównana konkurencja jest dla klientów bardzo korzystna. W końcu jest to obecnie flagowa karta ATI.

Czy ktoś był na tyle szybki, żeby wykorzystać okazję jaką bywa ignorancja sprzedawców?
Od siebie podam, że kilkanaście lat temu w jednym ze sklepów oferowano walkman AIWA z radiem i nagrywaniem stereo za 280 zł. Było to niską ceną, ale jeszcze mieszczącą się w normalności. Tyle, że do walkmana dołaczone były drewniane słuchawki douszne (sic!), które były 4-5 razy więcej warte niż sam walkman. Oczywiście kupiłem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 14:19, Olamagato napisał:

Czy ktoś był na tyle szybki, żeby wykorzystać okazję jaką bywa ignorancja sprzedawców?
Od siebie podam, że kilkanaście lat temu w jednym ze sklepów oferowano walkman AIWA z radiem
i nagrywaniem stereo za 280 zł. Było to niską ceną, ale jeszcze mieszczącą się w normalności.
Tyle, że do walkmana dołaczone były drewniane słuchawki douszne (sic!), które były 4-5 razy
więcej warte niż sam walkman. Oczywiście kupiłem. :)


Ja dotychczas podobnych przypadków nie miałem (w internecvie kupuję mało...), jeśli już, to w którymś z MMORPGów ;) ! Z drugiej zaś strony-nie zostałem także nigdy nacięty przez kogoś (jeśli już coś kupuję-wcześniej dokładnie oglądam wszelkie opcje), więc równowaga jest zachowana :) .

PS Drewniane słuchawki... trudno mi w to uwierzyć :D ! Nigdy dotąd nie widziałem podobnej rzeczy, może ma ktoś link do zdjęć itd.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na allegro widziałem Dungeon Siege 2 za 30 zł sztuka, nowe, z kartami rejestracyjnymi do gram.pl. Było ich chyba 4 i w ciągu półgodziny już ich nie byłó:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zamówiłem 2 płyty CD zespołu Deftones ze sklepu Wirtualnej Polski. W poniedziałek byłem w szkole, podczas mojej nieobecności moim rodzicom wcisnęli 2 takie same albumy jednego zespołu i zapłacili około 120 zł mimo że mówiłem im że zamówiłem jedną bo po co komu 2 takie same? To wiele lat temu, przyznam się to że to był mój pierwszy zakup poprzez internet, wtedy zraziłem moich rodziców do takich zakupów i w miarę możliwości nie kupuję poprzez internet, chociaż takie sklepy jak http://helion.pl mogę pochwalić za porządne zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dotyczy znajomości kart Mt:tG. Buszowałem sobie po allegro gdy zobaczyłem Zestaw kart- 4x Terror z Bety, 4X Smother foil i 2x Isao Indebted Samurai za łączną sumę uwaga, uwaga 20 zł kup teraz i 10 licytacja> Oczywiście kupiłem od razu i tak naprawdę zrobiłem interes życia, bo potem sprzedałem 4 Smother''y za 24 zł, terrory za 30 zł i isao za 6 zł. 40 złotych do przodu :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować